Wątek o Rosji

Celem pewnego usystematyzowania dyskusji proponuję stały wątek o Rosji.

A proponuję nie bez powodu, gdyż Saszka Dugin ostatnio ciekawie się wypowiedział:
„W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego, a co najważniejsze, im bliżej nowej sześcioletniej kadencji naszego wiecznego prezydenta, tym mniej nadziei. […] Nie ma nadziei. Była, a teraz nie. […] Nie ma teraźniejszości? Cóż, można cierpieć – czy nie mieliśmy trudnych czasów w historii? Ale nie ma nawet perspektyw na przyszłość”

„Wszędzie monstrualne zakłamanie, którego nie można cofnąć. Prawda do tej pory zniknęła poza horyzontem, że nawet nie wiemy, w jakim kierunku była kiedyś. To morze kłamstwa. Ocean kłamstwa. I wszystko znowu staje się desperackie, a dno staje się coraz głębsze”
http://jagiellonia.org/historyczne-oswiadczenia-dugina-strelkowa-sa-czarne-czasy-putin-jest-niebezpieczny-dla-rosji-swiata/
«13456721

Komentarz

 • loslos
  edytowano March 2018
  W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego.
  A to jakaś nowość? Podobno Republika Nowogrodzka i wydzielona z niej Republika Pskowska były wporzo - bogate, liberalne, z licznymi udogodnieniami cywilizacyjnymi, wiele świąt.

  Uczestnik wyprawy Batorego ks. Piotrowski pisał: Patrzymy na Psków. O Jezu, toć wielkiego coś, by drugi Paryż. Pomóż nam do niego, Panie Boże! [...] Miasto to barzo wielkie, w Polsce takiego nie mamy, murem otoczone wszystko, cerkwie jako gęste a świetne stoją, wszystko murowane, domów za murem nie widać.

  "W Polsce takiego nie mamy" - a pisał to w epoce złotego polskiego wieku. Nuale potem car Iwan w sześć tygodni zamordował w Nowogrodzie 60 000 ludzi i dobre wiadomości z Rosji skończyły się raz na zawsze. Dobre wiadomości odtąd mogą być tylko przewrotne - im więcej Moskali dostanie w łeb, tym bardziej wzrośnie jakość rasy ludzkiej.
 • Mało wiem o Rosji, ale chyba ciąży nad nią przekleństwo Moskwy. Gdzieś tam w dawnych wiekach były jakieś państwa, wręcz kultury, godne podziwu, ale to było dawno. To właśnie Nowogród Wielki i Kijów. Może jeszcze jakieś inne których nie potrafię zidentyfikować i wymienić. Potem Tatarzy i złamanie kręgosłupa Rosji i Rosja z tatarską mentalnością. Moskwa dla Rosji jawi mi się jak odpowiednik Prus dla Niemiec tyle że dużo wcześniejszy.Wszystko pożera, niszczy i zamienia w agresywną pięść. I w Moskwie zawsze władza mająca swój naród w głębokiej pogardzie i trzymająca go w biedzie pod butem. A ten but to przeważnie z jakimś obcym obcasem i szpicem - a to jacyś Waregowie czy inni zbóje z północy, a to Niemcy czy w gospodarce Holendrzy albo Francuzi. I ta władza i elity kompletnie zdeprawowana, nihilistyczna i zapatrzona w Zachód.
 • Mei bi to chęć użycia broni i metod przeciwnika jako strategia powoduje to kopiowanie i import fachowców od budowniczych statków po Eulera matematyka
  Btw Ignatz kiedyś dał fajnego mema z Eulerem
 • edytowano March 2018
  O!
  Znalazłem !
  Stwarzają dobre warunki do pracy. Nawet całe miasto są w stanie zamknąć. Z naukowcami w środku
  image

  //romek: powyżek to link do strony ze zdjęciem!//
  image
 • los napisal(a):
  W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego.
  A to jakaś nowość?
  No, to że Kazimierz Jagielączyk, książę Nowogrodu nie bardzo go uratował przed radziecką inwazją, to nie nowina.

