Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1613614616618619638

Komentarz

  • @MiejSen powiedział(a):

    @kulawy_greg powiedział(a):
    ja korzystam z ublock origin, odkąd zaczęli upominać za adblocka....

    Mam ublock od zawsze na kompie i za niego upominają, ale tak jak napisałem wystarczy się wylogować i pani przedszkolanka idzie dalej z kontrolą, o nas zapomina, a jak się zalogujemy, to już jej nie ma i wraca dopiero po miesiącu. Na telefonie mam adblocka i przez niego korzystam z neta, ale do odtwarzania yt mam taką aplikację ymusic.io. Polecam! Działa na androidzie, choć nie ma jej w sklepach gugla i android przy instalowaniu może informować, że jest z nieznanego źródła i ble ble. Pozwala słuchać w tle i bez reklam, choć nie pozwala obrazu oglądać, co mi odpowiada.

    Nie wiem , u mnie ten ublock daje rade, ale mam go dopiero od kilku miesiecy. Może trzeba nowszą wersję a może chodzi o to że na firefoxie?

  • @kulawy_greg powiedział(a):

    @MiejSen powiedział(a):

    @kulawy_greg powiedział(a):
    ja korzystam z ublock origin, odkąd zaczęli upominać za adblocka....

    Mam ublock od zawsze na kompie i za niego upominają, ale tak jak napisałem wystarczy się wylogować i pani przedszkolanka idzie dalej z kontrolą, o nas zapomina, a jak się zalogujemy, to już jej nie ma i wraca dopiero po miesiącu. Na telefonie mam adblocka i przez niego korzystam z neta, ale do odtwarzania yt mam taką aplikację ymusic.io. Polecam! Działa na androidzie, choć nie ma jej w sklepach gugla i android przy instalowaniu może informować, że jest z nieznanego źródła i ble ble. Pozwala słuchać w tle i bez reklam, choć nie pozwala obrazu oglądać, co mi odpowiada.

    Nie wiem , u mnie ten ublock daje rade, ale mam go dopiero od kilku miesiecy. Może trzeba nowszą wersję a może chodzi o to że na firefoxie?

    Osobiście do Tupki używam Brave. Ma wszystko co trzeba z wyjątkiem czatu, gdy chce się brać udział w dyskusji podczas streamów.

  • Kamiński aresztowany, Barski odwołany, TVP spacyfikowana:

    • Czy karuzele gotowe?
  • loslos
    edytowano 13 January

    Zobaczymy jak będzie dalej ale historia wrzuciła czwarty bieg. Jest tutaj taki kolega, co to strasznie prychnął na użycie nazwiska Adolfa Hitlera. Ale Adolf Hitler w latach 1932/33 był nieporównanie bardziej powściągliwy. Czyli na Noc Długich Noży nie będziemy czekać całego roku, choć całkiem możliwe, że przyjmie ona inną formę, bo determinizmu nie ma.

  • edytowano 13 January

    Episkopat Polski niezwykle taktownie milczy, czy doczekamy się choć na otarcie łez encykliki "Mit brennender Sorge 2.0"?

  • edytowano 13 January

    @MarianoX powiedział(a):
    Episkopat Polski niezwykle taktownie milczy, czy doczekamy się choć na otarcie łez encykliki "Mit brennender Sorge 2.0"?

    A jednak wysunął na czoło jednego odważnego. Emeryta, któremu prawdopodobnoe krzywdy nikt nie będzie śmiał zrobić.
    Apel Jasnogórski z 11.01.2024 r.

    Od czwartej minuty:
    https://www.youtube.com/live/E-rUFr3Svkc?si=MDx2WYxqMtZsLSuU

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @los powiedział(a):
    Zobaczymy jak będzie dalej ale historia wrzuciła czwarty bieg. Jest tutaj taki kolega, co to strasznie prychnął na użycie nazwiska Adolfa Hitlera. Ale Adolf Hitler w latach 1932/33 był nieporównanie bardziej powściągliwy. Czyli na Noc Długich Noży nie będziemy czekać całego roku, choć całkiem możliwe, że przyjmie ona inną formę, bo determinizmu nie ma.

    Wydaje mi się, że to prychnięcie było spowodowane założeniem, że Ryży będzie takim Gitlerem z lat 39-45. Jest to niemożliwe, gdyż Polska to nie niemcy. Chyży nie zdoła zrobić światu tego, co jego wielki poprzednik. Tu bardziej chodzi o lata wcześniejsze i analogie nasuwają się same.

