Skip to content

Amerykanie w Polsce

13468916

Komentarz

  • Mastodonci napisal(a):
    no to możemy się założyć, że tvnu nie ruszą
    ejmen

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawy-dekoncentracyjnej-nie-bedzie-publicysci-komentuja/5sslglw
  • Ustawy w tej kadencji nie będzie bo już za późno. Koszty propagandowe, a więc wyborcze mogłyby być wyższe niż zyski. Trzeba wygrać wybory bez niej i ewentualnie wprowadzić w pierwszym roku po.

    To jednak zupełnie inna sprawa niż ukaranie TVN za hailowanie i manipulacje.
  • Tvn, to stacja rusko- niemiecka, udział Amerykanów jest w tym interesie najmniejszy.
  • Mania napisal(a):
    Tvn, to stacja rusko- niemiecka, udział Amerykanów jest w tym interesie najmniejszy.
    Discovery to koncern rusko-niemiecki?
  • Rusożydowski na pewno, zważywszy na korzenie pana Dawida Zasława.
  • DMC napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Tvn, to stacja rusko- niemiecka, udział Amerykanów jest w tym interesie najmniejszy.
    Discovery to koncern rusko-niemiecki?
    Po co pytasz, skoro znasz odpowiedź? Liczą się udziały.
  • W Ameryce firmy naftowe zaczęły dopłacać żeby odebrać ich gaz ziemny. Zresztą mają kolosalna nadprodukcję.
    Mo że się okazać, że Ruscy wcale nie będą w stanie konkurować cenowo. W sumie dobrze , że Niemcy zamykają sobie pewne geopolityczne możliwości poprzez budowę NS2

    https://www.finanz.ru/novosti/birzhevyye-tovary/ceny-na-gaz-v-ssha-upali-nizhe-nulya-1027770031
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    W Ameryce firmy naftowe zaczęły dopłacać żeby odebrać ich gaz ziemny. Zresztą mają kolosalna nadprodukcję.
    Mo że się okazać, że Ruscy wcale nie będą w stanie konkurować cenowo. W sumie dobrze , że Niemcy zamykają sobie pewne geopolityczne możliwości poprzez budowę NS2

    https://www.finanz.ru/novosti/birzhevyye-tovary/ceny-na-gaz-v-ssha-upali-nizhe-nulya-1027770031
    Na zamykanie bym nie liczył. America first więc jak tylko zechcą kupować od Ameryki to kupią i to trochę taniej od nas bo bliżej infrastrukturę mają chyba lepszą. Nie chce mi się googlać ale zdaje się że oni terminale już mają, a jak zechcą zbudować to chyba dla nich nie jest duży problem. Jednak nawet tak lepiej niż NS2.
  • NRF rozważa 3 lokalizacje na gazoport
  • Rafał napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    W Ameryce firmy naftowe zaczęły dopłacać żeby odebrać ich gaz ziemny. Zresztą mają kolosalna nadprodukcję.
    Mo że się okazać, że Ruscy wcale nie będą w stanie konkurować cenowo. W sumie dobrze , że Niemcy zamykają sobie pewne geopolityczne możliwości poprzez budowę NS2

    https://www.finanz.ru/novosti/birzhevyye-tovary/ceny-na-gaz-v-ssha-upali-nizhe-nulya-1027770031
    Na zamykanie bym nie liczył. America first więc jak tylko zechcą kupować od Ameryki to kupią i to trochę taniej od nas bo bliżej infrastrukturę mają chyba lepszą. Nie chce mi się googlać ale zdaje się że oni terminale już mają, a jak zechcą zbudować to chyba dla nich nie jest duży problem. Jednak nawet tak lepiej niż NS2.
    Terminali jeszcze nie mają, ale właśnie wydali zezwolenie katarczykom by ci sibie w Niemczech wybudowali. Skoro chcą.

