Skip to content

500+

1568101116

Komentarz

  • Moim zdaniem obietnice JK to nokaut. Może jestem za bardzo optymistyczny, ale marketingowo opozycja leży na łopatkach i jest w stanie wydukać parę absurdalnych słów o antyeuropejskości propozycji PiS.
  • Nie przeczę, że być może z tymi darami udało im się dotrzeć pod strzechy domostw miłośników dziedzica i karbowego.

    Osobiście mam absmak na widok kiełbasy ale to chyba niezbyt reprezentatywne.
  • Dzisiej pan Balzer plecie, że ażeby spełnić szaleńcze obietnice PiS, należy podnieść podatki.

    Duphawdy, bym wkleił jego zinstytucjonalizowany profetyzm z kąpani wyborczej 2015, ale mie się nie chce szukać. W pamięci tylko wspomnę, jak derektor prywatnej - a więc zależnej od czesnego - szkoły płakał mie w manszet, że bez to pińcet plus zbańczy cała polska gospodarka. Ja mu na to - chopie, no ale te pińcet plus to rodzice ci w zębach przyniosą co miesiąc, tak? Nu niby tak, ale gospodarka, Państwo, upadek...
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dzisiej pan Balzer plecie, że ażeby spełnić szaleńcze obietnice PiS, należy podnieść podatki.
    To też czeba oczywiście zrobić, bo degresywny PIT woła o pomstę do Nieba. Ale pan Mateusz jest zbyt cienki w finansach, by rzecz zauważyć i przeprowadzić.

  • No jednak chyba to zrobi bo mu ktoś podpowie i może JarKacz w chwili wybudzenia mu każe. No jasne ze trzeba podnosić stopniowo kwotę wolną i przesuwać w górę próg przejścia do kolejnej stawki, a może wprowadzić trzecią (już chyba jest ta "danina solidarnościowa") To zaś należy sfinansować odpowiednimi podniesieniami stawek. To jest proste zadania do Excela. Wystarczy znać dane z MF o dochodach i ich rozkładzie. No i policzyć ile by było np z podniesienia dolnej stawki do 20% z 18%, pozostawieniu środkowej na 32 % i dodaniu najwyższej np na 40%. I od tego odejmować zaczynając od podniesienia kwoty wolnej aż wyjdzie na zero.
  • od od początku myślałem, że 500 +
    to dochód gwarantowany , rzecz, o której marzą progresywni ekonomiści.
    przy okazji spowoduje to zejście sporej grupy osób z klientów pomocy społecznej.
    wywiad w znajomych gminach wykazał, że musiano dotrudnić ludzi w GOPsach i MOPSach, a klientów nie ubyło.
    że 500+ wolne od zajęć komorniczych ok, że się nie liczy do świadczeń - średnio ok
  • To nie jest dochód gwarantowany. To jest świadczenie. De facto to jest zapłata, częściowy zwrot kosztów, za usługę demograficzno-wychowawczą która dotychczas była darmo.

    Nic dziwnego że klientów pomocy nie ubyło bo 500+ nie liczy się do kryteriów jej przyznawania. Ubyć może jak się ogólne dochody zwiększą i patologie zmaleją - alkoholizm, bezdomność, przemoc itd. Tak więc w dłuższym okresie powinno wpłynąć na zmniejszenie liczby klientów tej pomocy.
  • Jak na razie - jedną decyzją rozwiązany został problem głodujących dzieci. To mało? To ogromna zmiana, i to na pokolenia!

    To że nie zmalała liczba bieżących problemów, tylko dowodzi, że nieprawdą było, że "500+ dostanie patologia i inne pijaki". Patologia i inne pijaki mają swoje problemy, których 500+ nie rozwiąże, bo nie od tego jest.
  • Kuba_ napisal(a):
    Moim zdaniem obietnice JK to nokaut.
    Może jestem za bardzo optymistyczny, ale marketingowo opozycja leży na łopatkach i jest w stanie wydukać parę absurdalnych słów o antyeuropejskości propozycji PiS.
    toże.

