Izrael

24567

Komentarz

 • Swojej fałszywej wierze, ma się rozumieć.

  Najśmieszniejsze jest to, że tu akurat ks. Oko nie ma racji. Izraelem rządzą ateiści z Likudu albo partii socjalistycznej. Ale - bardzo szanują wiarę żydowską. Zezwala się na analogię z II Rzplitą.
 • Grubo grubaśnie, aż przypominają się sztyletnicy Chmieleńskiego, wskakujący z wyciem przez okna do carskich urzędników. Albo (jeśli dobrze pamiętam) AK-owiec wchodzący do siedziby Gestapo, z żądaniem wydania swojego człowieka, w zamian oferując zlikwidowanie dowolnego nie-Polaka.
 • Takich rzeczy były tysiące, jakby nakręcić film o każdym takim zdarzeniu, to krytycy będą kręcić nosem, że scenarzysta przesadził z fantazją. A dziś?
 • A dziś zależy od nas. I znowu grubo, bo nawet jeśli po Smoleńsku mną telepnęło i nauczyłem się strzelać, to nie wiem czy starczy odwagi by w potrzebie to wykorzystać.
 • No właśnie. Po Smoleńsku dotknęła nas klątwa. Póki zdarzenia nie wyjaśnimy a winnych nie ukarzemy, będziemy tkwić między życiem a śmiercią. Przez Wieczność.
 • los napisal(a):
  To nie jest polska akcja tylko reakcja. Ojropejsy pchają a Polska odpowiada - cofnęliśmy się dosyć, dalej nie możemy, bo jest ściana. To nie są Kozacy, którzy na czajkach przeprawiają się przez Morze Czarne i podpalają rogatki Stambułu, tylko zapędzony w kąt zając, który pokazuje zęby, bo brak obrony znaczy dla niego śmierć. Podobno taki zając może psy nieźle poranić swoją drogą. To jest desperacja a nie zuchwałość.
  Niby dlaczego nie możemy przyjąć imigrantów? Oczywiście że możemy. Nie robimy tego bo nie chcemy.
 • Dzie dzisiej Turki a dzie Kozaki??

  Ojropejsy pchajo: bierzcie nachoćców, spedalajcie się szybciej.
 • Jeśli już przy spedaleniu jesteśmy, to nie zapominajmy staroświeckiej mądrości naszych przodków: "Turek Turka w dupe szturka!"
  (BTW, jak wpisałem powyższe, to wyskoczył mi alert: "Nie masz takich uprawnień." Dafuq?)
 • na forum niebyłym założyłę wątek o Turcji, ale tego aspecta nie poruszaliśmy
 • Wiadomo rze ,szturka ale za nieszturkanie jeszcze nie wsadza do pudła.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Jeśli już przy spedaleniu jesteśmy, to nie zapominajmy staroświeckiej mądrości naszych przodków: "Turek Turka w dupe szturka!"
  Tak jest w każdej kulturze, w której kobieta jest towarem.
 • Miecz Gedeona dosięgnie nawet śpiewającą idiotkę z drugiej strony globu.

  http://www.breitbart.com/big-hollywood/2017/12/26/lorde-under-fire-canceling-israel-concert-boycott/
 • los napisal(a):
  Suszek najprawdopodobniej nie zakończy na słowach, facet jest nieźle odjechany i nadal odjeżdża.
  To teoretyk, praktyką będzie, jak zmieni kolor spodni na brązowe.
 • los napisal(a):
  No właśnie. Po Smoleńsku dotknęła nas klątwa. Póki zdarzenia nie wyjaśnimy a winnych nie ukarzemy, będziemy tkwić między życiem a śmiercią. Przez Wieczność.
  Upier... Antuana będzie podobnym, ponownym zaciągnięciem klątwy, jak usłuchanie czarnych protestów.
 • qiz napisal(a):
  los napisal(a):
  Suszek najprawdopodobniej nie zakończy na słowach, facet jest nieźle odjechany i nadal odjeżdża.
  To teoretyk, praktyką będzie, jak zmieni kolor spodni na brązowe.
  Nie wiedziałem kto to Suszek, ale kiedy los rzucił jego nazwisko, pogrzebałem. Ponoć ludek bardzo sprawnie lawiruje z Policją, wie co i jak, kiedy on może, kiedy oni mogą, zna procedury itp. Fizyk zawodowy, sprawia wrażenie ogarniętego.
 • qiz napisal(a):
  los napisal(a):
  No właśnie. Po Smoleńsku dotknęła nas klątwa. Póki zdarzenia nie wyjaśnimy a winnych nie ukarzemy, będziemy tkwić między życiem a śmiercią. Przez Wieczność.
  Upier... Antuana będzie podobnym, ponownym zaciągnięciem klątwy, jak usłuchanie czarnych protestów.
  Są w dziejach wydarzenia znaczące, ale nie ma magicznych. A powyższe interpretacje należą do magicznych wizji historii. Wyjaśnienie Smoleńska jest ważne ale nie jest całkowicie w naszej mocy. Nie zgadzam się na przekreślanie Polski, znaczy uzależnianie jej dalszego losu, od tego wyjaśnienia. Naród polski będzie istniał niezależnie od tego. Zapewne wyjaśnienie podniosłoby jakość tego istnienia, a ukaranie winnych jeszcze bardziej.Z tym zgoda.
 • Rafał napisal(a):
  Wyjaśnienie Smoleńska
  Szmolęsk zajmywa takiesz mniejsce wew tukejszem życiu społecznem isz jezd wew praktykie zjawiskię niewyjaśnialnem.

