Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1343537394077

Komentarz

  • Ja stale wracam do tego pokręconego filmu "Pół żartem pół serio" :x

  • edytowano July 2022
    Właśnie obejrzałam "Elitę zabójców", ale nie L. Childa, tylko ekranizację opartą na faktach. Doborowa obsada i reżyseria. Niezbyt chlubna karta SAS w Omanie. No i super najemnicy (travail privee) :-) Krew się leje jak z cebra.
    Jeszcze raz okazuje się, że to, co niewiarygodne może być prawdziwe, bo komu przyszłoby do głowy, że zawodowy zabójca może polować na najlepszych komandosów na świecie? A jednak tak bełło.
    Mocne. Polecam. Jest to na Vider, for free, nie trza się rejestrować.
  • Też mi się podobało.
  • edytowano July 2022
    Mnie też się podobało, ale znów dziwię się, że Koleżanka wierzy w takie popkulturowe bujdy. Tu piszą, że nawet autor w końcu przyznał, że to bujda.

    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Feather_Men

    Oczywiście nie podważam istnienia SAS, Omanu, zawodowych zabójców :-)

    Napisz w tej sprawie do sir Ranulpha Fiennesa i wytłumacz mu, że było inaczej. Ja nie byłam w SAS, więc odpadam z tego sporu :-)
  • Tomek napisal(a):
    Mnie też się podobało, ale znów dziwię się, że Koleżanka wierzy w takie popkulturowe bujdy. Tu piszą, że nawet autor w końcu przyznał, że to bujda.

    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Feather_Men

    Oczywiście nie podważam istnienia SAS, Omanu, zawodowych zabójców :-)

    Napisz w tej sprawie do sir Ranulpha Fiennesa i wytłumacz mu, że było inaczej. Ja nie byłam w SAS, więc odpadam z tego sporu :-)
    Ostatnie zdanie w Tomkowym wpisie jest moje. Dziwnie się to wkleiło, ale już nie będę poprawiać.
  • Mania napisal(a):
    Napisz w tej sprawie do sir Ranulpha Fiennesa i wytłumacz mu, że było inaczej.
    Nie muszę pisać jak on sam przyznał, że to wszystko zmyślił :-)
    A film mu się nie bardzo podobał
    https://www.thedailybeast.com/sir-ranulph-fiennes-talks-the-feather-men-and-killer-elite-with-robert-de-niro

  • Ciekawe6, że zmienił zdanie, spytaj go dlaczego.
    Ale order od szejka przyjął ;-)

    poza wszystkim:
    1. Imię masz bardzo adekwatne do Twojej natury.
    2. Poleć jakiś wciągający film, może być zmyślony!
  • edytowano July 2022
    Ostatnio oglądałem czeski film, który tu ktoś polecił "Szkoła podstawowa". I też polecam. I jeszcze z ostatnio oglądanych zapamiętałem "Dave w labiryncie". Bardzo zmyślony!!! Nie pamiętam, czy też tu ktoś polecał czy sam na to trafiłem. Ale zaznaczam, że film nie każdemu przypasuje. Nie zdziwię się jak ktoś to uzna za debilizm i stratę czasu.
  • Gdzie obejrzeć?
  • Widzieliście ten film "Czego nauczyła mnie ośmiornica"? Jest na CDA i na Netflixie. Warto zobaczyć. Jest to dokument, chyba oscarowy nawet, ale to nieważne. Ważne jest, że sprawia, że zupełnie jest się zaskoczonym. Mocno polecam.
  • Czy to ta ośmiornica, którą potem Sikorski zjadł, czy jakaś apolityczna?
  • Tomek napisal(a):
    Czy to ta ośmiornica, którą potem Sikorski zjadł, czy jakaś apolityczna?
    Apolityczna całkiem :-S I tym samym szczęściara.
  • Tomek napisal(a):
    Ostatnio oglądałem czeski film, który tu ktoś polecił "Szkoła podstawowa". I też polecam. .
    Swoją drogą, dwadzieścia lat wcześniej w Polsce powstał film oparty na podobnym koncepcie - "Pejzaż z bohaterem". Być może Czesi się nim zainspirowali.

