Opole

135

Komentarz

• dyzio napisal(a):. Jeśli nie „wielka czwórka” to włodarzom miasta zostają już tylko mniejsze stacje ogólnodostępne i kanały tematyczne, albo transmisja w internecie.
    Co to jest ta wielka czwórka? Ja nie mam tv, ale ze słyszenia wiem, że jest TVP, Polsat i TVN. Czy jest jakaś czwarta stacja o podbnym zasięgu? Chodzi o TV Trwam?
  • Dlatego ich wszystkich trzeba zagłodzić. Żadnych dotacji i żadnych zamówień. Zróbmy społeczną listę kurwów, bo na żadną oficjalną PiS nie ma odwagi.
  • kulawy_greg napisal(a):
    dyzio napisal(a):. Jeśli nie „wielka czwórka” to włodarzom miasta zostają już tylko mniejsze stacje ogólnodostępne i kanały tematyczne, albo transmisja w internecie.
    Co to jest ta wielka czwórka? Ja nie mam tv, ale ze słyszenia wiem, że jest TVP, Polsat i TVN. Czy jest jakaś czwarta stacja o podbnym zasięgu? Chodzi o TV Trwam?
    Tez sie zastanawiałem

• Może rozdzielili TVP na TVP1, TVP2?
  • Rafał napisal(a):
    1. Nie mam zamiaru jej potępiać.
    2. Mam jednak prawo nazwać to całe towarzystwo chałturnikami dorabiającymi szczytną ideologię do swoich chałtur.
    Oj, tu się zgadzamy punkt po punkcie.

Festiwal Opole nie był początkiem ujawniania się podziałów artystów na Totalną Opozycją i propolskich, ale stał się już chyba i symbolem i Rubikonem dla wielu.

Rafał napisal(a):
    ...w Żyrardowie też wystąpiła z powodów politycznych i śmierci matki. ...
    :)

• Moje marzenie się spełniło. Jest Kadzielnia!
  • romeck napisal(a):
    Festiwal Opole nie był początkiem ujawniania się podziałów artystów na Totalną Opozycją i propolskich, ale stał się już chyba i symbolem i Rubikonem dla wielu.
    Rubikoniem.
  • Rubiqońem.
  • rubieżą toże
  • Zazu napisal(a):
    Moje marzenie się spełniło. Jest Kadzielnia!
    Jest, czy nie jest? Bo sprzecznie dochodzą odgłosy z miasta Kielce
  • Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.
  • Najgorszy sort nie mógł sobie na to pozwolić. Najpierw wyłamałyby się Kielce a potem kto wie jeszcze.
  • Brzost napisal(a):
    Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.
    Czyli pewnie nic z "Opola" nie będzie. A szkoda, bo mogli zrobić festiwal, na który pozapraszaliby młodych twórców, zrobić koncert debiutów plus kilka starych wyg scenicznych. Ale na organizację od nowa potrzeba czasu, a tego faktycznie było mało :(
  • Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
  • Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
    Dlatego wspominałam o młodych. Takich spoza szajki scenicznej.
  • Nie jest w Kadzielni? Nosz kurde balans! J...artystów!
  • Brzost napisal(a):
    Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.

W wywiadzie dla Onet.pl, Sygut zapowiedział, że w Kielcach odbędzie się w tym terminie Polska Noc Kabaretowa. (romeck: jest to termin zabookwany juz rok temu, nie nic wspólnego z festiwalem. Po porstu nie udało się przenieść kabaretu w inne miejsce - pewnie warunki umowy)
    Nie wiadomo jednak, dlaczego nie dojdzie do współpracy miasta z TVP.

