Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1352353355357358672

Komentarz

  • TSUE opowiedział się za Polską w spr. powiązań funduszy z praworządnością.
  • Mania napisal(a):
    TSUE opowiedział się za Polską w spr. powiązań funduszy z praworządnością.
    źródło?
  • makos napisal(a):
    los napisal(a):
    makos napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    No Luter np. zarzucał zdemoralizowanie papieskimi odpustami.
    No ale Luter raczej odrzucał całą instytucję papiestwa jako taką, czyż nie?
    Na początku nie.
    ok czyli porównujemy obecnego o. Pelanowskiego z wczesnym Lutrem. Nawet jeśli przyjmiemy, że to porównanie jest uzasadnione to co z tego? o. Augustyn może skończyć jak Luter (późny Luter), zgadzam sie, jest takie ryzyko, nawet spore, biorąc pod uwagę ze jest teraz freelancerem i nie ma za bardzo nikogo kto by go mógł skorygować jakby za bardzo odlatywał (w zakonie robią to współbracia). Ale chyba jeszcze za wcześnie, żeby o tym przesądzać?



    Na wojnę 30-letnią? Istotnie za wcześnie. Ja ks. Pelanowskiemu zarzucam brak praesupponendum. Można wiele rzeczy powiedzieć nie paląc mostów. Bo co taki biedny biskup albo generał zakonu może zrobić z duchownym, który otwarcie zarzuca papieżowi herezję?
  • edytowano December 2020
    Ale kilku papieży w historii miało na koncie ewidentnie heretyckie wypowiedzi: Honoriusz, Liberiusz, Jan XXIi-gi.

    Mówi o tym Grzegorz Górny w podlinkowanym materiale o sprawie Pelanowskiego. Czy wówczas ci, którzy to zauważyli też byli wykopywani pod tym pretekstem z zakonów?
  • Nie chodzi o to, że Pelanowski (ks. czy jeszcze o.?) jest jak Luter, w sumie to nie mam czasu się specjalnie zagłębiać w ks. Pelanowskiego. Natomiast argument "on jest posłuszny, ale trve tradycji a nie jakiemuś tam złemu papie z Rzymu" idealnie sprawdzi się do obrony większości heretyków. To nie jest żaden sensowny argument na posłuszeństwo.
    Natomiast jak już napisano, gość, który wprost zarzuca papieżowi herezje, dużego pola manewru nie daje.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    gość, który wprost zarzuca papieżowi herezje, dużego pola manewru nie daje.
    +1

    Może by tak przenieść się z dalszym ciągiem do poniższego wątku? https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11551/zakonnik-prorocy-iskra#latest
  • edytowano December 2020
    Taka praktyczna zasada co do krytykowania papieża wydaje mi się dobra: wyobraź sobie, że papież to twój ojciec. Co zrobisz z ojcem pijakiem albo złodziejem? Coś zrobić trzeba, ale czy nie należy mu się od ciebie dodatkowa porcja cierpliwości i szacunku? Jeśli tak, to czy od razu trzeba lecieć z informacją o pijaństwie ojca do jego szefa? I tak dalej.
  • Brzost napisal(a):
    Mania napisal(a):
    TSUE opowiedział się za Polską w spr. powiązań funduszy z praworządnością.
    źródło?
    Przepraszam, ktoś mnie na tt wprowadził w błąd. Chodzi o korzystny wyrok w sporze z Holandią;
  • los napisal(a):
    makos napisal(a):
    los napisal(a):
    makos napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    No Luter np. zarzucał zdemoralizowanie papieskimi odpustami.
    No ale Luter raczej odrzucał całą instytucję papiestwa jako taką, czyż nie?
    Na początku nie.
    ok czyli porównujemy obecnego o. Pelanowskiego z wczesnym Lutrem. Nawet jeśli przyjmiemy, że to porównanie jest uzasadnione to co z tego? o. Augustyn może skończyć jak Luter (późny Luter), zgadzam sie, jest takie ryzyko, nawet spore, biorąc pod uwagę ze jest teraz freelancerem i nie ma za bardzo nikogo kto by go mógł skorygować jakby za bardzo odlatywał (w zakonie robią to współbracia). Ale chyba jeszcze za wcześnie, żeby o tym przesądzać?


