co z ta dieta?

1235

Komentarz

• Kuba_ napisal(a):
    Brawo dla Pań, dla samego zdrowia warto powalczyć z otyłością czy choćby nadwagą. Nie ma pewniejszej metody niż liczenie kalorii. Sylwetka to miły dodatek :)
    I tu ciekawostka. Gdy mój klub chciał zapromować na FB posta z moim wynikiem (i tym pierwszym zdjęciem), post został... odrzucony. Powód? "Reklama nie jest wyświetlana, ponieważ pokazuje obrazy nadmiernie eksponujące ciało człowieka lub wybrany fragment ciała (np. skupienie się na otyłości brzusznej). TO MOGŁOBY SPRAWIĆ, ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE ODCZULIBY DYSKOMFORT ZWIĄZANY ZE SWOIM CIAŁEM. Unikaj obrazów prezentujących zdjęcia typu "przed i po"."

Czyli otyły nie może czuć dyskomfortu swojej otyłości. Niech sobie zapada na cukrzycę w błogim przekonaniu, że "precz z opresyjną wagą łazienkową".
    FIK
  • Taaaa... pozazdrościć, tobie zrzucić 38 kg zajęło 7 miesięcy, a mnie przytyć 15kg prawie 3 lata.... :D
    Organizm bronił się rękami i nogami...i nie tylko ;)
    Wiesz ile to po drodze koszmarnych wyników lipidogramu?
    A wcześniej zanim zacząłem walkę z "chudoscią" ile to zziębniętych zim przeżyłem?
    Wiecznie czerwony nos i uszy, lodowate palce. Buty grube, skarpety grube i nic. Zero oponki i boczusiu pod skórą....wieczny zmarzluch.
    A ile dodatkowych dziurek w pasku od spodni? Przecież oni, ci producenci, to myślą że obwód w pasie to się zaczyna od 70 w zwyż...
    Niewesołe jezt życie chudzielca....
  • Takich problemów to ja chyba nigdy nie będę miała. :DDDDDD
    Ale z tym odczuciem zimna to jest coś na rzeczy - mnie się zmieniło odczucie zimna po schudnięciu - jestem teraz dużo większym zmarzluchem. :)
  • edytowano December 2019
    A widzisz?
    BTW gratuluję wytrwałości i wyniku.
    Piękna sprawa.
    Oczywiście wszystkim Paniom.
  • Dzięki. :)
  • Anika napisal(a):

Gratuluję!
  • Czemu nie widzę fotek Notto, tylko "image"? Noszsz...!
  • Mania, Ty lepi nie ogląday tych fotek, ja Ci dopsz radze. Na co Tobie ten szok? :D
  • Jak to na co? Na zachętę:)
    Ja np czuję się zachęcony ;-)
  • Tecum, Tobie nie odradzam - Ty se możesz olśniewające kobitki obglondać, ja Ci nie bronię ;)
    Ale Mania?!
  • Na zachętę do odchudzania:)
    Mnie by się np 10-15kg mniej przydało:)

• marniok napisal(a):
    Taaaa... pozazdrościć, tobie zrzucić 38 kg zajęło 7 miesięcy, a mnie przytyć 15kg prawie 3 lata.... :D
    Organizm bronił się rękami i nogami...i nie tylko ;)
    Wiesz ile to po drodze koszmarnych wyników lipidogramu?
    A wcześniej zanim zacząłem walkę z "chudoscią" ile to zziębniętych zim przeżyłem?
    Wiecznie czerwony nos i uszy, lodowate palce. Buty grube, skarpety grube i nic. Zero oponki i boczusiu pod skórą....wieczny zmarzluch.
    A ile dodatkowych dziurek w pasku od spodni? Przecież oni, ci producenci, to myślą że obwód w pasie to się zaczyna od 70 w zwyż...
    Niewesołe jezt życie chudzielca....
    a bo się nie hartujesz:
  • @Dyziu, ja właśnie z takiego hartowana się 5 lat dochodziłem do równowagi, a następne 3 doprowadzałek ciało do równowagi żeby mieć teraz te swoje niecałe 80 kg.
    Za dużo diety płynnej było to i na wióra prawie wysechłem.
  • Maria napisal(a):
    Mania, Ty lepi nie ogląday tych fotek, ja Ci dopsz radze. Na co Tobie ten szok? :D
    Niektóre szoki so ok. Mnie się nie podoba, że wszyscy widzo obrazki, a ja nie :-( Jakiś feler techniczny w kompie cyco?
  • Chyba tak.
  • Mania napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Mania, Ty lepi nie ogląday tych fotek, ja Ci dopsz radze. Na co Tobie ten szok? :D
    Niektóre szoki so ok. Mnie się nie podoba, że wszyscy widzo obrazki, a ja nie :-( Jakiś feler techniczny w kompie cyco?
    A Koleżanka ma adblocka może?
    Bo ja mam firefoxa z adblokiem i też nie widzę obrazków - dopóki nie kliknę tarczy z lewej strony paska adresu a następnie przełączę guzik w pozycję "enhanced tracking protection is OFF for this site"
    Wówczas obrazki się pojawiają.
  • @TecumSeh; no mam adbloka. Wyłączyłam, a obrazków dalej niet :-(
  • Nie chodzi o wyłączenie adblocka tylko o wyłączenie "enhanced tracking protection".
    Ja w firefoxie tuż obok pasku adresu (gdzie dumnie widnieje https://excathedra.pl) mam po lewej ikonkę tarczy, po której to kliknięciu pojawia się okienko o nazwie: Protections for excathedra.pl.

