Durczok zmarł.

Dosłownie parę godzin po tym jak mu przypomniałem niechlubne zdarzenia, a cała rozmowa była w kontekście eliminacji podobnych funkcjonariuszy frontu medialnego, by nie szkodzili więcej Polsce.

Czuję się odrobinę zobowiązany by założyć wątek modlitewny. Pan Bóg go osądzi, a skoro przed sprawiedliwością Boską drżą aniołowie w niebie.. Po chrześcijańsku pomódlmy się za tych którzy nas prześladują. W tym wypadku już nie będą.

+
Otagowano:
«1

Komentarz

• Umarło też bardzo wielu łajdaków ale mieli pecha, że ich nie pokazano w telewizorze, więc nikt się nie będzie o nich modlić.
  • Kościół modli się za wszystkich.
  • "o mój Jezu... zaprowadź wszystkie dusze do Nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują twojego miłosierdzia..."

"o Maryjo... módl się ... za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego..."

Z tym, że to raczej za życia. Po śmierci to już tylko rzeczy ostateczne. No, jeśli będziemy mieli farta, to jeszcze odpust nam się może przydać.
  • @trep
    Jak to pięknie Pan, Bóg, dla nas poukładał
  • TecumSeh napisal(a):
    Kościół modli się za wszystkich.
    No to módl się za wszystkich, szacuje się, że do tej pory żyło około 100 mld ludzi. Ale za wszystkich a nie za tych, których pokazali w telewizorze.
  • "Zaszczuty przez prawicowe media"

Kto rozpocznie narrację?
  • Już dawno rozpoczęta. Kliknij "durczok" w trędy tt.
  • Przeżegnałem się i nic więcej wykrzesać z siebie nie umiem.
  • @tecumseh ostatnie wpisy Durczoka z 8 listopada, pokasowali czy to nie Twitter?
  • los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    No to módl się za wszystkich, szacuje się, że do tej pory żyło około 100 mld ludzi. Ale za wszystkich a nie za tych, których pokazali w telewizorze.
    A dlaczego nie?
    Ta akurat postać z telewizora doskonale wpasowuje się w polecenie Jezusa "Módlcie się za nieprzyjaciół swoich".
  • Przemko napisal(a):
    @tecumseh ostatnie wpisy Durczoka z 8 listopada, pokasowali czy to nie Twitter?
    Nie mam pojęcia.
  • Ponoć jego organizm źle reagował na leczenie covida z powodu nawrotu białaczki, miał transfuzje krwi ale widać nie poskutkowały.
  • Dziennikarz Kamil Durczok trafił do szpitala w poniedziałek po południu, zmarł we wtorek nad ranem w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - podał szpital.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazało we wtorek oficjalny komunikat w sprawie śmierci znanego dziennikarza.

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - podało biuro prasowe placówki.

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - czytamy w komunikacie szpitala.
  • Wszyscy umierają z powodu zatrzymania krążenia.
  • Niesamowite, że śnił mi się wczoraj. Próbował mnie zepchnąć w przepaść. Wymykłem się, podłożyłem nogę i sam poleciał, ale nie spadł. Zawiesił sie w sposób w jaki robią to obiekty w grach komp.
    Znałem jego sąsiadow w Szczyrku, jego zawsze unikałem, bo nie chciałem podać ręki z wiadomych powodów, a znajomym poruty.
    Dlatego +
  • Pan Bóg słucha.

image
  • Właśnie słyszę Kaczyńskiego w telewizorze. Mówi wyraźnie, interesująco i z dobrą dykcją.

