Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy
2017 - 2018

124678

Komentarz

 • 7dmy napisal(a):
  Owsiak mógłby ukraść 99% forsy z puszek a i tak nikt tego nie przyjmie do wiadomości, poza 1% prawicowych oszołomów, tak jest i tak będzie,

  27 lat tresury medialnej zrobiło swoje, każdy do tej puszki coś dał, prawie każdy w tym zbieraniu uczestniczył, jeżeli nie osobiście to poprzez dzieci zmuszane do tego w szkołach.

  Nikt nie chce się poczuć głupi że dawał oszustowi, przekreślić tego dobrego samopoczucia że się dało 10 złotych, zrobiło się w ten sposób coś wielkiego, i dobroczynności jest z bańki na rok.  +1
 • No to Jaki nie będzie prezydentem Warszawy. Szkoda.
 • edytowano January 2018
  Jaki wywołał furię w środowiskach, które bardzo są zainteresowane reprywatyzacją (ale tych co mają prawdziwe roszczenia). Na niego zwalają cały projekt ustawy, który ponoć jest z ich punktu widzenia tragiczny, nieakceptowalny.

  Jaki potrafi błyszczeć. Kompletnie nie wiem jak u niego z realną mocą sprawczą, w komisji niby sobie radzi. Wdając się w pyskówkę z Owsiakiem pokazuje jednak, że umiejętność ważenia jest u niego w fazie rozwojowej. Z drugiej strony ktoś musi mówić tak jak jest, nie wiem tylko czy akurat Jaki powinien to robić.
 • Z drugiej strony ktoś musi mówić tak jak jest, nie wiem tylko czy akurat Jaki powinien to robić.
  Nie ma fajterów w PiSie. Był Antoni, to go posunięto. Są zastępy biernych, miernych i wiernych sług prezesowych oraz horda cwaniaczków od Gowina. Być może doły potrafiłyby wydać z siebie jakiegoś trybuna (chociażby za sprawą swojej liczebności) ale doły są nieustannie dołowane, żeby przypadkiem nie wygryzły miernot które centralny szczebel okupują.

  Jaki ze swoją postawą jest jak najbardziej na miejscu, tylko brakuje mu rutyny w chodzeniu po polu minowym. Miernoty prezesa również tego nie potrafią, więc starają konsekwentnie unikać podobnych spacerów. Idą dopiero gdy prezes każe. Potem najczęściej słychać małe dup! i widać fruwające w powietrzu kawałki delikwenta.
 • Co da wojna Jakiego kolego Randolphie ? Szacun u 2% elektoratu ?
 • edytowano January 2018
  JORGE napisal(a):
  Co da wojna Jakiego kolego Randolphie ? Szacun u 2% elektoratu ?
  0,2% raczej. Wolałbym aby się nie rozdrabniał, mafia reprywatyzacyjna jest wazniejsza niż Owsiak. Tak samo jak by wolał by nie ogłaszał tylko przygotował konkrety i piedrolnął raz na konferencji prasowej. Niech sobie ludzie z tą wiedzą zrobią co chcą.
 • Nawalanka z Owsiakiem Jakiemu nie zaszkodzi. On jest młody i dopiero buduje swoją pozycję. Prezydentem Warszawy nie zostanie w kolejnej kadencji, ale to dobrze dla niego i Warszawy. On by się na tym przewrócił.Warszawa na razie dojrzała do Prezydenta spoza totalnej ale typu uwolskiego. Karczewski ma dużo większe szanse. Po nim może warszawiacy zatęsknią do kogoś bardziej konkretnego, wyrazistego i zdecydowanego.

  Owsiaka szkodnika i demoralizatora trzeba tępić stopniowo i konsekwentnie. Z tego punktu widzenia każdy lepszy. Ksiądz od SzP też chociaż jest efekciarzem i pijarowym iluzjonistą jak Gnycha. Do tego często opowiada korwinistyczne brednie. Nie tędy też nasza droga.
 • Nie jestem taki pewien czy Owsiak kradnie. Organizuje zbiórkę na cel a organizacje ma niewydolną i na sprzęt trafia 60%. Ludzie wrzucają dobrowolnie i wiedzą że tak jest.

