Skip to content

Dawno nie było forumowej ankiety

17810121315

Komentarz

  • romeck napisal(a):
    dzięki
    czyliże "standardowy" sezon miniserialowy w telewizji to - mniej więcej - trylogia filmowa w kinie...
    6 - 7 godzin
    Warto tu jednak zaznaczyć, że kablówki i streaming całkowicie rozregulowały standardową długość odcinków. W przypadku telewizji naziemnych, które emitują w przerwach reklamy, czas emisji pomiędzy 38 a maksimum 45 minut lub 19-23 w przypadku sitcomów to niemal żelazna zasada, czasem modyfikowana emisjami odcinków podwójnych.

    W kablówkach odcinki potrafiły grubo przekraczać godzinę. Streamingi rozregulowały rzecz w obie strony - 90- lub 30- minutowe odcinki seriali to żadna dziwność w netflixowym formacie.
  • Brzost napisal(a):
    Nie oglądam seriali, ale nie wiedzieć czemu, irytuje mnie wszechobecne słowo "sezon".
    używam terminu "seria"
  • edytowano January 2020
    wachmistrz napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Nie oglądam seriali, ale nie wiedzieć czemu, irytuje mnie wszechobecne słowo "sezon".
    używam terminu "seria"
    "Seria" to z kolei angielska nomenklatura. No ale u nich jest to bardziej uzasadnione, bo na Wyspach dominują 6-odcinkowce (plus ewentualnie siódmy odcinek bożonarodzeniowy). Oczywiście są też 4- i czasami 8-częściowce, no i jest Doktor Who, który zazwyczaj ma 11-12 odcinków plus specjały świąteczne albo międzyseriowe (bo często nie kręcą kolejnej serii co rok).

    Do protokołu - najnowszy żeński Doktor to kanał jakich mało.



  • peterman napisal(a):

    Mimo wszystko to tasiemce latami okupowały światowe listy oglądalności - w nowszych czasach były to takie serie jak CSI i NCIS na przykład. HBO jako pierwsze zrobiło wyłom Sopranami - a potem poszło.
    Tak. Rodzina Soprano, 24 godziny, Skazany i Lost. I pooooszło. Oczywiście na dużą skalę, bo paroodcinkowe, wielosezonowe seriale były już dużo wcześniej.

  • Brzost napisal(a):
    Nie oglądam seriali, ale nie wiedzieć czemu, irytuje mnie wszechobecne słowo "sezon".
    A dlaczego nie oglądasz seriali ?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No nieee... A Szogun, Osin, Ptaki ciernistych krzewów albo Ballada o Januszku też były wymyślane na bieżąco?
    No tak tak, ale chodzi o ilość, rozmach, budżety itd.
  • edytowano January 2020

    A dlaczego nie oglądasz seriali ?
    Bo mi się nie chce ;-)
    Szczerze mówiąc, w TV oglądam tylko sport.

  • JORGE napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Nie oglądam seriali, ale nie wiedzieć czemu, irytuje mnie wszechobecne słowo "sezon".
    A dlaczego nie oglądasz seriali ?
    Ja nie oglądam bo to są dziesiątki godzin w plery.
  • Kolega se wybierze z tych godzin które śpi jedną lub dwie na seriale. Po co tyle spać?
    Tu ściąga co i jak
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11153/kawa-z-rana-kawa-w-dzien-i-przed-nocka#latest
  • A co na tym netflixie jest do obejrzenia poza wiedźminem oczywiście?
    Poważnie pytam - ktoś coś poleca?
    Załóżmy że się zastanawiam czy se kupić netflixa czy hbo, plusem pierwszego jest wiedźmin (którego i tak widziałem na cda, czyli obecnie nic) drugi to nie wiem, GoT obejrzałem dwa odcinki, trzeciego nie dokończyłem, nuda śmiertelna.
    Ktoś coś?
  • edytowano January 2020
    Na netflixie sporo filmów akcji w typie "zabili go ale uciekł". No i generalnie większość globalnych hitów z ostatnich 30 lat z okładem. Trochę dokumentów oczywiście tendencyjnych.
    PS: No i seriale których unikam z powodów podanych przez Kolegów: strata czasu i nuda.
  • edytowano January 2020
    TecumSeh napisal(a):
    A co na tym netflixie jest do obejrzenia poza wiedźminem oczywiście?
    Poważnie pytam - ktoś coś poleca?
    Mnóstwo tego jest. Ot chociażby topowe produkcje ever: Breaking Bad, Homeland, Walkling Dead, ale też i sporo nowszych np. Narcos, GoT.

  • JORGE napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Nie oglądam seriali, ale nie wiedzieć czemu, irytuje mnie wszechobecne słowo "sezon".
    A dlaczego nie oglądasz seriali ?
    Bo prawie zawsze są złymi opowieściami a ja uwielbiam opowieści ale nie znoszę złych produktów. A są złymi opowieściami, bo scenarzyści się zmieniają, więc zmienia się też ni z tego ni z owego osobowość bohaterów.

