Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1462463465467468672

Komentarz

  • Z rzeczy dających nadzieję. I to zza oceanu.
    Miał wycieknąć draft opinii z Sądu Najwyższego krytyczny wobec sławnego wyroku Roe vs Wade umożliwiającego aborcję.
    Czas pokaże czy to prawda i czy to kamyczek uruchamiający lawinę :)
  • Wataha napisal(a):
    Z rzeczy dających nadzieję. I to zza oceanu.
    Miał wycieknąć draft opinii z Sądu Najwyższego krytyczny wobec sławnego wyroku Roe vs Wade umożliwiającego aborcję.
    Czas pokaże czy to prawda i czy to kamyczek uruchamiający lawinę :)
    Tak, konserwatyści zyskali większość w sądzie najwyższym, jest szansa na zablokowanie aborcji w USA na poziomie konstytucyjnym.
  • Przemko napisal(a):
    Wataha napisal(a):
    Z rzeczy dających nadzieję. I to zza oceanu.
    Miał wycieknąć draft opinii z Sądu Najwyższego krytyczny wobec sławnego wyroku Roe vs Wade umożliwiającego aborcję.
    Czas pokaże czy to prawda i czy to kamyczek uruchamiający lawinę :)
    Tak, konserwatyści zyskali większość w sądzie najwyższym, jest szansa na zablokowanie aborcji w USA na poziomie konstytucyjnym.
    To nie tak, że aborcja zostanie zablokowana. Po prostu jest szansa, że rząd federalny nie będzie wymuszać jej legalizacji na stanach i pozwoli by stany same mogły o tym decydować. Rozziew już się szykuje w oczekiwaniu na orzeczenie - Kalifornia i Kolorado (czyli stan skolonizowany przez kalifornijskich lewaków) dopuszczają jeszcze bardziej barbarzyńskie terminy aborcji, Alabama, Oklahoma i kilka innych szykują legislacje w przeciwnym kierunku.

    Tym razem amerykańskie miasta zapłoną pod innym pretekstem niż w 2020, ale znowu będzie się działo. Moskwa będzie zaś mieszać w tym kotle ile wlezie.
  • Moje OZI z USA mówi że to gra wyłącznie pod wybory, po wyborach wszystko wróci do normy.
  • Przemko napisal(a):
    Moje OZI z USA mówi że to gra wyłącznie pod wybory, po wyborach wszystko wróci do normy.
    Jak zwykle.
  • Ale do wyborów jest jeszcze pół roku... trochę to dziwne, tyle czasu grzać temat.
  • Akurat. Na technologii wyborów Amerykanie znają się jak mało kto.
  • Przemko napisal(a):
    Ale do wyborów jest jeszcze pół roku... trochę to dziwne, tyle czasu grzać temat.
    W 2020 zaczęło się 25 maja. To właśnie idealna pora.
  • edytowano May 2022
    Ok, wierzę. :)
  • Nie żyje Stanisław Szuszkiewicz. Foxmulder pisał, że Szuszkiewicz znał Lee Harvey Oswalda, domniemanego zabójcę JFK.

    https://www.tvp.info/59986194/bialorus-zmarl-byly-przewodniczacy-parlamentu-stanislaw-szuszkiewicz
  • .
    peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    ABW zamknęła poniższe strony, lista jest niejawna i jest tego na pewno więcej:
    dziennik-polityczny.com
    lenta.ru
    myslpolska.info
    pl.sputniknews.com
    ria.ru
    rt.com
    ruptly.com
    wicipolskie.pl
    wolnemedia.net
    wrealu24.pl
    wrealu24.tv
    xportal.pl
    RT.com działa bez przeszkód, wolnemedia.net i Xportal.press też. Innych nie chce mi się sprawdzać.
    wrealu24.tv też działa niestety.
  • Przemko napisal(a):
    Moje OZI z USA mówi że to gra wyłącznie pod wybory, po wyborach wszystko wróci do normy.
    Ale przeciek czy sama rozprawa? Bo ta chyba już ma swój własny początek. Ale ewentualne rozstrzygnięcie, tak jak u nas, będzie interpretowane po swojemu
  • .A nie można złożyć w hołdzie pralek, bud dla psa, itp?
  • Znajoma która żyje w Norwegii powiedziałą mi.

    - Nic się bez smartfona nie da załatwić.
    - Ludzie tu to są wyjątkowe głąby. Że nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić jakie panuje zdebilnienie.

    Takie tam pare groszy.
  • Wiem od człowieka który ponad 30 lat mieszkał w Szwecji, ze jeszcze w latach 80-tych opowiadano tam dowcipy o Norwegach jako o ludziach dość prostych i mało rozgarniętych. Skończyło to się gdy zaczęli wydobywać gaz i ropę i w związku z tym znacząco podwyższyło im się materialnie.
  • Zasadniczo Szwedzi mają kosę z Norwegami i Finami. Norwegowie i Finowie uważają właśnie ich za kompletnych debili, nie dziwi mnie zatem że vice versa.
  • TecumSeh napisal(a):
    Zasadniczo Szwedzi mają kosę z Norwegami i Finami. Norwegowie i Finowie uważają właśnie ich za kompletnych debili, nie dziwi mnie zatem że vice versa.
    Zasadniczo to chyba wszystkie te kraje jeszcze przed wojną to były zimne, wiejskie zadupia?
  • Zasadniczo o sąsiadach:

    image
  • Niemcy najzabawniejszym państwem Europy?
  • Na Białorusi żarty zakazane?
  • Odwietrzna przyjaźń polsko-niemiecka!
    Jak również słowacko-czeska, hiszpańsko-portugalska, brytyjsko-irlandzka, belgijko-francusja, szwedzko-norweska, rosyjsko-ukraińska, grecko-albańska!

    Jedni Włosi mają dystans dosie, a zaś Węgrzy -- do wyśmiewanego narodu.

    Zwraca uwagę popularność Finlandii, Belgii i Szwecji.

    ATSD, ciekawe jak zakwalifikowali żarciki z serii "Idzie sobie Polak, Rusek i Niemiec".
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Na Białorusi żarty zakazane?
    Mam już dwa zeszyty żartów o Łukaszence.
  • ATSD, ciekawe jak zakwalifikowali żarciki z serii "Idzie sobie Polak, Rusek i Niemiec".

    Pytali o pointę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Na Białorusi żarty zakazane?
    Mam już dwa zeszyty żartów o Łukaszence.
    Z taryfikatorem?
  • edytowano May 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Na Białorusi żarty zakazane?
    Mam już dwa zeszyty żartów o Łukaszence.
    Dajesz z jeden!
  • Dla kogo ciekawe to ciekawe.
  • Przemko napisal(a):
    Wyborcza promuje ks. Isakowicza, ciekawe.

    https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28402213,episkopat-i-pis-boja-sie-go-jak-diabel-swieconej-wody-lewica.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
    Przemku, jesteś akowcem. Widzisz, że w sztabie panuje nepotyzm. Chciałbyś poruszyć opinię bubliczną. Ale twoi nie chcą cię publikować. Idziesz do niemieckich gazet?

    To samo z Terlikem.

    A u XIZ jest jeszcze relacja Anny W.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.