Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1262729313277

Komentarz

  • a Miłość szmaragd i krokodyl tyż perełka
  • edytowano August 2021
    Die Hard natomiast jako Szklana Pułapka gdyż Brutalna Śmierć kojarzylaby się raczej z horrorem bądż jakimś filmem klasy C ze Stefanem "Putin" Seagalem (Umierając z trudem natomiast z dramatem psychologicznym).

    Jeden z moich ulubionych ostatnio seriali Stranger Things (calkiem dobry do oglądania z nastoletnimi dziecmi) w ogóle nie przetłumaczono, bo Dziwne Rzeczy brzmialyby...dziwnie.
  • Jak wygram główną nagrodę w euromillions to zlecę nakręcenie przebojowej strzelanki pod tytułem Glass Trap i niech się tłumacze męczą.
  • Zauważmy inklinacje takiego wyboru. Spy hard (jakoś tam odnoszące się do scenariusza) to Szklanką po łapkach, który to tytuł jest już kompletnie bezsensowny. Także oryginalny tytuł dla kolejnych odcinków był absurdalny.

    Ale było tego więcej. Z tych, co mi utkwiły, gdy jeszcze oglądałem: Świadek mimo woli, Greystoke - legenda Tażana władcy małp, Jak to się robi w Chicago, Szybki jak błyskawica (Glasses like lightning?), itd.
  • Akurat biorąc pod uwagę absurdalny humor, którym posługiwały się parodie z Nielsenem, uważam że "Szklanką po łapkach" pasuje całkiem nieźle
  • edytowano August 2021
    adamstan napisal(a):
    Akurat biorąc pod uwagę absurdalny humor, którym posługiwały się parodie z Nielsenem, uważam że "Szklanką po łapkach" pasuje całkiem nieźle
    Naprawdę dobrze wpisuje się w konwencję, zreszta jak to mieli przetłumaczyć - Brutalnie szpiegując?

    Z kolei stosując politykę nietlumaczenia tytułów doprowadzimy do poglebienia językowego zangielszczenia populacji.
  • +1 To jest spór "tłumaczenie literalne" vs "tłumaczenie literackie". Znakomita większość woli "Kubuś Puchatek" a nie "Fredzia Phi-Phi", a przecież żadnego Kubusia tam nie ma.
  • Daj hart - Zdychaj w męczarniach!
    Uważam, że dobry tytuł na strzelankę. Wcale nie musi pasować do horroru.

  • "Umierać, ale powoli" dr Jacek Bartyzel
  • Ignac lubi takie rzeczy, jest wątek rumuński od razu powiem - dlaczego Dubaj to najgłupsze miejsce na świecie.

  • Urzęduje tam chyba Człowiek Bóbr, to nie dziwota.
  • Było o reklamowce Emirates?
  • Przemko napisal(a):
    Ignac lubi takie rzeczy, jest wątek rumuński od razu powiem - dlaczego Dubaj to najgłupsze miejsce na świecie.

    image
    Chyba o Czałszesku było najlepsze- żeby delikatnie to opisać.
    I z całą pewnością gość nie słyszał o II.
  • Szambiarki też niezłe!
  • MarianoX napisal(a):
    "Umierać, ale powoli" dr Jacek Bartyzel
    Nu ale "die-hard" jako rzeczownik oznacza pono osobę trudną do wykończenia i zawziętą (podobna definicja jest na theidioms.com. W jakims wspominkowym tekście o tłumaczeniach czytałem, że pierwotnie polski tytuł miał brzmieć "Twardziel", ale dystrybutor filmu uznał, ze to zbyt kolokwialne.
  • a mogło być:
    Harpagan
  • Zakapior.
  • edytowano October 2021
    Przeczytałem Amerykańskich bogów w wersji papierowej i w sumie było to gunwo, a ten pisarz Gejman same gunwo chyba produkuje (przeczytałem tego więcej). Niech chociaż mój zmarnowany czas się przyda na to, żebyście Wy swojego nie zmarnowali
  • edytowano October 2021
    Najnowszy Bond. Tytuł powinien być "Pora umierać". Bardzo ciekawy film. Symboliczne uśmiercenie starej białej patriarchalnej kultury.
  • !!!!!!!! UWAGA SPOJLERY BONDA BENDO !!!!!!!!

    A ja wogle nie widzę uśmiercenia, żadnego.

    Ot, podszywała się Murzynka pod 007, to jej Jakub Obligacja utarł nosa, oddala numerek i przeprosiła. To wyglądało jak zart producentów że spekulacji, czy 007 będzie kobietą. No był, i co z tego?

    Poza tym prześmieszne było, jak Obligacja zapomniał okularów na wyspie i musiał się tam cafnąć. Przecież nigdzie nie było okazane, że Obligacja zmarł; ciała nie znaleziono.

