Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1565759616277

Komentarz

  • loslos
    edytowano October 2022
    christoph napisal(a):
    Parnicki też miau bogatą kolekcję?
    Kolekcję? A niby czego? Szło o [cycat] nieskomplikowane emocje, postacie kreślone grubymi krechami i fabułę pełną jednoznaczności. [\cycat] Wspomniani autorzy byli znani z przedstawiania postaci skomplikowanych, niejednoznacznych relacji między nimi i zawikłanej fabuły.
  • Tomek napisal(a):
    W ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym Parnickim (Iredyńskim zresztą też). Bo Witkacy to pasuje do wszystkiego.
    Iredyński to jeden z najlepszych polskich dramaturgów XX wieku.
  • Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    W ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym Parnickim (Iredyńskim zresztą też). Bo Witkacy to pasuje do wszystkiego.
    Iredyński to jeden z najlepszych polskich dramaturgów XX wieku.
    Serio? Raz chyba coś widziałem co było nudne jak flaki i czego w ogóle nie pamiętam. Kolega poleci coś dostępnego gdzieś.
  • edytowano October 2022
    los napisal(a):
    Szło o [cycat]
    Teraz już łapię ale cytaty lepiej cytować bo końcówka postu była o sprośnych komedyjkach.

  • edytowano October 2022
    Tomek napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    W ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym Parnickim (Iredyńskim zresztą też). Bo Witkacy to pasuje do wszystkiego.
    Iredyński to jeden z najlepszych polskich dramaturgów XX wieku.
    Serio? Raz chyba coś widziałem co było nudne jak flaki i czego w ogóle nie pamiętam. Kolega poleci coś dostępnego gdzieś.

    No właśnie, Kolega poleci. W odpowiedzi z wyrazami wdzięczności dostanie kolega od razu brutalną, surową egzegezę nudziarza Iredyńskiego. Tomek już zaciera ręce.
  • Motes napisal(a):
    Tomek już zaciera ręce.
    Czemu Kolega się pamiętliwie i nie po chrześcijańsku znęca zamiast mnie po prostu zaplonkować? Ktoś już tak zrobił i ma problem z głowy. Zachęcam.

  • edytowano October 2022
    Po cóż pogłębiać jakieś filmowe postacie skoro wielu współczesnych widzów przewija przegadane fragmenty do momentu, gdy wreszcie zaczynają lać się po mordach?
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A propos, Anny Przybylskiej, jakie wybitne kreacje aktorskie zawdzięcza jej "kultura polska".
    Pani była ładna, grała w serialach co sprawiło, że była popularna umarła młodo. Czy w jej aktorswie było coś wybitnego?
    Pytam na poważnie bo usłyszałam,ze była wybitą aktorką.
    Dzięki za ten wpis, bo już myślałam, że ze mną coś nie tak. Była ładna, przykro, że zmarła młodo i zostawiła dzieci. Ale żeby zaraz wybitna?
  • Cyrylica napisal(a):
    Ale żeby zaraz wybitna?
    Jako widz marudny powiem nawet, że aktorsko była bardzo przeciętna. Punkty zbierała za urodę.

  • Na usprawiedliwienie można napisać, że tfurcy filmowi nie dali jej za bardzo pograć. Cóż można wyrazić rolą Marylki?
  • Cyrylica napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A propos, Anny Przybylskiej, jakie wybitne kreacje aktorskie zawdzięcza jej "kultura polska".
    Pani była ładna, grała w serialach co sprawiło, że była popularna umarła młodo. Czy w jej aktorswie było coś wybitnego?
    Pytam na poważnie bo usłyszałam,ze była wybitą aktorką.
    Dzięki za ten wpis, bo już myślałam, że ze mną coś nie tak. Była ładna, przykro, że zmarła młodo i zostawiła dzieci. Ale żeby zaraz wybitna?
    +1
  • Tomek napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Ale żeby zaraz wybitna?
    Jako widz marudny powiem nawet, że aktorsko była bardzo przeciętna. Punkty zbierała za urodę.

    Kojarzę wyłącznie z rólki drugo-trzecioplanowej w filmie "Superprodukcja", gdzie grała aktorski anty-talent z ambicjami właśnie aktorskimi, podlewanymi pieniążkami bogatego ojca. Sceny udzielania jej lekcji gry filmowej były nawet zabawne i sprawiały wrażenie dość autentycznych.

    A co do merituma to rozlała się aktualnie trudna do zaakceptowania tendencja do wartościowania ludzkiego życia (w tym kwestii zbyt wczesnych, lub nagłych a niespodziewanych skonów) wg prostego kryterium estetycznego. Przykre.

