«1

Komentarz

• Będzie się działo...
  • Pieczyński, a co on tam robi.
  • Zagrali ci aktorzy, których prywatnie lubię.

Ciekawa1 byłaby lista tych, którzy odmówili...
  • polmisiek napisal(a):
    Będzie się działo...
    KOD będzie pikietował kina?
  • przemk0 napisal(a):
    Pieczyński, a co on tam robi.
    Spokojnie, poskarży się Stokrocie, że kler go odurzył i zmusił.
  • Brzost napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Będzie się działo...
    KOD będzie pikietował kina?
    Heliosa też?
  • A może Pieczyński jest tylko antyklerykał, a niekonicznie antykaczysta?
  • przemk0 napisal(a):
    Chciał Nyczowi dokuczyć.
  • Dawno nie byłem z uczniami w kinie...
  • Po mojemu to nie Pieczyński.
  • To nie jest Pieczyński moi drodzy.

JORGE>
  • Niestety wygląda słabo.
  • edytowano March 2016
    Jak na razie 2:1 dla przeciwników filmu (w głosowaniu).
  • Ja jeszcze nie głosuje bo nie oglądałem, ale obawiam się, że w warunkach partyzanckich nie da się zrobić dobrego filmu
  • edytowano March 2016
    jowita napisal(a):
    Zagrali ci aktorzy, których prywatnie lubię.

Ciekawa1 byłaby lista tych, którzy odmówili...
    Eeee tam...

Dużo ciekawsza jest lista tych, którzy zagrali

http://www.filmweb.pl/film/Smoleńsk-2015-650957/cast/actors

Pardon, nie chce bezpośrednio linkować, trzeba kopiować link
  • Premiera 15.04.odwołana... termin nieznany.
  • czemu?
  • Pewnie czekają na chociaż garść pierwszych prawdziwych ustaleń komisji ds katastrofy.

Jestem za - im pewniejsza wiedza, tym film zabrzmi donośniej.
  • Pawlicki:
    Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. „Smoleńsk” zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło
  • przemk0 napisal(a):
    To nie jest Pieczyński. Ten aktor, którego wziąłeś za Pieczyńskiego, to Piotr Bajor
    https://www.google.pl/search?q=piotr+bajor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi9m4vkk9fLAhWBORQKHbDFC7UQ_AUIBygB&biw=1280&bih=889
    Jako ciekawostkę powiem, że prywatnie to brat piosenkarza Michała Bajora.
  • Sam zwiastun prezentuje się nieźle.
  • Rzchanym napisal(a):
    piosenkarza Michała Bajora.
    Oraz aktora! Zagrał już w wieku 17 lat (w filmie Wieczór u Abdona), potem ukończył PWST i zagrał nawet razem u boku Klausa-Marii Brandauera (Hanussen, 1988).

• edytowano March 2016
    Słuszna uwaga Romcku, Michał Bajor jest też aktorem, ale większość ludzi kojarzy go tylko jako piosenkarza, dlatego tylko o tym wspomniałem. ;)
  • Rzchanym:
    Romcku
    "romeck'u" :) To jest wymowa mojego imienia dla brytyjczyków (mój brat się pisał: meereck)

• W takim razie Romecku bez apostrofu.
  • Dokładnie. Romeck kończy się na spółgłoskę.
  • Rzchanym napisal(a):
    Słuszna uwaga Romcku, Michał Bajor jest też aktorem, ale większość ludzi kojarzy go tylko jako piosenkarza, dlatego tylko o tym wspomniałem. ;)
    Nerona nieźle zagrał.
  • Jestem wesoły Romek, mam na przedmieściu domek. A w domu światło, wodę i gaz, zaśpiewam jeszcze raz
  • Eden napisal(a):
    Jestem wesoły Romek, mam na przedmieściu domek. A w domu światło, wodę i gaz, zaśpiewam jeszcze raz

(tak wiem, było...)
  • O! Qn który śpiewa...
  • romeck napisal(a):
    Rzchanym:
    Romcku
    "romeck'u" :) To jest wymowa mojego imienia dla brytyjczyków (mój brat się pisał: meereck)

Hue hue, kedyś na dworcu kolejowym w Lądku Zdroju się kasjerka ze mną podzieliła refluksją, że wszystkie polskie imiona się na -k kończą.
  • edytowano March 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisał, że kasjerka powiedziała, że:
    .....wszystkie polskie imiona się na -k kończą.
    =))
  • edytowano March 2016
    No, wszystkie, na przyklad Jurek, Marcinek, Rafałek. No jeden przyklad dajcie takiego, co sie nie konczy.
  • polmisiek napisal(a):
    No, wszystkie, na przyklad Jurek, Marcinek, Rafałek. No jeden przyklad dajcie takiego, co sie nie konczy.
    Jeremi
  • Remek. Choć też to Remigiusz może być tak jak Ziutek to albo Józef albo Kazimierz.
  • polon1 napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Jeremi
    Remek.
    Kończy się. Wygrałem (znaczy się - kasjerka wygrała!).
  • Paulina to żeński odpowiednik Pawła.
    A żeński odpowiednik Szymona?
    ... (nie zglądać do góglownicy)
  • romeck napisal(a):
    Paulina to żeński odpowiednik Pawła.
    Ksymena.
  • romeck napisal(a):
    Paulina to żeński odpowiednik Pawła.
    Ja tam bez góglownicy znałem osobiście Simonę.
    http://www.encyklopedia.puszcza-bialowieska.eu/index.php?dzial=haslo&id=27
  • Ech, zapomniałem napisać, że Szturmowce nie biorą udziału w konkursie... :)
  • W takim razie polecę agroturystykę u pani Xymeny w Studziennie, Kotlina Kłodzka, koło Polanicy-Zdroju.
  • Tak do adremu- przekładanie już zapowiedzianej premiery filmu to żenułka po maksie.
  • Niesamowite. Byłem tam a to wieś na 15 chałup. Cała bez miastowych wykupiona. I trwają spory, czy to Studzienna czy Studzienno,
  • trep napisal(a):
    Niesamowite. Byłem tam a to wieś na 15 chałup. Cała bez miastowych wykupiona. I trwają spory, czy to Studzienna czy Studzienno,
    Fakt, jest w tym coś niesamowitego. Moje dzieciątka strasznie panią Xymenę pokochały; nawet dziś maleńka prosiła, żeby ją tam zabrać na wakacje, do koników.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W takim razie polecę agroturystykę u pani Xymeny w Studziennie, Kotlina Kłodzka, koło Polanicy-Zdroju.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trep napisal(a):
    Niesamowite. Byłem tam a to wieś na 15 chałup. Cała bez miastowych wykupiona. I trwają spory, czy to Studzienna czy Studzienno,
    Fakt, jest w tym coś niesamowitego. Moje dzieciątka strasznie panią Xymenę pokochały; nawet dziś maleńka prosiła, żeby ją tam zabrać na wakacje, do koników.
    Kupuję adres. Spędzamy wakacje agroturystycznie i najlepej wspominane (i spędzone) to w Dolinie Kłodzkiej właśnie, w gospodzie Pod Kogutem...
  • trep napisal(a):
    Tak se jeszcze pomyślałem - jakich miastowych, o co tu by niby miało chodzić? Przecie to Kotlina Kłodzka, tam wszyscy są przyjezdni. Autochtonów nijakich nie ma, to nie Podhale czy inne Podlasie, żeby się do miejscowych miastowi mogli zjechać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.