    z 3,7 mln dzieci otrzymujących po 500 zł zrobi się za już cztery i pół miesiąca 7 mln dzieci z takim "kieszonkowym"! Do wyborów to po 2.000 zł dla rodzin z jednym (nieletnim) dzieckiem!
    a te rodziny WIDZĄ sukces programu 500+ .

    nie wiem jak "przyjmie" się 13+ (emerytury) - pewnie dobrze
    a pit-26- to na razie jakaś bajka...
  • romeck napisal(a):
    nie wiem jak "przyjmie" się 13+ (emerytury) - pewnie dobrze
    Moja osoba przyjęła to nad wyraz dziwnie czegoś bardzo dobrze :D

    Osoba mojej siostry takoż :))
  • edytowano February 2019
    Czy czeka nas stopniowe odchodzenie od PITa?
    Jak myślita?
  • edytowano February 2019
    Może zamiast PIT VAT 30%?
    Wspiera inwestowanie
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Czy czeka nas stopniowe odchodzenie od PITa?
    Na jakiej podstawie ten pomysł?
  • los napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Czy czeka nas stopniowe odchodzenie od PITa?
    Na jakiej podstawie ten pomysł?
    http://wgospodarce.pl/informacje/60449-zaczelo-sie-dlugie-pozegnanie-z-pitem
  • Siudaj jest idiotą.
  • los napisal(a):
    Siudaj jest idiotą.
    Lubię take krótkie, treściwe uzasadnienia :D
  • A co tu tak cicho o szachmacie Kaczora ? Dziś na jednym ze skurwiałych portali pojawił się właśnie taki tytuł odnośnie ostatniej konwencji PiSu, oni widzą, a my tu nie ? Siedział dziad, zaszyty, wydawało się, gdzieś w odmętach Nowogrodzkiej czy swoim obdrapanym segmencie i siedział, Mariusz mu kapcie nosił. A okazało się, że on knuł. A nie nie, to zbyt mało, on rysował przyszłość. Kto ma inicjatywę ten wygrywa, a właściwie jeżeli ktoś ma inicjatywę i władzę, a do tego nazywa się Jarosław Kaczyński, wygraną ma w kieszeni.

    Jarosław Kaczyński jest, wg mnie, w bardzo szczególnym stanie psychicznym. Kiedy na czymś się znasz perfekcyjnie, masz potężne doświadczenie, robisz to od lat, a intuicja miesza się z logicznym myśleniem i planowaniem (wszystko idzie równolegle) doznajesz wtedy swego rodzaju iluminacji. Po prostu wiesz co będzie, wiesz dokładnie co masz robić, widzisz przyszłość a plany układają się same. Nie siedzę w głowie Kaczora, ale to co on robi wygląda właśnie na taki stan.

    Przecież on pozamiatał kampanię prostymi, wydawało by się, trikami. Najzabawniejsze jest to, że obecny ruch kompletnie rozpieprza narrację na wybory jesienne. Kompletnie nikt nie ma pojęcia co Kaczynski wymyśli, większa część armii idzie do Brukseli, co to ma znaczyć ?
  • PO nie może przejąć władzy, bo musieliby przejąć też zobowiązania PiS a na to ich nie stać, mają inne zobowiązania.
  • Dziś Kaczor dogadał się (chyba) z Solidarnością. Zwracam uwagę, że to Kaczor się dogadywał, nie Mateusz, nie jakiś minister, nie Duda, ze związkiem zawodowym rozmawia sam szef wszystkich szefów. Dlaczego ? Bo myśmy, kurwa jego mać, nigdy nie zobaczyli oczywistej rzeczy ...

    Pieprzyć elity, pieprzyć biznes, artystów, media, pieprzyć wszystkich. Liczy się szary człowiek, liczby są bezwzględne, w demokracji 1 człowiek = 1 głos. Oczywista oczywistość, banalny sposób na kupowanie sobie władzy. Tylko trzeba mieć władzę, pieniądze i TVP ...
  • Co ma znaczyć? Jak dla mnie - wojna totalna będzie, a Brukselka będzie w niej ważnym frontem. Oby Pan Mateusz był takim wodzem jakiego w nim ujrzał Jaras, dla dobra nas wszystkich.
  • los napisal(a):
    PO nie może przejąć władzy, bo musieliby przejąć też zobowiązania PiS a na to ich nie stać, mają inne zobowiązania.
    No to są w czarnej dupie. Bo z PiS może wygrać tylko ten kto ich przelicytuje.

