Nasz nowy prezydent?

edytowano March 16 w Forum ogólne
Łukasz Szumowski
Następna kadencja.
Uważam że lepszego na horyzoncie nie widać.

image
«13

Komentarz

• Jak dożyjemy?
  • Jestem za.
  • Też mi taka myśl przemknęła przez głowę.
  • Na dzień dzisiejszy wygrałby w cuglach, w I turze.
    Natomiast niestety najnowsze sądaże pokazują że Kidawa pikuje a na czoło peletonu (czyli na II miejsce) wysuwa się K-K.
  • Wygląda na rozsądnego człowieka ,naprawdę myślicie że chciałby?
  • Widzę, że nie tylko mnie to przyszło ostatnio do głowy.
  • Kilka uwag do szczytnego pomysłu:
    1. Prawo Parkinsona: każdy wspina się na swój szczebel niekompetencji, a pracują ci, którzy tego szczebla jeszcze nie osiągnęli. Pan Szumowski jest obecnie na szczycie "piramidy kompetencyjnej" w dziedzinie, w której jest fachowcem. I ciągle pracuje. Szkoda by było odsyłać go tam, gdzie jest laikiem.
    2. Jak takie pomysły staną się głośniejsze, to M.M. go zetnie po samych butach. Szkoda by było...
  • loslos
    edytowano March 16
    Ech, wy podskakiwacze sekundowi... Reakcja na impuls jest przecież zwierzęca, przecież człowiek wzorem aniołów ma w świadomości wieczność przed i wieczność po. Św. Tomasza z Akwinu nie czytali cyco?
  • @krzychol66 w pełni popieram obydwa punkty, może z drobną poprawka do 1. Zasada Petera. ;)
  • Może i w tej?

• Prezydent nie pracuje sam. Nie musi znać się na wszystkim. Powinien mieć najlepszych doradców w każdej dziedzinie.
    Jeśli ktoś go namówi na kandydowanie, ja zagłosuję na niego.
  • Jeszcze zobaczymy, jak się to wszystko skończy. Nie chwal dnia przed zachodem słońca - mówi porzekadło, i nie piszę tu o p. Szumowskim, bo porządny z niego gość, lecz o odbiorze sytuancji przez lud.
  • Kodziarze dziś protestowali znowu pod Pałacem pomimo zakazów. Podejrzewam że gdyby w Pałacu był Szumowski zachowywaliby się tak samo. Wydaje się że to obłęd. Nienawiść jest u nich silniejsza od strachu przed śmiercią. Druga hipoteza jest taka że oni są już ludźmi Zachodu. Nie wierzą w śmierć, nie przyjmują jej do wiadomości albo uważają że zdarza się tylko wrogom i pechowcom.
  • Na mnie zrobiło wrażenie, że jako młody człowiek pracował w Kalkucie w hospicjum św. matki Teresy.
    W porównaniu z informacją, że jacyś studenci medycyny odmówili praktyk w szpitalu z obawy przed koronawirusem, mogę powiedzieć - oto człowiek godny naśladowania.

Niech nie zostaje prezydentem. Niech będzie ministrem zdrowia przez najbliższe 10 lat.
  • edytowano March 16
    Ciekaw jestem, kiedy p. minister zacznie być hejtowany jako nie-dość-prawicowy, pamiętam jak onegdaj Andrzej Duda był bardzo chwalony za złapanie Hostii..

• Zapewne już jest, ale staram się nie czytać komentów pod wiadomościami.
  • Znajomi KOdziarze są w ciężkim szoku, że taki dobry lekarz, a w rządzie PiS! Ja im tłumaczę, że do rządu PiS idą mądrzy i przyzwoici ludzie, bo do rządu PO poszły już kanalie, więc jest miejsce.
  • edytowano March 16
    Prezydent ? Powinien być przygotowany do prowadzenia (wspólnie z rządem) polityki międzynarodowej. Mieć swego rodzaju blichtr i rozeznanie geopolityczne. Poruszać się między możnymi tego świata, znać protokół, jkod polityki zagranicznej. Znać języki. Dobrze się prezentować, mieć takt i wyczucie, posiadać atrakcyjną małżonkę. I tam takie.