https://twitter.com/czuchnowski/status/1460521081769504773
    Czuchno napisal(a):
    Kamil Durczok nie żyje....zaszczuty, osamotniony, do końca walczący z chorobą, z własnymi demonami, z ludzką nienawiścią i hipokryzją.
    Tak, zabiła go nienawiść. Od środka.
  • edytowano November 16
    Był onegdaj taki okrzyknięty "wielkim" pisarz, ja to szło - Szczypiorkowski...Szczypiorkiewicz? Dziś go już nawet najstarsze lemingi nie pamiętają.
  • Twardoch?
  • MarianoX napisal(a):
    Był onegdaj taki okrzyknięty "wielkim" pisarz , ja to szło - Szczypiorkowski...Szczypiorkiewicz? Dziś go już nawet najstarsze lemingi nie pamiętają.
    Msza za miasto Arras
    było dobre
  • edytowano November 16
    Był równie głupi jak Czuchnowski...
    Pamiętam jego dyżur w tvn24 gdy zapadały się wieże WTC, zaatakowano Pentagon, wokół wież dym, piekło, a ten cymbał wciąż pytał "dlaczego nie ma prezydenta Busha na miejscu tragedii?" Piątkowska, ciut mądrzejsza, tłumaczyła mu, że zostało zaatakowane państwo, że prezydent jest dowódcą sił zbrojnych, musi kierować obroną, a ten wciąż swoje: "powinien być razem ze strażakami". Pomyślałam se wtedy, że głupszego dziennikarza jeszcze nie było.

Edit; Nie Piątkowska, a Pieńkowska. Sorry.
  • Że zacytuje anonimowego internautę
    - Niech Mu stół czystym będzie.
  • edytowano November 16
    los napisal(a):
    Właśnie słyszę Kaczyńskiego w telewizorze.
    No właśnie, im się z nienawiści wszytko plącze, to Lech Kaczyński miał gorszą dykcję.
  • Durczoka nie da się obronić, nijak i niczym.

Jedną rzecz słyszałem dobrą - z ust Romana Kluski. Podobno, kiedy go aresztowano pod zarzutami z dupy, kiedy wylało się na Kluskę morze gnoju, podobno tylko Durczok go przeprosił:

(19min 36 sekunda)

Osobliwą kwestią jest pewna skłonność nie tylko Kluski, ale to obserwuję u wielu ludzi - do idealizowania albo usprawiedliwiania kogoś kto wobec niego samego zachował się przyzwoicie.

"Wiecie kto mnie przeprosił? Durczok - ten, na którym się teraz psy wiesza."

Zabrzmiało jak "taki fajny chłop, a tak go bezpodstawnie szkalują".

• Kisiel się tak popisywał - znajdował jakiegoś wyjątkowo odrażającego komucha i znajdował mu ten jeden raz, kiedy rzeczony wobec kogoś zachował się przyzwoicie albo przynajmniej niemal przyzwoicie. Bosz, jak ja nienawidzę tych mistrzów paradoksu...
  • Nasze prawo zaleca raczej nienawidzić te paradoxy niż ich mistrzów ;)
  • Kto chce się modlić niech się modli ale nie zapominajmy że szubrawce i mendy były i się zmyły (Kiszczak, Jaruzel, brat Michnika) a następne takie jak Tusk, Michnik i Urban czekają w kolejce. Temu ostatniemu już dużo nie brakuje. Czekam, żeby mu przypomniano: "Choruj z godnością, gasnący starcze, albo kończ waść, wstydu oszczędź".
  • Co do Durczoka to nie mam skrupułów. Znacie mnie z moich żartobliwych powiedzeń. Jedno z nich, które do dziś używałem i nie zamierzam przestać jest: "Typ rozsiadł się jak naje*any Durczok" a dzisiej wymyśliłem nowe: "Kolo rozłożył się jak Durczok w tromnie".

