Skip to content

Mateusz MORAWIECKI wicepremierem i ministrem rozwoju

1242527293032

Komentarz

  • Eden napisal(a):
    Absolutnie protestuję przeciwko kłamliwemu wpisywaniu MM do obozu III RP.
    Eden napisal(a):
    ... zaś Kornel Morawiecki kontestował układ magdalenkowo-kanciastostolowy oraz koncesjonowane wybory z 4 czerwca nawołując do ich bojkotu, jeszcze jako działacz "SW"
    A to nie są dwie różne osoby czasem?
    :)

  • Nikt przytomny nie będzie twierdził, że w przypadku Morawieckich syn myśli inaczej niż ojciec i wyznaje inny system wartości. Nikt, kto choć trochę zna tę rodzinę
  • randolph napisal(a):
    Ludzie są różni.
    Jedni dostrzegają zagrożenie lawinowe, drudzy uciekają dopiero na widok sunącego wału lodu, jeszcze inni budzą się wyłącznie wtedy, gdy spadnie im na głowę dziewięciometrowa pryzma śniegu i kamieni.
    Ci ostatni - tylko jeśli mają pecha.
  • Eden to "Montażu" Wołkowa nie czytoł !
  • extraneus napisal(a):
    Ciekawy jest styk zakresów kompetencji MON i MR.
    Po ustaleniu kosztów nabycia śmigłowców H225M Caracal oraz pakietu wspierającego (wartość maszyn w ponad 13 mld PLN to 60% kwoty), pomimo nieprzychylnych komentarzy płynących ze strony kierownictwa MON, cały czas trwają negocjacje w Ministerstwie Rozwoju w sprawie udziału w programie polskiego przemysłu (polonizacja i offset).
    dziennikzbrojny.pl
    http://www.defence24.pl/330299,zbrojeniowka-w-planie-morawieckiego

    W „Planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” autorstwa wicepremiera i Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego przemysł zbrojeniowy jest przedstawiony jako jedna z przyszłych krajowych specjalizacji.
  • Zapewniam cię, że obiecywać to on potrafi, oj potrafi. Zawsze powie dokładnie to, co chciałbyś usłyszeć. Pisałem już zresztą o tym.
  • I zawsze dotychczas dotrzymywał słowa. Zawsze. I mówią to wszyscy, którzy mieli z nim kiedykolwiek do czynienia, już od czasów studiów historycznych na UWr
  • Nikt przytomny nie będzie twierdził, że w przypadku Morawieckich syn myśli inaczej niż ojciec i wyznaje inny system wartości. Nikt, kto choć trochę zna tę rodzinę.
    I zawsze dotychczas dotrzymywał słowa. Zawsze. I mówią to wszyscy, którzy mieli z nim kiedykolwiek do czynienia, już od czasów studiów historycznych na UWr
    Jak to pogodzić z kreowaniem polityki kredytów hipotecznych, indeksowanych frankiem, po zmanipulowanym kursie?
    To po ojcu? Bo nie sądzę!

    Prezesowanie ogólnopolskiej instytucji banksterskiej rodzi ździebko większą odpowiedzialność niż w przypadku byle handlowca, któremu szefowie kazali wciskać klientom toksyczne produkty finansowe.
  • loslos
    edytowano March 2016
    Poznałem wielu prezesów wielkich instytucji o kapitale zagranicznych i jedna cecha ich łączy - psychopatia. Co nie dziwi, bo zachodni właściciele wymagają od prezesa przede wszystkim gotowości do uczynienia dowolnej niegodziwości polskim pracownikom i klientom. Człowiek obdarzony odrobiną empatii oszalałby po miesiącu.
  • Z tym, że nie na pewno.
  • Przejmowania ciąg dalszy : z zarządu PKO BP odchodzą Jarosław Myjak i Jacek Obłękowski. Jak pisze Rzepa Nie jest tajemnicą, że obaj nie należeli do najbliższych współpracowników prezesa Zbigniewa Jagiełły.
    http://www.rp.pl/Banki/303219871-Zmiany-w-zarzadzie-PKO-BP.html
  • 7dmy napisal(a):
    Może bardziej opcje walutowe można by mu przypiąć, ale nie wiem jaka była w tym rola bz wbk.
    Zdradzę tajemnicę - zarówno opcje jak kredyty są to produkty terminowe czyli o czasie zapadalności dłuższym niż dwadzieścia sekund, potrafi to być trzydzieści lat. Cały czas jest możliwa ich restrukturyzacja i nie jest to możliwość teoretyczna - np. restrukturyzacja kredytów hipotecznych to główne hobby Anglików.
  • edytowano March 2016
    Taki imejl przed chwilą otrzymałem:
    Szanowni Państwo,
    przygotowaliśmy krótką ankietę na temat
    tzw. „planu Morawieckiego”.