  Mogie sie założeć o kupe drogich piniendzy isz nikogusz za Szmolęsk nie posadzo. Najwyży cuś zębolicznegusz za niepszeszczeganie leguraminu.

 • Nie interesuje mnie Polska olewająca Katastrofę Smoleńską.
 • los napisal(a):
  Nie interesuje mnie Polska olewająca Katastrofę Smoleńską.
  "Katastrofe" to insza inszoś i wew tem kieronku szysko maszerywa.

  Czelisz nie kcemy sadzeć winnych zamacha ino kcemy godnie uczcieć ochfiary katastrofy. Nie muwiemy o wienźniu ino o pomnikach.
 • Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
 • Przeczytać się da - ale mnie się, uczciwie mówiąc, nie chce.
 • los napisal(a):
  Ale jesteś niegroźny
  Pszyjmywem te diagnostykie zes pokoro i radościo.

 • TecumSeh napisal(a):
  Przeczytać się da - ale mnie się, uczciwie mówiąc, nie chce.
  Ja to bym dla higieny oczu wyczyścił toto. Dotąd ingorowałem polnka, ael hcbya srpubóęj.
 • Gnębon Gnębonem ale co z tezą wątku? ;)
 • los napisal(a):
  Izrael powstał dzięki Polsce i na wzór Polski.
  Jusz pierwsze zdanie znajdywem fantastyko potyliczno.
 • Ma kolegą pełne prawo do sporu z nauką historii. Ale teorię grawitacji na dziś to bym zostawił, zwłaszcza na wyższych piętrach.
 • los napisal(a):
  do sporu z nauką historii.
  Pardomsik. Nie wiedzełem isz Wjelgo Adminisztrancje cza jusz tytułać nie tylkosz Słącem Forumna i Nieprawdopodobno Gwiazdo Prawdopodobięstwa alesz takosz Nauko Historii.

  Przyżekem poprawe.

 • Gnębą napisal(a):
  Przyżekem poprawe.

  Przyjmniełę ze radościo i czymam słowę i kodzikami! :)

 • edytowano December 2017
  romeck napisal(a):
  i kodzikami!
  Na niegroźnego (mam to od Adminisztrancji na piśmie) zes kodzikami?  /romeck: takie małe, słodkie, NIEGROŹNE kodziczątka!/

 • edytowano December 2017
  los napisal(a):
  Gnębon Gnębonem ale co z tezą wątku? ;)
  Teza jest ciekawa i warta rozważenia.
  Powiem śmiało - czy słuszna (w sensie: czy Izrael powstał na wzór Polski), to naprawdę mniejsza o to.
  Dlaczego? Dlatego, że konsekwencje przyjęcia jej za prawdziwą mogą być wyłącznie dobre.

  Powiem tym razem nieśmiało - sam jako nastolatek miałem tezę podobną (nie wymagam od nikogo wiary że tak było), ale nie na zasadzie analizy historycznej, bom wtedy gó..zik wiedział, ale na zasadzie jak to do cholery jest że państwo co ma 10 milionów obywateli (albo i nie) w USA jest ich mniej niż Polaków, a powierzchnia tegoż skrawka lądu to mniej niż małopolskie i podkarpackie - a trzęsą światem tak że każdy jak mówi o Żydach to musi opanować drżenie rąk ze strachu by się nie przejęzyczyć i czegoś nie chlapnąć.

