Smoleńsk - teraz kwiecień (2017)(2019)

12346

Komentarz

• Krzyczę wszędzie, gdzie się da. A jeśli wiem, że słucha mnie ktoś z przedstawicieli władz, to krzyczę niezależnie od tematu spotkania.
    Nie wolno siedzieć cicho.
  • Maria napisal(a):
    Krzyczę wszędzie, gdzie się da. A jeśli wiem, że słucha mnie ktoś z przedstawicieli władz, to krzyczę niezależnie od tematu spotkania.
    Nie wolno siedzieć cicho.
    Tak.
    Powinniśmy też brać udział w marszach pamięci, mszach, demonstracjach.
    Nie podoba mi się wyśmiewanie zorganizowanych "z pompą" uroczystości. Ja je nazywam " z należnym szacunkiem".
    Trafną manifestacją jest też "Marsz 96" z portretami Ofiar. Tak uważam.
  • Jeśli nie będzie krzyków do pana premiera "kiedy wuju wyjaśnisz zdarzenie i ukarzesz winnych!?", będzie to nieszczere. Tak jak wczoraj.
  • I co? Ma iść putinu podbić oko w naszym imieniu? Co Waść by zrobił na miejscu MM?
  • loslos
    edytowano April 2019
    Ja nie jestem na miejscu MM i chyba nigdy nie miałem szansy by być. Bardzo to sobie chwalę.
  • Ja trochę nie rozumię, po co komu tenże wrak, po co komu Putin itp.

Są przecie sekcje zwłok, które wykazały m.in. nit, nie mówiąc o takich drobiazgach jak zbezczeszczenie zwłok.

Jakiś tam kolo z wojskowym czujnikiem już dawno wykrył materiały wybuchowe, nawet podał jakie. To go zakrzyczeli, że jest bodaj zero koma pół promila szansy, że to perfumy czy wędliny. No ale po dziewięciu latach jakieś laboratorium w UK znów mówi to samo.

Są analizy fizyczne, modelowania matematyczne, z których wynika na 100% że był wybuch.

Pytanie tylko KTO to zrobił, KTO zlecał, KTO tolerował itd.

Słynna kwestia "zdrady dyplomatycznej" Donaldinho mogłaby już dawno zostać załatwiona, bo to przecie kwestia jednej rozprawy - ustalić czy Donald jest zdrajcą czy błaznem.

Ileś tam tematów zaczęło i skończyło się w Polszcze, jak choćby słynna rozbiórka jakiegoś tam hangaru na Okęciu, robiona na rympał przez jakąś firmę-słup.

Jico? Jinic?

Jeżeli przez trzy lata nikt nie został osadzony ani nawet oskarżony, to znaczy że nikt nie robi nic, tylko pracowicie pozoruje i generuje jakieś tam gówno warte załączniki.
  • +1000

Jak się nie umie ukarać zdrajców, samo istnienie jest obrazą Boga.
  • AnnaE napisal(a):
    I co? Ma iść putinu podbić oko w naszym imieniu? Co Waść by zrobił na miejscu MM?
    Gość który potrafił wykolegować Szydło, zająć jej miejsce, wyciąć jej współpracowników, ulokować swoich, etc. dowiódł, że ma umiejętności do zwycięskiego realizowania celów. Tu jak widać brak mu motywacji albo Satrapa zakazał ...

W przedmiotowej sprawie wariant minimum to pozwolić działać innym, a lepiej powołać super urzad z szerokimi kompetemcjami, funduszami i niech pracuje. Nieomal wszystko co do tej pory wiemy i mamy stało się wbrew państwu i jest zasługą zdeterminowanych aktywnych jednostek, nieoglądających się na innych.
  • Wszystkie te smoleńskie miesięcznice miały sens wtedy, kiedy chodziło o wywarcie nacisku na zły rząd, który nic nie robi.

Noji? Wygraliśmy wybory, mamy dobry rząd.

CZEKAMY.

