100 dni PAD i następne wybory

2456760

Komentarz

 • edytowano August 2015
  Poroszenko w Berlinie o propozycji Prezydenta Dudy: nowy format rozmów na temat konfliktu z Rosją niepotrzebny.

  Marek A. Cichocki: "Ukraińcy czują wobec nas coraz większą wyższość. U nas postpolityka u nich polityka. Poważne wyzwanie!"
  tymczasem frakcja niemiecka w Polsce "przygotowuje" berlińską wizytę Pana Prezydenta, co poseł Kuźmiuk skomentował:
  Jeśli prezydent jedzie w piątek do Berlina, a kilka dni wcześniej dostaje cios w plecy ze strony polskiego ministra (...) to wejście na niedobrą ścieżkę, która kilka lat temu doprowadziła nas do tego co stało się w Smoleńsku – powiedział polityk PiS Zbigniew Kuźmiuk odnosząc się do wczorajszych słów Grzegorza Schetyny.
 • a Brąk nie byłby sobą, gdyby nie podłożył jeszcze jednej świni nowemu Prezydentowi: w pałacu trwa wymiana klimatyzacji (i od razu nasuwa się myśl, że to znakomita okazja do zainstalowania tam pluskiew i innych mało miłych zwierząt użytkowych)
  http://niezalezna.pl/70286-komorowski-az-tak-zlosliwy-juz-po-wyborach-zarzadzil-wielki-remont-w-palacu-prezydenckim
 • a Brąk nie byłby sobą, gdyby nie podłożył jeszcze jednej świni nowemu Prezydentowi: w pałacu trwa wymiana klimatyzacji (i od razu nasuwa się myśl, że to znakomita okazja do zainstalowania tam pluskiew i innych mało miłych zwierząt użytkowych)
  http://niezalezna.pl/70286-komorowski-az-tak-zlosliwy-juz-po-wyborach-zarzadzil-wielki-remont-w-palacu-prezydenckim
  A wiadomo może, kto dostał kontrakt na tą klimatyzaję?
 • edytowano August 2015
  Prowadzenie prac w obiektach tej rangi jest obwarowane specjalnymi procedurami mającymi zapobiec instalacji niechcianych sprzetów. Jest bardzo dokładna weryfikacja pracowników, ze sprawdzeniem czy osobnik podający się za Kowalskiego nie nazywa się w rzeczywistości Zubatow. Szczegółowo sprawdza się wwożony materiał i sprzet, sprawdza się to co firma zamontowała, zanim ulegnie zakryciu. Taka budowa dla wykonawcy to koszmar, bo oprócz zwykłego braku czasu, ścisku i utrudnień natury inżynieryjnej, dochodzi opisana wyżej kontrola na każdym kroku.

  Wszystko w rękach służb.
 • Przyszła mi po prostu na myśl pewna firma, która oprócz importu i montażu klimatyzacji zajmuje się handlem i montażem monitoringu, systemów dostępu itd... a ludzi ubeckiej proweniencji jest tam więcej, niż mrówek w mrowisku...
 • edytowano August 2015
  Kopacz od klilkunasu dni błaga, jęczy i prosi na peronach i innych publicznych miejscach PAD o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

  PAD w wywiadzie prowadzonym przez Ziemca:

  Pani premier prowadzi kampanię wyborczą,
  a ja prowadzę polskie sprawy.
  Rozmawiam z tymi ministrami*,
  którzy zajmują się tymi sprawami,
  którymi i ja się zajmuje.


  *MON Siemoniak i MSZ Schetyna

  Dobre! Strzał w dziesiątkę! Kopacz nie zajmuje się polskimi sprawami! :)
 • Duda zadziwiająco słabo wypada w wywiadach telewizyjnych, jest zdenerwowany, drży mu głos, czasem buduje jakieś pokraczne zdania- mam nadzieję, że się wyrobi.
 • Ucieszyło mnie bardzo, że na zakończenie spotkania kanclerz powiedziała, że w tych sprawach chce pozostawać ze mną w stałym kontakcie, dosłownie kontakcie bieżącym, na zasadzie telefonicznej. Widzę, że jest zrozumienie u naszych partnerów – mówił Andrzej Duda po spotkaniu z Angelą Merkel.

