Rozważanie i Modlitwa. 27 sierpnia.

Rozważanie:
Łaska Boża normalizuje i uzdrawia stosunki między ludźmi. W chwili, w której powierzasz Bogu swoje w tym względzie trudności i niepokoje, rozpoczyna On swoją zbawienną "kuracje", zaprowadzając zgodę i ład. Postepuje przy tym jak lekarz, który wierząc w skuteczność obranej przez siebie metody leczenia, zadaje pacjentowi tylko taki ból, któego żadną miarą nie da sie uniknąć. Aby jednak dostrzec efekty teh długofalowej terapii, musisz sie jej poddać bez zastrzeżeń, nawet jezeli na razie nie rozumiesz celu i mechanizmu działania poszczególnych zabiegów.
Modlitwa:
Modlę sie, abym ochoczo poddawał się koniecznej dyscyplinie duchowej.
Modlę się, abym gotów był znieść wszystko to, co pomoze mi zbudować nowe, lepsze życie.

Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.

Komentarz

 • Coś jak pielęgnacja winnego krzewu, żeby nie zdziczał, a wydał dobre owoce. Trzeba przycinać tzw. pasierby, a to musi boleć.

  *
  "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
  Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia
 • to na co teraz sie nie zgadzam, to co odbieram jako "krzywdę" od innych jest jakby posłaniem od Boga poprzez nich dla mnie
  jak gbyby mówił mi Pan, "to boli i czujesz się pokrzywdzony ale za jakiś czas zrozumiesz ze to dla twojego dobra było"
  przeciez tylko tak pokonac mozna swoja pyche - nie rozumie ale przyjmuje, tak jak nie widziałem a uwierzyłem

  Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.