Skip to content

To jest wojna

1679111221

Komentarz

  • Słuchajcie ludzie mej opowieści!
    Słuchajcie wszyscy rodacy!
    Jej na chrzcie Kinga dali na imię,
    A jemu było Ignacy.

    Ona miastową była kobitą,
    A on chłopaczkiem był z wioski.
    Lecz się zbliżyli bardzo do siebie
    I czas im mijał bez troski.

    "Pójdź, mój chłopaczku, w małżeńskie łoże.
    Niech się twem ciałem upoję!
    A te piniendze, co je tu widzisz,
    Bierz, bo co moje, to twoje".

    On najpierw zgarnął piniądz niewąski.
    Był dla niej czuły jak Malaj.
    Ale mu potem szybko wychłódło
    I w końcu rzekł jej - spierdalaj!

    Więc gdy z miłości zostały ości,
    Ona została się z niczem.
    On zaś się związał związkiem sodomskiem
    Z niejakim J. Kurkiewiczem.
  • koci.uep napisal(a):
    los napisal(a):
    Psychiatria jest bezradna
    Google translate też.
    Spróbujcież dipla.
  • Ja doczytałam sobie co to gaslightnig acz przez całość nie byłam w stanie przebrnąć.
  • edytowano August 2020
    Gazlajting akurat wiem bo film o tym nawet nakręcili, polecam: https://www.imdb.com/title/tt0031359/?ref_=nv_sr_srsg_4
    Btw. na wiki jako źródło terminu podają rimejk z 1944, takie to syny.

    edit.
    Spróbujcież dipla.
    Nie pomaga, chyba zbyt awangardowa literatura.
  • MarianoX napisal(a):
    W ostatnich wątkach zauważam dość ciekawe podejście - coś niedobrego dzieje się z jakąś grupą obywateli (np. wyborcy Czaskowsiego, część kobiet) - winni przede wszystkim konserwatyści, bo proponowane przez nich wartości nie są postrzegane jako dostatecznie atrakcyjne, więc nie ma się co dziwić, że w ich miejsce wybierane są antywartości.
    To zależy jak Kolega zdefiniuje winę.
    Nie zapominajmy - to jest wojna, a zatem na ofensywę przeciwnika wypada odpowiedzieć kontrofensywą. Jeśli jej nie ma albo jest nieskuteczna - owszem, jest to wina.
  • Mania napisal(a):
    :(|)
    Chętnie przeczytałabym wywiad z jego matką. Gdzie są odważni reporterzy?
    Czy Małgorzata Szutowicz to Michał Sz.?
  • tak jakoś niebinarnie
  • los napisal(a):
    Jeśli powiesz młodej dziewczynie "bądź jak twoja matka", prychnie w odpowiedzi.
    Bo tak nie należy mówić. To błąd.
    Dla córki wzorcem jest ojciec.
    Mniej lub bardziej świadomie będzie szukała takiego właśnie chłopaka, a później męża.
    To w zasadzie biologia.
    Niesamowicie dużo zależy od tego, jak ojciec traktuje matkę. Jeśli tego wzorca brakuje (rozbite rodziny), to zaczyna się dramat.
    No, chyba że tatuś całkiem do doopy i matka stanie na wysokości zadania. Rzadko niestety to się zdarza.
    Czasem funkcję wzorca mężczyzny może i przejmuje dziadek.
  • Autorytet ojca już dawno został rozbity przez matki, przez środowisko, popkulture, przez państwo. Teraz to są wyjątki niż reguła.
  • polmisiek napisal(a):
    Całe to towarzycho chyba spi...ło z jednego oddziału: https://www.facebook.com/notes/małgorzata-szutowicz/to-nadal-jest-callout-klementyna-suchanow-reprint-z-okazji-walki-o-konwencję-ant/1189224091434429/
    zanim przebrnęłam przez tę wielce ciekawą historię i dotarlam do pierwszego komentarza " jak ci sie siedzi w areszcie, chłopie?" reszta komentarzy nagle znikła. Co to siem stało?
  • he he
  • Aż sprawdziłem kto to jest Klementyna Suchanow i natrafiłem na dorobek tfurczy a w nim tytuł niniejszego wątku.:

    Klementyna Suchanow, To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze, wyd. 1, Warszawa: Wydawnictwo Agora, 2020, ISBN 978-83-268-2929-1, OCLC 1148470551.