    Dodam tylko, że fenomenalnie wykańcza się właśnie PSL. A to jest marzenie Kaczyńskiego, żeby być jedyną partią ludową w Polsce. Zmuszając ich do koalicji jednocześnie ich wykańcza.
  • peterman napisal(a):
    Co ma znaczyć? Jak dla mnie - wojna totalna będzie, a Brukselka będzie w niej ważnym frontem. Oby Pan Mateusz był takim wodzem jakiego w nim ujrzał Jaras, dla dobra nas wszystkich.
    A co da na wojnie z Europą Beatka czy taki Jurgiel ? Podnieść rękę mogą tylko. Szydło to polityk klasycznie krajowy, a Jurgiel to człowiek znany głównie z tego, że był od zawsze. Jeżeli już to bardziej chodzi o ilość miejsc, dlatego Kaczor chce ich zdobyć jak najwięcej. Możliwe, że istnieje jakaś szansa na odbicie instytucji europejskich przez prawicę i mamy skoordynowaną akcję w wielu państwach, za wszelką cenę zdobywać mandaty, pchamy rozpoznawalnych ludzi. Może, kompletnie nie znam polityki europejskiej.

    To też jest znamienne, zobaczcie jak zmienia się polska polityka i nasz rola. Gra już nie toczy się wewnątrz, a kształtujemy się geopolitycznie, prowadzimy rozgrywkę o konstrukcję Unii i z tym wiążemy naszą przyszłość. Tam dostrzegamy oś sporu i główne problemy.
  • edytowano February 2019
    Ale posłuszni przynajmniej będą, chyba. Dlatego żaden element niepewny iść tam nie może.

    W kraju zaś wolną rękę dostaje Pan Mateusz i nikt mu już bruździć nie będzie.
  • Ale cóż takiego nadzwyczajnego zrobił Kaczyński? Przekupił ludzi za ich własne pieniądze i tych którzy nie są biorcami tego świadczenia. Gdzie wielokrotnie podnoszony wzrost dzietności? Od pierwszego lipca akurat będzie szła kasa z ppk więc skojarzenia nasuwają się same. Jesteś pan oszustem i złodziejem panie Kaczyński.
  • peterman napisal(a):
    Ale posłuszni przynajmniej będą, chyba.
    Posłuszeństwo to Kaczor załatwił rozpisując wybory w 2007 roku. Właściwie nie nazywajmy tego posłuszeństwem, on po prostu pałą wbił do łba prawicowym ciemniakom zrozumienie i konieczność gry zespołowej. Jesteś z nami - grasz, jeżeli nie - wypierdalasz.
  • Bo do tej pory przekupywano tylko nadludzi
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Bo do tej pory przekupywano tylko nadludzi
    Janosik Kaczyński biednym ukradł i biednym rozdał.

  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Bo do tej pory przekupywano tylko nadludzi
    I wpojono nam wszystkim, że bez przekupowania nadludzi nie da się w Polsce, ani zdobyć władzy, ani sprawnie rządzić. A prawda jest taka, że ci nadludzie są kompletnie pomijalni. Tyle było pieprzenia o populizmie, a wystarczyło na populizm spojrzeć poważnie i pragmatycznie.
  • Janusz napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Bo do tej pory przekupywano tylko nadludzi
    Janosik Kaczyński biednym ukradł i biednym rozdał.

    No i ?
  • No i to wszystko,mi to wystarczy by z człowieka , którego nawet szanowałem stał się kimś na kogo splunąć nie warto.
    Skoro rozdaje nie swoje pieniądze zbijając kapitał polityczny korzystając z nieświadomości ludzi. Jest sprawnym oszustem i tyle. Jednak demoralizuje ludzi ucząc ich uzależnienia od rzekomo karmiącej ręki. Dobrodziej Kaczyński.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.