  Nowiną jest fakt, że już nawet Saszka Dugin nie kocha el Cutaphono. Tylko prof. Adam Wielomski przy niem stoi i stać chce.
 • Zwykłe zawiedzione ambicje. Imperium się nie odradza, więc Kutafon się nie sprawdził. I chyba rzeczywiście się nie sprawdził, bo strefa wpływów moskiewskich się kurczy.

  To choroba upadłych imperiów, niedawno podobną konwersację prowadziłem z Angolem, któren tak płakał za Brytfanną, co to rządziła morzami:
  Just a couple of billion people. A mostly shared language and values. And, yes, sport...most of which the British invented and now graciously lose at. And a mostly common legal system.

  Legal systems are fascinating. The English system in essence says that if there’s no law against something then you can do it.
 • Aż mi przypomniało, jak to Srul wyzwolony z polskiego obozu w Dachau pojechał do Lądka Zdroju, gdzie w 1948 spotkał starego przyjaciela Mośka, który w czasie wojny zrobił majątek na czymś tam.
  - Och Mosiek, masz piękna żona, piękny dom, piękny samochód, to ty musisz być szczęśliwy!
  - Szczęśliwy? Jakże może być szczęśliwy Anglik po utracie Indii!
 • Czekamy na Duginow z Austrii, Węgier, Francji , Portugalii i Hiszpanii.
  W Turcji mają.
  Wszystko byłe imperia
 • A tu coś o wiernym czcicieli Hegemona

  Czeczeńscy przestępcy przestali pełnić funkcję usługodawców innych grup zorganizowanych i od kilkunastu lat zaczęli działać na "niemieckim terenie" samodzielnie. Jak twierdzi "FAZ", w tej chwili przestali być zwykłymi najemnikami, których mogły wynajmować inne grupy przestępcze. Zaczęli pracować na własny rachunek, przejmując w Niemczech częściową kontrolę nad handlem narkotykami, rabunkami, kradzieżami i fałszerstwami.

  REKLAMA

  Informacje te potwierdził cytowany przez "FAZ" dyrektor BKA Michael Nagel. - Naszym zdaniem zorganizowane grupy przestępcze z Czeczenii przejęły większą część rynku handlu narkotykami w Berlinie - powiedział Nagel, dodając, że niemieckie służby obecnie obserwują około 250 osób z Czeczenii i północnego Kaukazu, podejrzewanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych na terenie Niemiec.

  Z informacji Federalnego Biura Kryminalnego wynika, że członkowie czeczeńskich gangów działających w Niemczech mają bliskie kontakty osobiste oraz powiązania finansowe z prezydentem czeczeńskiej republiki Ramsanem Kadyrowem

  Polska przyjęła ponad 70 ooo Czeczenów po obydwu wojnach. Jednak wyjechali dali, nie wiedzieć czemu
 • I te 70 000 nie ma ma umowy o pracę albo choć umowy śmieciowej z Instytutem Spraw Trudnych?
 • Mienia Kadyrowa?
  Otlitshno!
 • edytowano March 2018
  Fama głosi, że zagraniczne Instytuty Spraw Trudnych nierzadko korzystają z usług outsourcingu różnych mafiozolów i gangusów.

  W razie gdy coś pójdzie nie tak, to taki osobnik nie ma żadnego formalnego powiązania z Instytutem i slużbami.
 • Z tego co mi wiadomo to Kadyrow prowadzi spora działalność na zlecenie rosyjskiego Instytutu Spraw Trudnych. Tak więc nie byłbym taki pewien że Czeczeńska mafia w Niemczech działa samodzielnie.
 • Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
  jaśniej proszu
 • nu prosta
  po co Kalisz jeździł do Londyna?
  po co Dutkiewicz zapraszał na londynskich słupach do pracy we Wrocku?
  żeby w Polsce napisali i pokazali w tv

  podobnie jak w Polsce polityka zagraniczna jest czyniona na użytek wewnętrzny. niech wyrzucą 23 naszych, to my im pokażemy
 • Iakie to wesołe facejcje robią bojarzy swojemu caru:

  [Podczas popijawy w Mińsku Litewskim, Łukaszenko] Stwierdził, że najbezpieczniejsze jedzenie serwują Putinowi, po czym chwycił talerz prezydenta Rosji i podstawił go Saakaszwilemu. W tym momencie Putin wpadł w furię, rzucił widelec i wykrzyknął, że nie ma nic wspólnego z morderstwem Litwinienki.
  https://kresy24.pl/jak-lukaszenka-putina-do-furii-doprowadzil/
 • Stalin się specjalizował w takich wesołych szutkach.
 • edytowano March 2018
  los napisal(a):
  Stalin się specjalizował w takich wesołych szutkach.
  "A co Wy - jeszcze nie rozstrzelani?

  He, he...żartowałem."

  Zaiste Soso to nastajaszczij szutnik był.
 • qiz napisal(a):
  ms.wygnaniec napisal(a):
  Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
  jaśniej proszu

  Czyli jakiś duży problem wewnętrzny z klasyczną ucieczką do przodu. To oczywiście spekulacja.
 • Dobre, dobre, u nas też może PO wygrać wybory!
 • edytowano March 2018
  O Rosji taki tekst (można ściągnąć): http://jacek.kwasniewski.org.pl/teksty/#Rosja_czyli_nieszczescie_swiata
  Facet z mojego wydziału. Mało kto chyba zna, ale w swoim czasie było o nim głośno. Za komuny wydziałowy dysydent. Była zadyma z wielokrotnym uwalaniem doktoratu jego i Drygalskiego przez komuchów. Po transformacji obaj "poszli w ministry". Znaczy Drygalski likwidował RSW a Kwaśniewski przez wiele lat kręcił się wokół prywatyzacji jako komercyjny doradca za sporą kasę. Wiem bo stopniowo skosił z wielką czwórką i wchodzącymi bankami inwestycyjnymi wszystkie lukratywne i znaczące zlecenia. Ja z kolegami musieliśmy pójść gdzie indziej i pozamykać nasze małe firemki konsultingowe bez politycznego umocowania. Potem mi zniknął z oczu. Z biogramu widzę że długo kręcił się w biznesie konsultingowo-finansowym. Miał nawet epizod w Iraku, jak rozumiem z Belką, czyli naszym wspólnym kolegą z wydziału.Nieco mnie zdziwiło jego późniejsze zainteresowanie historią myśli ekonomicznej i chrześcijaństwem jak widzę w biogramie. No chwała mu za to. Teksty ma takie sobie, ale widać pracę nad bibliografią i użyteczne streszczenia i syntezy.Polecam bo krótkie.
 • Uczciwość wyborów w Rosji nie budzi żadnych wątpliwości:
  https://twitter.com/twitter/statuses/975286931000037376
 • Jeden z moich kolegów w liceum powiedział, że "Rosja to takie wielkie gówno po którym biegają orki". Niczego madrzejszego nie słyszałem.
 • To przecież o Niemczech było.
 • Przy takim rozgrzaniu dobrze, że tow Putę je zdobył 110% głosów: https://twitter.com/twitter/statuses/975286931000037376
 • Widać tyle nie potrzebował. Skromny jest wódz orków.
 • w temacie Rosji polecam "Ładunek 200", jeśli kto jeszcze nie widział
