Skip to content

Sędziowie rozgrzani jak nigdy dotąd!

13468928

Komentarz

  • Z tą podwojną oplatą to nawet jak na prokuratora Ziobrę przesadzili i sami się zreflektowali w Senacie. Generalnie przez najblizsze 2 lata lepiej się pod niczym nie podpisywać.
  • Bardzo was lubię Koledzy prawnicy forumowi, ale dajcie mi jakiś dobry powód dla którego z prawa stanowionego i waszych kolegów po fachu nie należy śmiać się albo się ich poważnie obawiać. Toż to jest nieustanne zagrożenie i opresja.
  • A jak tam się ma sprawa z posta założycielskiego? Może było wyżej i przegapiłem ?
  • extraneus napisal(a):
    Z tą podwojną oplatą to nawet jak na prokuratora Ziobrę przesadzili i sami się zreflektowali w Senacie. Generalnie przez najblizsze 2 lata lepiej się pod niczym nie podpisywać.
    Do czego się Kolega odnosi się, gdyż lekturę noweli mam jeszcze przed sobą?
  • yusek napisal(a):
    A jak tam się ma sprawa z posta założycielskiego? Może było wyżej i przegapiłem ?
    No właśnie googlnąłem wczoraj i wyskoczyła mi tylko sprawa wywiadu Pana Premiera i poziomu dezorganizacji w kraksowskim swądzie.
  • Prosta złośliwość, która nic nie poprawia, a niepotrzebnie przysparza nerwów.

    Przeszukałem hasłami "opłat" i "adwokat" i w brzemieniu wysłanym pod podpis Prezydenta nie widzę tych rygorów:

    http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/3137_u.htm
  • Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie warto się nadmiernie excytować newsami o wydarzeniach, które nie nastąpiły.
  • Upadło dopiero po wielu apelach, petycjach, listach otwartych itd.
  • Łaziło się po tłiterze … oto dialogi o tym, jak to z losowaniem sędziów może być:



    Losowanie sędziów... daję wam żebyście mi powiedzieli czy mnie słońce w łeb grzeje czy kasowych (funkcja rand() modulus x)...
    [łobrazek1][łobrazek2]
    --- ---
    przekomarzanie
    --- ---
    nie zauważyłem że w losowaniu bierze udział 1 kandydat
    --- ---
    Kompletnie nie wiedzą co robią albo specjalnie to robią.
    --- ---
    Modulus to najzwyklejsza reszta z dzielenia liczb całkowitych na poziomie dzielenia pisemnego w szkole podstawowej. Oczywiście sędzia nie ma obowiązku znać matematyki.
    --- ---
    reszta z dzielenia przez jeden to zawsze zero + jeden da ci zawsze jeden.
    --- ----------------------------
    Oni już babola mają w danych wejsciowych. Zobacz nad tabelką: Liczba sedziow bioracych udział w losowaniu= 1.
    Amator pewnie wziął wartość zmiennej nie z len/size itp a ostatni index (który pewnie jest 0-based).
    --- ---
    NIe można przeprowadzać losowania z jednego sędziego. To mocno śmierdzi.
    --- ---
    Po to pewnie powstała "wartość funkcji kosztu", żeby odpowiedni sędzia znalazł się na odpowiedniej (wylosowanej) pozycji. Śmierdzi to mało powiedziane. To wali jak totolotek Bolka.
    --- ---
    Tak tez napisałem do prokuratury że nie ma zdefiniowanego klucza przypisania numeru do sędziego. To jest oczywisty wałek.
    --- ---
    Ktoś to zatwiedził, ktoś to testował, ktoś to odebrał i ktoś za to zapłacił nie mały hajs. Być może nawet większy niż to było warte ze względu na lukę która tu jest pokazana.
    --- ---
    IMo tu tylko jakas apka w sieci przpisująca id do wygenerowanego randomu... duże pole do popisu.
    --- ---
    Nie bez powodu podczas transformacji cała masa ludzi starego układu zdesantowła się do IT. Tu jest i władza i pieniądze. I oni w tej branży funkcjonują po dziś dzień.
    --- ---
    Na IT są za głupi... czego się nie tkną to spierdolą z fajerwerkami. Informatyzacja administracji w PL to klęska.
    --- ---
    Oni się nie zdesantowali do IT tylko co najwyżej do zarządów w IT. Wbrew pozorom subtelna ale zasadnicza różnica. Taki Prokom weźmy na ten przykład. Jak on w te państwowe przetargi umie - odwrotnie proporcjonalnie do klepania kodu w klawiaturę. :P
    --- ---
    Nie tylko zarządy... uwierz byłemu prokomuniście. Sporo gości na managerskich (już blisko technologii) stanowiskach którzy nawet się nie kryli skąd są, a ich wiedza była mniej więcej taka, że po dołożeniu RAMu pytali na której partycji mają więcej miejsca.
    ---- ----------------------------------------
    W tym szaleństwie jest metoda. Skoro tylko jeden sędzia jest dostępny (bierze udział w losowaniu). To jasne, że zostanie wybrany niezależnie od wygenerowanej liczby.
    --- ---
    Tylko pokazuję że sytem jest fasadowy jaki był... a sędziom za bardzo zależy żeby żeby konkretny orzekał w konkretnej sprawie. Natomiast przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Wniosek natomiast taki że ta Temida w PL nie do końca jest ślepa.
    --- -----------------------------------------------
    Liczą na to chyba, że czytający to idioci
    --- ---
    Chłopie jest grubiej bo normalnie dostajesz tylko raport z wynikiem to mam z akt wewnętrznych. Chyba mam z 7 takich losowań ale na różnych stronach np. (rand() % 1) + 1 z którego wychodzi 2.
    --- -------------------------------------
  • Akurat system losujacy na poziomie ministerstwa jest tak napisany, że może się zdarzyć losowanie z jednego.
  • Tym razem zabrali się za Ziemniaka.