    Na wojnę 30-letnią? Istotnie za wcześnie. Ja ks. Pelanowskiemu zarzucam brak praesupponendum. Można wiele rzeczy powiedzieć nie paląc mostów. Bo co taki biedny biskup albo generał zakonu może zrobić z duchownym, który otwarcie zarzuca papieżowi herezję?

    tu się zgadzam, potrzebna jest swego rodzaju dyplomacja jak chce sie krytykować przełożonych. Z tego co widzę to o. Augustyn w pewnym momencie stwierdził: dość mówienia pewnych rzeczy na około i postanowił powiedzieć jak Nasz Pan do św Piotra "zejdz mi z oczu szatanie, Jesteś mi zawadą bo myslisz po ludzku a nie po bożemu" albo jak św Paweł do św Piotra "otwarcie sprzeciwiłem się Kefasowi bo sobie na to zasłużył"
  • edytowano December 2020
    .
  • edytowano December 2020
    .
  • edytowano December 2020
    @makos, przepisz proszę swój ostatni post do nowego wątku!

    Brzost napisal(a):
    Może by tak przenieść się z dalszym ciągiem do poniższego wątku?
    nowy wątek wydzielony o o./ks. Pelanowskim
    TERAZ można - i poproszę! (ponad trzy godziny przerzucałem posty, jestem.... w pracy!)

    ogólnie wątek o:
    Proroctwo, prorocy, x. Pelanowski i inni i "Iskra z Polski"

  • edytowano December 2020
    .
  • edytowano December 2020
    przerzuciłem wpisy do "Proroctwo, prorocy, x. Pelanowski i inni i Iskra z Polski", sorry, nie zauważyłem, że powstał ten drugi wątek
  • Krew św. Januarego nie zmieniła swojej postaci.
  • uhrr napisal(a):
    Nie wiem gdzie to wkleic, wiec tu. Bardzo ciekawa, mądra wypowiedz naszej wspolforumowiczki.
    image

    Do kogo skerowany jest tę przekas?
  • Mania napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Mania napisal(a):
    TSUE opowiedział się za Polską w spr. powiązań funduszy z praworządnością.
    źródło?
    Przepraszam, ktoś mnie na tt wprowadził w błąd. Chodzi o korzystny wyrok w sporze z Holandią; https://twitter.com/RadioMaryja/status/1339537331909439489


    To jednak całkiem co innego. Żadne Tsue srue, Komisja jedna z drugą i cała Bruksela nie ustąpi póki Polska się nie podporządkuje.
  • Polska i Węgry.
  • Węgry to lisy
  • Ktos rozsądny mial watpliwosci, ze bedzie inaczej?
  • Czas na Polexit.
  • Wysłuchałem i:
    - mówi w trybie "jeśli",
    - jest to opinia.
  • https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/hgvdshfvyjhsdf68sdrf6sdrf8sdr8rf7sdf78sdf78s-735x363.jpg

    "Są jeszcze jakieś granice? Grafika promująca aborcję z wizerunkiem… Matki Bożej"

    za Frondą
  • https://www.gosc.pl/doc/6659502.Zmarl-101-letni-ksiadz-ojciec-7-dzieci-w-tym-4-ksiezy

    Został ksiedzem kilkanaście lat po owdowieniu i przez 30 lat był proboszczem. Wszyscy czterej synowie zostali księżmi .
  • Mania napisal(a):
    Polska i Węgry.
    Właśnie że Polska. Węgry to mały kurwidołek bez znaczenia
  • raste napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Polska i Węgry.
    Właśnie że Polska. Węgry to mały kurwidołek bez znaczenia
    Amen!
    I trzeba się z nimi ostrożnie kolegować. Jak było prywatną własnością królów węgierskich (i później cesarzy nirmieckich) to jeszcze ok.
    Ale wspomnienia polskiego wsparcia dla rewolucji węgierskiej w 1848 to za mało.
    Wtedy szabla i szklanka, dziś Orban wystawił Polskę i wyzyskał nas jako argument w UE. Najpierw jako wspólny występ, a potem "ja przekonam Polaków".
    I tak ma podwójne punkty w UE
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    https://www.gosc.pl/doc/6659502.Zmarl-101-letni-ksiadz-ojciec-7-dzieci-w-tym-4-ksiezy

    Został ksiedzem kilkanaście lat po owdowieniu i przez 30 lat był proboszczem. Wszyscy czterej synowie zostali księżmi .
    Znam jeden podobny przypadek, ale mniej spektakularny. Wdowiec został księdzem w wieku 67 lat. Jego syn jest księdzem od dawna, był nawet uczestnikiem starego FF.
  • Jak to mawiał Josemaria Escriva, skaranie z tymi nowicjuszami po sześćdziesiątce!
  • Z drugiej strony, propozycja interesująca. Praca spokojna, mało stresująca. Do pedałowania i dziwkarstwa człowiek nie ma już głowy. Teraz się dłużej żyje więc z 15-20 lat taki ancymon może jeszcze posłużyć.
  • Olechowski pytany był też, czy nie wolałby głosować na Donalda Tuska. - Te marzenia o jego powrocie to mrzonki. Śledziłem uważnie jego wypowiedzi w ostatnim czasie – nie powiedział nic ważnego - odpowiedział.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.