Ze względu na to, że Durczok wziął i "odszedł" (lewackie media wszędzie pie*dolą "odszedł" i "odszedł") to mogę wykasować ten wpis jeśli kogoś uraził
  • nie kasuj
  • Mania napisal(a):
    Pamiętam jego dyżur w tvn24 gdy zapadały się wieże WTC, zaatakowano Pentagon, wokół wież dym, piekło, a ten cymbał wciąż pytał "dlaczego nie ma prezydenta Busha na miejscu tragedii?" Piątkowska, ciut mądrzejsza, tłumaczyła mu, że zostało zaatakowane państwo, że prezydent jest dowódcą sił zbrojnych, musi kierować obroną, a ten wciąż swoje: "powinien być razem ze strażakami". Pomyślałam se wtedy, że głupszego dziennikarza jeszcze nie było.

Cóż, moja pamięć, jak i wikcia podaje, że w 2001 r., to zarówno Pieńkowska, jak i Durczok pracowali w TVP.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamil_Durczok
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Pieńkowska
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Mania napisal(a):

Cóż, moja pamięć, jak i wikcia podaje, że w 2001 r., to zarówno Pieńkowska, jak i Durczok pracowali w TVP.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamil_Durczok
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Pieńkowska
    Możliwe, nie sprawdzałam, dla mnie to bez znaczenia dla opowieści, bo w owym czasie tvn24 dało się oglądać, był nawet lepszy niż tvp i codziennie włączałam naprzemiennie jedno albo drugie, a 11 IX był dniem szczególnym, więc klikałam pilotem bo te dwie stacje miały najświeższy serwis. Transferów Durczoka detalicznie nie starałam się zapamiętać, prawdę mówiąc staram się wymazać z mojej pamięci tego "dziennikarza".
  • edytowano November 17
    Przemko napisal(a):
    Pan Bóg słucha.
    tak pisał-miał; sprzed dziewięciu dni
    image
  • edytowano November 17
    Dawid Mysior namawia do modlitwy za wyżej pomienionego gdyż...należy kochać czlowieka, a zwalczać jego błędne i szkodliwe poglądy.

Mnie taka "moralność kwantowa" prowadząca do walki z poglądami napastnika, zamiast z nim samym intelektuanie przerasta...
  • edytowano November 17
    Samolyk pewnie też. Po śmierci oddzielać człowieka od czynów, za życia być wyrozumiałym dla błądzących.milosc to najważniejsza rzecz na świecie.
  • Dla tego człowieka cisza nad trumną jest szczytem szczodrości.

Osobiście podzielam pogląd Mordechlaja. Skręca mnie jak słyszę ze "odszedł inteligenty pracowity zdolny człowiek, który popełnił sporo błędów" to coś się we mnie fundamentalnie buntuje.

Umarła kanalia, której po chrześcijańsku należy się dyskretny pogrzeb po płotem i ew. pokropek jako przejaw miłosierdzia.

Adminie tnij jeśli uznasz za stosowne.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Dla tego człowieka cisza nad trumną jest szczytem szczodrości.

Osobiście podzielam pogląd Mordechlaja. Skręca mnie jak słyszę ze "odszedł inteligenty pracowity zdolny człowiek, który popełnił sporo błędów" to coś się we mnie fundamentalnie buntuje.

Umarła kanalia, której po chrześcijańsku należy się dyskretny pogrzeb po płotem i ew. pokropek jako przejaw miłosierdzia.

Adminie tnij jeśli uznasz za stosowne.
    Tłumaczą go też tym że był nieszczęśliwy (w domyśle przez hejt który go spotyka?) bo brak narkotyki a przed śmiercią pił alkohol szklankami (Krzysztof Skiba tak napisał). Od czego to zależy kiedy alkohol jest okolicznością obciążającą a kiedy wręcz przeciwnie?
  • Jak wynika z lektury Doktorów Kościoła. choćby św. Augustyna i św. Alfonsa Liguori, piekło jest pełne bardzo zdolnych i niezwykle pracowitych.
  • Tłumaczą? Mam wrażenie, że mają go za wzór cnót. No niby jechał po pijaku ale kto nie jechał a Durczok przecież jechał nie żadnym rzęchem jak ci głupi Polacy tylko super bryką, której czujniki z pewnością by zapobiegły wypadkowi. Poza tym był czysty jak łza - nie molestował pracownic, co potwierdził niezależny sąd, i nie fałszował dokumentów.
  • edytowano November 17
    A
    los napisal(a):
    Tak, zabiła go nienawiść. Od środka
    B
    TecumSeh napisal(a):
    Wienctak.