  Tylko jest jeden problem, a właściwie kilka, ale skupmy się na jednym. Żydzi prezentują mentalność czysto plemienną, wzmocnioną dodatkowo historią dwóch tysięcy lat bez własnego państwa, tułania się po innych narodach, bycia ofiarami prześladowań, no i świeżego jeszcze holokaustu. No i oczywiście historię nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz swojego narodu potrafią świetnie wykorzystać.

  U nas jest olbrzymia masa wynarodowionych durniów (znam takich, pracuję z takimi, rzygać się chce) którzy często gęsto DLA ZASADY (czyli bez najmniejszego pomyślunku, analizy faktów czy czegokolwiek związanego z rozumem) będą negować wszystko co stawia nas Polaków w dobrym świetle, bo (przykład dyskusji o ostatnim filmiku IPNu) "tak oczywiście my wyzwoliliśmy monte cassino, nikogo innego tam nie było!"

  Sorry, ale z takim bydłem się nie da. Owszem, da się ich oddzielić i pozbawić znaczenia - ale to trudne. A i weryfikacja własnych szeregów musi być dokładna i wnikliwa.

  Ogólnie - teza, że Polska powinna naśladować Izrael - słuszna ale cholernie trudna do zrealizowania. Być może jednak - jeśli chcemy istnieć i coś znaczyć - nie ma innej drogi.

 • jak bym Haaretz czytał
 • edytowano December 2017
  Gnębą napisal(a):
  los napisal(a):
  Izrael powstał dzięki Polsce i na wzór Polski.
  Jusz pierwsze zdanie znajdywem fantastyko potyliczno.
  Raczej nie wylacznie dzieki Polsce, ale w duzej mierze. II RP szkolina syjonistycznych komandosow, ot tak, bezposrednio, wiedzac, ze to maja byc syjonistyczni komandosi. Przed wojna szla tez kaska od rzadu II RP do syjonistow walczacych w Palestytnie. Potem tez np. dostala sie tam grupa silnie zdeterminowanych zolnierzy z armii Andersa, ktorym ten zezwolil zostac w Palestynie i walczyc o swoje sprawy (m.in. Menachem Begin, ale nie tylko on). Wiedza ta jest latwo dostepna, pare klikniec po Lajce wystarczy.
 • Swoją drogą to ciekawa rzecz że Polska zainspirował twórców obu szataniech: dużego i małego!
 • los napisal(a):
  Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
  Gnembą nie jest trollem. Raczej pogromcą mitów. Zasłyną polemiką z emjotę ale i kol. Consumera z Robalyi wypłoszył (kol. Consumer bardzo fajnie pisze na afce, ale na Leberyi faktycznie był wyjątkowo niestrawny).
 • Jakiem pogromco? Jakiem pogromco? Tukej jestę małę i nieszkodliwę trolem i na tem zakączmy iszby nie denerwać Adminisztrancji.
 • Prędzej czy później Kolega wyleci - stawiam dolary (HK) przeciw orzechom (kokosowym) 1:1.
 • edytowano December 2017
  jako gatunek endemiczny i trudny w hodowli powinien zostać w białej lub czerwonej księdze
  nie wylatywać
  biorusznorodność potrzebna
 • edytowano December 2017
  trep napisal(a):
  Prędzej czy później Kolega wyleci - stawiam dolary (HK) przeciw orzechom (kokosowym) 1:1.
  Nie zemnosz takie numerancje!

  Kciałby Kulega iszbem sie kokosowiczem zosteł i płakeł isz kokosy poszli wewgure.

  Nualesz kursa walutowe to mojasz druga szpecjalizancja delalamezon.

