Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1222325272877

Komentarz

  • ethanol napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Polecam mini serial - tylko 6 odcinków- " Filary Ziemi", według powieści Kena Folleta, w reżyserii Ridley'a Scotta.
    Jest na cda. Jak dla mnie, miszczostwo.
    filary ziemi - czytalem, antykatolicki - jak często Ken Follet
    ... z bardzo pozytywną postacią przeora, O. Philipa i piękną postacią Toma- budowniczego katedr.
  • "Katerdra w Chartres- świeta geometria" ( w "Trwam" chyba przedwczoraj lecial)
    Super film

  • @uhrr - pierwsza myśl - cieszmy się, że jeszcze jej nie spalili.
  • Takich smutnych czasow my doczekali...

    W filmie pokazano jak budowniczowie (dzisiaj powiedzielibysmy architekci) robili plany. Rysowano na tablicy gipsowej. Potem na taka matryce rozpylano popiół i zmiatano go z powierzchni. Popiol osadzal sie w wyrytych liniach i uwidacznial caly rysunek. Fascynujace
  • uhrr napisal(a):
    Takich smutnych czasow my doczekali...

    W filmie pokazano jak budowniczowie (dzisiaj powiedzielibysmy architekci) robili plany. Rysowano na tablicy gipsowej. Potem na taka matryce rozpylano popiół i zmiatano go z powierzchni. Popiol osadzal sie w wyrytych liniach i uwidacznial caly rysunek. Fascynujace
    Dziwne. Nie prościej szkicować długopisem?
  • Spayer/Spira jest w podobny sposób zaprojektowana
    Miasto totalne
  • Polecam też świetny mini serial "Świat bez końca", kontynuację "Filarów". 8 odcinków. Czasy wojny domowej i czarnej zarazy w Anglii. W tomacie katolicyzmu - jednak inny to świat od tego, który znamy z "Krystyny córki Lawransa"; w Norwegii też prowadzono walki o władzę (jak wszędzie), ale barbarzyństwo Brytoli było wyjątkowe. Jeśli uważać Folleta za antykatolika, to również - za antybrytola.
  • W tomacie budownictwa w Średniowieczu: budowa mostu Karola w Pradze - XiV w.
  • Mam jeszcze kilkanaście dni Netflixa i coś oglądam czasami. Ot chociażby dokumentalny paszkwil na bank Wells Fargo, ciekawy jestem czym podpadł lewackim śmieciom ? Bo sprawa nadmuchana, problemy w sumie śmieszne. Oczywiście w tle Trump, który obniżył podatki bankom. Oczywiście też bohaterem pozytywnym jest uchodźca z Iraku, pedał. Bardzo dziwny film ogólnie, bo jakby wszystkie postacie to byli aktorzy, jakoś nienaturalnie to wszystko idzie, sztucznie.

    Patrzę, że generalnie Netfilx ma zadania rozhuśtać Amerykę. Teraz pojawił się serial o buncie lat 60, jest też o rewolucji francuskiej, nie muszę oglądać, wiem co tam będzie. Jak tak się wszystko do kupy zbierze chyba naprawdę jest plan zbudowania neomarksistowskiej Ameryki.
  • edytowano October 2020
    Pisarz Andrzej Pilipiuk napisał niedawno na swoim blogu:

    Wolność słowa niczego już nie gwarantuje. Przegrywa z masową dezinformacją.

    i dalej:

    "Zdajecie sobie sprawę że w obecnych czasach „Milczenie Owiec” prawdopodobnie w ogóle by nie powstało? Byłaby książka, szybko zapomniana i uznana za transfobiczną, której autor były skończony i której nikt by jej nie zekranizował. A gdyby nawet ktoś się odważył to żaden z liczących się aktorów by mu w tym nie zagrał żeby sobie nie zwichnąć kariery. "
  • MarianoX napisal(a):
    Pisarz Andrzej Pilipiuk napisał niedawno na swoim blogu:

    Wolność słowa niczego już nie gwarantuje. Przegrywa z masową dezinformacją.

    i dalej:

    "Zdajecie sobie sprawę że w obecnych czasach „Milczenie Owiec” prawdopodobnie w ogóle by nie powstało? Byłaby książka, szybko zapomniana i uznana za transfobiczną, której autor były skończony i której nikt by jej nie zekranizował. A gdyby nawet ktoś się odważył to żaden z liczących się aktorów by mu w tym nie zagrał żeby sobie nie zwichnąć kariery. "
    Link?
  • edytowano October 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Pisarz Andrzej Pilipiuk napisał niedawno na swoim blogu:

    Wolność słowa niczego już nie gwarantuje. Przegrywa z masową dezinformacją.

    i dalej:

    "Zdajecie sobie sprawę że w obecnych czasach „Milczenie Owiec” prawdopodobnie w ogóle by nie powstało? Byłaby książka, szybko zapomniana i uznana za transfobiczną, której autor były skończony i której nikt by jej nie zekranizował. A gdyby nawet ktoś się odważył to żaden z liczących się aktorów by mu w tym nie zagrał żeby sobie nie zwichnąć kariery. "
    Link?
    ależ proszę:

    pilipiuk.com/index.php/blog
  • polecam
    wie im Himmelen!
    o sztuce przez duze Sztu we wsi przez małe wu
    https://en.wikipedia.org/wiki/As_It_Is_in_Heaven
    lepiej sie oglada niz czyta
  • Otóż ukazała mnie się lekrama filmu pt. Czyściec. I to na portalu Opoka.pl, gdym Słowo Boże na dziś sprawdzał. Ja wię, że premiera 23.10 ale tutejsze taystwo obyte, może już film widziała. I pytanko, czy warto w czasach zarazy odwiedzać przybytek X muzy, czy se darować?
    No, bo film polski, to wiecie...
  • JORGE napisal(a):
    Mam jeszcze kilkanaście dni Netflixa i coś oglądam czasami. Ot chociażby dokumentalny paszkwil na bank Wells Fargo, ciekawy jestem czym podpadł lewackim śmieciom ? Bo sprawa nadmuchana, problemy w sumie śmieszne. Oczywiście w tle Trump, który obniżył podatki bankom. Oczywiście też bohaterem pozytywnym jest uchodźca z Iraku, pedał. Bardzo dziwny film ogólnie, bo jakby wszystkie postacie to byli aktorzy, jakoś nienaturalnie to wszystko idzie, sztucznie.

    Patrzę, że generalnie Netfilx ma zadania rozhuśtać Amerykę. Teraz pojawił się serial o buncie lat 60, jest też o rewolucji francuskiej, nie muszę oglądać, wiem co tam będzie. Jak tak się wszystko do kupy zbierze chyba naprawdę jest plan zbudowania neomarksistowskiej Ameryki.
    Dużo lepszy jest HBO Go
  • Taka jest rola całego obecnego przemysłu rozrywkowego. Wszyscy chcą zasłużyć się dla przyszłej rewolucji.
  • raste napisal(a):

    Dużo lepszy jest HBO Go
    W pewnym momencie miałem i obejrzałem wszystko co mnie interesowało (w tamtym momencie). Serial "Ślepnąc od świateł" to jest najlepsza polska produkcja ostatnich 20 lat, ale o tym pisałem. Tak, wrócę do HBO.

  • edytowano October 2020
    Taka ciekawostka odnośnie serialu Wiedźmin, w cały projekt był mocno zaangażowany jakiś Ruski, ale po pierwszych odcinkach z hukiem rzucił robotę. Bo jak stwierdził - producenci kompletnie nie czują klimatu słowiańskiego pisarstwa i robią amerykańską sieczkę z efektami specjalnymi i wprowadzają tandetne wątki. No i ja się zgadzam, nie obejrzałem do końca I sezonu, nie zdzierżyłem.
  • Mnie śmieszy silicon valley. Parodia firm I ludzi z doliny krzemowej.
  • edytowano October 2020
    JORGE napisal(a):
    Taka ciekawostka odnośnie serialu Wiedźmin, w cały projekt był mocno zaangażowany jakiś Ruski, ale po pierwszych odcinkach z hukiem rzucił robotę. Bo jak stwierdził - producenci kompletnie nie czują klimatu słowiańskiego pisarstwa i robią amerykańską sieczkę z efektami specjalnymi i wprowadzają tandetne wątki. No i ja się zgadzam, nie obejrzałem do końca I sezonu, nie zdzierżyłem.
    Najbardziej prominentnym Ruskim był główny reżyser (trzy odcinki) Alik Sacharow (wcześniej m.in. operator Gry o tron).

    Nie dziwię się, że go pokręciło, jeśli to prawda. Tak czy owak nie ma go na planie drugiego sezonu.
  • Trochę poza topikiem - macie Spotify ? Ja pierdzielę jakie fajne, dopiero teraz odkryłem. 25 PLN miesięcznie i mam muzykę z całego świata ! On-line, ale można też ściągać ! A ile fajnych składanek proponują, radiostacji, mam od tygodnia dopiero testuję, zobaczyłem u dzieciaków kolegi.
  • Córuś mnie znegocjoeała, to i mam.
    Ale nie wszystko jest, co jest w Jutrąbce.
  • edytowano October 2020
    JORGE napisal(a):
    Trochę poza topikiem - macie Spotify ? Ja pierdzielę jakie fajne, dopiero teraz odkryłem. 25 PLN miesięcznie i mam muzykę z całego świata ! On-line, ale można też ściągać ! A ile fajnych składanek proponują, radiostacji, mam od tygodnia dopiero testuję, zobaczyłem u dzieciaków kolegi.
    Joe Rogan przeszedł do nich na ekskluziwa, z obietnicą publikacji całego katalogu. Na dzień dobry Spotify wyyebał do kosza jego najlepsze audycje (Milo, Jones, MacInnes etc) a pracownicy-marksiści zapowiedzieli że 'faszysta' Rogan nie będzie dla nich pracował. Na razie nie podjęli tzw. kroków, ale wszystko przed nami.