  • loslos
    edytowano 13 January

    @trep powiedział(a):
    Wydaje mi się, że to prychnięcie było spowodowane założeniem, że Ryży będzie takim Gitlerem z lat 39-45.

    W swoich tekstach bardzo wyraźnie zawsze zaznaczałem, że szło o Adolfa Hitlera z lat 1932-1933. I tak sobie myślę, że właściwie jedyną racją bytu forum dyskusyjnego jest to dzielenie włosa na dziesięć tysięcy części, bardzo staranne i detaliczne wyrażanie myśli a próby zrozumienia tekstów rozmówcy też powinny być bardzo staranne i detaliczne. Bo jaki ma sens napierdalanie w necie? Bójka jest przyjemna (dla publiczności oczywiście) dopiero, kiedy się leje krew, a net do tego źle się nadaje.

  • No i co. Trzeba było dopytać o co chodzi, a nie teraz dośpiewywać. Teraz to się walcie :-p
     
    Pan Gabiś opisał sektę holokaustyczna. Opisał w swojej (dla mnie) przełomowej pracy "Religia Holokaustu"*. Opowiadał w niej o narracji żydowskiej, która przejęła całą narracje o męce Jezusa i przelała ją na mękę Żydów na ziemi Polskiej. Żydzi, którzy pozbawili się sakrum przejęli żywe nadal sakrum od Katolików i ubrali w nowe szaty. Nie maja znaczenia fakty historyczne, tylko pewien nowy mit. Samo dojście Hitlera do władzy też staje się nie elementem historii, tylko sakrum. Jest buntem diabła na ziemi, który wykorzystuje drzewo dobra i złego (demokrację) do przejęcia władzy i wygonienia Żydów z Niemiec (raju).
     
    No i stąd używanie tej bajki o złym Hitlerze w odniesieniu do walki z ludźmi, dla których dla bajka jest fundamentem, jest zabraniem ludziom ich mitologii i używaniem jej przeciw nim.
    Kolega los potrafi z tymi ludźmi rozmawiać używając dat dziennych i procentów i chce nas tego nauczyć. Wiem, że można z komunistami i ich dziećmi rozmawiać o braku poszanowania przez władzę w Polsce do prawa tłumacząc brak rozliczenia inicjatorów Stanu Wojennego, a nie historii Niemiec. Stąd moja niezgoda na bycie papugą.

    *i w której odrzucał mnie tylko cyniczny fatalizm o wiecznej roli Polaka jako prześladowcy żyda ukrzyżowanego komorowego

  • Bajka o złym Hitlerze jest dla debili, kolego. Nie ma takich na forum a przynajmniej nie powinno być. Adolf Hitler jest kozłem ofiarnym - Niemcy zrzucili na niego wszystkie swoje grzechy i uroczyście wyklęli. Od tej pory występuje nie jako postać historyczna tylko jako symbol absolutnego i bezwarunkowego zła, na które można tylko charkać. Niemcy są bardzo szczęsliwi z tego powodu.

    Mnie brzydzi pogański rytuał kozła ofiarnego. Jako wyznawcy innej religii nie wolno mi uczestniczyć w tych odrażających gusłach. Dla mnie Adolf Hitler jest postacią historyczną i każdego dnia swego życia mył rano zęby i robił to, co tego dnia robił. Wolno i należy to analizować i wyciągać wnioski. Niemcy AD 1932 i 1933 są bardzo pouczającym przypadkiem. Zwłaszcza dla Polaków AD 2024.

  • No, czyli meritum sporu jest to z kim rozmawiamy, do kogo ma byc kierowana argumentacja. Ja forum traktuje, jak kolega dyzio, jako wylęgarnię pewnej argumentacji, ćwiczenie z rozmowy. W tym przypadku z rozmowy porównaniami historyczymi o braku poszanowania prawa przez władze. Mnie ciekawi jak rozmawiać z ludźmi niezaangażowanymi*, albo wrogimi mi.
    Kolega pisze dla osób z forum i stara się przekazać nam swoje doświadczenia rozmów i kontaktów z Niemcami.

