Przegląd geopolityczny

15678911»

Komentarz

 • adaho napisal(a):
  Jest potencjał do zagospodarowania. Ale - tak jak pisałem wcześniej - mentalnie nie jesteśmy gotowi.
  Bo ciągle nie mamy państwa. A państwa nie mamy, bo ciągle nie jesteśmy narodem.

 • To nie naród jest problemem i jego jestestwo - bo inni też mają z tym spore problemy. Nas akurat krwawo ociosano pod wymiar etniczny i religijny i wsadzono na 50 lat do zamrażarki. W związku z tym jesteśmy w lepszej sytuacji niż pozostałe nację. Mimo nieporównywalnie większej siły rażenia lewackich/laickich mediów ( nieporównywalnej z niczym wcześniej w historii), również na nasze społeczeństwo. Tu chodzi o mentalność decydentów. Tych, którzy kreują politykę. Odwagi i przenikliwości pierwszych Piastów - to oni raczej nie mają.
 • A zaprosić liderów AfD do Polski. Zapewnić wsparcie medialne - np. wydawanie opozycyjnego tygodnika z niepoprawną politycznie treścią. AfD nie jest jednolita. Neonaziole są tam głośną mniejszością i pewnie wtyką niemieckich służb. A wiadomo już, że istnieje coraz większy elektorat w Niemczech do zagospodarowania. Tylko trzeba to zrobić skuteczniej niż Putin....
 • adaho napisal(a):
  To nie naród jest problemem i jego jestestwo - bo inni też mają z tym spore problemy.
  Nie. Dla Niemca jest po prostu nie do pomyślenia, by jakiś Polaków czy nawet Francuzów uznawać za wyższą rasę, która z wysokości będzie rozstrzygać o niemieckich problemach. By być jednym narodem nie wystarczy wpierdalać podobne potrawy i nawijać podobnymi narzeczami. Potrzebna jest też pewna solidarność - której istnienia lub nieistnienia nie udowodni się odczynnikami chemicznymi ale której istnienie lub nieistnienie jest oczywiste dla tych, którzy widzą rzeczy.

 • adaho napisal(a):
  A zaprosić liderów AfD do Polski. Zapewnić wsparcie medialne - np. wydawanie opozycyjnego tygodnika z niepoprawną politycznie treścią.
  Vide supra. Takich nie rzeczy robią zastrachani niewolnicy, których niby uwolniono z kajdan, ale ich odciski nadal wyraźnie czują.

 • edytowano October 2018
  Cos mi się zdaje że historia mówi Polakom sprawdzam. Sprawdzam czy jesteście narodem. Te wszystkie TSUE, rezolucje PE, NordStreamy, bazy NATO lub ich brak, dekarbonizacja, prawa LGBT itd to są pytanka składające się na owo sprawdzam. Wywołał je PiS i Dobra Zmiana, ale wygląda na to że się wystraszyli swojej odwagi. Oni wywołali nie tak na poważnie tylko aby jeszcze trochę kaski dostać i PKB podnieść, a nie aby zbudować porządne państwo dla Narodu. No to zobaczymy czy pójdą dalej z Narodem, czy też to tylko naród i nie ma z kim i dokąd iść. Nie bardzo jest jak się z tej próby wycofać bez kapitulacji albo zwycięstwa.
 • Nie chce być złym prorokiem - ale wg mnie PiS jednak da dupy.....
 • Prawdopodobne to jest. Trzeba będzie więc pożyć trochę w świecie z dupowatym PiS, a potem przygotować się do życia w świecie bez PiS. Bez wątpienia taki jest wyobrażalny i brak PiS nie oznacza jeszcze końca świata.
 • Może wpierdol jaki PiS dostał w dużych miastach da im do myślenia. No i jeszcze jest do zagospodarowania ciekawy potencjalny sojusznik na północy. Pamiętacie jacy byli zdziwieni nasi strażacy entuzjastycznym przyjęciem przez Szwedów i prośbami, żeby Polska przysłała jeszcze wojsko i policję i zrobiła porządek..... Wysoki obecny wynik ich "antyestabliszmętowej" partii nie jest przypadkiem.
 • adaho napisal(a):
  Pamiętacie jacy byli zdziwieni nasi strażacy entuzjastycznym przyjęciem przez Szwedów i prośbami, żeby Polska przysłała jeszcze wojsko i policję i zrobiła porządek.....
  Mamy jakiegoś generała o nazwisku Czarniecki?

 • Na razie mamy imitację konfederatów barskich niemrawo ścierających się z Brukselą i niemałą częścią narodu.
 • po co ścierać się w Bruxeli, kiedy z bratnią pomocą można zdobyć Szwedów

  sympatję oczywiście
 • christoph napisal(a):
  po co ścierać się w Bruxeli, kiedy z bratnią pomocą można zdobyć Szwedów

  sympatję oczywiście
  Wróżenie z fusów. Czy też pobożne życzenia na podstawie kilku sygnałów.
  Szwedzi mają totalnie przerąbane mózgi. W całej swojej masie. To obserwacje Polek mieszkających tam od lat.
 • Maria napisal(a):
  christoph napisal(a):
  po co ścierać się w Bruxeli, kiedy z bratnią pomocą można zdobyć Szwedów

  sympatję oczywiście
  Wróżenie z fusów. Czy też pobożne życzenia na podstawie kilku sygnałów.
  Szwedzi mają totalnie przerąbane mózgi. W całej swojej masie. To obserwacje Polek mieszkających tam od lat.
  No ale gwałtowny wzrost notowań szwedzkich antyestablishmentowców świadczy ( mogą stać się drugą siła w parlamencie) - że coś się zmienia
 • Może tak, może nie.

  Dla mnie jakoś niezatartem wspomnieniem pozostają pasażerowie samolotu, którzy fizycznie obronili somalijskiego gwałciciela przed deportacją do kraju lat dziecinnych.
 • Cnoty które oszalały.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.