W tym okienku jest w pozycji "on" enhanced tracking protection - trzeba go ustawić na "off" i odświeżyć.
  • edytowano December 2019
    TecumSeh napisal(a):
    Bo ja mam firefoxa
    Oooo, Firefox to główna przyczyna globalnego ocieplenia. Greta jest zawiedziona Kulegi wyborem.

image

Mania napisal(a):
    Wyłączyłam, a obrazków dalej niet :-(
    Nie wiem co jest z Kuleżanki kompem, ale żal mi Kuleżanki. Proponuję kliknąć w te ikonki, które Kuleżanka widzi prawym przyciskiem myszki i otworzyć obrazki w nowym okienku lub zakładce.

• Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Greta jest zawiedziona Kulegi wyborem.
    A ja jej istnieniem:)
  • TecumSeh napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Greta jest zawiedziona Kulegi wyborem.
    A ja jej istnieniem:)
    =))
  • Nie wiem co Mania widzi prawym przyciskiem myszy ale to chyba nie to o co jej chodzi. ;)
  • po diecie mocno warzywnej bez nasion i cukrów, i powrocie do menu swiatecznego mam krwiste plamy na twarzy
    ckm?
  • To pewnie ze wzruszenia.
  • To pewnie od barszczyku
  • christoph napisal(a):
    po diecie mocno warzywnej bez nasion i cukrów, i powrocie do menu swiatecznego mam krwiste plamy na twarzy
    ckm?
    A nie prowadziłeś przy stole dyskusji politycznych?
  • Nieeee!
    Tylko teologiczne
  • christoph napisal(a):
    po diecie mocno warzywnej bez nasion i cukrów, i powrocie do menu swiatecznego mam krwiste plamy na twarzy
    ckm?
    może po barszczu?
  • Mania napisal(a):
    christoph napisal(a):
    ckm?
    może po barszczu?
    Ale to się nie kropi chyba...
  • Nie
    Raczej nie.
    U nasz nie ma barszczu na wigilię
  • Dyziu!
    Ymmd!
  • Zaczynamy!
    Same roślinki, bez oleju i nasion
  • Dzieki Notto! Pięknie!
  • W Wielkim Poście ostro jedziemy z dr Dąbrowską. Ósmy dzień, 5 kg obywatela mniej. Trzymajcie kciuki!!!
  • edytowano March 9
    Szapoba
  • Od popieleca warzywka granat Grapefruit, trochę malin i jagód. Kiszone warzywa. Do pekinskiej trochę pomarańczy, żeby to szło zjeść.
    Brakuje orzeszkow i szklaneczki wieczorem. Wina.
  • Nie jecta pekińskiej. Robaki jo uwielbiajo, więc pekińska jest najbardziej pryskanym warzywem.
  • Też usłyszałem od Siostry rolniczki, co się wyprawia z pekińską w uprawie i mi zbrzydła.

• Nooo pekinska a nie wuhanska
  • Kiwi jecie na Dąbrowskiej?
  • no chyba kiwi złe nie jest, OIDW to sama Dąbrowska podaje w deserkach kawałki kiwusa... ;)

• Od jutra wchodzi łyżka oleju i garść orzechów. Potem serki, soczewica. Kartofel, mąka a na święta może co z ryb albo mięs.
  • Wczoraj czypsy z jarmuzu wg Beaty Dąbrowskiej
    Dużo Zachodu ze zrobieniem.
    Za szybko znikają
  • Mnie się nie udało aczkowiek "wegańsko- trzyposilkowo" daję radę zostawiam Dąbrowską na spokojniejszy czas.
  • Żona właśnie skończyła 2 tyg na Dąbrowskiej.
  • A ja zrobię kamingałt że żadnych diet nie stosuję ;-) W Poście też. Post tym się różni od nie-Postu, że nie kupuję różnych uprzyjemniających smakołyków i w ogóle mniej czasu poświęcam na myślenie o tym, co zjeść.
  • edytowano March 20
    A ja mam tak, że jako łatwo się adaptuję. W Adwencie 2 wegańskie tygodnie to była męka, myślałam ze z glodu sobie ramię odgryzę a terozki idzie jak z płatka. Drzewiey zrobiłam sobie abstnencje kawową tydzień męki a potem poszło.
    Dąbrowskiej nie ogarnełam bo byłam przeziębiona i w obliczu sytuacji odpuściłam.

Mam tez taka refleksję, że chyba ostatecznym rozwiazaniem jest post o chlebie i wodzie jak to moi pradziadkowie czynili, ku mojemu zdziwieniu i konsternacji bo jak trzeba to sobie rzodkiewke kiełkiem nadzieję, kminkiem doprawię w płatkach owsianych zapiekę i skropiwszy cytryna będę się rozkoszować posiłkiem a nie o to chodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.