    *Wczoraj na przykład kolegę na basenie, który jest raczje politycznym abnegatem, ale z wrażliwością społeczną, mówiłem, że ciekawy ten Kaczyński, bo brzmi jak trybun Antyglobalistyczny. Bo przestrzega przed przenoszeniem decyzyjności na wyższe poziomy.

  • Obecny system rządów to austriacki akwarelizm

  • Mnie ciekawi jak rozmawiać z ludźmi niezaangażowanymi*,

    Najpierw stać się dla nich autorytetem. Potem tylko z poparciem źródeł. I przede wszystkim wybadać, jakiej są ukrytej opcji i przy każdej okazji podawać na tacy 5 przykładów, jakie to są świnie (albo debile).

    albo wrogimi mi.

    Nie wróżę sukcesów.

  • Antyaborcjoniści krzywdzą dzieci. Nie to, co aborcjonistki.

  • @AnnaE powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Episkopat Polski niezwykle taktownie milczy, czy doczekamy się choć na otarcie łez encykliki "Mit brennender Sorge 2.0"?

    A jednak wysunął na czoło jednego odważnego. Emeryta, któremu prawdopodobnoe krzywdy nikt nie będzie śmiał zrobić.
    Apel Jasnogórski z 11.01.2024 r.

    Od czwartej minuty:
    https://www.youtube.com/live/E-rUFr3Svkc?si=MDx2WYxqMtZsLSuU

    Dziękuję Anno.
    Nieistotne, że emeryt.

  • Uwierzyli?!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zarząd Spółki Rafako poinformował o wypowiedzeniu Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II, które prowadzi Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka umowy na budowę obiektu oraz ugodę na usunięcie usterek. Spółka żąda zapłaty prawie 25,5 mln złotych - ta kwota ma wynikać z wcześniej zawartej umowy. Jako główny powód spółka podaje "całkowity brak współdziałania a wręcz utrudnianie przez Inwestora wykonania umowy oraz ugody". Warto tu podkreślić, że pod koniec grudnia swoje zastrzeżenia pod adresem Rafako wystosowało muzeum - twierdziło ono, że to Rafako nie wywiązuje się z umów.

    a niedalekie podraciborskie eko-okna mają gest i pomagają

  • Rafako to prawie jak rufuku

  • @los powiedział(a):
    Rafako to prawie jak rufuku

    albo Rififi

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rififi

  • @christoph powiedział(a):
    Zarząd Spółki Rafako poinformował o wypowiedzeniu Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II, które prowadzi Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka umowy na budowę obiektu oraz ugodę na usunięcie usterek. Spółka żąda zapłaty prawie 25,5 mln złotych - ta kwota ma wynikać z wcześniej zawartej umowy. Jako główny powód spółka podaje "całkowity brak współdziałania a wręcz utrudnianie przez Inwestora wykonania umowy oraz ugody". Warto tu podkreślić, że pod koniec grudnia swoje zastrzeżenia pod adresem Rafako wystosowało muzeum - twierdziło ono, że to Rafako nie wywiązuje się z umów.

    a niedalekie podraciborskie eko-okna mają gest i pomagają

    Żeby mieć gest, najpierw trzeba mieć kasę. Stan finansów Rafako nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, zwłaszcza że to wisi w sieci.

  • "Gdybym miała taką matkę, to bym się zabiła" Tak ktoś podobno Filiks z posłów PiS dzisiaj powiedział. Ostre. Heh ale akurat ona jak mało kto zasługuje aby rezać ja bez litości.

  • @posix powiedział(a):
    "Gdybym miała taką matkę, to bym się zabiła" Tak ktoś podobno Filiks z posłów PiS dzisiaj powiedział. Ostre. Heh ale akurat ona jak mało kto zasługuje aby rezać ja bez litości.

    Filiks tak mówi, a ma dowody?

  • Pan Zbigniew Boniek, ten od miziania się z Jaruzelskim, kolejny raz okazał się być złamasem:

    "W składzie komisji ds Mediów i Marketingu PZPN za 19 miejscu jako członek widnieje Tomasz Sakiewicz. Panowie, wygumkujcie szybko, bo wstyd jak cholera"

    Źródło
    Urzekła mnie fraza 'wygumkować'

  • Co na to ajent "Murzyn"?

  • Dzisiaj Mazurek rozmawiać z Bosakiem wygadał się, że totalsi planują dalsze kurestwa na przyszły tydzień

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.