  Większymi złodziejami są Prezydenci miast ktorzy fundują Owsiakowi koncerty.
 • raste napisal(a):
  Nie jestem taki pewien czy Owsiak kradnie.
  Ależ Matka Kurka uważa że nie! Urząd Skarbiowy też.
  Kolega żartuje sobie? 40 % jako organizacja zbiórki? 4 % - to i tak dużo (w przypadku zbierania stu milionów 2017)
 • No bo NGOsy to jest w większości zorganizowane instytucjonalne marnotrawstwo i darmozjadztwo. A Owsiak ma talent i wprawę z poprzedniej epoki. W tamtej epoce dzisiejsze NGOsy były organizacjami społecznymi jawniej popierającymi władzę, szczególnie młodzieżowymi. Dla Owsiaka transformacja przyszła jak znalazł. Coraz trudniej byłoby mu zgrywać młodzika. Trochę mu tego zostało ale to taka poza i już nie ma sztywnej granicy 35 lat dla młodzieżowca. Wojewódzki to ta sama branża tylko że robi bezpośrednio w komercji. Oni chyba nawet do trumny ze starosci też pójdą w trampkach, czerwonych spodniach i modnych okularkach. Jak nie wyłysieją to z jakimś żelowanym czubem dodatkowo.
 • Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście, gdyby "Jurka" rozszarpali na strzępy "swoi", niczym bachantki Orfeusza. Przez niemal 30 lat dorobił się on przecież wrogów od metra - przekręconych osób, firm, instytucji i urzędów.

  Problem w tym, że każda pojedyncza frontalna szarża zakończy się fiaskiem. Może nawet i tysiąc pierwszych szarż. Tak to bywa gdy zasadzamy się na boga. Nic dziwnego że nikt nie zechce ryzykować. Pozostaje tylko wojna szarpana, niestety.
 • Osłabnie, jeszcze bardziej zestarzeje się, jeszcze kilka razy się ośmieszy i skompromituje i stopniowo zostanie zmarginalizowany jak Korwin. To wersja optymistyczna. Pesymistyczna to że pójdzie siedzieć bo jednak ma na sumieniu grube przekręty.
 • Rafał napisal(a):
  ... A Owsiak ... Coraz trudniej byłoby mu zgrywać młodzika. ... Wojewódzki to ta sama branża ...
  a propos post PRL-owskich "młodzików"
  Czy ktoś widzi pokolenie/ dwa młodsze młodziki, które mogą ich zastąpić?
  Czy to takie relikty jednak minionej epoki?

 • edytowano January 2018
  Relikty w tym sensie, że PRL dbał o mendia i kulturę, III RP nie dbała zupełnie o nic więc karierę zdążyło zrobić trochę dzieci PRL-owskich establiszmentów i nomenklatury i to wszystko. Co łączy Olejnik, Makłowicza i Wojewódzkiego? Podobny wiek. Owsiak dekadę starszy, 1953.
 • Przemko napisal(a):
  Relikty w tym sensie, że PRL dbał o mendia i kulturę, III RP nie dbała zupełnie o nic więc karierę zdążyło zrobić trochę dzieci PRL-owskich establiszmentów i nomenklatury i to wszystko. Co łączy Olejnik, Makłowicza i Wojewódzkiego? Podobny wiek. Owsiak dekadę starszy, 1953.
  Olejnik też 1953.
 • Problem chyba jest też w tym, że nikomu normalnemu nie chce się pchać do szamba. Tam rękoma inogami przepychają się ci, którzy mają jeden cel - parcie na szkło.
 • O coimchodzi? Wiekszosci zupelnie nie kojarze, a te ktore znam to jakies lewackie pieczeniarstwo.
 • Owsik dopisał się sam do tego apelu, WOŚP nie było na oryginalnej liście. Matka Kurka złożył już doniesienie w związku z prawdopodobieństwem sfałszowania dokumentu.

  https://mobile.twitter.com/kontrowersje/status/968842058990522368
 • A o samym projekcie coś wiadomo? Hot or not?
 • " Polacy, dzieje się coś niezwykle niebezpiecznego, coś co wykracza poza wszelkie normy budowania społeczeństwa obywatelskiego - alarmuje Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy twierdzi, że politycy będą mogli przejąć pieniądze ze zbiórek.

  We wpisie zamieszczonym na portalu społecznościowym pod znamiennym tytułem "Skok na kasę", Jerzy Owsiak pisze o spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Niech mi nikt nie mówi, że 3 godziny spędzone przez polskie organizacje pozarządowe, m.in. Fundację WOŚP, z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji cokolwiek w sprawie zmian w Ustawy o zbiórkach publicznych wyjaśniły. Były to 3 godziny prezentowania kompletnie odległych od siebie stanowisk" – ocenia szef WOŚP.

