Skip to content

Amerykanie w Polsce

1679111216

Komentarz

  • Co za pedzie. Nasz najważniejszy sojusznik jest ciężko chory.
  • "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam."
  • Najbogatszy kraj świata a ambasada wygląda jak bloki w PGR-ach.
  • pantelej napisal(a):
    Najbogatszy kraj świata a ambasada wygląda jak bloki w PGR-ach.
    Nie wyrzucają kasy przez okno
  • Czekają aż im odremontujemy w ramach Fort Trump ;)
  • Albo dociepli się w ramach programu Czyste powietrze
  • edytowano June 2019
    Tak do poczytania:
    Model decyzji, które podejmowano w Jałcie był bardzo podobny. Tam także wielkie mocarstwa bez udziału zainteresowanych wytyczały granice i powoływały rządy. O ile, wbrew historycznemu mitowi nie decydowały się w Jałcie granice stref wpływów (te wytyczono podczas konferencji w Teheranie), to w Jałcie tworzono zasłonę dymną dla sowieckiego dyktatu pod nazwą demokracje ludowe czy rządy koalicyjne.

    Przyglądając się modelowi decyzji w sprawie Armenii i Mołdawii można odnieść wrażenie, że testowany jest tam nowy model współpracy Rosji z Zachodem. A dokładniej współpracy amerykańsko-rosyjskiej do której bywa dopraszana Unia Europejska. Kolejnym przykładam takiego współdziałania wydaje się niespodziewane spotkanie w Jerozolimie, gdzie w trójkącie USA – Rosja – Izrael maja się odbyć rozmowy doradców do spraw bezpieczeństwa na temat przyszłości Bliskiego Wschodu. Dokładniej doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton i sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (a wcześniej szef FSB) Nikołaj Patruszew zamierzają ustalić co dalej robić z Syria, Iranem i Turcją.

    https://oaspl.org/2019/06/21/nowa-jalta-czyli-koniec-polskiej-polityki-wschodniej/

  • edytowano June 2019
    Autor , "który w odniesieniu do polityki używa słowa "koniec" niech się czuje wyśmiany (przeze mnie :))

    Co o tym "Ośrodku Analiz Strategicznych" myślę?
    Wystarczą dwa słowa:

    Witold Jurasz
  • Autorem artykułu jest Jerzy Marek Nowakowski. Problem z czytaniem podpisów?
  • Rolka napisal(a):
    Autorem artykułu jest Jerzy Marek Nowakowski. Problem z czytaniem podpisów?
    Witold Jurasz - prezes Ośrodka Analiz Strategicznych. Problem z kojarzeniem?
  • I autorem wiekszosci tekstow
  • Rolka napisal(a):
    Autorem artykułu jest Jerzy Marek Nowakowski. Problem z czytaniem podpisów?
    To jeszcze gorzej i śmiesznej, bez wodki nie razbieriosz
  • No i? Fakty (Amerykanie przekazują republiki ex-sowieckie w strefę wpływów Rosji) nie zgadzają się z teorią to tym gorzej dla faktów?
  • Tu chodzi o antypolityczne wnioski jakie oni wysnuwają narzekając jednocześnie na brak myślenia politycznego.
    Dla mnie Jurasz to albo skończony idiota (wątpię) albo agent wpływu trzeciej drogi nie ma.

    Te jego "analizy" z których wiecznie wynika beznadziejność wszelkich usiłowań Polaków niezdolnych do niczego.
    Sam zresztą też zadnych rad nie udziela tylko narzeka. Wielu juz na nim się poznało. Ja od lat ostrzegam przed typem.

