Skip to content

Różne fajne mapy

1121315171821

Komentarz

  • @Przewodzik
    Wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 1984 r. według hrabstw. Były to najbardziej jednostronne wybory w historii, jedynymi stanami, w których Reaganowi nie udało się wygrać, była Minnesota i Dystrykt Kolumbii. Ronald Reagan z Partii Republikańskiej zdobył 58,8% głosów i aż 525 głosów elektorskich, natomiast Walter Mondale z Partii Demokratycznej 41%, ale tylko 13 głosów elektorskich.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Jake robote by młódź łomotać chciała?

    Globalna caoś: https://media.remitly.io/dream_jobs_around_the_world_worl.BrlgaWd1iKZUz5g1.jpg

    Się dowiedziałem, że po wsiach każden jeden, co ojcowiznę parceluje i wyprzedaje miastowym pod domki, to się uznaje za dewelopera.

  • Swoją drogą, na tej mapie hrabstw USA widać rozwój osadnictwa i przesuwanie się granicy "dzikiego zachodu". W tej najstarszej części granice hrabstw są nieregularne, potem robią się regularne. Stają się też coraz większe, im dalej na zachód.

  • @Tomek powiedział(a):
    Nie celuję bez trzymanki. Potem starannie myję ręce. Gdybym nie trafiał, to bym o tym się z hukiem już dawno temu dowiedział. Kobieta jest w tym wypadku lepszym detektorem niż jakiś tam ultrafiolet.

    A pokaż jej to nagranie, upewnijmy się że ona nie sprząta tego w milczeniu. Kiedy się o tym dowiedziałem a właśnie zaczynałem życie poza domem rodzinnym to sprawdzałem - wszystkie kible gdzie mieszkali mężczyźni było obryzgane, po prostu tego nie widzimy albo nie zwracamy uwagi, ale ktoś to musi sprzątać bo inaczej śmierdzi.

  • @pantelej powiedział(a):
    @Przewodzik
    Wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 1984 r. według hrabstw. Były to najbardziej jednostronne wybory w historii, jedynymi stanami, w których Reaganowi nie udało się wygrać, była Minnesota i Dystrykt Kolumbii. Ronald Reagan z Partii Republikańskiej zdobył 58,8% głosów i aż 525 głosów elektorskich, natomiast Walter Mondale z Partii Demokratycznej 41%, ale tylko 13 głosów elektorskich.

    Bardzo fajny odcinek o wyborach zrobili, fajne są te zmiany i przepływy elektoratu.

  • @Przemko powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):
    Nie celuję bez trzymanki. Potem starannie myję ręce. Gdybym nie trafiał, to bym o tym się z hukiem już dawno temu dowiedział. Kobieta jest w tym wypadku lepszym detektorem niż jakiś tam ultrafiolet.

    A pokaż jej to nagranie, upewnijmy się że ona nie sprząta tego w milczeniu. Kiedy się o tym dowiedziałem a właśnie zaczynałem życie poza domem rodzinnym to sprawdzałem - wszystkie kible gdzie mieszkali mężczyźni było obryzgane, po prostu tego nie widzimy albo nie zwracamy uwagi, ale ktoś to musi sprzątać bo inaczej śmierdzi.

    Znany fakt. Przy sikaniu do sedesu sporo się rozpryskuje. Było to podłożem do słynnej scenki w hotelu z udziałem Himilsbacha. Z drugiej strony sprzątanie moczu to nie jest jakaś wielka męka. Ot, sprzątanie jak inne.

  • edytowano November 2023

    @Przemko powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):
    Nie celuję bez trzymanki. Potem starannie myję ręce. Gdybym nie trafiał, to bym o tym się z hukiem już dawno temu dowiedział. Kobieta jest w tym wypadku lepszym detektorem niż jakiś tam ultrafiolet.

    A pokaż jej to nagranie, upewnijmy się że ona nie sprząta tego w milczeniu. Kiedy się o tym dowiedziałem a właśnie zaczynałem życie poza domem rodzinnym to sprawdzałem - wszystkie kible gdzie mieszkali mężczyźni było obryzgane, po prostu tego nie widzimy albo nie zwracamy uwagi, ale ktoś to musi sprzątać bo inaczej śmierdzi.

    Po pierwsze, detektor węchowy jest niesamowity. Po drugie, zasadniczo to ja jestem od sprzątania kibla. Po trzecie, nie jestem już w tym wieku, gdy sika się z takim impetem jak pompa strażacka. Temat uważam za zamknięty.