 • W Rosji zbliża się przesilenie biologiczne. Putin powoli wkracza w wiek podeszły. Jego siły stają się niewystarczające dla morderczego reżimu pracy w warunkach stałego zagrożenia zewnętrznego i wewnętrznego, intryg i manipulacji. Coraz trudniej mu będzie nadążać. W Rosji zwykle taki przywódca ewoluuje w kierunku sztucznie odżywianej bezmózgiej rośliny. Przywództwo staje się jeszcze bardziej nieobliczalne i ukryte. Wieloosobowe kierownictwo skupia się coraz bardziej na wewnętrznych rozgrywkach o sukcesję. To osłabia system, jeszcze bardziej go korumpuje i paraliżuje działania. Następca zwykle w takich razach jest słaby i przejściowy dla uniknięcia krwawej rozgrywki o przywództwo. Potem albo się emancypuje i wyrasta na prawdziwego przywódcę jak właśnie Putin, albo następuje kolejna runda aż do tego samego skutku. W tych okresach osłabienia pojawiają się szanse na urwanie czegoś Rosji. W momentach zmiany szanse na nowe ułożenie stosunków - jakieś niewielkie korekty bo Rosja, dopóki istnieje, nigdy się realnie nie zmieni, w tym jej interesy i stosunek do Polski.
 • Rafał napisal(a):
  W Rosji zbliża się przesilenie biologiczne. Putin powoli wkracza w wiek podeszły. Jego siły stają się niewystarczające dla morderczego reżimu pracy w warunkach stałego zagrożenia zewnętrznego i wewnętrznego, intryg i manipulacji. Coraz trudniej mu będzie nadążać. W Rosji zwykle taki przywódca ewoluuje w kierunku sztucznie odżywianej bezmózgiej rośliny. Przywództwo staje się jeszcze bardziej nieobliczalne i ukryte.
 • Filioquist napisal(a):
  w temacie Rosji polecam "Ładunek 200", jeśli kto jeszcze nie widział
  To ten film przy którym wszystkie polskie patologie Smarxowskiego czy innych to tylko żart?
 • raste napisal(a):
  Filioquist napisal(a):
  w temacie Rosji polecam "Ładunek 200", jeśli kto jeszcze nie widział
  To ten film przy którym wszystkie polskie patologie Smarxowskiego czy innych to tylko żart?
  tak, osobiście nie dałem rady normalnie obejrzeć do końca, dopiero po jakimś czasie doobejrzałem
 • Do tego warto obejrzeć "Czekiste" i "Cara" Łungina. W tej kolejności. Wtedy widać historyczną ciągłość moskiewskich wynaturzeń.
 • A najlepsze że to wszystko do kupy tworzy harmonijną całość. Te biedne, patologiczne nachlane prowincje i kapiący złotem Kreml. To Rosja.
 • Rosja przedrewolucyjnej nie była biedna. Była bardzo bogata po równo od muzyka do barina.
 • To akurat nie jest cecha wyróżniająca Rosję. To jest cecha wyróżniająca satrapie. Jak muslimskie to nie chlają, przynajmniej publicznie. Za to gwałcą, biją i czasem mordują. Inna rozrywka, bardziej męska ich zdaniem.Oczywiście taki system społeczny wywołuje nieuchronnie biedę i zacofanie. Takie satrapie jak Arabia Saudyjska i niektóre podobne są wyjątkami potwierdzającymi regułę. Mają wielkie źródło dochodu bez pracy i organizacji i je marnują na przepych satrapy i jego dworu oraz armii i możnych.W Rosji tak samo.
 • https://www.airpano.ru/files/North-Pole/2-2image
  Ten potężny statek zbudowano na 50-lecie wygranej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Maszyna wymaga 140-osobowego personelu i jest w stanie zabrać 128 gości. Długość całego statku to 150,7 m przy szerokości maksymalnej 30 metrów. Zanurza się na 11 metrów pod wodę i przebija nawet 2,8 metrowy lód.

