Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1558559561563564634

Komentarz

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Za wszystko co się dzieje z kobietami odpowiadają mężczyźni.

    Implikacje tej tezy są kobietofobiczne. Poza tym jest dokładnie odwrotnie.

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

  • Spirala kulturowego niszczenia rodziny jest już raczej nie do powstrzymania, znikąd nadziei. Kto za co odpowiada trudno rozstrzygnąć, ale faktem jest, że kobiety są bardziej na lewo, a faceci na prawo.

  • @Mania powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Za wszystko co się dzieje z kobietami odpowiadają mężczyźni.

    Implikacje tej tezy są kobietofobiczne. Poza tym jest dokładnie odwrotnie.

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Tak jest.

  • edytowano May 2023

    @janosik powiedział(a):
    Spirala kulturowego niszczenia rodziny jest już raczej nie do powstrzymania, znikąd nadziei. Kto za co odpowiada trudno rozstrzygnąć, ale faktem jest, że kobiety są bardziej na lewo, a faceci na prawo.

    Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.

    Silne samce panują nad kobietami i tworzą świat, rodziny wg męskich, swoich kryteriów. To się w końcu znowu rozprzestrzeni.

  • @Mania powiedział(a):

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Mężczyźni prowadzą i kreują rzeczywistość. Tak było, jest i będzie. Nam się wydaje, że akurat teraz jest inaczej, ale nie jest.

  • edytowano May 2023

    @janosik powiedział(a):
    Spirala kulturowego niszczenia rodziny jest już raczej nie do powstrzymania, znikąd nadziei. Kto za co odpowiada trudno rozstrzygnąć, ale faktem jest, że kobiety są bardziej na lewo, a faceci na prawo.

    Nieprawda. Ta teza jest natrętnie wciskana, ale tak naprawdę jednym wielkim "montażem", perfidną intrygą mającą zafałszować postrzeganie rzeczywistości i utrudnić poruszanie się w niej.

  • edytowano May 2023

    Która teza jest nieprawdą?

  • @janosik powiedział(a):
    Która teza jest nieprawdą?

    No ta z Kolegi poprzedniego komentarza - ta, że "kobiety są bardziej na lewo a faceci na prawo"

  • @JORGE powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Mężczyźni prowadzą i kreują rzeczywistość. Tak było, jest i będzie. Nam się wydaje, że akurat teraz jest inaczej, ale nie jest.

    Tak, ale to mężczyźni wykreowali epokę przemysłową, która doprowadziła do wielkiej nierównowagi między płciami, faceci się bogacili i używali życia, a kobiety musiały być w domach. To w konsekwencji zrodziło feminizm. Potrzebna jest równowaga.

  • Chyba mogły być w domach.

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Chyba mogły być w domach.

    Czytałem kiedyś, że w XIX upowszechnił się termin "kryzys wieku średniego". Pierwotnie dotyczył on kobiet tuż przed 40-tką, dzieci odchowane, w życiu nudno, romansidła były wówczas u szczytu popularności - szukamy przygód.

  • edytowano May 2023

    @Mania powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Za wszystko co się dzieje z kobietami odpowiadają mężczyźni.

    Implikacje tej tezy są kobietofobiczne. Poza tym jest dokładnie odwrotnie.

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Amen!

  • "Tzw. kultura (popularne piosenki, sitcomy – tutaj faceci to prawie zawsze żałośni nieudacznicy, kobieta ta rozsądna i trzeźwa – kabarety, kolorowe pisemka dla kobiet itd.) zadbała w ostatnich dekadach o to, żeby nikt nie zapomniał, jak obrzydliwi są polscy mężczyźni."

    Jak czytam, co panowie tutaj wypisują, to istotnie, chce mi się rzygać. [moderacja proszona o nie-gorszenie się :) ].
    To już nawet nie filisterstwo, to jakieś pokraczne postaci prosto z Moliera. Aż nie wierzę, że za nickami kryją się żywi faceci.

  • Dokładnie. Facet w reklamie - ciota, niedojda, smarkający, umierający hipochondryk. kobieta silna, mądra, dominująca. Owszem tak może być, ale w mediach staje się tą regułą.
    A odnośnie piorunów; proszę tego nie bagatelizować. Te panie robiły to całkiem świadomie, owczym pędem. Jakoś do tej pory na pewne znajome patrzę z pewnym chłodem. Wtedy szatan wył na polskich ulicach i w polskich internetach. Koncerty heavy metalowe to igraszka przy tym.