Ale dziś (wtorek, 30. maja) negocjaje nt. ewentualengo innego terminu.
  • Trzymam kciuki za Kadzielnią. Lubię Kielce.
  • Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
    Bardzo przenikliwa diagnoza.
    Jest wielu artystów i naukowców polskich, którzy przez (niby) swoje środowiska zostali wygryzieni, zaszczuci, czasem wprost zniszczeni - i albo słuch o nich zaginął, bo musieli zająć się byle jaką robotą dającą chleb, albo pojawiają się na horyzoncie dzięki osobistej determinacji i nadzwyczajnym zdarzeniom - tak jak np. prof. Binienda,
    O tragicznym losie dr. Ratajczaka nie wspominam.
    A ilu bardzo zdolnym młodym artystom urwano skrzydła...
    To się zaczyna już na poziomie szkoły średniej, w tzw. akademiach artystycznych jest taka sitwa różnych beztalenci i zwyczajnych miernot o dramatycznie niskim poziomie intelektualnym i poziomie - waham się, czy mogę użyć tego słowa - kultury, że wszystko, co nie jest pod sznurek i nie ma umocowania w tej sitwie (nie należy do krewnych i znajomych królika), jest bezlitośnie i bezmyślnie tępione.
  • KAnia napisal(a):
    ...A ilu bardzo zdolnym młodym artystom urwano skrzydła....
    :/
    Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa ...
    Gliński & Gowin
    ...sam nie wiem, bo się nie znam, nie bywam w tych "środowiskach".

• Znaczy są jednostki, a nawet małe środowiska, wykonujące tytaniczną pracę za grosze i pod prąd. To jednak mniejszość. Ta mniejszość jest bardzo słabo wspierana przez wymienionych wyżej G&G.
  • szanowałem kiedyś Sellina, Kaszubę
  • No a Katarzyna Szczot w niedziele w Pacanowie. Tak więc nie chciała śpiewać w Opolu zaśpiewa w Pacanowie ;) Opis całej imprezy
    Co do meritum, to proponuję uszanować decyzję p.Szczot i zaprzestać grania jej utworów w mediach publicznych plus wprowadzić zapis na chałturzenie na imprezach, gdzie sponsorami są Spółki Skarbu Państwa. Jak bojkot to bojkot w obie strony.
    Tu jeszcze dwie uwagi, jedna to co opisał wSieci jak to zaproszono dość obrzydliwy zespół (w warstwie tekstowej) Poparzeni Kawą na imprezę pewnej dużej państwowej spółki (ponoć zagrali szlagier Jarosław Ka).
    A druga to Łydka Grubasa jest też autorem wiekopomnego dzieła 'Gdzie jest Krzyż' więc sugeruję roztropniej dobierać sobie potencjalnych sojuszników.
  • Departament ds Odcinania Ryjów od Koryta w Kulturze niezbędny od zaraz.
  • YouTube niedawno ocenzurowa
    ms.wygnaniec napisal(a):
    druga to Łydka Grubasa jest też autorem wiekopomnego dzieła 'Gdzie jest Krzyż' więc sugeruję roztropniej dobierać sobie potencjalnych sojuszników.
    No właśnie - to ja wrzuciłem Łydkę i ich "gender".
    Czemu? Raz że fajna:) a dwa, że skoro oni się z tego nabijają to znaczy klimat jest po naszej stronie.

Któryś z kolegów (a już wiem - Zjadacz) na Rebelyi słusznie powiedział o "artystach": "oni zawsze wiedzą jaka jest mądrość etapu."

I to jest święta prawda - i tego nie zmienimy. To takie środowisko po prostu.
    Tworzyć klimat (z wyśmiewaniem lewactwa się udało), nie przywiązywać się do nazwisk.

• Łydka Grubasa ma jeden niezły utwór "Gender". Reszta to jakaś mieszanina poglądowa. Ale dobrze grają, mogliby nawet nie podkładać tekstów.
    Mała cytata z "Gender". Nie bić! To nie ja, to oni. "Choćbyś prącie wsadził w bęben, nie zrozumiesz co to gender" - - i w tem otto stylu dalej i dalej...
  • W blender Zazu, w blender:)
  • o ! wuaśnie Zaz!
    fajnie śpiewa!

choć mały problem, bo po francusku

jednakowoż
    spełnia większość postulatów piosenkotwórczych sformułowanych przez Hemara
  • TVP i #Opole zawarły porozumienie ws. organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej. Festiwal odbędzie się we wrześniu.
  • No ale któż tam wystąpi jeśli nie pozwolą wygłaszać przed pieśnią inwokacji antyrządowej?
  • Nieważne. Istotne, że fikacz się przefiknął.
  • Opole srole.
  • JORGE napisal(a):
    Opole srole.
    jeden z wiceprezydentów ma na nazwisko Rol
  • Zaz jest antyimigrancka? Szkandal!
  • edytowano July 2017
    Rodowicz jednak wystąpi :D

"Swój udział teraz potwierdziła Maryla Rodowicz, której Złoty Jubileusz ma być jednym z głównych punktów festiwalu. Wiadomo jednak, że na scenie zabraknie Kayah, która tego dnia ma zaplanowany koncert z Goranem Bregoviciem.

Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-festiwal-w-opolu-maryla-rodowicz-jednak-wystapi,nId,2415884"
  • Niech spada
  • Mania napisal(a):
    Zaz jest antyimigrancka? Szkandal!
    Podobnie jak Marie Jo Perec
    image

• edytowano July 2017
    voytek@bez_portek

Maryla nie zagra w Opolu.
    Zdjęcia z Fiedelem wrzuca PiS.

Maryla zagra w Opolu.
    Zdjęcie z Fiedelem wrzucają przeciwnicy PiS.

Dom wariatów :-)
    image
  • tak czy inaczej zdjęcie z Fidelem jest w modzie w tym sezonie
  • Jak obok stoi Rosiewicz , to oby dwoje mogą zagrać i zaśpiewać w Opolu. I zaśpiewać przebój
    każda Polka głosuje na Olka
  • Szkoda szczepic ryja. Zamist ile toczyc walke o kulture i promowac mlodych artystow jestesmy karmieni perelowskim szambem.
  • edytowano July 2017
    christoph napisal(a):
    Jak obok stoi Rosiewicz , to oby dwoje mogą zagrać i zaśpiewać w Opolu. I zaśpiewać przebój
    każda Polka głosuje na Olka
    ?
    Andrzej Rosiewicz jak pamiętam stał przy Solidarności.
    I wygląda(ł) tak (uśmiech):
    image
    I jego 'Sejm Song' (2011)

A tam dalej w playerze: 'Bronej jak skowronek' :)
  • Waski napisal(a):
    Szkoda szczepic ryja. Zamist ile toczyc walke o kulture i promowac mlodych artystow jestesmy karmieni perelowskim szambem.
    +1
  • Exspectans napisal(a):
    Waski napisal(a):
    Szkoda szczepic ryja. Zamist ile toczyc walke o kulture i promowac mlodych artystow jestesmy karmieni perelowskim szambem.
    +1
    tak działa wolny rynek, hehe...
  • Czy w kulturze gdziekolwiek i kiedykolwiek był wolny rynek? Możemy, moim zdaniem, co najwyżej mówić o konkurencji różnych mecenatów oraz o konkurencji artystów o wsparcie mecenasów. Wolny rynek, w pewnym zakresie, ale też mocno zdeformowanym ideologicznym mecenatem, funkcjonuje w rozrywce.
  • edytowano July 2017
    Nie zapominajmy, że to lekka muza czy jak mawiał Kydryński - muzyka łatwa, lekka i przyjemna.
    Można ją lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że Maryla głos ma nadal potężny i... przynajmniej nie fałszuje. No i dorobek ma też niebywały. Obronię ją trochę. Uważam że bardzo szanowała swoich słuchaczy. Jej występy zawsze były małymi teatrzykami. Zaczynała, gdy mało kto myślał o tworzeniu teledysków, a ona swym strojem (i nie tylko) zawsze nawiązywała do treści wykonywanych piosenek.
    A na zdjęciu z Fidelem jest naprawdę piękna.
    Szkoda że człowiek starzeje się

[-(

image

Jak ona to odegrała...
  • edytowano July 2017
    AnnaE napisal(a):
    Szkoda że człowiek starzeje się
    Na zdjęciach Marka Karewicz nie tylko Rodowicz jest piękna.
    image
    image
    image
    image
    image
    No wiadomo, Stary Belfer lubi sobie powklejać, poprzypominać....

• edytowano July 2017
    Dajcie spokoj, Rodowicz nigdy piekna nie byla, nawet na zdjeciach Karewicza.....
    Mimo, ze fotograf jak widac dobry.

Piekna to byla Audrey Hepburn.
    I calkiem mozliwe, ze Anna Dymna. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.