  Wew Biedrąkie kokos stoja po pińć złoty, czelisz wiency jak dziesiemć dularów zes Kinkonga.
 • edytowano December 2017
  W Izraelu rzadzi teraz Likud. Likud powstal z Herutu, a Herut/Irgun z tego:

  Ugrupowanie zostało utworzone w 1936 r. przez grupę radykalnych rewizjonistów-syjonistów z Zeewem Żabotyńskim na czele, na bazie radykalnie prawicowego skrzydła światowego ruchu syjonistycznego z główną siedzibą w Wiedniu. Żabotyński był zafascynowany polskimi doświadczeniami walki o niepodległość i podziwiał marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego ugrupowanie miało nawiązywać do tradycji Organizacji Bojowej PPS, Polskiej Organizacji Wojskowej i Legionów Polskich.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Organizacja_Syjonistyczna
 • trep napisal(a):
  los napisal(a):
  Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
  Gnembą nie jest trollem. Raczej pogromcą mitów. Zasłyną polemiką z emjotę ale i kol. Consumera z Robalyi wypłoszył (kol. Consumer bardzo fajnie pisze na afce, ale na Leberyi faktycznie był wyjątkowo niestrawny).
  Niestrawny, bo kontrastował z Krojcem i jemu podobnymi?
 • polmisiek napisal(a):
  W Izraelu rzadzi teraz Likud. Likud powstal z Herutu, a Herut/Irgun z tego:

  Ugrupowanie zostało utworzone w 1936 r. przez grupę radykalnych rewizjonistów-syjonistów z Zeewem Żabotyńskim na czele, na bazie radykalnie prawicowego skrzydła światowego ruchu syjonistycznego z główną siedzibą w Wiedniu. Żabotyński był zafascynowany polskimi doświadczeniami walki o niepodległość i podziwiał marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego ugrupowanie miało nawiązywać do tradycji Organizacji Bojowej PPS, Polskiej Organizacji Wojskowej i Legionów Polskich.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Organizacja_Syjonistyczna
  Żabotyński niebezpieczny
  ja już wolę grupę spotykającą się tuż za ruską granicą w cywilizowanych Prusiech
  syjonistów ma sie rozumieć
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_Katowicka
 • Mania napisal(a):
  trep napisal(a):
  los napisal(a):
  Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
  Gnembą nie jest trollem. Raczej pogromcą mitów. Zasłyną polemiką z emjotę ale i kol. Consumera z Robalyi wypłoszył (kol. Consumer bardzo fajnie pisze na afce, ale na Leberyi faktycznie był wyjątkowo niestrawny).
  Niestrawny, bo kontrastował z Krojcem i jemu podobnymi?
  Nawet nie wiem, kto to Krojc.

  Niestrawny, bo zamiast coś ciekawego napisać, wszystkich chciał z wysokości pouczać. W dodatku przed wirtualnymi drzwiami zostawiał swoją lekkość i dowcip.
 • edytowano December 2017
  W kazdem razie, Gnebon tu wyzej zaliczyl zdanie Losa do annalow fantastyki. Smiem twierdzic, ze posty moje ostatnie to zdanie stamtad wypychaja - co najmniej na pozycje dyskusyjne, a na pewno nie fantastyczne.
 • Mania napisal(a):
  Niestrawny, bo
  Lansał szalęczo szarmantys zatroncejoncy o Wjelgo Lechie oraz niejakiegusz Ehrlicha kturen tem sie zasużył isz wew dwuch tomach opiseł Ustruj Zwiomsku Radzieckiegusz oraz wypromał na dochtora samegusz Precesa.

  Szczegułuw pomine gdysz do tegusz szalęstwa dołączeł Kulega Zolologiczny i mogło mie sie popierdzieleć ktusz kąkretno szaleł wew czem, a sprawdzieć tera nie mogie.
 • Trudno o lekkość i dowcip kiedy rozmawia się z ciężkimi kretynami.
 • edytowano December 2017
  Jeszcze kiedys przesliczny cycat widzialem z pamietnika jakiegos syjonistycznego bojowca, ktory wspominal, jak to ich armia IIRP uczyla partyzantki. Byl w lekkim szoku, bo Polacy terroryzm potraktowali metoda naukowa, i na szkoleniu podawali wzory - ile tego a tego zeby rozdupcyc taki a taki mur, itp. Nu ale nie umiem tego cycata teraz wygrzebac, wiec jakby go nie bylo.
 • Przemko napisal(a):
  Trudno o lekkość i dowcip kiedy rozmawia się z ciężkimi kretynami.
  Kogo Kolega ma na myśli?
 • Spoko loko, za takie drobiazgi się nie wylata.
 • Sarmata1.2 napisal(a):
  Swoją drogą to ciekawa rzecz że Polska zainspirował twórców obu szataniech: dużego i małego!
  Gdyżalbowiem z wykonaniem to u nas jest różnie, ale ideowo stoimy wciąż mocno! :-D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.