Skip to content

Jutub mówi jak jest

1568101114

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Ator gości Polaka wychowanego w Niemczech. To co opowiada, mimo że niby wiemy wszystko, jednak zaskakuje. Mówi generalnie o propagandzie i jak postrzegają Niemcy Polaków, ale są pewne rzeczy które mnie zaskoczyły. Np. kiedy wjeżdża do Polski w końcu czuje, że jedzie dobrymi autostradami (!!!). Pokazuje też Niemcy biedne. Chyba żyjemy w micie jeszcze bardziej nieprawdziwym niż los mówi.
    Krewni regularnie (acz nie co roku) kursujo do Niemiec. Usłyszałem od nich: "Berlin. Ciapatych pełno, przerażają
    najbardziej białe kobiety pozawijane w chusty. O ile parę lat temu widzieliśmy jakąś taką zadyszkę gospodarczą, to teraz znowu aż widac bogactwo".
  • JORGE napisal(a):
    Np. kiedy wjeżdża do Polski w końcu czuje, że jedzie dobrymi autostradami (!!!). Pokazuje też Niemcy biedne.
    Jeszcze nie słuchałem, ale mnie to w ogóle nie dziwi.
    Niemieckie autostrady są zatłoczone jak cholera, a przez to że intensywnie eksploatowane, co rusz remontowane. No może nie jak autostrada Kraków - Katowice, ale jednak;-)
    U nas autostrady nawet jak były darmowe (np Katowice - Wrocław) to aż tak nabite nie były.
    Natomiast zaletą nie do przecenienia jest to, że niemieckie nadal (choć ponoć ma się to skończyć) są darmowe, a u nas jeśli płatne to koszmarnie drogie.
    Ale co do zasady to fakt - wraca człowiek z jakichś Włoch czy Szwajcarii, pruje całe Niemcy, wjeżdża do Polski i błogość:) Równo, tłok niewielki albo w ogóle, jedzie się wspaniale.
    Ja nie oczekuję w Polsce darmowych autostrat ale sensownych za nie opłat w postaci winiet, za które zapłacę np jak w Szwajcarii - bodajże 40 euro za rok (ale dane mam nieaktualne proszę mnie poprawić jakby co).
  • Heh. W Ameryce jedzie człowiek interstejtem przez cały dzień, przejechane 900-1000 km (albo i więcej), a nawet w połowie nie jest tak zmęczony, jak na trasie przez pół Polski (kierunek dowolny). Czasem trzeba coś zapłacić, to fakt. 2-3-5 dolarów, zależnie od stanu. Albo kupić hurtowego "passa".
  • @Tecum

    dane masz aktualne:)
  • @qiz ale USA to inny świat. Tam drogi szersze, auta większe, a opłaty tak śmieszne, jeśli w ogóle są, że dziwiłem się że w ogóle chce im się je pobierać.
    W Polsce mamy bramki i viaTOLL - idiotyczny, drogi i nieefektywny system poboru i złodziejskie ceny.
    Gdyby PiS to wyprostował, zrobiłby dla ludzi i gospodarki olbrzymi prezent. A to akurat najłatwiej zrobić.
    No ale wczoraj sobie słuchałem Jerzego Roberta Nowaka, który podsumował wszystkie dokonania Morawieckiego i obawiam się, że ten człowiek Polski nam nie zrobi.
  • @Balbina - dzięki, dobrze wiedzieć:)
  • edytowano December 2017
    Pani Ogórek opowiada o swojej książce opisującej jej walkę o zagrabione działa sztuki, Długie, pewnie mało kto wysłucha, ale kocham tą kobietę. Od samego początku, kiedy pojawiła się jako produkt LSD. Inteligentny człowiek na poziomie.

  • Dalej jest z Młodym Światłem?
  • Kiż?


  • Wrzucam, ale nie zachęcam do oglądania. Rozmowa debila z debilem. Braun z jakimś innym cymbałem. Kurwa, jak ich nienawidzę, chyba bardziej niż komunistów.
  • JORGE napisal(a):
    Wrzucam, ale nie zachęcam do oglądania.
    Perwert zes Kulegi.

  • edytowano December 2017
    Nie wierzę Braunowi w nic co powie, albo napiszę i sugeruje przyjąć podobną postawę. W tym filmiku opowiadają o swoich wyobrażeniach m.innymi polskiej polityki. Wchodzą głęboko, z przekonaniem mówiąc co Kaczyński, albo Duda myśleli (!!!). To jest taka mentalność, oni podświadomie szukają i znajdują wyłącznie argumenty pod tezę, dodajmy, w większości są to tezy, które są urobione w głowach w oparciu o ich obłąkaną duszę. I tak się nakręcają. I nie ma tematów zbieżnych, Braun podobnie pieprzy o protestantyzmie i wszystkim innym, ten człowiek tak ma. Jego osoba budzi odruch wymiotny.
  • Istotnie, budzą obrzydzenie.
  • Gnębą napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wrzucam, ale nie zachęcam do oglądania.
    Perwert zes Kulegi.