    Rogan jest umiarkowanym lewakiem, BTW.

    Spotify ma rozproszoną strukturę właścicielską (największy pakiet jest własnością szwedzkich właścicieli firmy), przy czym 10% oficjalnie należy do Tencent, chińskich cyberzbójów.

    Tak że JORGE, z deszczu pod rynnę.
  • edytowano October 2020
    peterman napisal(a):
    Joe Rogan przeszedł do nich na ekskluziwa, z obietnicą publikacji całego katalogu. Na dzień dobry Spotify wyyebał do kosza jego najlepsze audycje (Milo, Jones, MacInnes etc) a pracownicy-marksiści zapowiedzieli że 'faszysta' Rogan nie będzie u nich pracował.

    Rogan jest umiarkowanym lewakiem, BTW.
    Nihil novi, stara komunistyczna tradycja, ex-tradycja...Bolszewicy najbardziej zaciekle wykańczali mieńszewików, eserowców, socjaldemokratów itp. Ostatnio dostało się lewicowej J. K. Rowling (Harry Potter) za rzekomą...transfobię.

    Najgorszy wróg to wróg wewnętrzny jak mawiał tow. Soso
  • edytowano October 2020
    MarianoX napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Joe Rogan przeszedł do nich na ekskluziwa, z obietnicą publikacji całego katalogu. Na dzień dobry Spotify wyyebał do kosza jego najlepsze audycje (Milo, Jones, MacInnes etc) a pracownicy-marksiści zapowiedzieli że 'faszysta' Rogan nie będzie u nich pracował.

    Rogan jest umiarkowanym lewakiem, BTW.
    Nihil novi, stara komunistyczna tradycja, ex-tradycja...Bolszewicy najbardziej zaciekle wykańczali mieńszewików, eserowców, socjal-demokratów itp. Ostatnio dostało się lewicowej J. K. Rowling (Harry Potter) za rzekomą...transfobię.

    Najgorszy wróg to wróg wewnętrzny jak mawia l tow. Soso
    Noo, najkrzepcej srożył się Morawer p-ko bandom Jackiewicza, po cóż szukać tak egzotycznych egzemplów?

  • O kurka a miałam wykupić spotifaja by posłuchać nowych gawęd Rogana
  • Z początku był młodym rewolucjonistą, potem zmiękł, wystarczył mu wtedy hołd. Uznał pewnie, że ludzi ma mniej niż jest stołków do obsadzenia. A najlepiej, jak później dostał wtórnego wzmożenia i znowu zaczął odstrzeliwać ludzi a że już nie bardzo pamiętał kto jest kogo, zaczął odstrzeliwać swoich. Ubaw był po pachy!
  • peterman napisal(a):
    Tak że JORGE, z deszczu pod rynnę.
    No jednak nie. Netflix tworzy produkty lewackie i totalnie popieprzone. Spotify to tylko rozbudowany katalog, nawet jeżeli tęczowy to jednak katalog. Przymknę oko.

  • edytowano October 2020
    peterman napisal(a):
    Joe Rogan przeszedł do nich na ekskluziwa, z obietnicą publikacji całego katalogu. Na dzień dobry Spotify wyyebał do kosza jego najlepsze audycje (Milo, Jones, MacInnes etc) a pracownicy-marksiści zapowiedzieli że 'faszysta' Rogan nie będzie dla nich pracował. Na razie nie podjęli tzw. kroków, ale wszystko przed nami.

    Rogan jest umiarkowanym lewakiem, BTW.

    Spotify ma rozproszoną strukturę właścicielską (największy pakiet jest własnością szwedzkich właścicieli firmy), przy czym 10% oficjalnie należy do Tencent, chińskich cyberzbójów.

    Tak że JORGE, z deszczu pod rynnę.
    Jest to o tyle dziwne, że podcasty McInnesa i Milo normalnie na Spotify są dostępne.
  • JORGE napisal(a):
    Trochę poza topikiem - macie Spotify ? Ja pierdzielę jakie fajne, dopiero teraz odkryłem. 25 PLN miesięcznie i mam muzykę z całego świata ! On-line, ale można też ściągać ! A ile fajnych składanek proponują, radiostacji, mam od tygodnia dopiero testuję, zobaczyłem u dzieciaków kolegi.
    Jako apple fanboy mam Apple Music, bardzo podobne
    To co przysparza dużo radości po latach słuchania składanek z YouTube, to na nowo odkryte słuchanie całych albumów. Bardzo fajnie sobie przypomnieć starsze rzeczy jak i słuchać nowych kompozycji w całości. Choć to chyba egzotyczne hobby. Rośnie całe pokolenie, które nigdy nie wysłuchało całego albumu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.