    To jest raczej zakończenie otwarte, jak w Lalce. Bohater niby to wylatuje w powietrze, ale tak, że sekwel można zmachać. Raz juz go zastrzeliła Pieniążek-Grosz i co? Obudzil sie dwa miesiące później na plaży z drinkiem.
  • Pieniążek-Grosz... Tłomaczę, tłomaczę i nic.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    !!!!!!!! UWAGA SPOJLERY BONDA BENDO !!!!!!!!

    A ja wogle nie widzę uśmiercenia, żadnego.

    Ot, podszywała się Murzynka pod 007, to jej Jakub Obligacja utarł nosa, oddala numerek i przeprosiła. To wyglądało jak zart producentów że spekulacji, czy 007 będzie kobietą. No był, i co z tego?

    Poza tym prześmieszne było, jak Obligacja zapomniał okularów na wyspie i musiał się tam cafnąć. Przecież nigdzie nie było okazane, że Obligacja zmarł; ciała nie znaleziono.

    To jest raczej zakończenie otwarte, jak w Lalce. Bohater niby to wylatuje w powietrze, ale tak, że sekwel można zmachać. Raz juz go zastrzeliła Pieniążek-Grosz i co? Obudzil sie dwa miesiące później na plaży z drinkiem.
    Następny Bond będzie czarny. Tak ogłosili producenci.

    W filmie jest rzeczywiście sporo żartów i nawiązań do starych Bondów. Całość robi mocno nostalgiczne ważenie sugerując, że świat Aston Martina prowadzonego przez mężczyznę w smokingu odchodzi w przeszłość. Bond ginie (poświęcając się dla rodziny) w radzieckiej bazie z lat 50. Wymowne
  • raste napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    !!!!!!!! UWAGA SPOJLERY BONDA BENDO !!!!!!!!

    A ja wogle nie widzę uśmiercenia, żadnego.

    Ot, podszywała się Murzynka pod 007, to jej Jakub Obligacja utarł nosa, oddala numerek i przeprosiła. To wyglądało jak zart producentów że spekulacji, czy 007 będzie kobietą. No był, i co z tego?

    Poza tym prześmieszne było, jak Obligacja zapomniał okularów na wyspie i musiał się tam cafnąć. Przecież nigdzie nie było okazane, że Obligacja zmarł; ciała nie znaleziono.

    To jest raczej zakończenie otwarte, jak w Lalce. Bohater niby to wylatuje w powietrze, ale tak, że sekwel można zmachać. Raz juz go zastrzeliła Pieniążek-Grosz i co? Obudzil sie dwa miesiące później na plaży z drinkiem.
    Następny Bond będzie czarny. Tak ogłosili producenci.
    Chyba czarna?
  • los napisal(a):
    Pieniążek-Grosz... Tłomaczę, tłomaczę i nic.
    Miss Moneypenny, sekretarka szefowej Bonda.
  • Przemko napisal(a):
    raste napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    !!!!!!!! UWAGA SPOJLERY BONDA BENDO !!!!!!!!

    A ja wogle nie widzę uśmiercenia, żadnego.

    Ot, podszywała się Murzynka pod 007, to jej Jakub Obligacja utarł nosa, oddala numerek i przeprosiła. To wyglądało jak zart producentów że spekulacji, czy 007 będzie kobietą. No był, i co z tego?

    Poza tym prześmieszne było, jak Obligacja zapomniał okularów na wyspie i musiał się tam cafnąć. Przecież nigdzie nie było okazane, że Obligacja zmarł; ciała nie znaleziono.

    To jest raczej zakończenie otwarte, jak w Lalce. Bohater niby to wylatuje w powietrze, ale tak, że sekwel można zmachać. Raz juz go zastrzeliła Pieniążek-Grosz i co? Obudzil sie dwa miesiące później na plaży z drinkiem.
    Następny Bond będzie czarny. Tak ogłosili producenci.
    Chyba czarna?


    Chyba czarno? Albo czarnx?
  • koprowy napisal(a):

    Chyba czarno? Albo czarnx?
    Albo Czarnek :D

  • Brzost napisal(a):
    koprowy napisal(a):

    Chyba czarno? Albo czarnx?
    Albo Czarnek :D

    Ta wersja mnie się najbardziej podoba!
    Nowe koktajle, fajne łaski z Trojmorza...
    Brzost, jesteś dziś mojem fanem!
  • peterman napisal(a):
    Atak serio. "Babilon 5" był swego czasu przełomem telewizorowym - coś co na początku wydawało się proceduralnym kosmicznym tasiemcem okazało się całością od początku do końca żelazno prawico Straczyńskiego zaplanowaną i w większości wykonaną, mimo stanowczego oporu tzw. materii.

    Nuale pisarzy takiego formatu nie ma w branży wielu.
    Ma byc reboot
  • Nie zapowiedziano oficjalnie, że kolejny Błąd będzie pastowany, to fejk nius.

    (ale pewnie będzie)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.