    Etam, chodzi o to, że ludzie, i tu na forum, patrzą na Brauna przez pryzmat paru zgrabnych filmików, których treść i przesłanie nam się podoba. Dlatego trzeba pokazywać takie filmiki, gdzie widać wyraźnie - kolejna wersja Sendeckiego, ale z lepszym lansem. Jeszcze bardziej siebie kocha. Zwykły oszust i manipulator, problem że nie cyniczny, on ma to wrodzone. Czyli najgorszy typ z możliwych. Strzeżmy się takich ludzi szczególnie.
  • Słyszałem że opamiętała się i wróciła do męża.
  • Przemko napisal(a):
    Słyszałem że opamiętała się i wróciła do męża.
    Zwłaszcza na obecnym etapie zdawa mnię sie to zrozumiałe.
  • Przemko napisal(a):
    Słyszałem że opamiętała się i wróciła do męża.
    Ale jak musi mieć nasr...e we łbie, żeby się puszczać z takim knurem, no po prostu polskojęzyczny Wejnsztejn.
  • edytowano December 2017
    Mąż ją kantem puścił się uniosła, kopnęła go w dupę. Ale już wybaczyła ponoć.
  • peterman napisal(a):
    Dalej jest z Młodym Światłem?
    los napisal(a):
    Kiż?
    http://www.pomponik.pl/plotki/news-magdalena-ogorek-i-bartosz-weglarczyk-zamieszkali-ze-soba,nId,1884806
    A nie, panie, to stare dzieje. Ostatnio słyszałem, że w grze jest ślubny choć z odzysku. Ale mogę być oczywiście zapóźniony.
  • Leszek Sykulski, znakomicie gada o geopolityce, a w przeciwieństwie od wielu ludków, którzy chcą uchodzić za ekspertów w tej materii, tematem zajmuje się od lat i zawodowo.

    https://www.youtube.com/results?search_query=leszek+sykulski
  • Nie polecam też Krajskiego, ostatnio więcej go słuchałem. Gość ślizga się po tematach, tworzy jakieś niesprawdzone teorie, a jak bierze się za tematy stricte ekonomiczne to wychodzą jakieś jaja i nadaje się to do działu humor.
  • qiz napisal(a):
    no po prostu polskojęzyczny Wejnsztejn.
    Nualesz ten Wemglerczyk to faktycznie malućkie Światenko czylisz ino złe ludzie tak gadajo?

  • qiz napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Słyszałem że opamiętała się i wróciła do męża.
    Ale jak musi mieć nasr...e we łbie, żeby się puszczać z takim knurem, no po prostu polskojęzyczny Wejnsztejn.
    Weglarczyk to jest tajemnica, młodego profesorka z SWPS też żona puściła kantem dla niego, Małgorzata Ohme.
  • janosik napisal(a):
    Nie polecam też Krajskiego, ostatnio więcej go słuchałem. Gość ślizga się po tematach, tworzy jakieś niesprawdzone teorie, a jak bierze się za tematy stricte ekonomiczne to wychodzą jakieś jaja i nadaje się to do działu humor.
    Jutub brutalnie weryfikuje różnego rodzaju geniuszy. Bo dzięki sraczce nagraniowej puszczają im wodze fantazji, rozluźniają się i mówią o wszystkim. Olaboga co to się dzieje ! 95 % prawicowych gierojów to kosmici.
  • Sykulski wydaję się ok, Bartosiak też, ktoś jeszcze?
  • janosik napisal(a):
    Sykulski wydaję się ok, Bartosiak też, ktoś jeszcze?
    Pyffel ciekawie gada o Chinach. Reszty nie pamiętam, więc chyba nie było warto. Bartosiak przy Sykulskim wymięka, sam o tym mówi, że to jest zawodnik nie z jego przedziału wagowego. Obaj gadają ciekawie.
  • Przemko napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Słyszałem że opamiętała się i wróciła do męża.
    Ale jak musi mieć nasr...e we łbie, żeby się puszczać z takim knurem, no po prostu polskojęzyczny Wejnsztejn.
    Weglarczyk to jest tajemnica, młodego profesorka z SWPS też żona puściła kantem dla niego, Małgorzata Ohme.


    A mało to knurów hartbrejkerów ? Nie ma czegoś takiego jak nieakceptowalny brak urody u faceta.
  • Nurmalnie, Lucyper jeden...
  • Przemko napisal(a):
    Weglarczyk to jest tajemnica, młodego profesorka z SWPS też żona puściła kantem dla niego, Małgorzata Ohme.
    Może rospaszcza wokuł siebie feromamonów śruziemnomorskich i kobitki na to leco?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.