A oni robią tyle, że z pompką składają kwiatki. Norrrrmalnie, potrzebne jak umarłemu kadzidło.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wszystkie te smoleńskie miesięcznice miały sens wtedy, kiedy chodziło o wywarcie nacisku na zły rząd, który nic nie robi.

Noji? Wygraliśmy wybory, mamy dobry rząd.

CZEKAMY.

A oni robią tyle, że z pompką składają kwiatki. Norrrrmalnie, potrzebne jak umarłemu kadzidło.
    Nie. Niestety, nie.
    Oni przeszkadzają, jak mogą, czyli w białych rękawiczkach, tym, którzy coś robią.
    Nad wyraz skutecznie przeszkadzają.
    Z pąprezidentem na czele.
  • Kwiatki są przysłonką.
  • erka napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Bylem rano przy obu pomnikach.
    To jest całkowite WYALIENOWANIE elitki.
    Półtora kilometra Warszawy /od katedry sw. Jana przez Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmiescie i Palac Prezydencki po Ogrod Saski wylaczone z ruchu i OBARIERKOWANE. Lokale i sklepy niedostepne.
    Policja-patrzac po naszywkach-glownie z Pomorza i G.Slaska. Dzisesiatki pojazdow policyjnych i strazy pozarnej.
    Po to aby STO PIECDZIESIAT osob z rzadu i PiS zlozylo wience.

Z ludnosci obserwucacej bylo -uwaga- DZIESIEC osob...
    A tysiace wku..ne ze nie moga dojsc do pracy.

To jest porazka.
    I to sie zemsci....
    To już trwa trzeci rok. Nihil novi.
    I niestety widac w wynikach wyborczych w Warszawie.
    Nie warto.
  • romeck napisal(a):
    ,,,
    Konfederata napisal(a):
    ...przed Pałacem....teraz

Następuje całkowita przemiana "Prawdy o Smoleńsku" w Mit Założycielsko-Podwalinowy.
    I słusznie.
    Tradycja 6 Sierpnia w IIRP...
    !!!
    mit założycielski

tylko zeby mit był mitem, musi być prawdziwy (prawdą), a na razie wciąż ofislcjalną państwową wersją prawdy jest raport Millera...
    Prawdziwy, nie prawdziwy..
    Mhm...
    Kogo na zjazdach legionistow w 1936 interesowalo czy w 1914 w sierpniu bylo powstanie czy nie bylo i czy w Warszawiw rzad narodowy powstal?
    Albo czy Belima prazmowski jechal na koniu czy tylko niosl siodlo?
    Czy Pilsudski bral kase od CK Monarchii czy nie?
    A Zjazdy sie odbywaly. Bylo git. Prosty mit, prosty przekaz....
  • Zdrajców trzeba osądzić i powiesić. Do tego trzeba mieć odwagę złapać i oskarżyć i mieć uczciwe sądy. Czy mamy?
    Wrogów silnych co nam elity mordują trza zabijać wybiórczo przy pomocy służb specjalnych. Czy mamy?
    Zdrajców i wrogów silnych w kraju podległym którego władze są fasadowe i niewiele mogą patrioci w konspiracji powinni zabijać. Czy mamy?
  • prokuratura udaje że działa. Ciekawe, nie przypuszczałam, że aktualny spec od sprawiedliwości to też "oni".
  • Konfederata napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ,,,
    Konfederata napisal(a):
    ...przed Pałacem....teraz

Następuje całkowita przemiana "Prawdy o Smoleńsku" w Mit Założycielsko-Podwalinowy.
    I słusznie.
    Tradycja 6 Sierpnia w IIRP...
    !!!
    mit założycielski

tylko zeby mit był mitem, musi być prawdziwy (prawdą), a na razie wciąż ofislcjalną państwową wersją prawdy jest raport Millera...
    Prawdziwy, nie prawdziwy..
    Mhm...
    Kogo na zjazdach legionistow w 1936 interesowalo czy w 1914 w sierpniu bylo powstanie czy nie bylo i czy w Warszawiw rzad narodowy powstal?
    Albo czy Belima prazmowski jechal na koniu czy tylko niosl siodlo?
    Czy Pilsudski bral kase od CK Monarchii czy nie?
    A Zjazdy sie odbywaly. Bylo git. Prosty mit, prosty przekaz....
    Ale ja się z kolegą zgadzam!

