Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

17172747677

Komentarz

  • edytowano 20 January

    @peterman powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Czy ktoś ma może na dysku albo wie gdzie można zobaczyć Eat Drink Man Woman (Jedz i pij mężczyzno i kobieto)?

    Pracuję nad tym chomikowym. Wyślę linka wieczorem.

    https://chomikuj.pl/Komedie.lat.80-tych/Komedie.lat.90-tych/5b19945d/Jedz+i+pij2c+mc499c5bcczyzno+i+kobieto+-+Yin+shi+nan+nu+5baka+Eat+Drink+Man+Woman5d+(1994)/Jedz+i+pij2c+mc499c5bcczyzno+i+kobieto+5b19945d+5bLektor+PL5d+5bDVBRip.Xvid.ALFA5d,6057488998.avi(video)

    trzeba zaznaczyć cały link i kopiuj. I Wklej w oknie adresu

  • To polecam wszystkim. Jest to niezwykle ciepły film Anga Lee, jeszcze przed jego wielką międzynarodową karierą, przed ukrytym smokiem. W filmie są piękne kobiety, niesamowity suspence, fantastyczne zdjęcia czynności kulinarnych.

  • Jest na YouTubie, w znośnej jakości, tyle że z angielskimi napisami. Na szczęście dodane są też drugie, wietnamskie, więc jak ktoś nie chce się męczyć z angielszczyzną, to może spróbować wietnamszczyzny.

  • Wietnamszczyzna jest bardzo dobra, zwłaszcza bánh mì, które łączą najlepsze cechy kuchni francuskiej z dalekowschodnią. Od niedawna w Polsce.

  • Ja był dał radę z wietnamskim, ale KM już sporo zapomniała. Zaczekamy cierpliwie na Petermana :)

  • @peterman powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Czy ktoś ma może na dysku albo wie gdzie można zobaczyć Eat Drink Man Woman (Jedz i pij mężczyzno i kobieto)?

    Pracuję nad tym chomikowym. Wyślę linka wieczorem.

    Próbowałeś w Vider?

  • edytowano 20 January

    Nie udało się. A jest chyba niezła wersja z lektorem.

  • edytowano 21 January

    .

  • @Mania powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Czy ktoś ma może na dysku albo wie gdzie można zobaczyć Eat Drink Man Woman (Jedz i pij mężczyzno i kobieto)?

    Pracuję nad tym chomikowym. Wyślę linka wieczorem.

    Próbowałeś w Vider?

    Chyba nie ma w vider ani w zaq2.

  • Tak, na tej stronce jest prawie wszystko, ale wolimy w narodowo-radykalnym języku.

  • @trep powiedział(a):
    Ja był dał radę z wietnamskim, ale KM już sporo zapomniała. Zaczekamy cierpliwie na Petermana :)

    Film powoli się ciągnie (sobota, wszyscy siedzą w Internetach), więc mamy czas wyboru serwisu do wrzutu. Który będzie wygodniejszy - Wrzucaj czy Rapidgator? O CopyCase nie pytam, bo oni mają limit darmowego ściągu do 100MB max.

  • wetransfer do 2 giga na raz daje radę.

  • @trep powiedział(a):
    wetransfer do 2 giga na raz daje radę.

    Konto założone. Gdy upload się zacznie, od razu dam znać.

  • Nie trzeba zakładać konta na wetransfer. Można wysłać od siebie na maila do kogoś albo do siebie i dostaje się link do ściągania.

  • @trep powiedział(a):
    Nie trzeba zakładać konta na wetransfer. Można wysłać od siebie na maila do kogoś albo do siebie i dostaje się link do ściągania.

    Zauważyłem, ale nie lubię półśrodków. Kolejny serwis zawsze się przyda :)

  • Obejrzałam Barbie (na Vider). Gosling jest świetny w komediowym wydaniu.

  • Uff. Wreszcie gotowe. Linek do Eat Drink Man Woman:

    https://we.tl/t-fT8S9oBmo3

  • edytowano 21 January

    @Mania powiedział(a):
    Obejrzałam Barbie (na Vider). Gosling jest świetny w komediowym wydaniu.

    a to legalne ? ogladanie na vider ?

  • @ethanol powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Obejrzałam Barbie (na Vider). Gosling jest świetny w komediowym wydaniu.

    a to legalne ? ogladanie na vider ?

    ?

  • edytowano 21 January

    no w sensie czy to nie piractwo
    pytam bo nie wiem - czy katolik może ...

  • Ale nie ściąga.

