Raport Podkomisji Smoleńskiej

Jest zamknięty i gotowy.
Publikacja najprawdopodobniej zostanie wiadomo-przez-kogo wstrzymana.
Raczej nie mam złudzeń.
AM robi wszystko, co może.
Tu można go posłuchać, jak prezentuje spis treści. Może nawet dokładniej - zawartość Raportu:

Komentarz

• A dla Amerykanów atak na dwie wieże nastąpił jakby wczoraj. Narody się różnią.
  • Sytuancje nie są nic a nic analogiczne. Gdyby muslimy zabiły Trumpa, dziś czerwoni by świętowali.
  • Ale dla nie-czerwonych to by było wczoraj. A dla nas jest?
  • Dla nas na tym forum, jakiejś dziesiątki.
  • > Publikacja najprawdopodobniej zostanie wiadomo-przez-kogo wstrzymana.

Przez kogo?
  • Jarosława Kaczyńskiego oczywiście. Któż inny jest to w stanie zrobić?

Uprzedzam Przemek - kpiny z naszej inteligencji i rżnięcie głupa bardzo nas zdenerwuje.
  • Przemko napisal(a):
    > Publikacja najprawdopodobniej zostanie wiadomo-przez-kogo wstrzymana.

Przez kogo?
    Ozyrysa, ofkors.

Ciekawe, czy wyrazi zgodę na prezentację Raportu rodzinom ofiar, czy kolejny raz stwierdzi, że "nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę". I nawet to uniemożliwi.
    A pomniejsze pieski gorliwie zaszczekają do wtóru.

Oczywiście, jeśli się mylę i np. w ciągu dwóch miesięcy Raport zostanie opublikowany, szczerze się pokajam.

Zwracam uwagę, że AM nie odpowiedział p. Wierzejskiemu na pytanie, jaki jest harmonogram prezentacji...

A Karnowscy już wcześniej na wszelki wypadek zełgali, że "termin publikacji AM zarezerwował dla siebie". Nuale w sprawie Smoleńska oni (Wikło + Pyza) łżą w żywe oczy chyba od początku.
    Pewnie nie tylko w tej sprawie.
  • Karnole nigdy nie zmażą tej plamy. I tak, od początku byli po tamtej stronie.
  • loslos
    edytowano September 12
    Zdecydowali się na rolę posłusznych piesków Ozyrysa i dobrze, napoleonki (nie o ciastka idzie) po naszej stronie są większym problemem. A swoich gryzą, bo swoich nimi poszczuto. Rękę karz, nie ślepy miecz, choć i z tym nie jest tak prosto - Ozyrys chciałby wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej i ponabijania na pale sprawców (nawet jeśli tylko polskich obywateli) ale z badań mu wynika, że Polacy się zesrają ze strachu, kiedy ktoś spróbuje coś takiego zrobić. I to bardziej ci po naszej stronie niż tamci. Wybór jest taki - albo ukryć prawdę i nie karać zwyrodnialców albo oddać Polskę diabłu. Piekielna alternatywa.

Podobnie jest z Unią Europejską. Rząd może albo tylko kluczyć i ustępować albo oddać całkowitą władzę nad Polską jej oszalałym i bezwzględnym wrogom. Pierwsze daje jakiś cień nadziei...
  • edytowano September 12
    Pozostaje mieć nadzieje, że jednak przejdzie. Kaczyński przynajmniej czasami potrafi być nieobliczalny.
  • A Karnowscy promują wątpliwości: https://wpolityce.pl/smolensk/566083-tylko-u-nas-zdanie-odrebne-do-raportu-podkomisji-ws-1004
    jak widać obie strony zamiast ucierać poglądy wybrały ostrzał medialny i fakty dokonane.
  • loslos
    edytowano September 13
    Wykonują polecenia przełożonego. Taki los funkcjonariusza.

Autorem zdania odrębnego jest Marek Dąbrowski. Dziękuję, nie mam pytań.
  • los napisal(a):Autorem zdania odrębnego jest Marek Dąbrowski. Dziękuję, nie mam pytań.
    A co Dąbrowski wyczyniał bo początki miał, w mojej ocenie, całkiem ciekawe, a później nie śledziłem.

• Przede wszystkim jest mg inż. architektury i ciężko się pogniewał, że profesorów mechaniki światowej sławy ceniono jednak wyżej.
  • A czemu Karniaki w to brną?
  • Zostało napisane kilka razy: wykonują polecenia.
  • Administracja wyraża wielką dezaprobatę wobec rżnięcia głupa.
  • kocham was!
  • Możesz kufa Przemek, uczciwie i otwarcie zaprzeczyć: Nie, Karnole nie wykonują poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Nie, Jarosław Kaczyński dąży do najszybszego i najpełniejszego wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej.