chodzilo mi, że państwo i obywatele (naród) się "rozjechało", bo w mitach III-i-pół RP jest Raport Millera, a nie 'Raport Mniejszości'.
    to mit założycielski jakiejś V RP (IV RP rozmieniło się na hasło tylko - "DobraZmiana)
  • Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 podczas ubiegłotygodniowego walnego zgromadzenia zorganizowanego w Zielonej Górze podjął decyzję o przeprowadzeniu w 2020 roku strajku głodowego.

Informację tę przekazała na antenie Radia Zachód prezes stowarzyszenia Ewa Stankiewicz. Tą radykalną metodą, Solidarni chcą wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych.

– Solidarni 2010 organizują wielodniowy strajk głodowy w okolicach daty 10 kwietnia, który domaga się nie tylko upamiętnienia ofiar, które zginęły na terenie Rosji, ale przede wszystkim rzetelnego śledztwa i ukarania winnych wystawienia polskiego prezydenta na śmierć – mówiła Ewa Stankiewicz.

W ocenie prezes stowarzyszenia, dotychczasowe działania zmierzające do wyjaśnienia tragedii sprzed 9 lat są niewystarczające.
    https://dorzeczy.pl/104304
  • extraneus napisal(a):
    W ocenie prezes stowarzyszenia, dotychczasowe działania zmierzające do wyjaśnienia tragedii sprzed 9 lat są niewystarczające.
    https://dorzeczy.pl/104304
    Podzielam ocenę pani prezes.
  • I ja.
  • Oj bo sie zaraz redaktor Ssakiewicz zdenerwuje...
  • Opinię podzielam, a czy groźba zadziała? Oby.
    Pewnie dużo zależy od wyniku jesiennych wyborów i od decyzji (niejawnej) Kaczora dot. wyboru prezydenta.
  • W drugiej kadencji byłby już na to czas.
  • Zdecydowanie najwyższy czas. Cos jednak się dzieje. Oględziny w Rosji, wreszcie jakieś zapowiedzi raportu końcowego, propozycja zapuszkowania Arabskiego na 3 lata.
  • Strajk głosowy to prowadził senator Bo by Sands i 9 innych bojowników IRA. Reszta strajków to farsa.
  • Do wyborów niech nie będzie niczego. Żadnych rozliczeń, żadnych śledztw, żadnych aresztowań. Jedną z głównych cech dzisiejszych Polaków jest ujmowanie się za kopanym. Nawet jeżeli mu się należy. Zadziwiające prawda ? Ale jednak, ostatnie wybory to pokazały (oczywiście jest to z jednych wytłumaczeń).
  • Warto wysłuchać pana Antoniego Macierewicza. Mówi nie tylko o tym, co się dzieje śledztwie smoleńskim, ale również o KONFEDERATACH.
    https://twitter.com/Cyntia_Harasim/status/1133866301838045190

• z dziś, WPROST

mój komęt: a to hulles!
  • V Pravdie niet isviestii
    W Isviestiakh niet pravdy
  • edytowano June 2019
    //kol. wachmistrz założyl nowy wątek o ILS
    ja tylko dla porządku odnośnik tu wrzucę na przyszłość...//

