Niemcy tradycyjnie nie zawiedli

Reszta została w domu.

Komentarz

 • Trzeba poczekać na siedemnastego
 • Alors...No więc, wszystkie przemówienia były bardzo dobre. Duda udzielił krótkiej i świetnej lekcji historii, Steinmeier wytłumaczył kto rozpętał piekło, Pence pogłaskał naszą dumę i wytłumaczył skąd się brała siła naszych bohaterów.
  To dobrze, że Trump i Pence rozumieją Polaków nie gorzej od Reagana.
  Udała się uroczystość.
 • edytowano September 2019
  I podział ról zgodny z oczekiwaniem społecznym.
  Nikt się nie wychylił
 • A po przemówieniu Sztajmajera to chyba z tłumów wyłowiłem okrzyki "Reparacje, Reparacje" ale nie jestem do końca pewny bo w telewizji oglądałem, a prowadzący transmisję cały czas coś opowiadali zagluszając.
  Ktoś, coś?
 • edytowano September 2019
  Ciekawą rzecz napisał historyk pan Karlheinz Weissman. Otóż, powiada, to nie tak, że to polski epidiaskop zaczął pojednanie, o nie, to lutrzyki niemieckie zaczęli w pazerniku 1965 takim oto kwitem: https://de.wikipedia.org/wiki/Ostdenkschrift

  Co ciekawe1, kwit ten na tyle mało jest ważny, że nie posiada nawet polskiej Łajki.

  I jeszcze powiada, że polscy biskupi może i fajnie pisali, ale już 10 lutego 1966 faktycznie swój list odwołali, bo pod naciskiem Partii i ludu bożego puścili list pasterski, w którym szło: "Czy Naród Polski ma powód, by prosić swego sąsiada o przebaczenie? Oczywiście - nie!" Nu, nie wię, jak to się ma do słynnego "Przebaczamy i prosiemy o przebaczanko!"

  Fajny też epizod cytuje z raportów angielskich pan Karlheinz, historyk. Otóż, sierpień 1939, jakiś angielski raportażysta rozmawia z polskim henerałem na temat wojny z Niemcami. Ten mu jasno klaruje, że Niemiec szans nie ma, że go Unia Europejska a NATO pobiją raz-dwa i że Polska z palcem tę wojnę wygra, no może nie z palcem, ale będzie fest srogo.

  Henerał ma mało czasu, gdyż akurat pozuje do obrazu olejnego, na którym jest sportretowany jak w tryumfalnym pochodzie defiluje przez Bramę Brandenburską.

  Brzmi trochę jak satyra?

  Paradox - ściśle tak się tak wojna zakończyła; była może sroższa i dłuższa, ale po dziś dzień mamy żal, że nie zaprosili nas na tę konkretną defiladę, sajuźniki psiekrwie.

  https://jungefreiheit.de/debatte/kommentar/2019/der-wahrheit-ins-gesicht-sehen/
 • Kolega czta jakieś dziwne fanziny
 • edytowano September 2019
  christoph napisal(a):
  Kolega czta jakieś dziwne fanziny
  A co mam czytać? Radźcież!

  Naje Cirsie cięgiem mie każe dziesieńć ojro becalen, a ci są za frajer. I fajnie piszo.

  Na przykład, woglem nie słyszał o tym kwicie Ostdenkschrift albo o odwołaniu "Przebaczania i proszenia o przebaczenie".

  A już z tym obrazem olejnym, to przednie brednie poobiednie, przyzna Kolega.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.