    W życiorysie ma też epizod bycia redaktorką Wydawnictwa Znak. Chyba zobojętniałem, że mnie to nie dziwi.
  • Każda organizacja nie zaplanowana starannie na prawicową z czasem stanie się lewicowa.
  • A tak przy okazji przyszło mi do głowy, że kodziarskie plotki jakoby Michał/Margot był pisoskim agentem mogą być nie całkiem od czapy. Ten bełkot jako żywo przypomina rubrykę MWzWO z Dorzecza.
  • Brzost napisal(a):
    Aż sprawdziłem kto to jest Klementyna Suchanow i natrafiłem na dorobek tfurczy a w nim tytuł niniejszego wątku.:

    Klementyna Suchanow, To jest wojna.
    Ja tez polecialam sprawdzic. Jej wiek przede wszystkim. Wierszyk ktory przytacza @trep .... To jest to.
  • Kurwens, też wiek sprawdziłem, gdyż miałem nadzieję, że to dziewczę niewinne, tyle że jebnięte.

    Kurde, to jest stara panna z dzieckiem, która miała ochotę na drugie. Znam taki przypadek z realu; zdarza się.

    W zasadzie mogłaby se była w tym wieku ułożyć życie, mieć rodzinę, no, wszystkie te bulszity wyśmiewane brutalnie przez kol. Losa. Ale nie mogła gdyż była psychicznie chora.
  • Ja znalazłem o tej Suchanow coś takiego. Też śmieszne.

    http://kompromitacje.blogspot.com/2018/10/suchanow-obsmarowuje-gombrowicza.html
  • uhrr napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Aż sprawdziłem kto to jest Klementyna Suchanow i natrafiłem na dorobek tfurczy a w nim tytuł niniejszego wątku.:

    Klementyna Suchanow, To jest wojna.
    Ja tez polecialam sprawdzic. Jej wiek przede wszystkim. Wierszyk ktory przytacza @trep .... To jest to.
    Piosenka (-;
  • Koleżeństwu śmichy chichy w głowie a tymczasem wychodzi na jaw, że rewolucjonista rewolucjoniście wilkiem. Wybaczcie mis-genderowanie.
  • I to jeszcze przy ludziach.
  • Wariatka Suchanowowa rzuciła się kiedyś pod koła rządowego samochodu licząc na męczeńską śmierć.

    Niestety nie trafiła.

    https://dorzeczy.pl/kraj/49791/rzucala-jajkami-w-prezydenckie-auta-to-daleko-idacy-kompromis-snily-mi-sie-molotowy.html
  • Nie pamiętacie kobitki z zadym pod Sejmem? Jedna z bardziej agresywnych, policja ją wywlekała.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurwens, też wiek sprawdziłem, gdyż miałem nadzieję, że to dziewczę niewinne, tyle że jebnięte.


    To jedna z posranic (a może i gruppies) z cyrkowego komando Rafała Romana Suszka.

  • Ech kurwens, obczajcież wieluż pisarzy książek dla delfinatu opowiada się za nakazem pedałowania.

    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/513242-obled-tworcy-ksiazek-dla-dzieci-droga-teczowa-spolecznosci

    Kurwens, wszyscy. Nawet Łukasz Wierzbicki, ech.
  • Winni są oczywiście konserwatyści, bo nie zaproponowali owym pisarzom (w większości nawet pisarkom) niczego atrakcyjnego.
  • Długa lista a kojarzę tylko dwie osoby:
    1. Wajrak - sprzedawczyk
    2. Diduszko - żona zmartwychwstałego peregrynująca z Joaśką do papieża.
  • jeden mąż - tak, owszem, ale żadnych kochanków? to nie konserwatyzm, to fanatyzm!
  • MarianoX napisal(a):
    Winni są oczywiście konserwatyści, bo nie zaproponowali owym pisarzom (w większości nawet pisarkom) niczego atrakcyjnego.
    Głoś rozsądku pani Marzenki w danej sprawie:

    https://wpolityce.pl/polityka/513160-jesli-prawica-nie-odbije-popkultury-przegra-wszystko

    Oczywiście że winni są konserwatyści, gdyż nie zaproponowali ani konserwatywnej marchwi ani konserwatywnego kija. Ba, trwa i trwa mać dystrybucja marchwi za lewactwo!
  • EWA podles tez pisze eksiazki dla dzieci?
  • edytowano August 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Winni są oczywiście konserwatyści, bo nie zaproponowali owym pisarzom (w większości nawet pisarkom) niczego atrakcyjnego.
    Głoś rozsądku pani Marzenki w danej sprawie:

    https://wpolityce.pl/polityka/513160-jesli-prawica-nie-odbije-popkultury-przegra-wszystko

    Oczywiście że winni są konserwatyści, gdyż nie zaproponowali ani konserwatywnej marchwi ani konserwatywnego kija. Ba, trwa i trwa mać dystrybucja marchwi za lewactwo!
    Ja gdzieś słyszałem, że za swoje wybory moralne jednak człowiek odpowiada i sumienie posiada, ale to pewnie dawno i nieprawda., Kolega widzi możliwość penalizacji grzechów głównych?

    W stanach też Trump ponosi winę za lewackie szaleństwa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.