  Owsiak przekonuje, że organizacje pozarządowe są w zgodne co do tego, że dotychczasowa ustawa jest wystarczająca i nie należy do niej wprowadzać żadnych zmian. "Zwłaszcza takich, które dają ministrowi prawo odwołania wcześniej zatwierdzonej przez siebie zbiórki, które tej decyzji o odwołaniu nadają skutek natychmiastowy i które dają możliwość „przejęcia” środków już zgromadzonych w efekcie tej odwoływanej zbiórki" – podkreśla. Szef WOŚP dodaje, że nie może być tak, że "minister spraw wewnętrznych na niejasnych bardzo przesłankach, jakimi są określenia „sprzeczność z zasadami współżycia społecznego” czy „ważny interes publiczny”, unieważnia zbiórkę oraz ma możliwość uruchomienia procedury „przejęcia” zebranych już środków". "
 • edytowano March 2018
  Matka Kurka tłumaczy, że zawsze kiedy "Jurek" wyskakuje z jakąś histerią, zaraz będzie kolejny wyrok.

  https://mobile.twitter.com/kontrowersje/status/971323967880466432
 • Owsiak się patriotyzuje!
  Zmienia nazwę festiwalu:

  z Woodstock na Pol'and'Rock

  :)

  - Gdzie jedziesz?
  - Na połlendrak!

  Poland Drug! ©romeck
 • poseł Joachim Brudziński na Twitter
  @jbrudziński

  ...Niech WOŚP gra do końca świata, a później… niech już św. Piotr decyduje co dalej
 • Nawet nazwę Owsik ukradł.

  Co za człowiek, co za człowiek...
 • edytowano March 2018
  Owiask ogłosił (oficjalnie) kwotę zebraną na zbiórce publicznej:

  71 mln zł!

  Ogłoszone zebrane 126 mln dotyczy wszystkich wpłat, na przeróżnych kontach, a takie jak na Allegro w rozumieniu prawa NIE BYŁY zbiórkami publicznymi.

  Czyli z 55 mln zł nie musi się rozliczać i może sobie z nimi zrobić co tylko chce (po zapłaceniu podatku). • Aurora wystrzeliła pierwszy pocisk. A może to była Gruba Berta?

  https://wpolityce.pl/polityka/406397-wellman-podburza-mlodziez-na-festiwalu-owsiaka
 • edytowano August 2018
  Ale 100.000 ludzi na polach jest......

  Ciekawe, ilu z nich to już młodzież-emeryci? :)
 • peterman napisal(a):
  Aurora wystrzeliła pierwszy pocisk. A może to była Gruba Berta?

  https://wpolityce.pl/polityka/406397-wellman-podburza-mlodziez-na-festiwalu-owsiaka
  Ciekawe1, co na to młodzież.
 • Czy oni na tym łódstoku są zdolni do czegoś wiecej niż zajść do najbliższego monoplowego lub coś ponad skręcenie jointa czy zapalenie jakiejś fifki z dopalczem?

  Stracą z oczu dilera lub sklep open24h to nie żyją.
 • Exspectans napisal(a):

  Ciekawe1, co na to młodzież.
  Na pewno ma dysonans poznawczy. Zawsze z tego miejsca tylko jej kadzono.
 • A ja przypuszczam, że większość ją po prostu - mówiąc kolokwialnie - zlała.
 • marniok napisal(a):
  Czy oni na tym łódstoku są zdolni do czegoś wiecej niż zajść do najbliższego monoplowego lub coś ponad skręcenie jointa czy zapalenie jakiejś fifki z dopalczem?

  Stracą z oczu dilera lub sklep open24h to nie żyją.
  Na szczęście dilerzy to dobre dusze, więc są tam z nimi.
 • Exspectans napisal(a):
  A ja przypuszczam, że większość ją po prostu - mówiąc kolokwialnie - zlała.
  Także dosłownie.
 • Exspectans napisal(a):
  A ja przypuszczam, że większość ją po prostu - mówiąc kolokwialnie - zlała.
  Genau
 • romeck napisal(a):
  Ale 100.000 ludzi na polach jest......

  Ciekawe, ilu z nich to już młodzież-emeryci? :)
  Wielgie halo.
  Więcej to przychodzi spacerem na wieczorne śpiewanie piosenek powstańczych.
 • No to dzisiaj rozległo się wycie, że polska Straż Pożarna naraziła na niebezpieczeństwo festiwalowiczów ale na szczęście niemiecka z Berlina ich uratowała. No to poczytałem sobie wypowiedź prezesa Złotego Melona:
  Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś [czwartek], kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!"
  Owsiak jest wściekły, bo lubuski wojewódzki komendant straży, Przemysław Gliński, zakazał także przyjazdu ochotników z województwa lubuskiego: "Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Częścią Pana decyzji był także zakaz przyjazdu do nas ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy".

