Skip to content

energia i energetyka - co nas napędza

15657585961

Komentarz

  • edytowano December 2023

    EPR to też energetyczny projekt m. in. Siemensa. Budowany tak, aby raportować drobne postępy, ale nie ukończyć go zbyt szybko. Dzięki temu wstrzymano rozwój atomu w EU na wiele lat.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Reaktor_Ciśnieniowy

  • "Raportować drobne postępy, ale nie ukończyć go zbyt szybko" definicja remontów Trzaskowskiego.

  • @Inż powiedział(a):
    EPR to też energetyczny projekt m. in. Siemensa. Budowany tak, aby raportować drobne postępy, ale nie ukończyć go zbyt szybko. Dzięki temu wstrzymano rozwój atomu w EU na wiele lat.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Reaktor_Ciśnieniowy

    Podobnie pisał los o izerze, najbardziej polskiej z gór, że to projekt dobprzepalenia środków.
    Lepiej dłużej palić niż krócej, dysponujący środkami publicznymi też lubią perspektywiczne projekty, tj długoletnie.
    Nie długogorące

  • EPR projektowano od 1989. Izera przy tym to przedszkole.

  • @Inż powiedział(a):
    EPR projektowano od 1989. Izera przy tym to przedszkole.

    Doczytałem, i nie potrafię uwierzyć, to już nasza Ostrołęka była sprawniej budowana/rozbierana

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Inż powiedział(a):
    EPR projektowano od 1989. Izera przy tym to przedszkole.

    Doczytałem, i nie potrafię uwierzyć, to już nasza Ostrołęka była sprawniej budowana/rozbierana

    ito ito

  • Ja zasię jak paczę na one kreski, czerwoną a zieloną, to se dumam -- a nie mogłaby aby partia PiS z równą srogością wzmagać nienawiści do Wujni jak również mniości elektronatu do partii PiS?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Ja zasię jak paczę na one kreski, czerwoną a zieloną, to se dumam -- a nie mogłaby aby partia PiS z równą srogością wzmagać nienawiści do Wujni jak również mniości elektronatu do partii PiS?

    Atomy trudniej zauważyć gołym okiem i znienawidzieć.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Ja zasię jak paczę na one kreski, czerwoną a zieloną, to se dumam -- a nie mogłaby aby partia PiS z równą srogością wzmagać nienawiści do Wujni jak również mniości elektronatu do partii PiS?

    O, Panie kochany, chyba za ciepło pod pupą grzeje kaloryfer, że paczysz pan tak sentymentalnie w przeszłości pisu oczy ciemne. Poczekaj Pan na "atomowe wykluczenie" jako element przyszłego sporu politycznego między Prezydentem, a Rządem, to wtedy się Pan będziesz grzał emocyjami forumkowymi co najwyżej.

  • @MiejSen powiedział(a):
    "atomowe wykluczenie"

    Szo takoe? Szo?

  • edytowano December 2023

    Jeszcze nie wiem, ale to może być przebój 1:43

  • wahałem się czy tu, czy do działu Humor, bo to hałabowanie w czystej postacji:

    A pomysł, żeby górników przekwalifikowywać na operatorów fotowoltaiki mnie zachwycił.
    Generalnie to rzut oka na naszych wrogów i ich pomysły.

  • noale Wiech to objawienie energetyczno- militarne i stały gość wneta oraz różnych pisowskich konferencji wojewódzkich i specjalnych stref ekonomicznych

  • @christoph powiedział(a):
    noale Wiech to objawienie energetyczno- militarne i stały gość wneta oraz różnych pisowskich konferencji wojewódzkich i specjalnych stref ekonomicznych

    Polecam jako szczepionka na hałabowanie.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    noale Wiech to objawienie energetyczno- militarne i stały gość wneta oraz różnych pisowskich konferencji wojewódzkich i specjalnych stref ekonomicznych

    Polecam jako szczepionka na hałabowanie.

    Znaczy prąd nie podrożeje 2x?

  • Wicie, są sprawy, które nie śniły się fizjologom. Ovaj, Szfedzi, najbardziej socjaldemokratyczny narut postępowego globusa, postanowili wprowadzić zonę, dzie srogo waspraszajetsa jeździć autokinetonem spalinowem, w centrum Sztokcholma.

    Tzn. nie, no oczywiście nie powyższe się nie śniło. Powyższe to, jakby, prosta końsekwencja praw rozwoju spoecznego. Nie śniło się, że Wujnia mogłaby zgłosić wąty do takiego pomysłu, i to pod jak żenującym pretextatem...

    Powodem jest możliwość naruszenia prawa mieszkańców do swobodnego przemieszczania się.

    Prawo...? Pff, przyznam, że wydełem z pogardo usto me na myśl, że można mieć jakieś prawo, a już zwłaszcza tak żenującej natury.

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Decyzja-Sztokholmu-o-strefie-bez-aut-spalinowych-wstrzymana-przez-KE-8681863.html

  • Pierwszy raz się boję czy będzie mnie stać na ogrzanie domu. Czy będzie na to stać właścicieli domów jednorodzinnych, emerytów?
    Panie Boże, zabierz od nas ten przeklęty rząd! Jeśli latem ich nie przepędzimy, to następna zima będzie dla milionów ludzi zabójcza.

