Skip to content

Krótkie stanowisko - aborcja

1235789

Komentarz

  • edytowano October 2016
    romeck napisal(a):
    Kto to są ci z Ordo Iuris, że tak brzydko namieszali, jakby na zamówienie opozycji!?
    OI na Fb:
    ...posiedzenia Komisji Sprawiedliwości, która z naruszeniem Regulaminu Sejmu...


  • edytowano October 2016
    romeck napisal(a):Kto to są ci z Ordo Iuris, że tak brzydko namieszali, jakby na zamówienie opozycji!?
    Cały czas to za mną chodzi. Po przeczytaniu opinii prawników (prolajferskich) mam zdanie, że ta ustawa jest tak napisana, jakby poprostu napewno miała nie przejść. Jest nietylko bardzo kontrowersyjna, ale przede wszystkim niechlujnie napisana, ponoć są tam "szkolne błędy".



    przemk0 napisal(a):Szefa Ordo Iuris trzeba mieć na oku, jak cytowałem - dwie największe wpadki obecnej władzy (ten projekt oraz komisja wenecka) to ich robota.
    Też mam takie wrażenie, że trzeba na nich uważać.



    marniok napisal(a):skoro na jaw wychodzą przekłamania czy sabotaż z estrony OI to tym bardziej powinien to zrobić
    Coś konkretnego masz na myśli, czy ogólną sytuację?


  • Robert Winnicki ‏@RobertWinnicki 5.10

    Wracam do Sejmu. PiS się zdziwi w najbl. dniach i miesiącach, jeśli sądzi, że tylko zwolennicy zabijania dzieci potrafią się mobilizować.

    Grażyna Falkowska
    @GraynaFalkowska

    @RobertWinnicki Aha, to po to jesteście(RN) aby znów rozbić prawicę. Wyszło szydło z worka.

  • Krzysztof Bosak ‏@krzysztofbosak .22 godziny temu

    Dzisiejsze zachowanie wicemarszałka @styszka pozycjonuje @kukiz15 jako przystawkę PiSu

    AdamLubi.
    @adamlubi

    a was @krzysztofbosak jako tych którzy chcą ten rząd wysadzić
  • Rychło w czas.
  • a jeszcze CETA
  • edytowano October 2016
    http://eska.salon24.pl/730714,obrona-zycia-i-jej-skutki-czyli-koniec-faszyzmu
    Obrona życia i jej skutki, czyli koniec faszyzmu

    No więc mamy tych 32 posłów PiS, co nie posłuchali Kaczyńskiego podczas dzisiejszego głosowania w sejmie nad odrzuceniem projektu Ordo Iuris, i tych 9-ciu, co się wstrzymali. Jeszcze bodajże siedmiu nie przyszło. I tak oto opozycja dostała prezent w postaci listy do wyjęcia. Oczywiście część to ludzie od o. Rydzyka, część po prostu głupia, ale tak na oko dziesiątkę da się bez problemu wyprowadzić po złożeniu odpowiednich propozycji.

    Za chwilę powstanie Niezależny Klub Obrońców Życia w sejmie, a rozkazy będzie wydawał pan adwokat Jerzy Kwaśniewski, szef Ordo Iuris.
    Studia ten pan skończył w 2007, a już w 2014 roku został powołany przez Ministra Sprawiedliwości rządu PO/PSL (Biernackiego, Grabarczyka?) na członka Rady Społecznej ds. wdrażania Strategii Modernizacji Przestrzeni Sprawiedliwości w Polsce.

    W ten oto prosty sposób będzie po rządach PiS, bo stracą większość.Teraz jasne?
    A ja chciałam serdecznie pogratulować wszystkim obrońcom życia nienarodzonych – już niedługo koniec faszyzmu, wraca miłościwy Tusk czy inny Schetyna i nareszcie będzie tak, jak ma być.
    Cieszycie się, dobrzy, "prawdziwi" katolicy? To dzięki wam znowu lewactwo obejmie rządy.

