Papcio Chmiel R.I.P.

Komentarz

• Jeden z lepszych dialogów (z pamięci):
    Romek: Dotychczasowy system uczłowieczania Tytusa nie zdał egzaminu
    Tytus: Mówiłem, że to wina systemu a nie moja.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    WTEM!

+
    +
  • Budyń:
    ... dla mnie najważniejszym przesłaniem z Tytusa było, że myć się nie trzeba, bo rzeka pod obstrzałem.
  • edytowano January 22
    Niewyczerpana kopalnia cytatów...
    Moje ulubione to: "Zawiłe ale genialne", "Niemożliwe ale śmieszne", "Nie wiem, co to prestiż, czy to brzuch?" "Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne".
    Nawet moja Mama, której o to nie podejrzewałem, przyznała się dziś, że gdy zaparza sobie herbatę ze skrzypu, przychodzi Jej na myśl od razu:
    "Na prawo skrzypi skrzyp, na lewo lepi lepidodendron".

RIP
    +++
    [*]
  • R. I. P.
  • edytowano January 22
    R.I.P.
    ♰♰♰

Uwielbiałem!
    Miałem 11 ksiąg (do prasolotu włącznie) plus dwie kompletne księgi powycinane z jakiegoś tygodnika dla dzieci wychodzącego w latach 70-tych. Podobno mój Tata oddał to wszystko jakiemuś dzieciakowi z rodziny. :((

Teraz to czeka na mnie w Warszawie, jak przyjadę. =P~

image
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    R.I.P.
    ♰♰♰

Uwielbiałem!
    Miałem 11 ksiąg (do prasolotu włącznie) plus dwie kompletne księgi powycinane z jakiegoś tygodnika dla dzieci wychodzącego w latach 70-tych. Podobno mój Tata oddał to wszystko jakiemuś dzieciakowi z rodziny. :((

Teraz to czeka na mnie w Warszawie, jak przyjadę. =P~

image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

+++
    ze Świata Młodych... Też wycinałem. Wychodził we wtorki, czwartki i soboty.
  • Mruk napisal(a):
    ...ze Świata Młodych... Też wycinałem.
    Me too.

• Na tvp1 był dziś długi film o Papciu, w czasie największej oglądalności, po 20.00. Brawo.
  • Ale to tylko w jeden z trzech dni było, bo w inny był komik Kleks a w inny jeszcze coś. W sobotę zaś był kącik motoryzacyjny i auta też można było wycinać. Np. Aston Martin Lagonda (można zerknąć, jak to wyglądało).

Co zaś do zmarłego Papcia, to był wielkim człowiekiem, któremu jam nie godzien butów czyścić, ale z tych komiksów to mi utkwiło też jak trójka bohaterów tańczyła wokół ogniska z młodymi komunistami z bratnich krajów a i chyba Fidel też tam pląsał?

I jeszcze jak silnikiem z wannolotu podłego amerykańskiego rasistę przemalowali na Frojda Żorża.

Ale piszę to z pamięci, to mogłem coś pokręcić.

Za Papcia oczywiście +

• +

"Ala ? Naprawdę?"
  • Nie był przedstawiony z imienia, ale istotnie, wyglądał jak Fidel.
  • "Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna" :)
  • "Czok, czok, kozaczok!" :-)
  • "Wynalazek, choć nie z USA, w górę niesie nam Tytusa"
  • tu podam ciekawskim linki do fejsbóka dzieci Papcia:

córka Monika

i syn B. Chmielewski
    B. Ch.
    11 years ago my Dad asked my sons Lucas and Marcus what they would say at his funeral. They came up with this poem which he published in this book of his eulogies. Funny and poignant, please read it. Maybe the grandsons inherited his cartoonist genes?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221384936347248&id=1064345584
    image

image

• Ło, a wiecie, że TVP zdążyła przed Panem Bogiem i jeszcze za życia zmachała Papciowi elegancki film wspominkowy?

https://vod.tvp.pl/video/papcio-chmiel,papcio-chmiel,51800020

Nayprzedniey poruszyło mnie, że Papcio taki pomarszczony chodzi gdyż wszystkie stare książeczki zdekomunizował, rysując je na nowo, a te patafiany cięgiem wydają wersje czarno-białe, tj. czerwono-czarne.
  • edytowano February 11
    a pociągnę o córze...

była w 2017 roku bohaterką reality serii TVN "Żony Hollywood"

strona www artystki
  • edytowano February 10
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ło, a wiecie, że TVP zdążyła przed Panem Bogiem i jeszcze za życia zmachała Papciowi elegancki film wspominkowy?
    Jeden pan w tym filmie mówi, że Tytusa nie czytają ludzie młodsi niż 40 lat. Przykład moich dzieci mówi że to nieprawda.

• Już wnuczki czytają/oglądają.
    :)
  • wczoraj do der Fakt była Księga I,
    którą za 4,5 zł zakupiłem. (z 1966 r.) :)
  • "Cały dzień nie stałem, trochę siedziałem na murku"

W późniejszej wersji dobudowane zostały narodziny Tytusa: "Z głupiej plamy..." "Mądry, hura, niech żyję!"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.