    A Nowakowski też się ośmiesza takimi wnioskami na tym etapie.
  • edytowano June 2019
    Rolka napisal(a):
    No i? Fakty (Amerykanie przekazują republiki ex-sowieckie w strefę wpływów Rosji) nie zgadzają się z teorią to tym gorzej dla faktów?
    Wkleję komentarz PŻvG z internetów:
    Przemysław Żurawski Vel Grajewski
    JMN nie ma racji i to widać przy analizie szczegółów. Mówiąc wprost świadomie kłamie.
    1. Zamieszki w Gruzji sa groźne dla prorosyjskiego Iwaniszwilego i mają charakter antyrosyjski
    2. Vlad Plahotniuc został obalony wspólnym wysiłkiem agentur rosyjskiej i niemieckiej, a nie rosyjskiej i amerykańskiej. Pod słusznym skądinąd hasłem deoligarchizacji Berlin wsparł zwiększenie kontroli Moskwy w okresie czasowego paraliżu sprzymierzonej z USA Rumunii, której partia rządząca jest w trakcie skandalu korupcyjnego.
    3. USA zbroją Ukrainę, a kongres zadeklarowal wolę nadania jej statusu specjalnego sojusznika USA
    4. Wzmocnienie wojskowe Polski i rywalizacja USA-FR na środkowoeuropejskim rynku gazu (z kontekstem wsparcia USA dla Trójmorza) także przeczą tezom JMN.
    5. Nie wiem o czym mówi JMN pisząc o "porzuceniu (przez Polskę - P.Ż.G.) własnej aktywnej roli na wschodzie". To chyba opis polityki za Sikorskiego zadeklarowanej w artykule w GW z 1.09.2009.
    Zatem nie ma co panikować. Wszystko dobrze idzie.
    A co do "porzucenia samodzielnej polityki wschodniej i lekceważeniu roli Europy przykład choćby ostatni. Przecież JMN o tym wie,l więc dlaczego pisze takie rzeczy:
    http://biznesalert.pl/synchronizacja-kraje-baltyckie-komisja-europejska-elektroenergetyka-energetyka/?fbclid=IwAR2Vyek2OJ5Am94-mIQuOaxuyJeDhCmSWFQsUtMhpUY7pVIwqmNvWUbF2l0
    A tu drugi przykład: I co JMN o tym nie słyszał? Żarty. A zatem świadomie wprowadza czytelników w błąd.
    https://www.euractiv.pl/section/polityka-zagraniczna/opinion/czaputowicz-jaka-przyszlosc-partnerstwa-wschodniego/?fbclid=IwAR1bhsDElxxsx1xRdJYsiC5bVF6qS4fDSmxbQlgLgzehd5m6UYsXufZCHhU
  • PŻvG jest na etacie w ekipie rządzącej. Trudno się spodziewać innego podejścia... Przecież nie powie, że jest źle i nasz niezmiernie drogi sojusznik dogaduje się z Rosją ponad naszymi głowami... A odnośnie szczegółów:
    2. Vlad Plahotniuc został obalony wspólnym wysiłkiem agentur rosyjskiej i niemieckiej, a nie rosyjskiej i amerykańskiej. Pod słusznym skądinąd hasłem deoligarchizacji Berlin wsparł zwiększenie kontroli Moskwy w okresie czasowego paraliżu sprzymierzonej z USA Rumunii, której partia rządząca jest w trakcie skandalu korupcyjnego.
    Szkoda, że fakty temu przeczą skoro poparcie dla rządu powstałego po obaleniu Vlada najszybciej wyraziło Rosja i USA. A po rozmowie z przedstawicielem USA Vlad dał nogę.

  • Dla mnie to żywcem narracja wyjęta z produkowanych masowo filmików rosyjskich O Polsze na yt. Oglądam wszystkie , zawsze było tego bardzo dużo, poświęcają nam najwiecej czasu a ostatnio jest dosłownie wysyp.
    Scenariusz zawsze ten sam:
    Polsza w szokie, w wostorgie, Polsza posrałas, koniec Polszy bo tu wstaw jakieś dowolne zdarzenie czy wypowiedź z Zachodu.
  • Rolka napisal(a):
    PŻvG jest na etacie w ekipie rządzącej. Trudno się spodziewać innego podejścia... Przecież nie powie, że jest źle i nasz niezmiernie drogi sojusznik dogaduje się z Rosją ponad naszymi głowami...