    Tyle Eska - ja mam nadzieję, że ten scenariusz się nie sprawdzi.
  • Sykofant Qnia wiarygodność traci dożywotnio.
  • eska w komentarzach
    A ja to widziałam od lata, tylko nie wiedziałam, jak ich rąbną. Wiedziałam, że Jurek zaczął, ale nie sądziłam, ze tak się dadzą podprowadzić. Kaczyński myślał, że oba projekty "utopi" w komisji i będzie spokój - niestety przeliczył się. Teraz by trzeba porównać głosowania, żeby mieć jasność, kto gra nieczysto.
    No to mają robotę, a pan Terlecki nieźle oberwie. Pan Brudziński zapewne też.
  • edytowano October 2016
    erka napisal(a)
    marniok napisal(a):skoro na jaw wychodzą przekłamania czy sabotaż z estrony OI to tym bardziej powinien to zrobić
    Coś konkretnego masz na myśli, czy ogólną sytuację?



    Mam na myśli to co sama podnosisz czyli krytyczną opinię prawników oraz ogólną atmosferę wokół projektu, kontrowersje i zamieszanie oraz zachowanie opozycji w czasie obrad komisji sejmowej. Plus zapowiedź debaty w PE na temat praw kobiet w Polsce która dziwnie zsynchronizowała się z wydarzeniami w kraju. Dodatkowe smaczki w postaci kłamliwych artykułów w WP. To jakiś spektakl chyba był, wydaje się że zainscenizowany i pod kontrolą. Za dużo przypadków na jeden tydzień, na jeden temat, w jednym celu, o jednym kraju.
  • Współdziałanie "obrońców życia" z "obrońcami kobiet" spiskiem się wydaje piętrowym ale strasznie wiele na niego wskazuje.
  • Misiek ze Stefanem po teleportacji z PO od razu uderzyli z tematem aborcji. teraz wiadomo dlaczego. Media zagraniczne, agendy feministyczne na całym swiecie- Soros sypnął groszem- celebryci, ZNP, akademicy, instytucje. Cały System ruszył w jednym dniu- to był duży nacisk
  • Ale cały atak szedł na PiS, o Ordo Iuris nikt się słowem nie zająknął. Swoich się nie bije, prawda?
  • Ordo Iuris nazywa się niebezpiecznymi fanatykami, którym stanęło się skutecznie na drodze (wspólnie feminazistki z poniedziałkowego sabatu czarownic i lewactwo od Nowackiej z PiS w Sejmie). Nowacka ogłasza publicznie swoje spotkanie z Szydło
  • edytowano October 2016
    Fatalnie, że informacji o Kwaśniewskim i Dzierżawskim nie było w necie wcześniej. Ja np. o nich i OI nic nie wiedziałam, a jak widać, mogłam.
  • dyzio napisal(a):
    a jeszcze CETA
    W sprawie CETA - tylko przegłosowali, że ratyfikacja tego, co UE nam zafunduje ma być większością 2/3, więc bardzo słusznie. Chyba, że czegoś nie zrozumiałam.
  • Czyli moja intuicja mnie nie myliła... choć nadal brzmi to niewiarygodnie.
  • los napisal(a):
    Współdziałanie "obrońców życia" z "obrońcami kobiet" spiskiem się wydaje piętrowym ale strasznie wiele na niego wskazuje.
    Cudzysłowy - jak najbardziej uzasadnione. Ta akcja była skoordynowana podręcznikowo.
  • edytowano October 2016
    Posta kasuję bo wpisałem za szybko przed większością późniejszych uwag.