Otwarte, jednoznaczne stwierdzenia to dobre punkty wyjścia do rozmowy. Manipulacja jest czymś paskudnym. Nieudana manipulacja do tego jest żałosna.
  • Oczywiście, ale ja dalej nie wiem dlaczego Karnowscy to robią. Trudno, nie muszę wiedzieć wszystkiego.
  • los napisal(a):Autorem zdania odrębnego jest Marek Dąbrowski. Dziękuję, nie mam pytań.
    Who the hell is Alice?
  • los napisal(a):
    Zdecydowali się na rolę posłusznych piesków Ozyrysa i dobrze, napoleonki (nie o ciastka idzie) po naszej stronie są większym problemem. A swoich gryzą, bo swoich nimi poszczuto. Rękę karz, nie ślepy miecz, choć i z tym nie jest tak prosto - Ozyrys chciałby wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej i ponabijania na pale sprawców (nawet jeśli tylko polskich obywateli) ale z badań mu wynika, że Polacy się zesrają ze strachu, kiedy ktoś spróbuje coś takiego zrobić. I to bardziej ci po naszej stronie niż tamci. Wybór jest taki - albo ukryć prawdę i nie karać zwyrodnialców albo oddać Polskę diabłu. Piekielna alternatywa.

Podobnie jest z Unią Europejską. Rząd może albo tylko kluczyć i ustępować albo oddać całkowitą władzę nad Polską jej oszalałym i bezwzględnym wrogom. Pierwsze daje jakiś cień nadziei...
    +10
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):Autorem zdania odrębnego jest Marek Dąbrowski. Dziękuję, nie mam pytań.
    Who the hell is Alice?
    https://natemat.pl/190099,skrzydlo-domu-czy-samolotu-bez-roznicy-przewodniczacym-sekcji-lotniczej-podkomisji-macierewicza-jest-architekt
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):Autorem zdania odrębnego jest Marek Dąbrowski. Dziękuję, nie mam pytań.
    Who the hell is Alice?
    Niegdysiejsza gwiazda Salonu24 w tomacie Smoleńska.
  • Przemko napisal(a):
    Oczywiście, ale ja dalej nie wiem dlaczego Karnowscy to robią.
    Postępują właściwie (choć źle). Jak to żołnierze na froncie - strzelają w tę stronę, w którą strzelać im kazano. Problemem tzw. prawicy nie jest bezmyślna dyscyplina tylko to, że prawie każdy prawicowiec jest zbawcą i cesarzem Wszechświata.

• Mania napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Who the hell is Alice?
    Niegdysiejsza gwiazda Salonu24 w tomacie Smoleńska.
    Pod jakim nikiem pisał?
  • Marek Dąbrowski
  • Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie zamieszczenia w tygodniku „Sieci” (Fratria) artykułu o nieopublikowanym jeszcze raporcie końcowym sejmowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. Zarzuca autorom tekstu rozpowszechnianie fałszywych informacji o złożeniu zdania odrębnego przez niektórych członków podkomisji.

W nowym numerze „Sieci” zamieszczono artykuł „Bez końca” autorstwa Marka Pyzy i Marcina Wikło. Dziennikarze opisali, co może znaleźć się w raporcie końcowym kierowanej przez Antoniego Macierewicza sejmowej podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Według dziennikarzy „Sieci” Antoni Macierewicz upublicznił już wiele zdjęć, które znajdą się w raporcie. - Widnieją na nich tzw. loki powybuchowe, charakterystycznie wywinięte elementy zniszczonego poszycia tupolewa […]. Komisja analizując zniszczenia […], wskazała miejsca - lewe skrzydło i centropłat - gdzie miało dojść do eksplozji. Autorzy wskazują, że raport ma dotykać zarówno kwestii technicznych - „mechanicznych przyczyn katastrofy” - ale także zdarzeń, które ją poprzedzały - stwierdzili. - Ciekawe, czy w raporcie […] znajdzie się passus o roli mediów w wytwarzaniu informacyjnej mgły po katastrofie, gdy wszyscy przeżywaliśmy psychiczny wstrząs i rozpaczliwie szukaliśmy jakiegokolwiek wyjaśnienia dla tego, co się stało - zastanawiali się.

Antoni Macierewicz zarzuca „Sieciom” fałszywe informacje o raporcie W poniedziałek po południu opublikowano oświadczenie podkomisji smoleńskiej w związku z publikacją w artykule „fałszywych informacji o złożeniu i opublikowaniu tzw. ‘zdania odrębnego’ przez Wiesława Chrzanowskiego, Marka Dąbrowskiego, Kazimierza Grono Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego”.
    W oświadczeniu podkreślono, że wymienione osoby „nie były członkami Podkomisji w chwili głosowania nad treścią raportu i nie miały wglądu do projektu raportu z badania zdarzenia lotniczego nad Smoleńskiem, wobec czego nie były uprawnione do złożenia zdania odrębnego”. Oceniono, że „dokonując w dniu dzisiejszym publikacji informacji z badania pozyskanych w latach 2016-2018 wymienione osoby naruszyły postanowienia art. 17 ust. 22 i ust. 23 w związku z art. 1 ust. 4 ustawa z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1970 z późn. zm.), które stanowią, że członek Komisji jest obowiązany zachować w tajemnicy wiadomości uzyskane w związku z badaniem zdarzenia lotniczego również po wygaśnięciu jego członkostwa”.
    Działanie to ma charakter bezprawnego przywłaszczenia funkcji publicznej i ma na celu dezinformację - podkreślono. - W związku z powyższym w dniu dzisiejszym przewodniczący Podkomisji złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ujawnienia informacji z badania oraz przywłaszczenia funkcji publicznej - dodano.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/antoni-macierewicz-katastrofa-smolenska-raport-komisji-sieci
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.