Skip to content

To jest wojna

17810121321

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Winni są oczywiście konserwatyści, bo nie zaproponowali owym pisarzom (w większości nawet pisarkom) niczego atrakcyjnego.
    Głoś rozsądku pani Marzenki w danej sprawie:

    https://wpolityce.pl/polityka/513160-jesli-prawica-nie-odbije-popkultury-przegra-wszystko

    Odnaszam wrażenie, że "prawica" nie będzie w stanie odbić popkultury, gdyż w większości zdaje się nią gardzić.

  • adamstan napisal(a):
    Odnaszam wrażenie, że "prawica" nie będzie w stanie odbić popkultury, gdyż w większości zdaje się nią gardzić.

    Prawicowa popkultura to najczęściej msza dla dzieci.

  • Tomek napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Odnaszam wrażenie, że "prawica" nie będzie w stanie odbić popkultury, gdyż w większości zdaje się nią gardzić.

    Prawicowa popkultura to najczęściej msza dla dzieci.

    ...którą, jak rozumiem, godny człowiek gardzi gdyż nie ma pewności czy jest gorsza niż ateizm.

  • MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Winni są oczywiście konserwatyści, bo nie zaproponowali owym pisarzom (w większości nawet pisarkom) niczego atrakcyjnego.
    Głoś rozsądku pani Marzenki w danej sprawie:

    https://wpolityce.pl/polityka/513160-jesli-prawica-nie-odbije-popkultury-przegra-wszystko

    Oczywiście że winni są konserwatyści, gdyż nie zaproponowali ani konserwatywnej marchwi ani konserwatywnego kija. Ba, trwa i trwa mać dystrybucja marchwi za lewactwo!
    Ja gdzieś słyszałem, że za swoje wybory moralne jednak człowiek odpowiada i sumienie posiada, ale to pewnie dawno i nieprawda., Kolega widzi możliwość penalizacji grzechów głównych?

    W stanach też Trump ponosi winę za lewackie szaleństwa?


    Wicie, kondycja molarna artystów znana była już w starożytności, a ostatnio lapidarnie podsumował ją Kazimierz Staszewski.

    Tak więc jakiś fundusik by może pomógł. Inaczej zostanie rylko imaginarium, a i to lewackie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Odnaszam wrażenie, że "prawica" nie będzie w stanie odbić popkultury, gdyż w większości zdaje się nią gardzić.

    Prawicowa popkultura to najczęściej msza dla dzieci.

    ...którą, jak rozumiem, godny człowiek gardzi gdyż nie ma pewności czy jest gorsza niż ateizm.



    Nie. Która przyciąga tylko już przyciągniętych, więc jej działanie na drugą stronę jest bliskie zeru.

    Lewicowa popkultura raz po raz wyrywa kogoś z prawicy na zasadzie: niby jest prawicowy ale też słucha czasem lewackiej kapeli (bo to tylko muzyka) albo czyta lewicujące książki (to tylko literatura). I tak kropla po kropli drąży.... Po prawej stronie takich kropli nie ma. Jak już, to są jakieś gwałtowne nawrócenia, bo ktoś już sobie tak życie zabagnił, że albo-albo. Ale takich desperatów jest mało. Większość ludzi ma życie zabagnione troszkę i w sumie da się to jakoś wytrzymać słuchając fajnej lewicowej kapeli.
  • raczej odcięcie od fundusików, w tym z zagranicy

    jak by poszli na utrzymanie prywatnych mecenasów to by sobie przypomnieli jakie jest ich zasadnicze powołanie a szaleństwa bohemy to po godzinach i na koszt własny
  • edytowano August 2020
    do żadnej konstruktywnej roboty oni nie są zdolni, "artyści" znaczy się
  • edytowano August 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Wicie, kondycja molarna artystów znana była już w starożytności, a ostatnio lapidarnie podsumował ją Kazimierz Staszewski.

    Tak więc jakiś fundusik by może pomógł. Inaczej zostanie rylko imaginarium, a i to lewackie.
    Wszystko to prawda., ale czy nie wymagamy od Państwa by zastąpiło Kościół i Rodzinę w procesie wychowawczym? Ktoś w końcu konsumuje głosując portfelami płody tych artychów.
  • loslos
    edytowano August 2020
    Filioquist napisal(a):
    jeden mąż - tak, owszem, ale żadnych kochanków? to nie konserwatyzm, to fanatyzm!
    Wie kolega, ja generalnie jestem zwolennikiem powstrzymywania się od zdradzania ślubnego małżonka, nawet jakby się bardzo chciało. A nawet - im bardziej się chce, tym bardziej należy się powstrzymywać. Do twarzy z tym kobiecie a nawet i mężczyźnie.

