Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1141517192077

Komentarz

  • Nie rozumiem Koleżanki przytyku - Patronat Narodowy ze strony Prezydenta to oczywisty prestiż i dla produkcji, i dla producenta.
  • A Kura gdzie? Film kręco, a on nie gra?
  • No przecie w Polsacie nie gra.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie rozumiem Koleżanki przytyku - Patronat Narodowy ze strony Prezydenta to oczywisty prestiż i dla produkcji, i dla producenta.
    Cofam, cofam :D
  • Solorz na prezesa TVP!!!!
  • edytowano November 2018
    "Niepodległość" można oglądać jeszcze do jutra godz. 22.00 na Ninatece
    https://ninateka.pl/film/niepodleglosc-krzysztof-talczewski
    Potem materiał trafi do rozpowszechniania dla celów edukacyjnych.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie rozumiem Koleżanki przytyku - Patronat Narodowy ze strony Prezydenta to oczywisty prestiż i dla produkcji, i dla producenta.
    Konia kuja a Kurski łapę podstawia.
    Jak zwykle zresztą



    zaprawde, oblesny typ
  • Mania napisal(a):
    Fantastyczny.

    "Film będzie można obejrzeć także w internecie, korzystając ze strony WP Pilot."
    Niestety, jak na razie Polsat zaplanował tylko jedną, poniedziałkową emisję filmu. Powtórki póki co nie są zaplanowane.


    o, to dla mnie b. cenna wskazowka,
    fenx:)
  • peterman napisal(a):
    A Kura gdzie? Film kręco, a on nie gra?
    Kura wysiaduje jajka. oby je se kiedys wysiedziala...
  • super!
  • edytowano November 2018
    Dobry ten nowy serial o Pilsudskim
  • raste napisal(a):
    Dobry ten nowy serial o Pilsudskim
    Ano, dobry.
  • marniok napisal(a):
    Proszszę... ale spieszyć mi się bo tylko 2 dni ma być tam dostępny.

    https://ninateka.pl/film/niepodleglosc-krzysztof-talczewski
    Dziś obejrzałem większą połowę i było warto! Zachęcam!
  • Krakowski Rynek z drzewami o wiele piękniejszy niż dziś.
    Lwów zachwycający, cóż to za cudowne miasto!
    Powrót Hallerczyków, ich powitanie!
    W głowie się nie mieści ile ci ludzie (obrońcy i twórcy Niepodległej) zdziałali w ciągu swego życia. Pokolenie gigantów.
  • Przekleję mój komęt skądinąd:

    Niby wiele się oglądało, ale dopiero na tym filmie widać, jak zdewastowana była wtedy Polska, i z jakiej nędzy i absolutnego braku wszystkiego trzeba było się podnosić. Nasza "transformacja" to przy tym małe miki.
  • edytowano November 2018
    Ja to miałem jak przeczytałem wspomnienia mojego śp. dziadka, który pisał m.in. o mieszkaniu w ziemiankach po I w.
  • No nasza najnowsza transformacja jest też niczego sobie. Przy tej skali złodziejstwa, paserstwa i wyzysku od słabej pozycji startowej po komunie mamy imponujące wyniki. Podobno Niemcy są mistrzami pracy, organizacji i odbudowy. To mit. Mistrzami jesteśmy my.
  • Ja byłem pod ogromnym wrażeniem refleksji kpt. de Gaulle, który donosił, że po wioskach żywność kosztuje tyle co w Paryżewie, a już produkty przemysłowe - ultradrogie! Ja rozumiem, że Piłsuder wyprawiał się z kolegami do Kijowa, i że uratował Ojczyznę pod Ossowem, ale kurka nie rozumiem, jak ludzie byli w stanie te dwa-trzy lata w ogóle przeżyć. Jak tam funkcjonował przemysł, gospodarka? Nie odgarniam.
  • Sąsiedzi rozszabrowali co się dało.
    Dostaliśmy ogromną pomoc z Ameryki.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Sąsiedzi rozszabrowali co się dało.
    Dostaliśmy ogromną pomoc z Ameryki.
    O tej pomocy usłyszałam po raz pierwszy. Niewiarygodne.

    Oglądając film, kolejny raz uświadomiłam sobie, jak (za PRL-u) historia I WŚ i dwudziestolecia międzywojennego była starannie zredukowana do niezbędnego minimum. W niemal wszystkich jej aspektach, bynajmniej nie tylko w szkolnych podręcznikach.
  • Notto napisal(a):
    Przekleję mój komęt skądinąd:

    Niby wiele się oglądało, ale dopiero na tym filmie widać, jak zdewastowana była wtedy Polska, i z jakiej nędzy i absolutnego braku wszystkiego trzeba było się podnosić. Nasza "transformacja" to przy tym małe miki.
    Tak, mozna zobaczyc i zrozumiec jakiego wysiłku wymagało scalenie z trzech zaborow, budowa i obrona nowego Panstwa. Niesamowity wysiłek i za to naszym przodkom wieczna chwała.
    Ale i zobowiązanie wobec nich, co nie?
    Mam nadzieja, ze film trafi do kazdej szkoly i do kazdej klasy.
  • AnnaE napisal(a):
    Sąsiedzi rozszabrowali co się dało.
    Dostaliśmy ogromną pomoc z Ameryki.
    Głodowa śmierć zabrałaby nam ok. 2 mln. Polaków...
  • W filmie szacowali na 15 mln. Czyli większa połowa ludności.
  • Alem się rąbnęła! Idę oglądać jeszcze raz.
    Ten film jest tak naszpikowany treścią, faktami, liczbami, datami, że przeciętny uczeń nie zapamięta połowy. Ale zafascynuje się niezwykłymi postaciami, a to już b. dużo.
    Gdyby twórcy filmu pociągnęli temat; budowa COP, Gdyni, Polskie Koleje itp - byłoby super.
    Chce się więcej!
    Moi Rodzice mówili o przedwojniu jak o jakimś raju, mimo iż nie należeli do specjalnie zamożnych. "Ty nie rozumiesz, co znaczy życie w wolności, bo tego nie doświadczyłaś" - mawiał Tatuś.
    A pamiętacie czas, kiedy to, co najlepszej jakości nazywano słowem "przedwojenne"? :-)
    Załapałam się jeszcze na starych nauczycieli. Jeden z nich mówił np. o bielskich wełnach, najlepszych w Europie. Takie detale zapamiętuje się na całe życie.
  • Mania napisal(a):
    Rodzice mówili o przedwojniu jak o jakimś raju, mimo iż nie należeli do specjalnie zamożnych.
    Podobnie jak moi Dziadkowie, Dziadziuś zwłaszcza, fanatyczny piłsudczyk.

  • Stąd ratowanie kopalni Brzeszcze
    Rozsadnika piłsudczyków ;)
  • do adremu
    film przepięknie i starannie zrobiony, nawet się nie zauważa olbrzymiego ładunku i siły przekonywania
    wciąga jak dzieła Mela Gibsona,
    dobra robota
  • Kto jeszcze nie obejrzał filmu to będzie miał okazję w najbliższą niedzielę o godzinie 17.25 na TVP 1
  • edytowano November 2018
    A ten link Wam działa?
    Bo jak działa to jeszcze można ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.