    Prosimy o odpowiedzi na kilka krótkich pytań. Zebrane dane posłużą do ilustracji statystycznej tematu następnego numeru magazynu "Finanse + Controlling", branżowego dwumiesięcznika skierowanego do szeroko rozumianych służb finansowo-controllingowych przedsiębiorstw.

    Ankieta jest anonimowa. Jej wypełnienie zajmie ok. 3 minut.

    Zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety:

    ANKIETA

    Z pozdrowieniami

    Wiesław Polakiewicz
    Redaktor Naczelny

    www.finanseicontrolling.pl
    I skąd ja mam wiedzieć (jak się nie znam) czy podstawy diagnozy MM są słuszne czy nie? itd itp
  • Ale wiesz, czy pan Mateusz cię uwiódł czy nie. Tikaj w ciemno tak, to szpec od mącenia w głowach.
  • O, gdyby nie kol. los i forum excathedra to by mnie uwiódł, że hej!
    Bo ja z tych co idą za sztandarem*.

    *Nieś sztandar. Idź za sztandarem. Albo z/pikpik/aj z drogi!
  • Dla mnie nie ma wodza poza Kaczorem
  • A może MM stanie się narzędziem w rękach Boga?
  • raste napisal(a):
    Dla mnie nie ma wodza poza Kaczorem
    Dla mnie też. Szedłem za nim tak dlugo że teraz mam tylko 2 wybory: iść dalej albo odejść w wewnętrzne zesłanie i uznać klęskę.
  • A ja non possum. Naprawdę bardzo bym chciał ale jako człowiek z branży za wiele wiem o panu Mateuszu.
  • los napisal(a):
    A ja non possum. Naprawdę bardzo bym chciał ale jako człowiek z branży za wiele wiem o panu Mateuszu.
    Być może spotkamy się gdzieś na wewnętrznym zesłaniu. Bowiem ani ja ani też ty Losie nie mamy alternatywy (nie mylę się chyba). Sprawę pana M traktuję z dużą ostrożnością biorąc pod uwagę wszystkie ostrzeżenia i ewentualności.
  • Praca magisterska MM. Swietna pozycja dla zainteresowanych tematyką bezkompromisowej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej. Może ktuś zajrzy przez okres świąteczny, polecam tę lekturkie. Tutaj link: http://www.sw.org.pl/h_mat.html
  • Wolę coś o frankach wg MM.....
  • Edenie

    Ileż to ja takich prac przeczytałem niekoniecznie odzwierciedlających poglady pisarza. Nawet, nie pamiętam czy ś.p. LK czy też JK napisał doktorat? o dość powiedzmy "egzotycznym" zabarwieniu (tak przynajmniej pisało w internetach).
  • Eden napisal(a):
    Praca magisterska MM. Swietna pozycja dla zainteresowanych tematyką bezkompromisowej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej. Może ktuś zajrzy przez okres świąteczny, polecam tę lekturkie. Tutaj link: http://www.sw.org.pl/h_mat.html
    Przypisy widzę porządnie zrobione. Czyli na pierwszy rzut oka magisterka na historii też jest lepsza od doktoratu z ekonomii ;)
  • Bo chyba historykom nie kazano dowodzić prawdziwości jednej bzdury a chwilę później bzdury przeciwnej.

    Najprawdopodobniej marksiści przypisy jeszcze robili porządnie, warsztat im się rozchwiał do końca, kiedy w jedną noc obrzezali się na liberalizm.
  • A mówiąc poważniej, ostatnio czytałem pracę magisterską obronią kilka lat temu na ekonomii w Krakowie. Wyglądała od strony "technicznej" zupełnie ok, o wiele lepiej niż niedoszły doktorat Goliszewskiego. Zawartość merytoryczna odkrywcza nie była (magisterka nie musi taka być).
    Inna sprawa, że temat był taki, że równie dobrze mógł być obroniony na historii ;)
  • Moja magisterka obroniona na historyji równie dobrze mogła być broniona na naukach politycznych, albo socjologii. Taki ma klimat
  • Eee tam, na informatyce widzialem takie prace, co by przeszly na matematyce, biologii i socjologii.
  • A widzieliście kiedyś pracę magisterską z medycyny? ;)
  • edytowano March 2016
    Nie, ale wspollokator na studiach mial taka, ze zrobil algorytma co wykrywal na podstawie zdjecia czy pieprzyk jest czerniakiem. Przeszloby na medycynie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.