  • Jak można robić coś świadomie w owczym pędzie?

  • edytowano May 2023

    Proszę, nie łapmy się słówka - to nie zmienia meritum.
    To one nie wiedziały, co się krzyczy na tych spędach. Teraz w epoce szybkiego przepływu informacji, zresztą te marsze były nieraz transmitowane live. Naprawdę do tej pory nie mogę zrozumieć co kierowało pewnymi znanymi mi osobami. Jeśli ta nakładka na profilowym wisiała kilkanaście dobrych dni, to o czym tu mówimy.

  • To jest największa tajemnica świata, zrozumiesz ją i będziesz światem rządzić. Jak to jest, że istoty stworzone na obraz i podobieństwo Przedwiecznego, nie wyzbywając się duszy nieśmiertelnej ani na chwilę, zachowują się jak bezrozumne stworzenia?

  • To jest meritum.
    Grzeszy się świadomie.

    Czy znajome są tylko obdarzane chłodnym spojrzeniem czy choć jakieś upomnienie braterskie było?

    Ja wyleciałam z pewnych kręgów towarzyskich deklarując werbalnie nieudział.

  • edytowano May 2023

    Nie wymagajcie od kobiet, które nienawidzą obecnego świata, czują się w nim źle, opuszczone, samotne, zostawione same z problemami, nie w swojej roli, ogólnie wkurwione, żeby działały, zachowywały się i myślały racjonalnie. Będą napieprzać we wszystko, a szczególnie w to co z założenia powinno zapewniać stabilność, a tego nie zapewnia. Czyli w mężczyzn, w Kościół, w prawa, które nie działają, w system który daje marazm.

    I mają rację.

  • edytowano May 2023

    @Rzchanym powiedział(a):

    No, a czarcich i pioruńskich protestów nie lekceważę. Przeciwnie - zastanawiałem się, jak temu przeciwdziałać, co więcej, mogę się nawet pochwalić pewnymi sukcesami. Mam dwie znajome, które wyraźnie się "naprostowały". W 2016 r. z sympatią odnosiły się do czarcich protestów, teraz lajkują artykuły o Kościele, świętych, historii Polski a nawet (to rzadziej, ale jednak) prawicową publicystykę o antylewackiej wymowie.

    I git. Spokojnie. Róbmy swoje. Działajmy i myślmy wg naszych kryteriów. Nie ostentacyjnie, ale zaznaczajmy co myślimy. Działajmy to chyba najważniejsze, bierności kobiety nienawidzą. Wszystko się naprostuje, ale nie od razu, jak to w życiu.

  • edytowano May 2023

    @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    To jest meritum.
    Grzeszy się świadomie.

    Czy znajome są tylko obdarzane chłodnym spojrzeniem czy choć jakieś upomnienie braterskie było?

    Ja wyleciałam z pewnych kręgów towarzyskich deklarując werbalnie nieudział.

    Było wyrażenie opinii, typu co ja myslę o tym, nie bezpośrednio do tych osób, ale przy tych osobach. Natomiast pod postem pewnej koleżanki napisałem otwarcie, co tym sądzę. I o dziwo, po kilku dniach usunęła nakładko-pioruna. Może to byl efekt mojej wypowiedzi, może nie. Natomiast nie spotkałem się z tym, żeby ktoś wyraził publicznie swój żal, czy choćby zdystansował się od tego co wówczas robił.
    @Rzchanym Odnośnie "facetów". Coś co latami tkwi w języku i jest zupełnie czwartorzędne, miałoby teraz determinować istotę relacji między płciami?

  • edytowano May 2023

    To nie na szczęście jest herezją. > @JORGE powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):

    No, a czarcich i pioruńskich protestów nie lekceważę. Przeciwnie - zastanawiałem się, jak temu przeciwdziałać, co więcej, mogę się nawet pochwalić pewnymi sukcesami. Mam dwie znajome, które wyraźnie się "naprostowały". W 2016 r. z sympatią odnosiły się do czarcich protestów, teraz lajkują artykuły o Kościele, świętych, historii Polski a nawet (to rzadziej, ale jednak) prawicową publicystykę o antylewackiej wymowie.