    Jest naprawdę grubo.

    https://mobile.twitter.com/Matka_Kurka/status/1171763643190599680
  • Był na forum zdaje się obrońca swędziów.
  • peterman napisal(a):
    Tym razem zabrali się za Ziemniaka.
    Nualesz Zimniok sam dupe wypion. Muk napiseć susznie ino go cuś potkusiło iszby napiseć i susznie i gupio

  • edytowano September 2019
    los napisal(a):
    Był na forum zdaje się obrońca swędziów.
    Cóż, parafrazując użytkownika z innego wątku, można by zapytać jaki jest cel takich wpisów i czy to nie jest przypadkiem owa (dobrze zapamiętałem?) hovienna retoryka? ;)
  • Sędzia Jacek Sadomski, przewodniczący składu, który wczoraj wywrócił do góry nogami wyrok Sądu Okręgowego w mojej sprawie, ignorując część materiału dowodowego - był, jak się dowiaduję, inicjatorem "pytania prejudycjalnego" do TSUE ws powołania nowych sędziów SN.
    Aha.

    — Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) September 12, 2019
  • No Ziemniak powinien mocno się zastanowić nad głosowaniem w październiku. Może mieć istotne znaczenie dla jego finansów i emerytury. Bez skargi nadzwyczajnej i Izby Dyscyplinarnej ma przerąbane.
  • Wejszłem ja dzisiej na portfal Gazowni, chcąc poznać prawdę historyczną o naszym b. koledze Smoku05, gdy wtem!

    Sędzia Łączewski zrzeka się urzędu. I donosi do prokuratury na Ziobrę oraz hejterską grupę "Kasta"
    Znienawidzony przez polityków PiS sędzia Wojciech Łączewski zrzekł się w czwartek urzędu sędziego - dowiedziała się "Wyborcza". To sprzeciw "wobec niszczenia wymiaru sprawiedliwości w imię partyjnego interesu"
    Reszta za pejłolem: http://wyborcza.pl/7,75398,25296178,sedzia-laczewski-zrzeka-sie-urzedu-i-donosi-do-prokuratury.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
  • #nieplakalepolaczeskim
  • A Tuleja?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wejszłem ja dzisiej na portfal Gazowni, chcąc poznać prawdę historyczną o naszym b. koledze Smoku05, gdy wtem!

    Sędzia Łączewski zrzeka się urzędu. I donosi do prokuratury na Ziobrę oraz hejterską grupę "Kasta"
    Znienawidzony przez polityków PiS sędzia Wojciech Łączewski zrzekł się w czwartek urzędu sędziego - dowiedziała się "Wyborcza". To sprzeciw "wobec niszczenia wymiaru sprawiedliwości w imię partyjnego interesu"
    Reszta za pejłolem: http://wyborcza.pl/7,75398,25296178,sedzia-laczewski-zrzeka-sie-urzedu-i-donosi-do-prokuratury.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
    Ha! Sadyzm ma sens.
  • Byle tak dalej. Rozmarzyłem się. Wyobraźcie sobie że Schetyna, Kidawa- Błońska i kwiat POKO rezygnuje z kandydowania w proteście przeciwko łamaniu demokracji. To by naprawdę Polsce i Polakom pomogło!
  • Rafał napisal(a):
    Byle tak dalej. Rozmarzyłem się. Wyobraźcie sobie że Schetyna, Kidawa- Błońska i kwiat POKO rezygnuje z kandydowania w proteście przeciwko łamaniu demokracji. To by naprawdę Polsce i Polakom pomogło!
    taaaa... A co z immunitetami?
  • Rafał napisal(a):
    A Tuleja?
    zmieni nazwisko na Sworzeń
  • a może Bolec ?!
  • Nie drwić proszę z nazwisk
    Sworzeń Bożych
  • Raczej na Fimoza.
  • Mruk napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Byle tak dalej. Rozmarzyłem się. Wyobraźcie sobie że Schetyna, Kidawa- Błońska i kwiat POKO rezygnuje z kandydowania w proteście przeciwko łamaniu demokracji. To by naprawdę Polsce i Polakom pomogło!
    taaaa... A co z immunitetami?
    Pojadą do Niemiec i niemieckie sądy nie wydadzą ich pisowskim oprawcom. Dostaną zasiłki jak Afgańczycy i mieszkania socjalne i kursy. Będą mieli dużo czasu na protesty przed ambasadami i konsulatami oraz PE i KE.
  • A co ze Smokiem?
  • Maria napisal(a):
    A co ze Smokiem?
    Wrócił na tt. Jest też chyba fejkowe konto Smok005.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.