  • Za to ponad przeciętnie wypadła ponoć rola śp ks. Kaczkowskiego w wykonaniu aktora o nazwisku Ogrodnik. Tego filmu jestem ciekawa. Chodzą słuchy, że zanadto zrobili z Księdza liberała, którym nie był, ale trza zobaczyć samemu, żeby osądzić.
  • To jednak tylko polski film.
  • A propos D.Ogrodnika to film " Ikar. Legenda Mietka Kosza" mnie poruszył.
  • Tomek napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    W ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym Parnickim (Iredyńskim zresztą też). Bo Witkacy to pasuje do wszystkiego.
    Iredyński to jeden z najlepszych polskich dramaturgów XX wieku.
    Serio? Raz chyba coś widziałem co było nudne jak flaki i czego w ogóle nie pamiętam. Kolega poleci coś dostępnego gdzieś.
    Zezwala się mieć inne zdanie. :)

  • De gustibus non disputandum. Uznajemy Iredyńskiego za literata wybitnego albo nie ale pierwotna teza była inna. Przypominam, że brzmiała ona: "Ireneusz Iredyński był znany z przedstawiania postaci skomplikowanych, niejednoznacznych relacji między nimi i zawikłanej fabuły." Tak czy nie?
  • będzie hicior

    "Ania" nie jest nowym spojrzeniem na biografię Anny Przybylskiej, lecz podsumowującym jej życie hołdem. Niestety pozbawionym chłodnego, reporterskiego spojrzenia, bez miejsca na choćby jedną rysę. I przepłakanym. Osłabia go podbijana przez twórców ckliwość, kicz i emocjonalny szantaż. Czy w kinach wszyscy dostrzegą te niedoskonałości? Zapewne wielu uniemożliwią to zaszklone łzami oczy.
    z onetu
  • Największą wadą Ani jest to, że była Polką.
  • nie to
    ma być fajnie, milusio
  • loslos
    edytowano October 2022
    Przez co nie zrobiła kariery? Dodaj jeszcze, że była Polką w XXI wieku. Za komuny była na Zachodzie pewna moda na Polskę, Kwiatkowska i Pacuła zrobiły kariery, ale po roku 90-tym bracia Niemcy użyli całego swego potencjału do zohydzenia obrazu Polski. Nic dobrego nie mogło z Polski pochodzić. Właściwie nie można mieć do nich pretensji, musieli tak robić.
  • Cycat Christopha był z ohnetu. Dla ohnetu to była największa wada.
  • edytowano October 2022
    Twórcy filmów o Polakach powinni chłodnym, reporterskim spojrzeniem dostrzegać rysy, może nawet same rysy, u obywateli tego kraju.

    Niedawno przypadkiem trafiłem na sport.pl czyli żydowski kącik sportowy a tam główny temat, że Iga bez klasy, że zachowała się fatalnie na korcie. Ona przegrała wymianę, w której się tak fatalnie zachowała (mecz wygrała) a redakcja pofatygowała się nawet zadzwonić do sędzi (oczywiście spoza tego kraju - widzicie tę zawziętoś?) i zacycować jej wypowiedź, że gdyby Isia akcje wygrała, to ona i tak by jej punkt zabrała.

    Chodziło o to, że była przy siatce, przeciwniczka miała wykładkę a Iga zrobiła pajacyka.

    Cały artykuł był o tym. I tak właśnie trzeba. Chłodnym, reporterskim okiem pokazywać rysy Polaków, a nie jakeś ckliwości.
  • Wiadomix, że ckliwość Ohnetu się należy jedynie żołnierzom wermachtu, którzy spędzają święta w okupowanym przez siebie kraju
  • Niemcy są sentymentalni. Pamiętam ckliwy artykuł w niemieckim piśmie ilustrowanym o życiu w Rumunii za Ceausescu: Niemcy mieszkają w domach ogrzewanych węglem i pozbawionych bieżącej wody, przerwy w dostawach elektryczności są praktycznie codziennie...
  • los napisal(a):
    Niemcy są sentymentalni. Pamiętam ckliwy artykuł w niemieckim piśmie ilustrowanym o życiu w Rumunii za Ceausescu: Niemcy mieszkają w domach ogrzewanych węglem i pozbawionych bieżącej wody, przerwy w dostawach elektryczności są praktycznie codziennie...
    Brzmi jak w Rajchu w czasach Energiewende.
  • Czy malambo to męski sport?

  • Ring of Pała nie wyszedł.
  • edytowano October 2022
    Może chodziło właśnie o to, aby zaohydzić twórczość Tolkiena w oczach szerokiego audytorium i odstręczyć potencjalnych twórców przyszłych ekranizacji?
  • edytowano October 2022
    I dlatego 750 milionów dolarów poszło?
    O: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1257770,hejtfiki
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.