    Niemce są dobrze połączeni do holenderskich terminali.
  • a co ma przekonać pracodawcę PŻM do odwołania?
  • christoph napisal(a):
    a co ma przekonać pracodawcę PŻM do odwołania?
    No właśnie nie wiadomo za bardzo. Jak dla mnie inicjatywa głupia.
    Wrzuciłem tylko jako ciekawostkę.
  • edytowano December 2018
    .
  • "NYT": rezygnacja z Huawei warunkiem Fortu Trump w Polsce

    Z ustaleń nowojorskiego dziennika wynika, że urzędnicy prezydenta Donalda Trumpa wprost sugerowali polskiej stronie zależność między budową sieci piątej generacji przez Huawei a rozmieszczenie wojsk amerykańskich nad Wisłą. Dotyczy to też stałej bazy, nazywanej "Fort Trump" - podaje "The New York Times".

    Gazeta podkreśla, że amerykańskie władze traktują działania chińskiego koncernu w Europie jako element nowego wyścigu zbrojeń. Ma on obejmować nie tylko konwencjonalną broń, ale także właśnie rozwój technologii, co administracja Trumpa uznaje za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

    Amerykanie uważają, że chińskie firmy współpracują z wywiadem i służbami. Mogą tym samym otworzyć "tylne drzwi" do sieci telekomunikacyjnych i komputerowych - zauważa nytimes.com i przypomina zatrzymanie przez polskie służby byłego oficera wywiadu Piotra D. i Wanga W., pracownika Huawei.
    Źródło nowojorskiego dziennika w Białym Domu wyjaśnia, że dla USA to "jaskrawy przykład tego, w jaki sposób chiński rząd instaluje agentów wywiadu w oddziałach Huawei na całym świecie".

    "NYT" przywołuje także wypowiedź płk. Grzegorza Małeckiego, byłego szefa Agencji Wywiadu (w latach 2015-2016), który wskazuje na ewentualne zagrożenie wojsk Stanów Zjednoczonych, stacjonujących w Polsce.

    - To zrozumiałe, że USA chcą chronić swoje oddziały przed potencjalnym niebezpieczeństwem, a takim jest obca kontrola nad siecią 5G. Z punktu widzenia Polski zabezpieczenie obecności amerykańskich jednostek jest działaniem priorytetowym - powiedział płk Małecki amerykańskiej gazecie.
  • W zasadzie wszystko jasne, prócz wiarygodności NYT. Kto wylosuje taki ruch kostką, że stanie na NYT, wraca do pozycji wyjściowej i traci jedną kolejkę.
  • Nie musi być to nieprawda. A nawet gdyby w tym przypadku była, to polskie MSZtowskie gacie tak czy owak pruć się będą od chińsko-amerykańskiego szpagatu.
    Za dużo pieniążków angażuje tutaj każda strona, by w razie odrzucenia nie zareagować.
  • Odnotowujemy, nie podniecamy się, czekamy na zorkiestrowane powtórzenia i ew. dementi. Na koniec próbujemy coś z tego bardaku wywnioskować. Jeden zasmarkany NYT wiosny nie czyni, nu wogle nic nie znaczy.
  • loslos
    edytowano January 2019
    A Hujałej coś buduje? Chyba Hujałej jest w mojej kolekcji nieużywanych smarkfonów.
  • Ja kupiłem telefon z HujWie Company ale na mrozie sam się wyłącza
  • Pono w Polszcze kilka firm ma łączność na huja ueju
  • I Lewandowski brał od nich kasę.
  • Brzost napisal(a):
    I Lewandowski brał od nich kasę.
    Nie tylko on. Noale jak tylko kasę to ok

    Send from my hujauej
  • christoph napisal(a):
    Pono w Polszcze kilka firm ma łączność na huja ueju
    Infrastrukture hujwejową pewnie mają Tibombaj, (I Am Kruwious) Oranj; Pluy to chińska własność, więc ten tego. Nie wiem jak Arek Plus Zeg, ale dziwne by było gdyby tysz nie mieli. Bo niby od kogo - Syna Eryka?
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Ja kupiłem telefon z HujWie Company ale na mrozie sam się wyłącza
    Srajfonu już przy syberyjskich +2 szlag trafia.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Ja kupiłem telefon z HujWie Company ale na mrozie sam się wyłącza
    Srajfonu już przy syberyjskich +2 szlag trafia.
    Niestety, w moim przypadku działa nawet przy -20 (253 K)
  • Może macie spięte termometr z wyłącznikiem?
    Sprawdźcie która appka ma taką możliwość
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.