Najpierw proponuję zobaczyć jakie ma uprawnienia prezydent w Polsce i do tego dobrać profil potencjalnego kandydata. Bo bardzo łatwo wsadzić kogoś w nieswoje buty. Naprawdę źle życzycie Szumowskiemu ?
  • JORGE ok
    W sumie racja
  • Nadałby się na MON albo przynajmniej Sztab Generalny. Ma talent, odwagę i wolę. Reszta, czyli wiedza wojskowa to ozdobniki. Da się uzupełnić. Z pewnością to łatwiejsze niż medycyna.
  • Nic w pobliżu Dudy!
  • Jorge ma rację, ale z drugiej strony w Polsce prezydent to także taka trochę "ojcowska" figura, ludzie też chcą, żeby trochę był, a trochę nie był politykiem. W tym sensie prof. Szumowskii spełnia oczekiwania, i pewnie też dlatego pojawiły się takie głosy (bo forum nie jest odosobnione).

Ale 5 lat to za dużo, żeby wysuwać jakąkolwiek kandydaturę. Za kilka lat będziemy żyli zupełnie czymś innym.
  • edytowano March 16
    Jak juz ponaprawia co sie da w MZ to za Gowina go. Wszelkie kwalifikacje posiada.
  • Trza by z 50 % na PiS sam w wyborach mieć aby Gowina wyautować.
  • Luuuuuuuuuuuuuuuuuuudzie!
    Dajcie spokój!
    Wreszcie nam się trafił prawdziwy fachowiec na najtrudniejszym odcinku i natychmiast chcecie go wszędzie.
    Oby wytrwał w MZ. Niech Pan Bóg nad nim czuwa i wspiera go tam, gdzie jest.
    Niech mu kłód pod nogi nie rzucają. Zwłaszcza swoi.
    Ejmen
  • I niech mu zdrowie dopisuje i siły. +++
  • Ważniejsze jest to, że przed ministrowaniem (pamiętajcie, że był wickiem nauki u Gowęę!) był zaangażowany w firmę założoną przez brata. Jako że młodszy opchnął swoje udziały, a firma do niedawna jakoś sobie radziła na giełdzie, to mam nadzieję, że i starszy z braci coś na tym zarobił. Jeśli tak- to z dużym prawdopodobieństwem jest niezależny finansowo i nie wejdzie w buty typowego politycznego pieczeniarza.
  • Hohoho! Brat naszego ministra to nie byle kto w świecie nauki. Szkoda takich umysłów do polityki. Więcej dobrego zdziałają w swoich specjalnościach.

"Marcin Szumowski jest z wykształcenia fizykiem atmosfery. Jako młody naukowiec prowadził w USA badania dotyczące metod i symulacji związanych z zachmurzeniami w obszarach przybrzeżnych. Jego badania były opłacane przez amerykańskie ministerstwo obrony."
  • Mania napisal(a):
    Hohoho! Brat naszego ministra to nie byle kto w świecie nauki. Szkoda takich umysłów do polityki. Więcej dobrego zdziałają w swoich specjalnościach.