    W wierności jest twardość, której brakuje obecnym czasom. Nic na to nie poradzę ale napakowany koleżka w ciemnych okularach i czarnej koszulce trzymający w dłoniach różaniec mi imponuje. Podchodzi do niego taki Margot a rzeczony Żołnierz Chrystusa na to zdejmuje okular i patrzy mu przez chwilę w oczy obojętnym a nawet życzliwym wzrokiem, nic więcej nie musi robić. Starczy to by przez następny tydzień Margot się budził w nocy z krzykiem.

  • MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Wicie, kondycja molarna artystów znana była już w starożytności, a ostatnio lapidarnie podsumował ją Kazimierz Staszewski.

    Tak więc jakiś fundusik by może pomógł. Inaczej zostanie rylko imaginarium, a i to lewackie.
    Wszystko to prawda., ale czy nie wymagamy od Państwa by zastąpiło Kościół i Rodzinę w procesie wychowawczym? Ktoś w końcu konsumuje głosując portfelami płody tych artychów.
    wlaśnie najczęściej nie, płaci za nie państwo, pan płaci, pani płaci, państwo też płacą

    najczęściej nawet najbardziej zlewaczony snob nie zapłaci z własnego portfela za chłam
  • edytowano August 2020
    los napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    jeden mąż - tak, owszem, ale żadnych kochanków? to nie konserwatyzm, to fanatyzm!
    Wie kolega, ja generalnie jestem zwolennikiem powstrzymywania się od zdradzania ślubnego małżonka, nawet jakby się bardzo chciało. A nawet - im bardziej się chce, tym bardziej należy się powstrzymywać. Do twarzy z tym kobiecie a nawet i mężczyźnie.

    ależ zwolennikiem również jestem, generalnie

    ale mi bliżej do fanatyzmu niż konserwatyzmu

    dla prawdziwego konserwatyzmu mężczyzna, który utrzymuje tylko jedną kobietę/rodzinę to osobnik aspołeczny i gnuśny i niemęski
  • ...synchronicznie lub też diachronicznie, poprzez alimenta i inne sposoby

    o! Kurski to prawdziwy konserwatysta
  • Filioquist napisal(a):
    los napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    jeden mąż - tak, owszem, ale żadnych kochanków? to nie konserwatyzm, to fanatyzm!
    Wie kolega, ja generalnie jestem zwolennikiem powstrzymywania się od zdradzania ślubnego małżonka, nawet jakby się bardzo chciało. A nawet - im bardziej się chce, tym bardziej należy się powstrzymywać. Do twarzy z tym kobiecie a nawet i mężczyźnie.

    ależ zwolennikiem również jestem, generalnie

    ale mi bliżej do fanatyzmu niż konserwatyzmu

    dla prawdziwego konserwatyzmu mężczyzna, który utrzymuje tylko jedną kobietę/rodzinę to osobnik aspołeczny i gnuśny i niemęski

    Wzorce z Japonji albo Mexyku
  • edytowano August 2020
    christoph napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    ależ zwolennikiem również jestem, generalnie

    ale mi bliżej do fanatyzmu niż konserwatyzmu

    dla prawdziwego konserwatyzmu mężczyzna, który utrzymuje tylko jedną kobietę/rodzinę to osobnik aspołeczny i gnuśny i niemęski
    Wzorce z Japonji albo Mexyku
    Bodaj też Chiny - instytucja legalnych(?) konkubin, ogólnie rzecz biorąc kraje pogańskie. U nas podobną postawę zachwalał oczywiście nieoceniony J."Korwin" Mikke
  • To jest rozlazłe.
  • "Prawicowa popkultura" to jest szemzdaje oksymoron... Pół biedy gdy nie jest otwarcie lewacka.
  • los napisal(a):
    To jest rozlazłe.
    W moralnym sensie jak najbardziej, ale w "operacyjnym" wymaga zwykle, zasobów finansowych i czasowych, przebiegłości i ponadprzeciętnej aktywności jeśli proceder ma pozostać niewykryty.
  • W Chinach to oznaką Prestige
    I musi być widoczne
  • MarianoX napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest rozlazłe.
    W moralnym sensie jak najbardziej, ale w "operacyjnym" wymaga zwykle, zasobów finansowych i czasowych, przebiegłości i ponadprzeciętnej aktywności jeśli proceder ma pozostać niewykryty.
    Jest rozlazłe w sensie estetycznym.