  • @MiejSen powiedział(a):
    Ale nie ściąga.

    pytam poważnie,
    czyli można ?
    Znalazłem takie coś: https://ekino-tv.pl/
    Mnóstwo nowych filmów, ale właśnie nie wiem czy to nie piracenie jak oglądnę online

  • edytowano 21 January

    @ethanol powiedział(a):

    @MiejSen powiedział(a):
    Ale nie ściąga.

    pytam poważnie,
    czyli można ?
    Znalazłem takie coś: https://ekino-tv.pl/
    Mnóstwo nowych filmów, ale właśnie nie wiem czy to nie piracenie jak oglądnę online

    W regulaminie jest "1.1 Ekino-tv.pl przechowuje tylko odnośniki do zewnętrznych stron hostingowych. Serwis jedynie indeksuje znalezione w sieci odnośniki.Serwis nie przechowuje oraz nie umieszcza bezpośrednio plików na serwerach ekino-tv."

    więc to piractwo, ale jest też "strefa premium" czyli model biznesowy jak CDA - zaczynamy od działalności nielegalnej, potem półlegalna a gdy już będzie nas stać legalizujemy biznes.

    Legalne są na youtube ale tam oczywiście nie ma takiej szerokiej oferty filmowej.

  • @Przemko powiedział(a):

    @ethanol powiedział(a):

    @MiejSen powiedział(a):
    Ale nie ściąga.

    pytam poważnie,
    czyli można ?
    Znalazłem takie coś: https://ekino-tv.pl/
    Mnóstwo nowych filmów, ale właśnie nie wiem czy to nie piracenie jak oglądnę online

    W regulaminie jest "1.1 Ekino-tv.pl przechowuje tylko odnośniki do zewnętrznych stron hostingowych. Serwis jedynie indeksuje znalezione w sieci odnośniki.Serwis nie przechowuje oraz nie umieszcza bezpośrednio plików na serwerach ekino-tv."

    więc to piractwo, ale jest też "strefa premium" czyli model biznesowy jak CDA - zaczynamy od legalności nielegalnej, potem półlegalna a gdy już będzie nas stać legalizujemy biznes.

    Legalne są na youtube ale tam oczywiście nie ma takiej szerokiej oferty filmowej.

    Sporo biznesów się tak budowało w Polsce. Ale to by pewnie kolega trep więcej opowiedział.

  • Skąd to założenie? Aa, może stąd, że oglądałem Ojca chrzestnego 3. Ale jemu w końcu i tak się nie udało.

  • Ten Ang Lee to ciekawa propozycja, choć nie chwytam Azji. Za dużo nie napiszę, bo muszę robić jedzenie do sklepów na jutro :ip Ale ciekawy jako dla osoby, która przez jedzenie traciła potencjalne narzeczone nie będąc w stanie odpowiedzieć nieszczerze "tak" na pytanie ich Mam: "czy obiad smakuje?"
     
    A za dzieciaka bez pieniędzy na jedzenie ze sklepiku, a teraz robię jedzenia na zamówienie dla sławnych aktorek (choć to bardziej scena z kuchni z Fight Club xd). Nawet ten wątek o pędzeniu spirytu w pracowni mi bliski, bo też się nauczyłem od błatnych pędzić spiryt w warunkach hehe niesprzyjających. I dużo innych wokół "porozumiewania się przez jedzenie".
     
    Wcześniejsze japońskie Tampopo mi się skojarzyło to polecam. Kult własnej tradycji w obliczu zagrożenia jedzenia burgerów w przedszkolu, ale jedzenie nie może być samą tradycją, więc wpasowane elementy kultury Zachodu i szanowanych nazwisk (czy wręcz religii jak tu) dla podniesienia statusu.

  • No, w Jedz i pij to jedzenie było jedynie takim wizualnym dodatkiem do fabuły (jeszcze w przypadku gotowania dla dziewczynki było akcentem komediowym). Nie o gotowaniu i nie o smakowaniu był film.

    A czy trzeba chwytać Azję? Ten film był bardzo zachodni. Naprawdę niuanse różniły tamtejsze realia od naszych z lat 90 ub. wieku. Zresztą film doczekał się zachodniego remake, bodaj latynoskiego?

  • Kolega patrzy jak pater familias dla którego Azja to przystanek przelotowy. Ja patrzę jak autor żarcia, dla którego Azja to plama na mapie.

  • W zasadzie filmik, tikitoka wrzucony na X.

    Ponoć zachwycają się nim, zwłaszcza w USA, jako dowód na przywiązanie do tradycji w Polsce i jako dowód na kondycję społeczną młodzieży u nas.... ehhh...a mnie się zdaje że to ta sama sytuacja jak ze ślubem kościelnym którzy się zawiera bo suknia, welon, organy, wnętrze świątyni i romatycznoś....

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.