"Marcin Szumowski jest z wykształcenia fizykiem atmosfery. Jako młody naukowiec prowadził w USA badania dotyczące metod i symulacji związanych z zachmurzeniami w obszarach przybrzeżnych. Jego badania były opłacane przez amerykańskie ministerstwo obrony."
    Kasę zrobił na firmie informatycznej obsługującej EKG, biznes z bratem. W świecie nauki nie jest żadną postacią. To jest high-tech biznes.
  • Maria napisal(a):
    Luuuuuuuuuuuuuuuuuuudzie!
    Dajcie spokój!
    Wreszcie nam się trafił prawdziwy fachowiec na najtrudniejszym odcinku i natychmiast chcecie go wszędzie.
    Oby wytrwał w MZ. Niech Pan Bóg nad nim czuwa i wspiera go tam, gdzie jest.
    Niech mu kłód pod nogi nie rzucają. Zwłaszcza swoi.
    Ejmen
    +1

Rozumiem, że apel wątkotwórczy jest wyrazem uznania dla pracy wykonywanej przez Pana Ministra, ale Polska potrzebuje ludzi takiego formatu na wielu ważnych stanowiskach , w zależności od talentów i specjalizacji. Tu mamy chyba właściwego człowieka na właściwym miejscu.
  • 15 ministrów w kwarantannie.
    Jak wstawią szybę przez środek pokoju u PMM, to posiedzenia bez przeszkód się odbędą
  • Wystarczy Skype.
  • edytowano March 17
    Na oko nie nadaje się na prezydenta. Nie podzielam zachwytu. ;-)
  • Chcecie durnia na prezydenta, bo mądrych szkoda?!
  • edytowano March 17
    AnnaE napisal(a):
    Chcecie durnia na prezydenta, bo mądrych szkoda?!
    Sztraszna manipulacja, kochana Koleżanko. Ale odpowiem serio:
    nie, nie chcemy durnia. Ani na prezydenta, ani na żadnym innym stanowisku.
    :D
  • Galba był znakomitym kandydatem na Cezara... ;)
  • edytowano March 17
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Galba był znakomitym kandydatem na Cezara... ;)
    Musiałam sprawdzać, co poeta miał na myśli. Internet to jednak potęga. :)
    https://www.imperiumromanum.edu.pl/biografie/galba/
  • Pewnie idzie o słowa Tacyta: Dla jego cnót wielu by go uznało za idealnego kandydata do urzędu cesarza, gdyby nie to, że cesarzem był.
  • omnium consensu capax imperii nisi imperasset - tak bez związku z wątkiem mnie najszło.
    Współczesne teorie nazywają to poziomem niekompetencji ale ja wolę oryginał.
  • Oczywiście. Jeno ja ich nie znałam. Są na końcu linkowanego artykułu.
  • Maria napisal(a):
    Oczywiście. Jeno ja ich nie znałam. Są na końcu linkowanego artykułu.
    Ale tak to, ta pani Tacyta cyta!

• Jeszcze będziecie kwiiiiczeć, gdy się okaże o co tu chodziło.
  • qiz napisal(a):
    Jeszcze będziecie kwiiiiczeć, gdy się okaże o co tu chodziło.
    oooo, ta osoba liczby mnogiej , jest interesująca
  • Michał5 napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Chodzi o fanów mości ministra, z piekła rodem. Drugiej Kalkuty mu się zachciało.

Ale jak nas wyszczepi, to ho ho ho.
    Jutro zrobię sobie listę fanów, wrócimy do niej. Za kwartał, albo za rok.
  • Łukasz Szumowski stwierdził, że podpisał się pod propozycją Jarosława Gowina dot. przedłużenia kadencji prezydenta o dwa lata. Ocenił ją jako bardzo dobrą "z ludzkiego, medycznego punktu widzenia". Pytany o rekomendację dot. wyborów prezydenckich zapewnił, że przedstawi ją pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego.
  • edytowano April 16
    qiz napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Chodzi o fanów mości ministra, z piekła rodem. Drugiej Kalkuty mu się zachciało.

Ale jak nas wyszczepi, to ho ho ho.
    Jutro zrobię sobie listę fanów, wrócimy do niej. Za kwartał, albo za rok.
    Twoje wypowiedzi brzmią coraz bardziej jakbyś sympatyzował z poglądami Grzegorza "Sputnika" Brauna szukającego ostatnio Żydów po lasach....

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.