    Jasne, najbardziej wiarygodna jest firma (CAS) prowadzona przez gościa z bezpieczniackiej familii.... Przez gościa, który potrafi kłamać https://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/redaktor_witold_jurasz_manipuluje_wypowiedzia_szefa_msz_nt___nord_stream_2
    Mz. syn podąża śladami ojca.
  • Rolka napisal(a):
    PŻvG jest na etacie w ekipie rządzącej.
    Jakoś bardziej pasuje mi nasza propaganda niż trwoga suflowana przez onuce wpływu.
  • Najważniejsze że Koleżanka Rolka działa bezinteresownie na zasadzie non profit. Dostarczenie forumowiczom argumentów, a szczególnie wywołanie u nich emocji negatywnych związanych z Polską jest bezcenne.
  • Cóż - lepiej sobie słodzić (propaganda pozostaje propagandą) zamiast patrzeć realnie na problemy i szukać rozwiązań. Prawicowy twitter (ten nie na etacie) widzi to dużo wyraźniej. No, ale prawicowy nie jest tylko z nazwy...
  • Rolka napisal(a):
    Cóż - lepiej sobie słodzić (propaganda pozostaje propagandą) zamiast patrzeć realnie na problemy i szukać rozwiązań. Prawicowy twitter (ten nie na etacie) widzi to dużo wyraźniej. No, ale prawicowy nie jest tylko z nazwy...
    Naprawdę kolegę ktoś podejrzewał o rozwiązywanie problemów?
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Zobaczcie ten artykuł Jurasza z dziś na forsalu. Czy nie mam racji , że to szkodnik i menda?

    https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1419066,jurasz-nowy-koncert-mocarstw-na-ukrainie-w-moldawii-armenii-i-gruzji-co-oznacza-dla-polski.html


    Jurasz - syn Jurasza, ambasadora PRL i sekretarza PZPR w MSZ. Aktualnie szef zarządu fundacji, której szefem rady jest Michał Broniatowski, ten od instrukcji jak zrobić "drugi Majdan". Były pracownik ambasad w Moskwie i Mińsku za czasów PO.
    https://oaspl.org/

    Tacy ludzie są, istnieją, nic na to nie poradzimy. Zdumiewające jest natomiast, że facet od kilku lat bywa cytowany jak wyrocznia w kręgach uważających się za patriotyczne i prawicowe.
  • Armia USA tymczasowo przenosi samoloty bezzałogowe z Polski do Rumunii
    dzisiaj 19:15

    Powodem jest przebudowa pasa startowego w bazie lotniczej USA w Mirosławcu.
    O przeniesieniu bezzałogowych samolotów MQ-9 Reaper z Mirosławca do amerykańskiej bazy lotniczej Campia Turzii w Rumunii poinformowało dowództwo sił lotniczych USA w Europie.

    Amerykanie nie podali, ile Reaperów i na jak długo przeniosło się do Campia Turzii. Nie wiadomo też, ile ich stacjonuje na stałe w Mirosławcu. Według Pentagonu samoloty bezzałogowe w polskiej bazie prowadzą misje rozpoznawcze i zwiadowcze.
    image
  • edytowano July 2019
    Moszbacher w obronie religii dewiacji


    Georgette Mosbacher @USAmbPoland 10 min

    Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja.

  • Jak powiedział klasyk
    Ale
    Przewraca to, co stało przed nim
  • extraneus napisal(a):
    Moszbacher w obronie religii dewiacji


    Georgette Mosbacher @USAmbPoland 10 min

    Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja.

    Tak na gnembońskie logikie to kiedysz wew spoeczęstwie so obywantele toleramcyjne i nietoleramcyjne oras mniłujemce i nienawistne to panywa tamuj wiemksza rużnorodnoś niż kiedysz so ino same toleramcyjne i mniłujemce.
  • Otóż to!
  • No ale to już cysorz Bolesław wieki temu wyłożył, o co chodzi - "Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.