  Niedługo po rozmowach z kanclerz Niemiec odbył się briefing polskiego prezydenta. Andrzej Duda podkreślił w jego trakcie, że jest zadowolony z przebiegu wizyty w Berlinie.
  Jestem dumna z mojego Prezydenta
  http://niezalezna.pl/70372-duda-po-rozmowach-z-merkel-kanclerz-chce-pozostawac-ze-mna-w-stalym-kontakcie-telefonicznym
 • edytowano August 2015
  Paweł SOLOCH w wsieci:

  "Rządzą Polską od ośmiu lat, a zatem ponoszą pełną odpowiedzialność za stan państwa /.../ Wieloletnie zaniedbania. One nawarstwiały się od lat, ale okres rządów PO bardzo to zjawisko pogłębił /.../ Trzeba się jednak wystrzegać pochopnych i krzywdzących interpretacji szkodzących działaniom na rzecz budowania konsensusu wokół najważniejszej dla nas sprawy, jaką jest nasze bezpieczeństwo. Od lat przy okazji różnych konferencji paneli dyskusyjnych etc. miałem kontakty z ludźmi związanymi z obozem PO czy też fachowcami pracującymi dla rządu. Wielu spośród tych, których spotkałem, mówiąc ogólnie, chciało czynić i czyniło dobrze dla Polski /.../ Przeciwnik polityczny na naszym polskim gruncie to w większości przypadków jednak nie wróg ojczyzny. I dlatego musimy dążyć do tego, żeby refleksja i myślenie o bezpieczeństwie Polski, na tyle, na ile będzie to możliwe, przekraczały granice obozów politycznych i były wspólną wizją elit politycznych Polski"
 • Urzekła mnie łzawa opowieść o peowiakach co to są "... fachowcami pracującymi dla rządu. Wielu spośród tych, których spotkałem, mówiąc ogólnie, chciało czynić i czyniło dobrze dla Polski"


  Niemal się wzruszyłem.

 • DMCDMC
  edytowano August 2015
  Zapewne na szpaltach gazet szef BBN powinien ogłaszać listy proskrypcyjne, zatytułowane Ś.W.O.

  Zresztą BBN to instytucjonalny think-tank, żadne twarde jądro władzy.
 • - Jeżeli mówię o tej dumie, to myślę m.in. właśnie o „Solidarności”, patrząc na tę historię najnowszą. To myślę o tych ludziach, którzy poczuli, że są wreszcie pod swoim dachem, że są wreszcie razem i mimo wszystkich przeciwności umieli rozbić żelazną kurtynę, umieli zburzyć mur berliński. Tak, bo to właśnie tak naprawdę ręce polskich robotników zburzyły mur berliński. To dzięki „Solidarności” on upadł, to „Solidarność” przełamała ten wielki impas komunizmu - powiedział prezydent, otrzymując brawa od zgromadzonych.
  Wreszcie Ktoś głośno powiedział to, co powinno być powiedziane w 1989. I to Kto powiedział!
  Jestem dumna z mojego Prezydenta.
  Więcej: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,14,w-1980-roku-zrozumielismy-ze-wspolnota-moze-zwyciezyc.html
 • Podsumowanie internetowej "działalności" PAD, suma również z kampanią wyborczą. Wirtualnemedia.pl

  Aktywnością na Facebooku i Twitterze prezydent Andrzej Duda „wygrywa internety”
  wypisy:

  Prezydent Andrzej Duda świetnie radzi sobie z komunikacją w mediach społecznościowych, nie tyle nawet wypowiadając się w kwestiach politycznych, ale wchodząc taktownie w interakcję z innymi użytkownikami - oceniają dla Wirtualnemedia.pl eksperci od social media.

  Od zaprzysiężenia na prezydenta wszystkie oficjalne wydarzenia z udziałem Andrzeja Dudy są relacjonowane na jego fanpage’u także w formie wideo, z wykorzystaniem nowej opcji transmisji na żywo w aplikacji Mentions. W dniu objęcie urzędu Duda nagrał też transmisję wideo z odpowiedziami na niektóre pytania internautów.

  Prezydent jest też aktywny na swoim osobistym profilu twitterowym. Nie tylko pisze swoje opinie i komentarze do bieżących wydarzeń, lecz także dyskutuje z niektórymi użytkownikami. Odpowiedział również uprzejmie na kilka nieprzychylnych wobec niego komentarzy, co spotkało się z uznaniem wielu internautów.

  PR-owcy prezydenta mają w małym palcu publikację „The Social Media President. Barack Obama and the Politics of Digital Engagement” opisującą aktywność w internecie amerykańskiego prezydenta.

  - Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu mediów społecznościowych Duda jest w stanie zbudować swój własny wizerunek w oderwaniu od tego, jak pokazują go inne media. Jego zwolennicy szybciej zajrzą na jego profil, żeby dowiedzieć się „jak było”, niż zwrócą się do innych środków przekazu, nawet tych oficjalnie popierających jego prezydenturę.

  ... relacje wideo na żywo, które od około dwóch tygodni regularnie pojawiają się na fanpage’u prezydenta to ruch, którym Duda zdecydowanie zaskoczył polityczną scenę w zakresie komunikacji w social media. - Na duży plus zasługuje fakt, że z tego rozwiązania skorzystał jako jeden z pierwszych polityków na świecie

  Odbiorcy w mediach społecznościowych nie chcą czekać na jedno wydanie „wiadomości” o 19.30. Chcą je mieć cały czas, na bieżąco, prosto ze swojego smarftona
 • No, pierwsza para na wodnym skuterku!
  Normalnie (medialnie) Barack Husein Obama z Lady D.!!!
 • Romek daj se spokój z tymi akurat porównaniami, nawet jeśli to tylko medialnie ma być. Tem bardziej, że całkiem nietrafione ;)
 • Świetne foto, powinno hulać w netach nałopkrongło:)
 • James Bond
 • Wyglądają jak typowi uchodźcy z Syrii.
 • edytowano September 2015
  James Bond
  Richtig :D
 • Słoneczny Patrol, sezon drugi
 • Wyglądają jak typowi uchodźcy z Syrii.
  Król z królową? :)
 • Byle nie przesadzili z tym pijarem. Każdy może dostać kolorowego zawrotu głowy. Jak przegną to będą robić za Beckhamów albo gorzej bo za Kena i Barbie i powaga urzędu pryśnie.Na szczęście PO ma przygłupich pijarowców, bo mogliby już zacząć wyszydzanie w ten deseń.
 • Nie mogliby, bo żadne z nich nie udziela durnych wywiadów. A do fotek trudno się czepiać.
 • Lata za nimi chmara paparazzich, nic na to nie poradzą; są najbardziej gorącą parą, a paparazzi na nich zarabiają.
 • Byle nie przesadzili z tym pijarem. Każdy może dostać kolorowego zawrotu głowy. Jak przegną to będą robić za Beckhamów albo gorzej bo za Kena i Barbie i powaga urzędu pryśnie.Na szczęście PO ma przygłupich pijarowców, bo mogliby już zacząć wyszydzanie w ten deseń.
  Najgorzej właśnie jakby przestali. Kaziu dopóki latał po studniówkach to miał świetne oceny także na FF.
 • Nie mogę, pierwsze dobre foto od miesięcy, a ten ostrzega przed przesadą:)
 • edytowano September 2015
  Nie mogę, pierwsze dobre foto od miesięcy, a ten ostrzega przed przesadą:)
  No Kolega to często nie może z byle powodu. Już się przyzwyczaiłem.

  Co do Kazia to debil był, a Duda nie jest, ale ludożerka i tak tego nie dostrzega. Innymi słowy - podtrzymuję moje obawy.
 • ... za Kena i Barbie
  @mmaria, czytasz i nie grzmisz? :)
 • edytowano September 2015
  @romeck - to mnie akurat aż tak nie wkurzyło, ale obiecuję więcej czujności ;)
 • edytowano September 2015
  Bardzo słusznie mmario. Tendencyjne wyrywanie z kontekstu, zmieniające diametralnie sens wypowiedzi, powinno być piętnowane prawie tak jak obrazy i pomówienia. Tak więc dzieki przynajmniej za niepodejmowanie tego tematu. Nie spodziewałem się więcej w stosunku do "ptaka co własne gniazdo kala" (rzekomo oczywiście).
 • edytowano September 2015
  Odnotujmy:
  Senat RP głosami PO odrzucił wniosek PAD o zorganizowanie referendum 25.10.
  PO ponownie wyrzuciło do kosza wolę 6 mln Polaków.

  Lista głosujących przeciwko
  image
 • Mają rozmach skurwisiny.

  No i praktykę.
 • Odnotujmy:
  Senat RP głosami PO odrzucił wniosek PAD o zorganizowanie referendum 25.10.
  PO ponownie wyrzuciło do kosza wolę 6 mln Polaków.