  • "Dobry rok" w reż. Ridley'a Scota to love story, którą warto obejrzeć ze względu na Russela Crowe i Marion Cotillard. Miły film, piękne okoliczności przyrody prowansalskiej, polecam zwłaszcza Koleżankom. Jest na Vider.
  • "Portret ekscentryka" - dokument o Melu Gibsonie zrobiony przez Francuzów. Jest tam parę nowych (przynajmniej dla mnie) rzeczy. https://www.arte.tv/pl/videos/098776-000-A/mel-gibson/
  • Obejrzałem" Ostatni pojedynek" Ridleya Scotta.
    Było?

  • Było, że nie warto.
  • To czegoś nic nie mówił?
    ;)

    Ale fajnie się ogląda feminis średniowieczny.
    p.s.
    przekopałem teraz wątek ale chyba przeoczyłem niepolecanko...
  • Po sąsiedzku :)
  • a dzie kulega oglądał ?
  • edytowano July 2022
    "Lista śmierci" na Vider. 8 odcinków. Mocne kino akcji. Zajebisty serial - jak piszą w komentarzach, czyli najwyższa ocena ze strony młodych dżentelmenów. :D Chris Pratt w roli głównej spisał się dobrze.
    Korupcja na szczytach władzy ( w tym przypadku Pentagon) to modny temat wśród filmowców USA.
    Ciekawe888, że ruscy reżyserzy nie biorą przykładu od usańskich kolegów, a mieliby o czym robić filmy. (aronia!)
  • stary dowcip,
    rozmawia Rooswelt ze Stalinem o wolności, u mnie w Nowym Jorku kazdy może wyjść na ulice i krzyczeć
    Rooswelt musi odejść!
    a jak u Ciebie drogi Józefie ?
    u na steż każdy moze przyjść na Plac czerwony i krzyczeć
    to samo co u Ciebie

    Rosjanie zrobią film o korupcji w Pentagonie
  • Na stronie https://35mm.online/ znajduje się 4000 polskich filmów, w większości z angielskimi napisami, do oglądania za darmo i legalnie.
  • Mania napisal(a):
    Ciekawe888, że ruscy reżyserzy nie biorą przykładu od usańskich kolegów, a mieliby o czym robić filmy.
    Nie biorą, bo to zgniły zachód, którym się gardzi, a nie przykład bierze ;)
  • Czy na Pedealixsie, albo innym HBO jest teraz coś do oglądania ? Bo sam już nie wiem, czy to świat oszalał, czy ja ? Ostatnią wielką produkcją zagraniczną była Gra o Tron, a polską Ślepnąc od świateł, czy coś przeoczyłem ? Ale nawet nie oczekuję wielkich produkcji, coś co można obejrzeć i nie wkurwiać się. Naszła ochota mnie wielka, ale powiem wam że boje się włączać, bo parę miesięcy temu co włączyłem to szybciutko uciekałem.
  • Na CDA film Help Pomoc 2021. Oglądałem wcześniej na cinemax i wczoraj ponownie. Film chyba telewizyjny, ale pod każdym względem fantastyczny:
    - temat
    - zdjęcia
    - muza
    - gra (ani jednej fałszywej nuty, co rzadko się zdarza)
    - scenariusz
    - suspence
  • edytowano July 2022
    JORGE napisal(a):
    Czy na Pedealixsie, albo innym HBO jest teraz coś do oglądania ? Bo sam już nie wiem, czy to świat oszalał, czy ja ? Ostatnią wielką produkcją zagraniczną była Gra o Tron, a polską Ślepnąc od świateł, czy coś przeoczyłem ? Ale nawet nie oczekuję wielkich produkcji, coś co można obejrzeć i nie wkurwiać się. Naszła ochota mnie wielka, ale powiem wam że boje się włączać, bo parę miesięcy temu co włączyłem to szybciutko uciekałem.
    DisnejPlas: Orville, Mandalorian, Xięga Bobusia.
    Netflix: Cowboy Bebop
    Amazon: Boys, jak komuś się podobała Gra o Tron. Na Netflixie Strażnicy Sprawiedliwości.
    Peacemaker

    Ostrzegam przed degeneracja niektórych produkcji.
    Amazon: Reacher
  • Ale Smoku, co Smok. Reacher był super (jak na tu i teraz, ale cusz robić), podobnie Terminal List. Cała oryginalna produkcja Disney+ i chyba HBO Max też - do kosza. Orville - prawdziwy Star Trek, jak ktoś ma ciągoty do Star Treka.

    We wrześniu Habeło pojedzie prequelem Gry o tron, a Amazon - prequelem Władcy Pierścieni. Nie podejmuję się ocenić, które będzie większym kupskiem (ale podejrzewam że Rings of Power).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.