  • @Mania powiedział(a):
    Pierwszy raz się boję czy będzie mnie stać na ogrzanie domu. Czy będzie na to stać właścicieli domów jednorodzinnych, emerytów?
    Panie Boże, zabierz od nas ten przeklęty rząd! Jeśli latem ich nie przepędzimy, to następna zima będzie dla milionów ludzi zabójcza.

    Poczekaj na certyfikaty energetycznej zeroemisyjności, ale tak na pełnej kurtyzanie. To będzie masakra.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Pierwszy raz się boję czy będzie mnie stać na ogrzanie domu. Czy będzie na to stać właścicieli domów jednorodzinnych, emerytów?
    Panie Boże, zabierz od nas ten przeklęty rząd! Jeśli latem ich nie przepędzimy, to następna zima będzie dla milionów ludzi zabójcza.

    Poczekaj na certyfikaty energetycznej zeroemisyjności, ale tak na pełnej kurtyzanie. To będzie masakra.

    Dokładnie. Z kosztami ogrzewania nic nie zrobi docelowo żaden polski rząd. Na dobrą sprawę cała zabawa zeroemisyjności i termodernizacji przed nami. A ile pieniędzy potrzeba, żeby zrealizować inwestycje ! I to państwowych i prywatnych. Rynek budowlany stanie na głowie, byłem na pewnej konferencji w tej sprawie, środowiska które organizuje tą całą zabawę. Np. prezes Atlasu powiedział, że tanie budowanie to już było. I powiedział wprost, nie damy rady, nie ma możliwości dopasowania biznesów do popytu na materiały związanego z boomem termomodernizacyjnym. Nie będzie niczego, a to co będzie jakoś będzie niesamowicie drogie.

    Ja wam mówię, E W A K U A C J A. Europa to cyrk.

  • Była energetyka mała, to energetyka duża:

    • Lotos został wyprzedany za bezcen i dziś to widać wyraźnie - mówi w rozmowie z money.pl Paweł Olechnowicz, były, wieloletni prezes Lotosu.
      (..)Roman Giertych chce sprawdzić, czy da się tę transakcję odwrócić. Da się, czy to tylko polityczny teatr?
      Potrzebne są analizy prawne, zarówno te na gruncie polskim, jak i europejskim. Ale nie traciłbym nadziei.
      Może pan rozwinąć?
      Myślę, że Saudowie mają świetnych prawników i doskonale się zabezpieczyli. Ale trzeba pamiętać, że oni i tak już zarobili na tej operacji krocie. Wystarczy powiedzieć, że zwróciła im się ona w kilka miesięcy i już na tym nie stracą. Dla tak gigantycznego koncernu to jest mała transakcja, być może uznają, że warto delikatnie się wycofać, by nie mnożyć niepotrzebnych kosztów procesów i nie tworzyć innych komplikacji, np. wizerunkowych.

    Całość wywiadu robionego przez nader usłużnego Łukasz Kijek, szef redakcji money.pl.
    Trzy uwagi:

    • Pan były prezes potwornie umoczył na opcjach, więc w temacie zarządzania polecam ćwiczenia z milczenia;
    • drażnienie Saudów to drażnienie USA oraz strategicznego wypychania ruski z europy;
    • w innej branży z Brytolami im się udało takimi lewymi metodami;
      czyli robi się ciekawie123
  • Pomysł podziału Orlenu jest tak debilny, że znakomicie wpisuje się w program #armagedonek.

  • Nie jest debilny #szparagi

  • @JORGE powiedział(a):
    Ja wam mówię, E W A K U A C J A. Europa to cyrk.

    NIEMCY to nieszczęście i morderca Europy. Trzeba wreszcie nazywać rzecz po imieniu.

  • edytowano 31 January


    zayumałem od Ignatza
    podoba mnie się ropa z kazachstanu, to jak traktory z Wenezueli

    kazachowie granicza z Białą Rusią?
    i czy ktos nie dolewa czegoś po drodze?

  • @christoph powiedział(a):
    podoba mnie się ropa z kazachstanu, to jak traktory z Wenezueli

    kazachowie granicza z Białą Rusią?
    i czy ktos nie dolewa czegoś po drodze?

    Nikt oczywiście nie dolewa, ale badań robić nie wolno, bo kazachska ropa jest taka sama jak ruska, o ile się nie robi badań. Ponoć nawet excel tych 'wolumenowych' rozliczeń nie jest w stanie pokazać.

  • edytowano 31 January

    @Mania powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Ja wam mówię, E W A K U A C J A. Europa to cyrk.

    NIEMCY to nieszczęście i morderca Europy. Trzeba wreszcie nazywać rzecz po imieniu.

    Tak jakby dla nas to żadna nowina.
    Począwszy od Czerczilowego "raz na 50 lat należy ich zbombardować" po losowe "jedynym celem istnienia niemiec jest zajebanie Polski".
    W świadomości i języku naszego narodu (teraz jakby mniej i to dużo); istnieje też określenie "oszwabić" co znaczy wiadomo co.

  • Aha, nie wiem jak u was w terenie ale np moja babcia mówiła też "szwoby" łącznie na wszystkiego typu robactwo np. karaluchy, pluskwy i te resztę obrzydliwstwa...

  • Gdzieś ostatnio mignął mi mem (więc nie wiem, czy to prawda), że czeskie słowo na karalucha też się wywodzi od "szwaba".

  • edytowano 31 January

    noale Szwabia to nie Niemcy!
    mały kraik z Flaczkami i pierożkami,

    upierdliwie oszczędni

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.