Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1464465467469470671

Komentarz

  • edytowano May 2022
    Co do zasady tak, ale w tym wypadku wyjątkowo się nie zgadzam. Co innego, gdyby organy państwa zobowiązały się do zapewnienia bezpieczeństwa przy tym iwencie. Tymczasem Państwo Polskie oficjalnie poinformowało, że nie zaleca przedstawicielom ambasady FR w Warszawie żadnych występów 9 maja. Nie posłuchali, ich sprawa.

    Rosja nic więcej niż dotychczas nam nie zrobi. Nagonka na Polskę w ichnich mediach trwa od dawna. Przypadki pobicia polskich dyplomatów w Rosji też miały miejsce już wcześniej.
  • Ale nie mieli takich dobrych fotek przeciwko Polsce. No i Polska Ambasada w Moskwie nadal działa, choć teraz pewnie już niedługo.
    A jaką korzyść przyniosła Polsce ta farba?
  • edytowano May 2022
    KAnia napisal(a):
    Atak na Polskę. Rosyjski ambasador oblany czerwoną farbą.
    Czy Polska w ogóle posiada jakieś służby specjalne? Bo wrogowie robią co chcą.
    No ale co, miałby nasz ubek wbiec pomiędzy JE Ambasadora i jego PT Fagasa z wiaderkiem farby?
  • Zima napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Słusznie.
    Dzięki brexitowi będzie nie tylko wolna Szkocja, ale i zjednoczona Irlandia.
    Z tą wolnością to bym nie przesadzał. Ci wszyscy separatyści z Glasgow, Barcelony i Katowic którym tak ciąży brzemię Londynu, Madrytu czy Warszawy myślą że wzięcie za mordę przez Berlin (w ramach „wolności” rzecz jasna) stworzy im jakieś lepsze perspektywy?

    Wystarczy zobaczyć jakie pole manewru ma unijny plankton i jak grzecznie na hitleroskiej smyczy chodzi przy nodze.

    Nieee no, wiadomix. W końcu nie żyjemy w fefnastym wieku, żeby suwerenność nie była kawałkami przekazywana Iluminatom.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Atak na Polskę. Rosyjski ambasador oblany czerwoną farbą.
    Czy Polska w ogóle posiada jakieś służby specjalne? Bo wrogowie robią co chcą.
    No ale co, miałby nasz ubek wbiec pomiędzy JE Ambasadora i jego PT Fagasa z wiaderkiem farby?
    Myślę, że w Poważnym Państwie w takiej sytuacji wiaderko z farbą gdzieś nagle znika, np.grasuja kieszonkowy itp.
  • edytowano May 2022
    .
  • W poważnym państwie amerykańskim ludzie-bizony po parlamencie się szwrndają
  • 1. Państwo Polskie powiedziało wyraźnie, że nie należy składać tych kwiatów.
    2. Bezpieczeństwo zostało zapewnione, bo fizycznego uszczerbku nie było.
    3. Komunikat jest jasny: jak nie zalecamy, to Pan Ambasador ma się tego słuchać.
    4. Solidarność z Ukrainą, nawet kosztem zadrażnień dyplomatycznych ma obecnie swoją wartość.
  • Problem w tym, że negatywna ocena MSZ dotyczyła hucznych obchodów, a nie złożenia kwiatów na cmentarzu.
    Polska nie ma żadnego interesu w tym, żeby przeszkadzać delegacjom rosyjskim w składaniu kwiatów na CMENTARZACH. I nie ma w polskiej kulturze zwyczaju robienia burd przy grobach czy na cmentarzach czyichkolwiek.
    Polska ma oczywisty interes w tym, żeby polskie delegacje mogły bez przeszkód składać kwiaty na polskich cmentarzach wojennych w Rosji. A władzom rosyjskim to przeszkadza.
    Nietykalność osobista ambasadora ru została naruszona i teraz czekam tylko, jak Rosja to wykorzysta przeciwko Polsce.
    Ukraina tez nic na tej farbie nie zyskała.
  • On szedł pod pomnik, a te groby to mnie obrażają, ich tam już od dawna być nie powinno.
  • Nie wiem jak Wy, ale mnie ruski pysk ubabrany w czymś przypominającym krew bardzo cieszy, bo pokazuje prawdę.
    A że się kacapy oburzą i pokażą jacy to Polacy rusofoby? I w czym niby problem - mało razy tak robili kompletnie bez powodu?
    Może czas zacząć zlewać to co oni o nas sobie mówią, czas ostentacyjnie okazywać że ich się nie boimy i nie będziemy się na nich oglądać.
    Motto prosto od Prezydenta:

  • Zaczynam się obawiać ukraińskich rozrób w Polsce.
  • Z kacapami jest tak, że jak ma być wojna to i niepochlebna wypowiedź o kawiorze może być pretekstem, a jak nie - to i publiczne odstrzelenie ambasadora (vide Turcja) przełkną gładko i jeszcze respektu nabiorą.
  • Niestety, Polska musi teraz robić dobrą minę do złej gry, nie ma innego wyjścia.
    Niezależnie od tego panią "Ukrainką" specjalistką od rozrob na terenie Polski powinny się powaznie zająć polskie służby. O ile istnieją. I tropic po śladach Sorosa i Trzaskowskiego.
  • Baba jest akurat z tej samej ekipy co Lempart, więc zająć się trzeba.
  • leobulero napisal(a):
    Z kacapami jest tak, że jak ma być wojna to i niepochlebna wypowiedź o kawiorze może być pretekstem, a jak nie - to i publiczne odstrzelenie ambasadora (vide Turcja) przełkną gładko i jeszcze respektu nabiorą.
    Dokładnie.
    Co spotkało Turcję za zestrzelenie kacapskiego samolotu?
  • Prowokują nie tylko ruskich, ale i Polaków. Wczoraj czytałam o jakiejś akcji, chyba w Poznaniu. Śpiewali tę swoją czerwoną kalinę. Jakiś Polak zaczął głośno śpiewać nasz hymn, przyłączyli się inni ludzie. A czerwoną kaliną już rzygam. Przepraszam za to wyrażenie, ale naprawdę wyłączam od razu, jak się niechcący natknę.
  • Cyrylica napisal(a):
    Prowokują nie tylko ruskich, ale i Polaków. Wczoraj czytałam o jakiejś akcji, chyba w Poznaniu. Śpiewali tę swoją czerwoną kalinę. Jakiś Polak zaczął głośno śpiewać nasz hymn, przyłączyli się inni ludzie. A czerwoną kaliną już rzygam. Przepraszam za to wyrażenie, ale naprawdę wyłączam od razu, jak się niechcący natknę.
    I to koleżanka chyba też rzyga telewizją Kurskiego, prawda ? Ja tu widzę mały problemik ...
  • Cyrylica napisal(a):
    Prowokują nie tylko ruskich, ale i Polaków. Wczoraj czytałam o jakiejś akcji, chyba w Poznaniu. Śpiewali tę swoją czerwoną kalinę. Jakiś Polak zaczął głośno śpiewać nasz hymn, przyłączyli się inni ludzie. A czerwoną kaliną już rzygam. Przepraszam za to wyrażenie, ale naprawdę wyłączam od razu, jak się niechcący natknę.
    Trochę się jednak ludzie dają nakręcać. Mojego męża ostatnio jedna pani na ulicy pytała, czy na pewno jest Polakiem ;)
  • peterman napisal(a):
    Baba jest akurat z tej samej ekipy co Lempart, więc zająć się trzeba.
    Oby, bo przynajmniej taka byłaby z tego korzyśc. Można by obciążyć tez Trzaskowskiego. A poza tym same straty dla Polski. Dla Ukrainy taka akcja miałaby sens, ale wyłącznie w Berlinie albo Paryżu.
    Poza tym oblewanie "sztuczną krwia" w tym samym czasie, gdy ofiary przelewaja prawdziwą krew, jest obraźliwe dla ofiar.
  • edytowano May 2022
    KAnia napisal(a):
    Ale nie mieli takich dobrych fotek przeciwko Polsce. No i Polska Ambasada w Moskwie nadal działa, choć teraz pewnie już niedługo.
    A jaką korzyść przyniosła Polsce ta farba?
    A wiesz co Ruscy zrobili polskim dyplomatom po 24 II? Od złej gry fachowcami są Ruscy.
    https://tvn24.pl/polska/rosja-ukraina-jak-polscy-dyplomaci-opuszczali-ambasade-w-moskwie-wydalony-piotr-skwiecinski-o-komplikacjach-5693305
  • Zła analogia - ja mam do telewizji Kurskiego stosunek taki jak Herbert opisał w Potędze Smaku - bo ciężko by inaczej. Czerwona Kalina nie tylko mi nie przeszkadza, ale znalazłem w bardzo dobrym wykonaniu (nawet nie wiedziałem że ta piosenka jest aż tak popularna).

