Skip to content

Kupujcie bitcoiny! Nadchodzi nowy wielki kryzys!!!!!!

Jak się tut. Zbiorowość zapatrywa na kwestię bitcoina (BTC)?

Jak dla mnie temat jest fascynujący, jest kolejnym dowodem na to że gorszy pieniądz jest systematycznie wypierany przez lepszy.

Dawny pieniądz to była koza, kilo kartofli albo łapcie z łyka. Potem ktoś doszedł, że można go wyabstrahować do takiego śmiesznego żółtego metalu, który do niczego się nie przydaje, ale nie rdzewieje, jest kowalny i ładnie świeci. Potem zły FED i Mieszko III Stary zauważyli, że jak nie mają złota, to mogą wyabstrahować krok dalej zrobić pieniądze z byle czego, napisać że to prawny środek płatniczy i też zadziała.

Temczasem bitcoin nie zawiera w sobie literalnie nic poza pewnością, że nie będzie go na świecie nigdy więcej niż 21 mln sztuk i ani jednej ponad to.

I wiecie co? Za tę pewność świat zapłacił już ponad sto miliardów dolków! Prawdziwych dolarów! Żeby było zabawniej, głównie Japończycy, bo oni odpowiadają za jakie 60% transakcji.

Oczywiście różnych "kryptowalut" jest już około tysiąca, przybyło dziesięć, ale zgodnie z zasadą Parety - bitcoin odpowiada za 60% rynku, drugi w kolejce etereum za 40% z tego co zostało - 30 miliardów! - a reszta to jakieś śmieci po pół miliarda (!) dolków i mniej.

Macie jakieś przemyślenia w danej sprawie?
«13456734

Komentarz

  • Kupię tylko to czego mogę dotknąć i zabrać ze sobą w szybką ucieczkę oraz to co łatwo nie straci wartości i jest bezpieczne. Najchętniej więc bezużyteczne podobno złoto, inne metale szlachetne, diamenty itp, następnie stare dobre dolary, w tym wirtualne na kontach w Ameryce. Potem nieruchomości w dobrych lokalizacjach, w Polsce bom partiota i na wszelki wypadek na Florydzie.
  • edytowano October 2017
    A te sto miliardów rzeczywistych dolarów to w rzeczywistości w którym(ch) rzeczywistym banku leżą?
    To mię ciekawi!!!

    ===
    A po prawdzie nie rozumiem tej idei bytkojnowej.
  • Jest troche krypoto walut.
  • Piramida finansowa. Bywają one niekiedy popularne, wiele kasy w nich się inwestuje i miewają zaciekłych obrońców - głównie wśród tych, którzy najwięcej umoczyli. Więcej nie warto gadać, bo się istotę rzeczy rozwadnia.
  • Prawdziwy czwórforumowicz kupuje tylko srebro.
  • Mi sie jakis wirus ostatnio na kompie pojawił, co się zwał "bitcoin miner", no i kopał u mnie te waluty aż wiatrak wył i procek zawsze na 100% używany. Szybko został usunięty, gdyby był sprytniejszy to może by dłużej pociągnął.
  • los napisal(a):
    Piramida finansowa. Bywają one niekiedy popularne, wiele kasy w nich się inwestuje i miewają zaciekłych obrońców - głównie wśród tych, którzy najwięcej umoczyli. Więcej nie warto gadać, bo się istotę rzeczy rozwadnia.
    Ha! Od początku miałem takie zdanie!

    Kryptowaluty to w ogóle nie jest pieniądz bowiem jak wiemy pieniądz to powszechny środek płatniczy natomiast kryptowaluty powszechnie uważane są tylko wśród złodziei. Jest to dobro spekulacyjne i takim pozostanie. Zwane kleptowalutami już to z powodu opisanego przed chwilą już to z powodu takiego, że służą do regularnego golenia z oszczędności naiwniaków którzy obracają nimi na giełdach.
  • A dlaczego reklama obcych koinów, gdy my własne owe posiadamy?
  • peterman napisal(a):
    Prawdziwy czwórforumowicz kupuje tylko srebro.
    :D
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    A dlaczego reklama obcych koinów, gdy my własne owe posiadamy?
    Tzn.?
  • Przemko napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    A dlaczego reklama obcych koinów, gdy my własne owe posiadamy?
    Tzn.?
    polcoin

  • Jedna z hippotez dociekajacych kim jest wystepujacy pod pseudonimem tworca bitcoina, dowodz ze to Polak.
  • randolph napisal(a):
    Jedna z hippotez dociekajacych kim jest wystepujacy pod pseudonimem tworca bitcoina, dowodz ze to Polak.
    Pobieżna kwerenda słowami "satori polish" nie przynosi rezultatu.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    A dlaczego reklama obcych koinów, gdy my własne owe posiadamy?
    Tzn.?
    polcoin



    Czytam że są trzy różne polcoiny, ale każda badziewna:

    https://bithub.pl/altcoin/historia-trzech-polskich-kryptowalut-jakie-byly-plany-i-co-z-nich-zostalo/

    Na coinmarketcap.com widzę PLNcoin, z toporzełem w herbie, ale cała kapitalizacja to 32.000 USD czyli pięć bitcoinów.