  Jerzy Owsiak informuje, że organizatorzy festiwalu wynajęli więc wóz do polewania z… Berlina: "Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby - jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić - zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. A Panu Komendantowi dziękujemy!"
  Omówienie za www.wp.pl
  Czytam uważnie i mam pytanie, czy polską Straż też chciał wynająć czy miała ona w ramach obowiązków służbowych opłacanych z podatków świadczyć dodatkowe usługi, bo akurat schładzanie uczestników to zagwarantowała:
  image
  a tu chodziło o ograniczenie kurzu, co chyba leży w gestii organizatora, oraz dodatkową atrakcję.
  Jak widać gdy nie ma się państwa na zaspokajane swoich zachcianek jest agresja, ale w takiej sytuacji całkiem zrozumiała.
 • Matka Kurka ma rację co do Straży Pożarnej:
  skończyły się państwowe dotacje (pośrednie).

  Straż Pożarna zaproponowała owsiakowi postawienie (wielu) kurtyn wodnych.
  Ale wtedy WOŚP musiałby gminie płacić za wodę! to raz.
  a dwa - przecież wcale nie chodzi (nigdy nie chodziło) o ochładzanie przegrzanych organizmów, ale o taplanie w błotku.

  Brak błotka do taplania na wódstoku - to zagrożenie końca kariery festiwalu!!!
  A takie można zrobić wyłącznie armatkami. Wynajęcie jest trochę drogie...
  Skończyły się darmowe obiadki w RP.
 • Żałosny stary darmozjad, komusze nasienie i destruktor oraz demoralizator.
 • Rafał napisal(a):
  Żałosny stary darmozjad, komusze nasienie i destruktor oraz demoralizator.
  Owsiak to raczej mi przypomina duże dziecko - bo nie sądzę, żeby to było jakieś sprytne udawanie.
 • Oszust musi sprawiać wrażenie spontanicznego, inaczej nic z jego numeru.
 • edytowano August 2018
  Od myślenia to był tow. Walter, ale Owsiak też głupi nie jest, bądźmy poważni.

  Byle komu takiej wielkiej jumy połączonej z funkcją ideologiczną na pewno by nie powierzono.

  Tak czy owak, młodzież została wyedukowana jak należy.

  https://twitter.com/Matka_Kurka/status/1025829409943633921
 • los napisal(a):
  Oszust musi sprawiać wrażenie spontanicznego, inaczej nic z jego numeru.
  To na pewno. Ale on się wydaje zbyt doskonały. Przy udawaniu - szczególnie przez dłuższy czas - każdy kiedyś się chociaż na chwilę odsłoni. Oczywiście mogę się mylić.
 • Odsłonił się bezwstydnie już wiele razy. I co z tego, skoro ofiary CHCĄ mu wierzyć.
 • loslos
  edytowano August 2018
  Exspectans napisal(a):
  los napisal(a):
  Oszust musi sprawiać wrażenie spontanicznego, inaczej nic z jego numeru.
  To na pewno. Ale on się wydaje zbyt doskonały. Przy udawaniu - szczególnie przez dłuższy czas - każdy kiedyś się chociaż na chwilę odsłoni.
  Znaczy to tylko tyle, że jest dobry. Na tak ważny odcinek rzuciliby patałacha?

  Mistrzostwo oszustwa wyraża się w ukryciu rzeczy dobrze widocznych. Jest dowcip o Żydach, którzy chłopu wmówili, że jest gęsią prosię, które przywiózł na targ. Owsiak coś podobnego wmówił nie jednemu chłopu ale 40 milionom ludzi. Facet ma 65 lat lat czyli jest w wieku emerytalnym, wszyscy go traktują jako przerośniętego nastolatka i tytułują Jurkiem.

  Drugim geniuszem oszustwa jest Niemiec Tusk, który wszystkim wmówił, że jest Kaszubem.
 • A tym czasem dziadek Jurek dał dziś przed sądem pokaz życia.

  https://twitter.com/Matka_Kurka/status/1063093097138176005
 • Wzięli go komuchy na pajaca robiącego z ludzi głupków. Platfusi go przejęli i nadal robił z ludzi głupków. Nie zauważył ze ludzie zmądrzeli i pajacami i głupkami są jego zleceniodawcy i on sam.
 • Rafał napisal(a):
  Wzięli go komuchy na pajaca robiącego z ludzi głupków. Platfusi go przejęli i nadal robił z ludzi głupków. Nie zauważył ze ludzie zmądrzeli i pajacami i głupkami są jego zleceniodawcy i on sam.
  nie tyle zmądrzeli, co jego pokolenie już dawni nie biega w krótkich spodenkach i nie tapla się w błotku...
  a dla coraz młodszych jest juz dinozaurem z innej epoki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.