-
    B
    Kościół modli się za WSZYSTKICH zmarłych podczas mszy świętej. Czyli - w skali globu - nonstop. To modlitwy eucharystyczne, rdzeń liturgii mszalnej. I przynajmniej od III wieku.

Abp Stefan Wyszyński modlił się - gęsto-często - za swego oprawcę Bieruta. I wielu innych tak czyniło na wzór krzyżowanego Jezusa.

Modlitwy zawsze są wysłuchiwane przez Sędziego. Jednak Sędzia Sprawiedliwy wydaje wyrok sprawiedliwy. Prośba o zbawienie zmarłego nie musi być spełniona.
    A modlitwy za osoby skazane na piekło są bezowocne z natury samej kary wiecznej. Same nie przepadają jednak, są niejako zbierane do "worka" z napisem "za wszystkich zmarłych" i rozdzielane innym potrzebującym.

Czyli1 i kol. TecumSeh i kol. los - jeżeli zmarły Durczok jest w czyśćcu (czyli potem w Niebie), obydwaj modlili się za niego. Lecz niebiańską wdzięczność za imienną modlitwę kiedyś tylko Tecumowi Durczok wyrazi.

Czyli2 - jeśli zmarły nie dostąpił Życia Wiecznego (tylko Śmierci Wiecznej) - to modlitwy obydwóch kolegów są z etykietą "za zmarłych" (i "przechodzą" na innych).

-
    A
    Natomiast już kilka razy spotkałem się z opinią, że w chwili śmierci, kiedy człowiek spotyka Wieczność, lecz jeszcze jest "cały" (ciało & dusza), jego odpowiedź na, nazwijmy to, "ofertę Boga Ojca" (że posłał swego Syna, by go odkupił od szatana) jest taka, jak ostatnio żył z tą "propozycją".

Dlatego my modlimy się o siebie "Od nagłej a niespodzianej śmierci, uchroń nas Panie.". Bo przy długim umieraniu jeszcze może kto o nas walczy (lub sami się nawracamy). Walczy np.modlitwą o nawrócenie grzeszników: "...za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie."

Więc ja nie postawię tu "krzyżyka", ale być może ta moja Kolbe'owa modlitwa czasem zmówiona trafiła akurat na/do niego...
  • Zwięźle i przejrzyście.
  • edytowano November 17
    romeck napisal(a):
    ... jego odpowiedź na, nazwijmy to, "ofertę Boga Ojca" ... jest taka, jak ostatnio żył z tą "propozycją".
    Chyba zmarł nagle a niespodzianie...

image

image

• MarianoX napisal(a):
    Dawid Mysior namawia do modlitwy za wyżej pomienionego gdyż...należy kochać czlowieka, a zwalczać jego błędne i szkodliwe poglądy.

Mnie taka "moralność kwantowa" prowadząca do walki z poglądami napastnika, zamiast z nim samym intelektuanie przerasta...
    Trudno powiedzieć czy to w istocie wezwanie do chrześcijańskiej postawy (nieważne - dobrze czy źle rozumianej), czy bardziej manifestacja własnych przymiotów przed światem i samym sobą.
    Pro forma kwestię zostawia się otwartą.
  • Co komu pisane, to otrzyma.
    Nie żyje, więc ++
  • A jeżeli napiszę, żę błędne i szkodliwe poglądy tworzyły tego człowieka to popadam w jakąś herezję. Jak walczyć z poglądami nie walcząc z drugim człowiekiem, który te poglądy głosi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.