  Dzięki napędowi atomowemu zasilanego z dwóch reaktorów, statek osiąga moc 74 000 koni mechanicznych. To daje możliwość przemierzania wód z prędkością nawet 18 węzłów a jego wyporność to 25 840 ton. 50 Let Pobedy to ostatnia jednostka klasy Arktika zasilanych przez energię jądrową.

  Budowa statku rozpoczęła się w październiku 1989 r. w Stoczni Bałtyckiej, jednak prace zostały wstrzymane w 1994 r. Z powodu problemów z finansowaniem prace wznowiono dopiero w 2003 r. Budowa zajęła prawie 18 lat, ostatecznie ukończono ją na początku 2007 r.
  flickr.com

  W sierpniu 2017 r. statek ustanowił nowy rekord czasu tranzytu na biegun północny. Podróż z Murmańska na biegun trwała 79 godzin, 50 Let Pobedy dotarł na miejsce o godzinie 02:33 17 sierpnia 2017 r. Jak wygląda taka podróż możecie zobaczyć pod tym adresem, na pięknych zdjęciach panoramicznych w 360 stopniach.

  14 dni podróży przez arktyczne lody to wyjątkowe przeżycie. Ale to trochę kosztuje. Oferty zaczynają się od około 28 tys. dolarów. Do wynajęcia oferowane są kabiny z telewizorami, odtwarzaczami DVD, widokiem na zewnątrz i innymi udogodnieniami. Niektóre wyposażono nawet w ekspres do kawy i sejf.

  Pobyt na statku oferuje atrakcje niczym z hotelu na rajskiej wyspie. Bar all-inclusive, posiłki przygotowywane przez szefa kuchni, spotkania towarzyskie, bar z niesamowitymi widokami, biblioteka, siłownia a nawet dwie sauny i mały basen. Na pokładzie znajduje się również helikopter, który można wynająć. Kolejna ekspedycja jeszcze w tym roku 13 czerwca - 26 czerwca 2018 r.
 • https://wiadomosci.wp.pl/ostrzezenie-przed-mundialem-w-rosji-nie-zabierac-ze-soba-smartfonow-6232396904982145a

  Ostrzeżenie przed Mundialem w Rosji: nie zabierać ze sobą smartfonów
  MSW Nadrenii Północnej-Westfalii ostrzega swoich pracowników przed zabieraniem na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji prywatnych smartfonów.

  Ministerstwo spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii uzmysławia swoim pracownikom, że rosyjskie służby mogą wczytywać się w prywatne smartfony i ostrzega przed zabieraniem telefonów komórkowych na Mundial w Rosji od 14 czerwca do 15 lipca. Niemieckie władze wskazują, że także inne, prywatne urządzenia elektroniczne mogą być celem szpiegostwa. Z tego powodu zaleca się zrezygnować z zabierania laptopów i smartfonów – napisano w 3-stronicowym wewnętrznym piśmie ws. bezpieczeństwa i podróży związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Pismo to jest w posiadaniu redakcji "Welt”.

  Ministerstwo spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii wskazuje także na to, że zagraniczni goście, aby móc bez wizy wjechać do Rosji, potrzebują tak zwane Fan-ID, które mogą uzyskać online. Kibice muszą tylko podać Ministerstwu Komunikacji i Mediów Federacji Rosyjskiej swoje dane osobowe: nazwisko, imię, imię ojca, datę urodzenia, płeć, dane dokumentu tożsamości, obywatelstwo, numer biletów lub numer zamówienia biletów, zdjęcie nie starsze niż sześć miesięcy, numer telefonu komórkowego, adres mailowy i adres pocztowy. Dane te są przetwarzane przez rosyjskie ministerstwo w celu "weryfikacji przez federalne władze wykonawcze w zakresie bezpieczeństwa”.

  Niemieckie ministerstwo chcąc zminimalizować swoje własne ryzyko podkreśla, że pracownikom zabronione jest korzystanie ze służbowego adresu mailowego, służbowych telefonów komórkowych czy podawanie adresu miejsca pracy jako adresu pocztowego przy składaniu wniosku o Fan-ID.
 • Zabrać notesy i ołówki!
  I paczkę kopert -znaczki pocztowe kupi się na miejscu...

  A, nie - ruskie otworzą listy, zanim wyjadą z rossijii.

  :)
 • Nu nu, a haseł do kąt i smarkofonów M. le President nie wymaga?
 • Zdolnych matematyków mają
  Przecie
 • Jak jest 160mln ludzi to znajdzie się i matematyków i artystów i co tam chcesz
 • Rosjan? Sto milionów najwyżej.
 • Miał na myśli Rassiju. Imperium
 • Sto trzydzieści z czego trzydzieści milionów modli się na dywanikach. Rosjanom odradzę odwracanie się do nich plecami.
 • Czyli czeka nas przyszłość Etiopii
 • Somalii albo Eyrtrei ?
 • A czemu Somalii? Etiopia to chrześcijański kraj otoczony przez muzułmanów.
 • Bez przesady. Kenia i Uganda nie są muzułmańskie.
 • Czechy i Słowacja też nie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.