Duda jest najlepszy, nawet jak go nie ma ;)

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9663

Zwłaszcza polecam właśnie list Dudy, choć odczytany z kartki. Mocny, mocniejszy na pewno niż późniejsze wystąpienia na konferencji, przy których literalnie przysnąłem.

"Reprezentują państwo zawody i dziedziny nauki, które wiążą się ze sferą demokratycznie ustanawianych powinności i zakazów. Jednocześnie są państwo ludźmi wiary. Obie role, w jakich państwo tutaj występują, nie wykluczają się. Każdy człowiek powinien mieć jedno sumienie i jeden spójny system wartości, bez względu na dziedzinę życia, w której w danym momencie działa."
Otagowano:

Komentarz

 • Na uroczystościach pogrzebowych Wyklętych-Niezłomnych tydzień temu, też najdłużej było oklaskiwane wystąpienie urzędnika z Kancelarii, który odczytał list PAD.
 • jasnagora.com i jasnagora.pl, ciekawe!
 • przemk0 napisal(a):
  jasnagora.com i jasnagora.pl, ciekawe!
  Ech, amatorzy.
  www.lichen.biz - oto właściwe rozszerzenie!
 • Andrzej Duda zapytany został o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, który powiedział, że "gdyby nie weta prezydenta to relacje Polski z Unią Europejską byłyby inne". - Pamiętam zupełnie odwrotne wypowiedzi pana prezesa z 2020 roku, kiedy mówił, że to słuszne decyzje - skomentował prezydent.

  - Wszyscy ci, którzy pamiętają, jak wyglądała wtedy sytuacja i jak wyglądał przebieg tego procesu zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości, wie, z ilu kwestii potem prezes Kaczyński sam się wycofywał. Trwa w tej chwili starcie pomiędzy polską racją stanu a środowiskami prawniczymi, które chcą władzy - powiedział prezydent.
  Sędziowskie organizacje pozywają Brukselę. Chodzi o KPO

  Duda zapytany o to, czy Polska dostanie pieniądze z KPO odpowiedział, że to "problem politycznie dziś rozgrywany". - Sam uczestniczyłem przez szereg tygodni w procesie rozmów, kiedy powstawała ustawa. Mimo wszystkich ustaleń, moich rozmów: te ustalenia zostały złamane. Okazuje się, że dla KE, jej przedstawicieli, niektórych polityków UE te słowa, które wtedy wypowiedzieli nie mają znaczenia - mówił Andrzej Duda.
 • Agata Kornhauser-Duda, która sama przez 17 lat pracowała jako nauczycielka, w przemówieniu odniosła się do pracy w szkole. - Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co to znaczy być nauczycielem i na czym polega praca nauczyciela. Nie jest to łatwa praca, tylko bardzo odpowiedzialna, ale zarazem niezwykle potrzebna i ważna. Ważna dla przyszłości i pomyślności Polski i Polaków. To zawód, który wymaga z jednej strony profesjonalizmu, wysokich kwalifikacji, ale także ogromnego zaangażowania, poświęcenia, empatii i kreatywności - podkreśliła.

  Opisała również, na czym polega praca nauczycieli i zaznaczyła, że nie chodzi w niej wyłącznie o przekazywanie wiedzy. - Praca nauczyciela nie polega wyłącznie na przekazywaniu wiedzy. Polega również na wspieraniu rodziców w wychowywaniu młodych ludzi, na przekazywaniu najważniejszych wartości, wreszcie na ciągłym motywowaniu do działania i rozwiązywaniu osobistych problemów uczniów - mówiła podczas uroczystości.

  Pierwsza dama skomentowała także kwestię wynagrodzeń w oświacie. - Bardzo często mówi się, że zawód nauczyciela to nie tylko zawód, ale i misja społeczna. Ale w związku z tym, że tak jest, zawód nauczyciela powinien być otaczany powszechnym szacunkiem i również odpowiednio wynagradzany. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że polska oświata mierzy się z różnymi wyzwaniami - wskazała Agata Duda.

  Dodała, że w jej przekonaniu "wzrost wynagrodzeń nauczycieli powinien rosnąć wraz ze wzrostem wynagrodzeń w gospodarce". - To absolutnie niezbędne dla umacniania kondycji i prestiżu nauczyciela - skwitowała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.