    Pełna zgoda, ze pożar ugaszony. Straty jednak są. Jakie to się dopiero okaże. Zaniedbanie, zagapienie i arogancja, zapewne częściowo wynikająca ze stresu i braku czasu. Trza pijar, monitoring nastrojów i procedury kryzysowe poprawić. Ludzi więcej słuchać jak obiecano. Pokornym być. Episkopat i biskupi ok, nie ma się co czepiać.
  • Kto chce przehandlować Polskę za aborcję?
    http://kontrowersje.net/
  • erka napisal(a):
    ... ... choć nadal brzmi to niewiarygodnie.
    los napisal(a):
    Ale cały atak szedł na PiS, o Ordo Iuris nikt się słowem nie zająknął. Swoich się nie bije, prawda?
    Niewiarygodne!
    Więcej o życiorysach założycieli (niekoniecznie to frontmani) trzeba by - dziennikarze! - znaleźć.
    Pospieszalski chyba spijał z dziubka pani-doktor-z-OI w swoim programie.
  • To ja nieśmiało przypomnę wątek:

    http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/8728/marek-jurek-melduje-gotowośc-do-wykonania-zadania/p1

    I przypomnę stos obłudy na którym chciano spalić mnie i kilku innych za .... No właśnie za co? Może za to że dostrzegliśmy (w moim wypadku miałem pijane wizje wariata śniącego sny nieprzytomne) nadchodzące to co właśnie nadeszło i w dupę ugryzło. A może po prostu wdepnąłem komuś na odcisk?
  • Teraz lecę do Biedry po popcorn i czekam na odgłos z Torunia.

    Choć, trza przyznać zacne to było, wczoraj, Toruń puścił cotygodniowy felieton Pana Antoniego w którym to Pan Antoni w swoim niezwykle prostym, a tym samym zrozumiałym dla każdego, języku dosadnie i dokładnie powiedział po co cały ten ruckus był spreparowany, komu służył i kto za nim stoi.

  • fatuswombatus napisal(a):
    To ja nieśmiało przypomnę wątek:

    http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/8728/marek-jurek-melduje-gotowośc-do-wykonania-zadania/p1
    O, odświeżyłem sobie. Warto.

  • fatuswombatus napisal(a):
    Teraz lecę do Biedry po popcorn i czekam na odgłos z Torunia.

    Choć, trza przyznać zacne to było, wczoraj, Toruń puścił cotygodniowy felieton Pana Antoniego w którym to Pan Antoni w swoim niezwykle prostym, a tym samym zrozumiałym dla każdego, języku dosadnie i dokładnie powiedział po co cały ten ruckus był spreparowany, komu służył i kto za nim stoi.

    W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. ;-)
  • A jednak myślę sobie, że PiS świeczkę zapalił dyabłu, a paszczowo ogarek Panu Bogu. I w związku z tym związkiem wszystkie swoje wielkie plany pogrzebał.
    Zobaczymy...
  • robert.gorgon napisal(a):
    fatuswombatus napisal(a):
    Teraz lecę do Biedry po popcorn i czekam na odgłos z Torunia.

    Choć, trza przyznać zacne to było, wczoraj, Toruń puścił cotygodniowy felieton Pana Antoniego w którym to Pan Antoni w swoim niezwykle prostym, a tym samym zrozumiałym dla każdego, języku dosadnie i dokładnie powiedział po co cały ten ruckus był spreparowany, komu służył i kto za nim stoi.

    W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. ;-)
    A co z ochrona życia narodzonych?
  • los napisal(a):

    A co z ochrona życia narodzonych?
    Pytanie do mnie czy PKEP? Ja, w każdym razie, odpowiedzi nie znam.

  • edytowano October 2016
    Szanowny kolega robert.gorgon sugeruje że PiS nie jest za ochroną życia i tym samym sprzeciwia się episkopatowi?

    Gratulacje składam, poważnie. Warto wiedzieć z kim sie ma doczynienia i kim się jest.
    robert.gorgon napisal(a):
    los napisal(a):

    A co z ochrona życia narodzonych?
    Pytanie do mnie czy PKEP? Ja, w każdym razie, odpowiedzi nie znam.

    W takim zrazie po wuj ta cytata z episkopata????
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.