  Lista głosujących przeciwko
  image
  No i dobrze. Lista negatywna do Senatu gotowa. Wystarczy rozpowszechniać z adnotacją, że to wedle partyjnej dyscypliny.
 • Prokurator Dariusz BARSKI przedstawicielem Pana Prezydenta DUDY w Krajowej Radzie Prokuratury. Edward ZALEWSKI won!

  http://wpolityce.pl/polityka/264423-nowy-przedstawiciel-prezydenta-w-krajowej-radzie-prokuratury-andrzej-duda-nominuje-andrzeja-barskiego

  CENCKIEWICZ:
  Pierwszy konkret PAD! Świetna nominacja, wiem co mówię
 • edytowano September 2015
  .
 • Prokurator Dariusz BARSKI przedstawicielem Pana Prezydenta DUDY w Krajowej Radzie Prokuratury. Edward ZALEWSKI won!

  http://wpolityce.pl/polityka/264423-nowy-przedstawiciel-prezydenta-w-krajowej-radzie-prokuratury-andrzej-duda-nominuje-andrzeja-barskiego

  CENCKIEWICZ:
  Pierwszy konkret PAD! Świetna nominacja, wiem co mówię
  Mam nadzieję, że kolejna jest dyrekcja krakowskiej szkółki po wyborach.
 • edytowano September 2015
  Wizyta w Wielkiej Brytanii.


  Nie wiem co wypisać z wizyty, tak bała udana.
  Nie wiemy o czym rozmawiano off record i co z tego wyniknie za rok, za pięć lat.
  Więc tylko "pudelkowo": Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, Prezydent zagadywał po miejscowemu, tłumy Polaków z wyśpiewanym polskim hymnem zrobiły na angolach wrażenie.
  PAD z Krzywonosem* wyglądali jak dwóch mężów stanu. Równych mężów.

  *Cameron - ze szkockiego/gelickiego, nazwisko klanowe: krzywy/koślawy/haczykowaty nos

  fotka za Manią z sąsiedniego wątku
  image
 • Wizyta w Wielkiej Brytanii.


  Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, .
  Pierwsza Dama wyglądała o kilka klas lepiej niż rodzona Brytyjka.
 • Wizyta w Wielkiej Brytanii.


  Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, .

  Pierwsza Dama wyglądała o kilka klas lepiej niż rodzona Brytyjka.

  Tak.
  O dziwo, bardzo przypomina Dianę.

  image

  image

  Może nawet niedokładnie z twarzy, ale z gestów. Ma w sobie to "coś".
 • To prawda, ale też Diana nie była typową Brytyjką :)
  I może to dlatego rodzina królewska schowała się ze strachu do mysiej dziury w tym swoim pałacu? ;)
 • PAD spełnia wyborczą obietnicę.
  Zawarłem umowę ze społeczeństwem, że wiek emerytalny zostanie obniżony, że złożę w tej sprawie jako prezydent RP inicjatywę ustawodawczą. Dziś ten dzień, kiedy ustawę składam. (...) Ten, kto został wybrany w wyborach ,realizuje to, do czego się zobowiązał. Chciałbym, by stało się to regułą na przyszłość (...)
  image
  I taki "żarcik" na koniec oświadczenia:
  Mam nadzieję, że ta ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu. Koalicja rządząca pokazała wielokrotnie w ciągu 8 lat, że można ustawę zrealizować bardzo szybko.
 • A kto to jest "typowa Brytyjka"? Angielka, Szkotka, czy Walijka?
 • edytowano September 2015
  A kto to jest "typowa Brytyjka"? Angielka, Szkotka, czy Walijka?
  cuzamen-do-kupy :) Mnie chodziło o modę "wyjściowo-oficjalną". (A co z Irlandkami?)
 • (A co z Irlandkami?)
  Irlandia Północna jest wymieniona w nazwie państwa osobno ;-)

 • Co z tym błędnym obliczeniem w komentarzu do ustawy emerytalnej? Dosyć niefajnie się to przedstawia, niestety. Zupełnie nie wnikałam w meritum, ale błąd wydaje się dosyć, hm, elementarny. Rozumiem, że nauka nie poszła w las i przyjęto słuszną strategię przemilczenia ;)
 • mmaria napisal(a):
  Co z tym błędnym obliczeniem w komentarzu do ustawy emerytalnej? Dosyć niefajnie się to przedstawia, niestety. Zupełnie nie wnikałam w meritum, ale błąd wydaje się dosyć, hm, elementarny. Rozumiem, że nauka nie poszła w las i przyjęto słuszną strategię przemilczenia ;)
  Jak można ocenić błąd nie wnikając w meritum ?

  JORGE>
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.