Nowy prezes PZU _ czyj człeń ?

http://www.rp.pl/Ubezpieczenia/170419597-Pawel-Surowka-prezesem-PZU.html

13.04.2017, Warszawa (PAP) - Rada Nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń powołała w czwartek Pawła Surówkę w skład zarządu PZU SA i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa spółki - poinformowała w czwartkowym komunikacie spółka.
"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (+PZU SA+, +Spółka+) informuje, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała z dniem 13 kwietnia 2017 roku Pana Pawła Surówkę w skład Zarządu PZU SA i powierzyła mu pełnienie funkcji Prezesa Zarządu PZU SA" - napisano w raporcie bieżącym spółki w czwartek nad ranem.
Jak dodano, uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia.
"Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016" - napisano.
Pan Paweł Surówka jest m.in. absolwentem Universite Paris I Pantheon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS).
W latach 2007-2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch, a w latach 2013-2015 pełnił funkcje: członka zarządu Boryszew SA, dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive, prezesa zarządów spółek zależnych z sektora automotive. W trakcie pełnienia swojej funkcji w Grupie Boryszew odpowiadał m.in. za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego.
Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa PKO Bank Polski oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy, odpowiedzialnym za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego.
Od 23 czerwca 2016 roku do 13 kwietnia 2017 roku był prezesem PZU Życie SA.
Zna języki: angielski, francuski i niemiecki.
Surówka zastąpi Michała Krupińskiego, który w marcu został odwołany przez radę nadzorczą z funkcji prezesa PZU.
W środę przez 12 godzin obradowało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA., które w środę wieczorem zdecydowało o odwołaniu z rady nadzorczej spółki Pawła Kaczmarka oraz powołało do niej dwóch członków: Roberta Śnitko oraz Katarzynę Lewandowską. NWZ PZU ogłosiło przerwę do czwartku do godz. 14.
Wszystkie trzy zmiany personalne zgłosił przedstawiciel Skarbu Państwa. Jak dodał, kandydatury do rady nadzorczej uzyskały pozytywną opinię Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.
W trakcie obrad NWZ PZU, zarząd spółki w komunikatach poinformował, że minister rozwoju i finansów odwołał Jerzego Paluchniaka z rady nadzorczej PZU, powołał do rady Anetę Fałek, a Łukasz Świerżewski złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej PZU.
Po środowych zmianach, w skład RN PZU wchodzą: przewodniczący Paweł Górecki, sekretarz Alojzy Nowak, a także Bogusław Banaszak, Marcin Chludziński - oddelegowany do czasowego wykonywania funkcji prezesa PZU, Agata Górnicka, Maciej Zaborowski oraz powołani w środę: Aneta Fałek, Robert Śnitko oraz Katarzyna Lewandowska.
Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa PZU trafiło pod nadzór ministra rozwoju i finansów. Skarb Państwa ma w PZU ok. 34 proc. akcji. (PAP)
Otagowano:

Komentarz

 • Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa PKO Bank Polski
  Jagiełło czyli Schetyna i Morawiecki. W necie piszą, że człowiek Ziobry ale przecież znamy mistrzostwo pana Mateusza w posługiwaniu się agencjami pijarowym, czyż nie?
 • los napisal(a):
  Do stycznia 2016 roku był doradcą prezesa PKO Bank Polski
  Jagiełło czyli Schetyna i Morawiecki. W necie piszą, że człowiek Ziobry ale przecież znamy mistrzostwo pana Mateusza w posługiwaniu się agencjami pijarowym, czyż nie?
  Dokładnie tak. Rano już musiałem prostować w rozmowie, bo znajomy słyszał w RMF.de, że Surówka od Ziobry przecież.
 • Ciekawe123 jakie narzędzia ma Zizou do wyznaczania rad nadzorczych.
 • PZU jest w domenie ministra finansów, to jego człowiek i on za niego odpowiada, patrząc na przebieg kariery typowy "prezes z zawodu". Złego niewiele zrobi ale również niewiele dobrego.
 • W PZU zmieniono 2 dni temu Radę Nadzorczą (2 osoby) , nie ma już w niej ludzi ZZ.
 • 7dmy napisal(a):
  PZU jest w domenie ministra finansów, to jego człowiek i on za niego odpowiada, patrząc na przebieg kariery typowy "prezes z zawodu". Złego niewiele zrobi ale również niewiele dobrego.
  Kolego, mając tak olbrzymi worek z kasą złego albo dobrego można zrobić naprawdę dużo. A z tym "prezesem z zawodu" to mocno mocno przesadzone, jak dotąd był to chłopak na posyłki.
 • Czytam że też karierę zaczął w Meryll Lynch jak poprzedni prezes. Co jest lub było takiego w tym Meryll Lynch?

  A PZU to rzeczywiście worek z kasą i o jej ukierunkowanie, zgodne z POR, chodzi. Dalej nie wiemy o co poszło personalnie i lub merytorycznie.
 • P.O. prezesa był przez moment ten Marcin Chludziński, o którym jeszcze dałoby się napisać, że "nasz" i że lojalny. Wcześniej był w Agencji Rozwoju Przemysłu- ale też go posunęli.
 • Marcin Chludziński jest członkiem RN PZU SA jako prezes ARP, tymczasowo delegowano go z RN do zarządu PZU, delegacja się skończyła z chwilą powołania nowego prezesa - Chludziński nadal jest prezesem ARP i członkiem RN PZU.
 • Ooo, dzięki. Czyli jednak się trzyma.
 • Nowy Prezes GPW Marek Dietl. Czyj czleń?
 • Według Losa mason rytu szkockiego ;)

  Poznałem go, to prawda, na masońskiej, konstrukcjonistycznej imprezie- Polska Wielki Projekt.
  Gruntownie wykształcony, antykomunistyczny menedżer specjalizujący się w inwestycjach kapitałowych w start-upy. Miałem też o nim prywatne referencje z innych ust. Wprawdzie to było 7-8 lat temu, ale biorąc pod uwagę politykę kadrową PiSu- to tak porządny i tak "swój" człowiek (do tego młody i spoza układzików), że aż dziw, że go dotąd nie wycięli ;)
 • qiz napisal(a):
  Gruntownie wykształcony
  Nie konweniuje mi z "absolwent SGH" w cefałce.

 • Syn profesora. Z moich źródeł ojciec ma b.dobre referencje, a wg Losa?
 • A ojcu jak na chcie dali? Bo Ditlow jak mrówkow.
 • Tom.
 • A jak w kuńtekście ostatniej nagonki znajduje Koleżeństwo kompetencje i umocowania panny Sadurskiej?
 • qiz napisal(a):
  Tom.
  A nie Jerzy?
 • Nie.
  Ja wiem lepiej.
 • qiz napisal(a):
  Tom.
  OK
 • nazwa instrumentu jest jednoznaczna, tylko po co ta Szkocja - i dlaczego w kratkę?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.