    Także nie ma co pochopnie łączyć faktów.
  • Może. Jednak widzę, że ci, których Polska przyjęła jako gości (co często podkreślał prezydent), przenoszą wojnę na teren Polski i zaczynają prowokacje.
  • A to w Polsce nie było wojny?
  • TecumSeh napisal(a):
    Zła analogia - ja mam do telewizji Kurskiego stosunek taki jak Herbert opisał w Potędze Smaku - bo ciężko by inaczej. Czerwona Kalina nie tylko mi nie przeszkadza, ale znalazłem w bardzo dobrym wykonaniu (nawet nie wiedziałem że ta piosenka jest aż tak popularna).

    Także nie ma co pochopnie łączyć faktów.
    Bardzo mi się ten utwór podobał, jak go pierwszy raz usłyszałam. Teraz już go nie mogę słuchać.
  • Cyrylica napisal(a):
    Może. Jednak widzę, że ci, których Polska przyjęła jako gości (co często podkreślał prezydent), przenoszą wojnę na teren Polski i zaczynają prowokacje.
    No ale trudno tak nazwać śpiewanie patriotycznych piosenek.
  • Pigwa napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Może. Jednak widzę, że ci, których Polska przyjęła jako gości (co często podkreślał prezydent), przenoszą wojnę na teren Polski i zaczynają prowokacje.
    No ale trudno tak nazwać śpiewanie patriotycznych piosenek.
    Wczoraj było śpiewanie piosenek patriotycznych. Nie mogę znaleźć tego artykułu, ale były też jakieś przepychanki i policja wezwana na Polaka. Dzisiaj śpiewanie piosenek patriotycznych i oblanie farbą ambasadora. Co dalej?
  • Zajebanie w sposób skrajnie okrutny Putina, moskiewskiej wierchuszki i ukatrupienie (ale już proste, szybkie i bezbolesne) męskiej populacji Moskowii połączone z rozproszeniem kobiet i dzieci. Oczywiście że nie, rozmarzyłem się.
  • Mania napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Ale nie mieli takich dobrych fotek przeciwko Polsce. No i Polska Ambasada w Moskwie nadal działa, choć teraz pewnie już niedługo.
    A jaką korzyść przyniosła Polsce ta farba?
    A wiesz co Ruscy zrobili polskim dyplomatom po 24 II? Od złej gry fachowcami są Ruscy.
    https://tvn24.pl/polska/rosja-ukraina-jak-polscy-dyplomaci-opuszczali-ambasade-w-moskwie-wydalony-piotr-skwiecinski-o-komplikacjach-5693305
    I w rewanżu farba jako prezent dla ruskiej propagandy? Slabe to mało powiedziane.
    Niedawno Trzaskowski spotykał się z synem Sorosa. Ciekawe, czy rozmawiali o "otwartym dialogu" i nowych pomysłach na obalenie rządu w Polsce. Przy okazji propaganda ru dostała wiatru w żagle i może do woli mieszać krew prawdziwą i sztuczną, skoro na zdjęciach wygląda podobnie. Rachunek świat jak zwykle wystawi Polsce, która idealnie nadaje się do roli kozła ofiarnego.
    Dzieci we mgle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.