  • Tak mnie najszło czytając wątek "Listopadowcy", że dużo wasz tutej. I myślę czyżby listopad był miesiącem, że rodzi się najwjęcej Polaków? A jak tam w innech krajach?
    Okazało się, że wcale że nie. To lipiec!
    .
    .
    .

    image
    .
    .
    .
    .
    .
    image
    .
    .
    .
    .
    .
    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Wychodziłoby takim razie że najwięcej poczęć jest w październiku? Może i tak. Ale tak się składa że w mojej najbliższej rodzinie nie ma nikogo urodzonego w lipcu.

  • Wiedzieliśta kmotrowie, jako ta Erłopa prawicowa? Jato siębym nie spodziewał!!!!!

    https://politpro.eu/en

  • Czy Chiny to też już jest right-wing? No bo jak Rosja i Turcja, to czemu nie Chiny?

    A tak w ogóle to mnie lata, czy to, czym dostanę będzie się nazywało prawy prosty czy lewy sierpowy. Gdzie żyć?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Wiedzieliśta kmotrowie, jako ta Erłopa prawicowa? Jato siębym nie spodziewał!!!!!

    Oś od Lizbony po Władywostok!

  • edytowano November 2023

    Jeśli współczesna Ojropa - według autorów mapy - pozostaje w prawicowym uścisku (sic!), to gdyby przesunęła się na lewo wówczas stopniem lewicowości zapewne zawstydziłaby samego PolPota, Che Guevarę i Trockiego razem wziętych.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Wiedzieliśta kmotrowie, jako ta Erłopa prawicowa? Jato siębym nie spodziewał!!!!!

    https://politpro.eu/en

    Nieźle. Ałtor wzniósł się na taki poziom, na którym określanie wingsów rajt-left nabrało tyle samo sensu co dla wiertaliotu.

  • edytowano November 2023

    Przypomniały mnie się spiżowe słowie towarzysza Józefa "Soso" Dżugaszwilego:

    "Obiektywnie rzecz biorąc, socjaldemokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu".

    Wychodząc z tego założenia, autor mapy posiada rację

  • to ja też wesprę sie cytatem s Soso

    do Gramsciego rzekł był
    jednego wam wybaczyć nie mogę, żeście tow. Mussoliniego z partii postradali

  • edytowano November 2023

    Prezentyzm koledze zniekształcił anegdotę, gdyż to powiedział Lenin do Togliattiego (w Moskwie w 1922).
    Drugi akapit:

  • Polskie mapy
    Świetlan maps

  • Mapa klasztorów skasowanych przez Henryka8

  • loslos
    edytowano December 2023

    Ile to kasy. Zresztą do dziś magnacka posiadłość częst się nazywa Abbey

  • edytowano December 2023

    O ile pamiętam to wg. Domesday Book, Kościół posiadał 1/4 ziemi w Anglii. król 1/5, resztę rozdzielono pomiędzy baronów.

  • dobra martwej ręki
    żaden władca tego nie lubi

  • Wygląda że problem z imigrantami zaraz rozwiąże się sam.

  • Zwykła mapa ale to najlepsza edukacja dla moich maluchów
    Tutaj syn3 uczy córkę1

  • @marniok powiedział(a):

    Zwykła mapa ale to najlepsza edukacja dla moich maluchów
    Tutaj syn3 uczy córkę1

    To jest taka naklejana tapeta?

  • Ale czemu akurat Argentyna?

  • Tak, 2,2x3 m oidp
    Polecam, świetna sprawa.
    Syn3 bardzo dużo się z niej nauczył o świecie, z samej ciekawości że nad łóżkiem mu coś wisi oglądał, czytał i przyswoił.
    Zresztą czasem robią sobie dzieci między sobą zawody "z mapy" i to też jest bardzo ok

  • Amerykanie są strasznie podatni na propagandę, jeszcze dwa lata temu był to Iran.

  • edytowano 1 January

    Bullshit. W Kanadzie najbardziej nie lubimy USA. (zazdrość)
    Argętyna? Biali ludzie, (Chile zresztą tyż). Dlatego się wywyższają a reszta Latin Ameryki za to ich nie lubi. (zazdrość)
    Mógłbym dużo napisać bo miałem styczność z nimi (dziewczynami), ale po co? I tak myślicie, że się chwalę.

    Edit: Dopisałem "(zazdrość)" dwa razy.

    👣

    🐾
    🐾

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.