    Popkultura jest wyłącznie prawicowa. Prawicowi są Sherlock Holmes, James Bond i Sir Percy Blakeney. A dziś nie umiemy robić prawicowej popkultury tylko dlatego, że i my jesteśmy rozlaźli.
  • W sumie racja. "Współczesna popkultura" zatem.
  • los napisal(a):
    i Sir Percy Blakeney.
    O tym ostatnim nawet nie słyszałem i nie sądzę, że jestem wyjątkiem. Tak, kiedyś była popkultura prawicowa. Ale nawet wtedy nie wyłącznie. Czy Robin Hood jest prawicowy? A Zorro? Oraz inni obrońcy uciśnionych biedaków? A taki Jean Valjean?

  • Klonami Sir Percy Blakeneya aka Szkarłatny Kwiat (The Scarlet Pimpernel) są Diego de la Vega aka Zorro, Clark Kent aka Superman, Bruce Wayne aka Batman i setki innych. Jedna z mocniejszych postaci popkultury.
  • Fanfan tulipan.?
    Thieri śmiałek
    . Moc no patriotyczne.
    Francja Anglia Finlandia ok

    Nie było patriotycznych Czechów, Niemców szwedów ani Rosjan, no może poz Puszkinem.
    Przynajmniej sobie z filmów ani że szkoły nie przypominsm
  • christoph napisal(a):
    Fanfan tulipan.?
    Thieri śmiałek
    . Moc no patriotyczne.
    Francja Anglia Finlandia ok

    Nie było patriotycznych Czechów, Niemców szwedów ani Rosjan, no może poz Puszkinem.
    Przynajmniej sobie z filmów ani że szkoły nie przypominsm
    O przepraszam, był enerdowski Winnetou.

    I Stulpner, zbójnik z gór.
  • peterman napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    kto to jest ten margot, który to? Wdze tu agresywną szajkę atakujacą jednego czlowieka
    Ten wysoki.
    Na tym filmie (nie widzialam wczesniej) jeszcze wyrazniej widac, ze nie tylko Michal sz. powinien trafic do paki. Oprocz niego dwoch b. agresywnych męzczyzn, jeden z nozem, drugi w czarnej koszulce jako pierwszy rzucil sie do rękoczynow. Kim oni sa, i gdzie? W areszcie?

    https://mobile.twitter.com/BasedPoland/status/1292111128752009217?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1292111128752009217|twgr^&ref_url=https://s9e.github.io/iframe/2/twitter.min.html1292111128752009217
  • Co jest prawicowego w Sherlocku Holmesie? Mam lewicującego znajomego, który uwielbia SH, to bym dał mu do myślenia.

    Wątków religijnych nie pamiętam, nawet aluzyjnych. Nie mówiąc o modlitwie czy czymś podobnym. Natomiast wiem, że SH ćpa, co mi właśnie uświadomił ten znajomy i gdy nie dowierzałem pokazał palcem w nie pamiętam którym opowiadaniu, że nawet Watson nad tym ubolewa. Co prawda było to polskie wydanie, ale nie wydaje mi się, żeby to tłumacz zmyślił.

    Natomiast wiadomo, że autor SH był światopoglądowo jakby trochę pogubiony, porzucił katolicyzm, był masonem, spirytystą, okultystą, więc jeśli by promował prawicowy sposób życia to chyba bardzo niechcący.
  • edytowano August 2020
    Sherlock Holmes?
    Bym powiedziała, że w tym, co robił i w hierarchii wartości, jaką uznawał.

    A, i "ćpanie" w jego wypadku i w jego czasach miało jednak zupełnie inny wymiar niż dziś.
  • uhrr napisal(a):
    Na tym filmie (nie widzialam wczesniej) jeszcze wyrazniej widac, ze nie tylko Michal sz. powinien trafic do paki. Oprocz niego dwoch b. agresywnych męzczyzn, jeden z nozem, drugi w czarnej koszulce jako pierwszy rzucil sie do rękoczynow. Kim oni sa, i gdzie? W areszcie?
    Robota policyjnego profilera. Michał Sz. tylko przepycha się z kierowcą a do bijatyki się włącza dopiero, kiedy już tam są jego kumple. Po prostu - tchórz. Tacy najszybciej pękają w pierdlu.

  • trep napisal(a):
    Długa lista a kojarzę tylko dwie osoby:
    Ewy Chotomskiej nie?
    image
  • Chotomska w moim musku zajmuje wspólną szufladkę z imieniem Wanda.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.