Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1289290292294295673

Komentarz

  • polmisiek napisal(a):
    FOX News zatrudnia same sex bomby, i chyba to się im sprawdza. Mój typ też raczej inny, ale jak widać na prawicy jeszcze są zdrowe chłopy
    Zatrudnia je nie bez przyczyny.

    Fox News wypłacił 45 milionów dolarów ofiarom molestowanym przez Rogera Ailesa
    Według oficjalnych informacji podanych przez koncern 21st Century Fox należąca do niego stacja Fox News od połowy 2016 roku wydała około 45 milionów dolarów na ugody z ofiarami molestowanymi przez Rogera Ailesa, byłego prezesa Fox News. Koszty seks skandalu w stacji mogą w przyszłości wzrosnąć, bowiem w przygotowaniu są pozwy przeciwko komentatorowi Billowi O’Reilly, który również miał się dopuszczać molestowania współpracownic.


    Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fox-news-wyplacil-45-milionow-dolarow-ofiarom-molestowanym-przez-rogera-ailesa

    To już wolę być niezdrowym chłopem ...
  • Molestowanie jest złe, ale jednak prostopadłe do wpływu na oglądalność
  • Zdrowy chłop nie molestuje.
  • TecumSeh napisal(a):
    Zdrowy chłop nie molestuje.
    Ostatnio na zajęciach sportowych mego dziecka spotykam grono dobrze statusiałych tatów, którzy na jakąkolwiek wzmiankę na seksie wesoło rechoczą, chrząkają i wymieniają porozumiewawcze spojrzenia.
    Wydaje mi się, że chętnie pofantazjują o molestowaniu nowej gwiazdy TVP, ale gdyby przyszło co do czego, to zabrakłoby im odwagi. Odwagi, nie, że przyzwoitość by zwyciężyła ...
  • afropolak napisal(a):
    Wydaje mi się, że chętnie pofantazjują o molestowaniu nowej gwiazdy TVP, ale gdyby przyszło co do czego, to zabrakłoby im odwagi. Odwagi, nie, że przyzwoitość by zwyciężyła ...
    'Wydaje mi' się w pierwszym zdaniu, sąd kategoryczny w drugim. Gratuluje konsekwencji i logiki.

  • Drugie zdanie jest wytłumaczeniem pierwszego.
    Taki zabieg postolograficzny ;)

    Wydaje mi się, że zrezygnowaliby z molestowania nie z powodów moralnych, ale z braku odwagi.
  • A dlaczego się tak Koledze wydaje?
  • TecumSeh napisal(a):
    A dlaczego się tak Koledze wydaje?
    Po 'wydaje mi się' reszta ma wartość literatury.

  • Jak większość forumkowych wpisów.
  • Aleksandra Żaczek z TVP Info - nie wiem, kto tę panią zatrudnił. Nie jestem w stanie wysłuchać nawet kilku sekund jej wypowiedzi! Mlaskacz i podkiwajło. Co za maniera!
    Jeśli jest zdolnym redaktorem, powinna ograniczyć się do pisania tekstów.
    Jeszcze trochę i przestanę być telewidzem. Znowu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • bardzo ładnie to koledzy (w trójkę) ujęli
    nie piszę tu prawd objawionych
  • Epidiaskop ogłosił dyspensę dla wszystkich który nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej w najbliższym czasie:
    - osoby starsz
    - młodzież szkolna
    - osoby które obawiają się o swoje zdrowia w związku z epidemią

    Polecanko jest dla transmisji radiowo-telewizyjnych Mszy świętych.
  • marniok napisal(a):
    Epidiaskop ogłosił dyspensę dla wszystkich który nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej w najbliższym czasie:
    - osoby starsz
    - młodzież szkolna
    - osoby które obawiają się o swoje zdrowia w związku z epidemią

    Polecanko jest dla transmisji radiowo-telewizyjnych Mszy świętych.
    I dla tych:
    https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • MarianoX napisal(a):
    Walter Chełstowski, Bryndal, Zbuniu Hołdys, Euduardo Miszczak, komedianci Pieczyński i Opania też już nie młodzieniaszki...
    i jeszcze ten cuchnący Daukszewicz, bard podpierający się gitarą
  • edytowano March 2020
    marniok napisal(a):
    Epidiaskop ogłosił dyspensę dla wszystkich który nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej w najbliższym czasie
    nie. nie ogłosił.
    KEP nie ma takiej mocy (prawa)

    KEP to ciało doradcze, teoretycznie każdy arcybiskup ordynariusz może taki apel "olać" (ale nie w Polsce)

    dyspensę może dać tylko i wyłącznie ordynariusz (archi)diecezji

    co zresztą w liście Rady Stałej KEP jest napisane: "rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy"

    dlatego trzeba przeczytać ogłoszenia własnej kurii
  • Czy zdanie "Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, wprowadza w życie na terenie Archidiecezji Krakowskiej z dniem dzisiejszym rekomendacje Rady Stałej Konferencji Episkopatu" jest równoznaczne z udzieleniem dyspensy? Więcej tam na ten temat nie piszą (na stronie archidiecezji). Spodziewałem się czegoś w stylu: Arcybiskup udziela dyspensy....
  • na stronie katowickiej diecezji jest tak:


    W ślad za Zarządzeniem nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego),

    udzielam dyspensy
    od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym archidiecezji katowickiej:

    a. osobom w podeszłym wieku,
    b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
    c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
    d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

    Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej
    we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające
    z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także w duchowej łączności
    ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

    † Wiktor Skworc
    Arcybiskup Metropolita Katowicki

    Katowice, 12 marca 2020 r.
  • u mnie to samo
    image
  • A od kiedy wiek jest podeszły?
  • Jak podejdzie to jest podeszły :)
  • No waśnie, kiedy to podchodzi?
  • Emeryt i rencista
  • "... to widać, słychać i czuć."
    Nie kwalifikuję się do b, c i d. Jak nie pójdę na niedzielną mszę św. usprawiedliwiając się a tzn, że przyszło. Ja pójdę pocieszając się , że jeszcze nie.
  • yusek napisal(a):
    Jak podejdzie to jest podeszły :)
    Mi najwyraźniej nie podeszło. Wybieram się na mszę św.
  • christoph napisal(a):
    Emeryt i rencista
    w górnictwie i policji to już i 43 wiosny i emeryt (prawnie, z zusoską emeryturą)

    można założyć, że WSZYSCY excathedrowicze to osoby w 'podeszłym wieku'
    ;)
  • yusek napisal(a):
    "... to widać, słychać i czuć."
    Nie kwalifikuję się do b, c i d. Jak nie pójdę na niedzielną mszę św. usprawiedliwiając się a tzn, że przyszło. Ja pójdę pocieszając się , że jeszcze nie.
    ja - ze względu na rodzinę - mogę się zakwalifikować na b.(b. serio piszę)

  • formalnie moja żonka to już emerytka (w ramach programu Mama 4+)
    ktoś jej to powie? :D
  • edytowano March 2020
    marniok napisal(a):
    formalnie moja żonka to już emerytka (w ramach programu Mama 4+)
    ktoś jej to powie? :D
    Jej jak jej, ale jej mężowi nie miałbym odwagi.
    Że żona emerytka.
  • los napisal(a):
    A od kiedy wiek jest podeszły?
    Nie wiem jak teraz, ale kiedyś liczyło się podobno 70 lat, jako wiek graniczny kiedy uczestnictwo we Mszy przestawało być obowiązkiem. Na przykład Feliks Koneczny wedle relacji jego wnuka, z dniem 70. urodzin zaprzestał uczęszczania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.