    Reszty nawet nie ma w rankningu, niestety.
  • W czym problem? Mała piramida finansowa do umoczenia nadaje się równie dobrze jak duża.
  • romeck napisal(a):
    A te sto miliardów rzeczywistych dolarów to w rzeczywistości w którym(ch) rzeczywistym banku leżą?
    Nu, a te kilkanaście bilionów, które kosztuje całe światowe złoto - to w którym są banku, a?Pytania mrożą się jak gorzała.
  • Jednakowoż warto przyjrzeć się technologii blockchain, na której oparty jest bitcoin. Siedzę w telco i widzę że już mają miejsce inwestycje i planowanie procesów pod wykorzystanie blockchain.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    A te sto miliardów rzeczywistych dolarów to w rzeczywistości w którym(ch) rzeczywistym banku leżą?
    Nu, a te kilkanaście bilionów, które kosztuje całe światowe złoto - to w którym są banku, a?Pytania mrożą się jak gorzała.
    Już nie mogę z tymi materialistami.

    Naprawdę nie wiecie, iloma paradoksami obarczony jest materializm? Tylko w chrześcijaństwie i neoplatonizmie da się zbudować spójny obraz świata.
  • Aaach, uwielbiam ten sposób prowadzenia dyskusji, jebnę se spierdalaja z wyszyny wtarowo etaża i niech się gmin zastanawia, co miałem na myśli.
  • Gmin serdelka zagryza i czeka na rozwój sytuacji.
  • Kuba_ napisal(a):
    Jednakowoż warto przyjrzeć się technologii blockchain, na której oparty jest bitcoin. Siedzę w telco i widzę że już mają miejsce inwestycje i planowanie procesów pod wykorzystanie blockchain.
    A do czego to będzie używane w telco?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Aaach, uwielbiam ten sposób prowadzenia dyskusji, jebnę se spierdalaja z wyszyny wtarowo etaża i niech się gmin zastanawia, co miałem na myśli.
    przyłączyć się czy odpowiedzieć?
    wot wapros
  • kulawy_greg napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Jednakowoż warto przyjrzeć się technologii blockchain, na której oparty jest bitcoin. Siedzę w telco i widzę że już mają miejsce inwestycje i planowanie procesów pod wykorzystanie blockchain.
    A do czego to będzie używane w telco?
    To o czym wiem to smart contracts, kwestie finansowe, ubezpieczeniowe (duzi operatorzy wchodzą w to coraz mocniej), ale też obieg dokumentów wewnątrz korpo.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Aaach, uwielbiam ten sposób prowadzenia dyskusji, jebnę se spierdalaja z wyszyny wtarowo etaża i niech się gmin zastanawia, co miałem na myśli.
    Jest kilka gold resositories http://www.discoverychannel.com.au/images/wheres-the-gold/

    Polskie złoto w całości jest w Londynie choć był pomysł, by mieć własny gold repository, mocno wspierany przez waszego kolegę. To nie jest ważne gdzie jest fizycznie, bo złoto to tylko błyszczący papier, pieniądz się opiera na rencie gruntowej.
  • z gruntu, na którym coś rośnie, np fabryki?
  • Renta gruntowa https://pl.wikipedia.org/wiki/Renta_gruntowa
    Renta kapitałowa https://www.matematyka.pl/240827.htm
    Zasada arbitrażu cenowego https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_arbitrażu_cenowego

    Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia.
  • Czyli jak w starej, przedwojennej wyliczance:...forsa to grunt
  • Jak to było - kłamstwo powtarzane milion razy...

    Mikkoidy tyle razy powtarzały, że złoto ma jakąś wartość, że co słabsze umysły uznały to za prawdę. Ludzie nie lubią myśleć, ludzie wolą rezonować guru.
  • edytowano November 2017
    No z tą rentą gruntową to dość brawurowo. Tak na oko to zasób ziemi nie jest wcale stały. Znaczy powierzchnia tak, ale zasób nie bo on zależy w dużym stopniu od postępu technicznego.Tania energia i woda z odsalania mórz chyba by nieco zmieniły sytuację, prawda?

    Niemniej teraz nieco lepiej rozumiem dlaczego kolejne rządy, a już szczególnie ten, jak sądziłem mój, Dobrej Zmiany blokują mi dostęp do ziemi jak mogą. Zwyczajnie rezerwują ją dla swoich. Tak proste i prymitywne, ze aż mi nie przyszło do głowy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.