    A poza tym opowieść powinna być pisana od końca a w tasiemcowym serialu z natury rzeczy jest to niemożliwe. Da się to tylko w historiach detektywistycznych, kiedy każdy odcinek jest osobną historią, i w miniserialach, które są zwykłymi filmami pociętymi na odcinki. To oglądam, oczywiście jak dobre.
  • TecumSeh napisal(a):
    A co na tym netflixie jest do obejrzenia poza wiedźminem oczywiście?
    Poważnie pytam - ktoś coś poleca?
    Załóżmy że się zastanawiam czy se kupić netflixa czy hbo, plusem pierwszego jest wiedźmin (którego i tak widziałem na cda, czyli obecnie nic) drugi to nie wiem, GoT obejrzałem dwa odcinki, trzeciego nie dokończyłem, nuda śmiertelna.
    Ktoś coś?
    O serialach się nie wypowiem bo gusta są różne ale te co wymienił @JORGE w większości dają radę.
    Prownaj sobie cenowo HBO i Netflixa.
    Ja z trójką znajomych wzięliśmy sobie pakiet na 4 urządzenia. Składka miesięczna 13,50
  • Ok, dzięki
    Szkoda mi czasu na sprawdzanie samemu czegoś, o czym nie słyszałem, a nikt ze znajomych nie poleca. Będę się pytał co warto zatem na tym netflixie.
    I standardowe pytanie czwórforumka - ckm?
  • Ja wybrałem HBO GO, powody:
    - moim zdaniem zdecydowanie lepsza oferta filmowa niż Netflix, nadrobiłem np. "To nie jest kraj dla starych ludzi"
    - 25 zł miesięcznie
    - można korzystać na 5 różnych urządzeniach (jednocześnie na 2), co u nas się sprawdza
    - Netflix ma łatkę LGBT friendly

  • W przeciwieństwie do Habeło...

    Bońćmy poważni. 'Euphoria' i 'Watchmen' to tegoroczne chluby HBO.
  • Netflix ma łatkę LGBT friendly

    To opinia o nich czy oficjalna deklaracja?
  • Jeśli dla kolegi wszelkie dziwadła w "Euphoria" miały pozytywny wydźwięk to nie wiem co powiedzieć. Dla mnie to opowieść o skrajnie nieszczęśliwych ludziach. Jeśli źle odbieram wypowiedź to sorki. W "Watchmen" zrobiło się paskudnie, to przykre.
  • edytowano January 2020
    Brzost napisal(a):
    Netflix ma łatkę LGBT friendly

    To opinia o nich czy oficjalna deklaracja?
    oficjalna deklaracja

    net szumi o tym, że za dużo osób lgbtq+2 w ich tv schows
    oraz
    czynnie wspiera parady pride


    ‘We’re here, we’re queer’
  • Co promuje Netflix?
    M.in. film, przeciwko edycji którego są obecnie zbierane podpisy.

    Usuńcie bluźnierczy film ze swojej platformy!

    Szanowni Panowie,


    Reed Hastings
 - założyciel i prezes Netflix'a
    Jeff Hensien
 - Dyrektor Departamentu Obsługi Klientów
    Ted Sarandos - Dyrektor ds. Repertuaru

    Promowany przez Netflix bluźnierczy, "komediowy" show brazylijskiej grupy "Porta dos Fundos", który przedstawia Jezusa Chrystusa jako homoseksualistę, apostołów jako alkoholików, a Dziewicę Maryję jako kobietę rozwiązłą, jest dla mnie niewyobrażalnym skandalem.



    Szczególnie podłym, bo dokonywanym przez Panów celowo i z pełną świadomością skutków, w kontekście drogich wszystkim chrześcijanom świąt Bożego Narodzenia.

    (...)

    https://www.citizengo.org/pl/rf/175913-zadamy-netflix-usunal-bluznierczy-film-ze-swojej-platformy

    Podpisałam, chociaż niepomiernie wkurza mnie nagłówek listu. Znaczysie tytułowanie tych sk...ów.

    Noji cieszę się, że przynajmniej ja im nie nabijam kabzy.
  • Taaaa... Ciężko ogólnie nie nabijać IM kabzy. Ale podziwiam i gratuluję.
    image

  • @marniok - podpisz petycję zamiast przykrywać mój post obrazkiem!

    I do jasnej ..., pisałam o Netflixie. a nie o całym zgniłym zlewaczałym Zachodzie.
  • Już podpisałem.
    Grafiką chciałem pokazać tylko jak ciężko jest kluczyć wśród firm które korzystają z okazji do nabicia sobie kasy przez przeklejenie tęczy lub znaku firmowego w tych barwach. Jak wiadomo to nie są pojedyncze firmy tylko korporacje mające pod sobą wiele dziesiąt lub kilkaset innych firm produkujących wszystko. Od odzieży po leki.
  • Ja to podpisywałem gdzieś na tt.
    Ale wchodząc przez link który podałaś Mario wyskakuje mi error.
  • Ło, a mi wychodzi dobra strona, więc nie wiem, co jest grane. Generalnie wystarczy wejść na https://www.citizengo.org/pl i stamtąd od razu można wskoczyć na odpowiednią stronę.
  • Zostawcie. To nie ma sensu, nic nie da. Ta partia jest już przegrana, przegraliśmy, ale nie przez nas.
  • Stop!
    Wróć!
    Spróbowałem raz jeszcze i teraz jest ok, zatem coś po mojej stronie szwankowało.
  • Nie. Film zdejmą.
    W Netflixie jest taka zasada.
    A ten chłam puszczają na próbę po raz pierwszy - nie wolno odpuszczać.
    Przynajmniej tyle.
  • Aha, podobał mi się też serial Dom z papieru.
    Na Netflixie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.