    I git. Spokojnie. Róbmy swoje. Działajmy i myślmy wg naszych kryteriów. Nie ostentacyjnie, ale zaznaczajmy co myślimy. Działajmy to chyba najważniejsze, bierności kobiety nienawidzą. Wszystko się naprostuje, ale nie od razu, jak to w życiu.

    Sytuacja życiowa wielu kobiet faktycznie jest zła, ale walenie w Kościół (wszak nie on wypchnął kobiety do pracy) oraz popieranie aborcji, rozwiązłości i dekompozycji rodzin nigdy nie stanowi racji, faktyczny wróg jest gdzie indziej.

    Nieletnim i niedoświadczonym "Julkom" można wybaczyć złe ukierunkowanie ataków, ale nie dorosłym "Karynom" i "Grażynom".

  • @Staszek2 powiedział(a):
    @Rzchanym Odnośnie "facetów". Coś co latami tkwi w języku i jest zupełnie czwartorzędne, miałoby teraz determinować istotę relacji między płciami?

    "Tkwi latami w języku", bo zostało do niego wprowadzone, tak samo jak "uchodźcy" zamiast "imigrantów" i różne inne kwiatki. Jeśli o chodzi o feminizm, to jeszcze dorzucę drugie określenie zanieczyszczające język, tworzące chaos pojęciowy i mieszające w głowach, wciskane przez środowiska feministyczne - "zdrowy egoizm".

  • @Mania powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Za wszystko co się dzieje z kobietami odpowiadają mężczyźni.

    Implikacje tej tezy są kobietofobiczne. Poza tym jest dokładnie odwrotnie.

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    @Mania powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Za wszystko co się dzieje z kobietami odpowiadają mężczyźni.

    Implikacje tej tezy są kobietofobiczne. Poza tym jest dokładnie odwrotnie.

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Co do zasady tak.

  • edytowano May 2023

    @janosik powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):

    Za wszystko, co się dzieje z kobietami i mężczyznami odpowiadają kobiety i mężczyźni - w równym stopniu i jednakowo. Amen.

    Mężczyźni prowadzą i kreują rzeczywistość. Tak było, jest i będzie. Nam się wydaje, że akurat teraz jest inaczej, ale nie jest.

    Tak, ale to mężczyźni wykreowali epokę przemysłową, która doprowadziła do wielkiej nierównowagi między płciami, faceci się bogacili i używali życia, a kobiety musiały być w domach. To w konsekwencji zrodziło feminizm. Potrzebna jest równowaga.

    Bogacili się w fabryce.

    1. SMALCZYCA CZŁEKOKSZTAŁTNA.
    2. Ecperyment Calhouna trafnia opisuje naszą rzeczywistość.
      Psiecko kufnia.
  • edytowano May 2023

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    Co do zasady tak.

    A jakieś argumenty masz ? Czy powielamy kompletni nie nasze, wymyślone, wydurnione schematy ? Schematy które nie działają (bo jak mogą działać skoro są nieludzkie, odpięte) ?

  • Wygląda na to, że do różnych zagadek metafizycznych i przyrodniczych – jak np. ile diabłów mieści się na końcu szpilki i po co kazuarowi „hełm” na czubku głowy – należy dopisać kolejną: po co kobiecie rozum? I czy stwierdzenie tegoż ma jakieś implikacje, np. w postaci posiadania wolnej woli i odpowiedzialności za czyny.

  • edytowano May 2023

    @Motes powiedział(a):
    Wygląda na to, że do różnych zagadek metafizycznych i przyrodniczych – jak np. ile diabłów mieści się na końcu szpilki i po co kazuarowi „hełm” na czubku głowy – należy dopisać kolejną: po co kobiecie rozum? I czy stwierdzenie tegoż ma jakieś implikacje, np. w postaci posiadania wolnej woli i odpowiedzialności za czyny.

    I do takich wniosków doprowadził kolegę rozum? No to chyba sam sobie kolega odpowiedział.

    Wygląda że i my musimy na nowo odkryć, że kobiety i męzczyźni się różnią od siebie. Po wpisach tutaj widać że zarówno kobiety jak i mezczyźni mają z tym problem.

  • @janosik powiedział(a):
    Spirala kulturowego niszczenia rodziny jest już raczej nie do powstrzymania, znikąd nadziei. Kto za co odpowiada trudno rozstrzygnąć, ale faktem jest, że kobiety są bardziej na lewo, a faceci na prawo.

    Każdy facet jest bardziej na prawo jak ma dorastającą córkę.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.