• Smoleńsk to nie jest jakaś tam katastrofa lotnicza, którą specjalna komisja musi wyjaśniać, bo wygląda podejrzanie i nie wiadomo, co się dokładnie stało. Wiadomo. Wywiady wszystkich szanujących się państw świata dokładnie wiedzą, co się stało, ze zdjęciami i dokumentacją techniczną włącznie.
    Problem w tym, że 10.04.2010 to był początek III wojny - atak rosji na państwo NATO. Niektóre kraje, w tym Polska, a kto wie, czy również nie Ameryka - dały się zaskoczyć. Nie mamy więc wyjścia, Trzeba zacisnąć zęby i w milczeniu się zbroić, A temat ruszyć, dopiero kiedy będzie się gotowym do walki.
    Co do zdrajców - muszą być powieszeni oczywiście, ale też w momencie dogodnym dla Polski. Żeby nie było tak, że władze państwa polskiego powieszą świnię, a będą musiały zapłacić za człowieka. Ścierwa zdrajców nie są warte wzmocnienia wrogów Polski.
  • Gnębą objawieł dawnosz temusz
    Nik nie pundzie do więźnia. Chibasz isz na czy miesiomce za niedopaczenie
    "Tomasz Arabski, były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata."

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-oglosil-wyrok-w-procesie-tomasza-arabskiego-ws-organizacji-lotu-do-smolenska/mr3g8ep

Muwiełem? Muwiełem isz nik nie pundzie do więźnia? Danegusz Arabskiegusz nawet na czy mniesience nie posadzeli, ino zawiasów dżwiowych tera zaposiadywa.

• Łelkambak :)
  • edytowano June 2019
    Małgorzata Wassermann napisal(a):
    Dla mnie liczy się fakt, że ustalono osobę odpowiedzialną i potępiono jej działanie. Wysokość kary w tym wypadku ma dla mnie mniejsze znaczenie. Ale decyzje co do apelacji to będzie nasza wspólna - rodzin i pełnomocników
  • los napisal(a):
    Łelkambak :)
    Długie pożegnania...
  • extraneus napisal(a):
    Wysokość kary w tym wypadku ma dla mnie mniejsze znaczenie.
    Nualesz tylesz to dajo za potromcenie koguś hulajnogo kiedysz sie nie zachoweło należytegusz niedopaczenia.

• edytowano June 2019
    extraneus napisal(a):
    Dla mnie liczy się fakt, że ustalono osobę odpowiedzialną i potępiono jej działanie. Wysokość kary w tym wypadku ma dla mnie mniejsze znaczenie.
    co ona piempszy! Jakie to suabe
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Łelkambak :)
    Długie pożegnania...
    Cusz, zaposiadywem takie słabostkie osobowościowe isz stemskniełem sie za forumnem.

Nualesz nie bede nadużyweł i wew szytuancji kąfliktowej na ten tychmiast sie oddale na upaczono pozyncje zostawiejonc danegusz polemniste zez mojo zimno angielsko flegmo.
  • uhrr napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Dla mnie liczy się fakt, że ustalono osobę odpowiedzialną i potępiono jej działanie. Wysokość kary w tym wypadku ma dla mnie mniejsze znaczenie.
    Nie tylko MW tak uważa.

https://twitter.com/Matka_Kurka/status/1139150489554214913
  • peterman napisal(a):
    Nie tylko MW tak uważa.

"wyrok dla Arabskiego to jest prawdziwy cud!"

Cusz, i takiemisz cudamy skączeliśmy. Radowajmy sie!

• Czy to było z powództwa cywilnego rodzin? Czy można się odwołać i zażądać wyższego wyroku? Symbolicznie to byłoby jakby chociaż pół roku odsiedział i został pozbawiony praw publicznych na 5 lat. A kolejny Tusk oczywiście. No i co z Janickim?
  • Ok spowyższem

Jednak kiedy RM nie daje samolotu Panu Prezydentowi i jego świcie do Smoleńska a daje do Moskwy (najbliższe bezpieczne wg HEAD), to joby lecą za sabotaż polskiej racji stanu.
  • Gnębą napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Nualesz tylesz to dajo za potromcenie koguś hulajnogo kiedysz sie nie zachoweło należytegusz niedopaczenia.

Uznałem za potrzebne wyeksponować pochwałę niesprawiedliwości z tych akurat ust wygłoszoną.
  • Gnębą napisal(a):
    extraneus napisal(a):

czyliż niedopaczenia były równowagowe

w samolot pierdyknęła (takojakby) hulajnoga
    teraz - moskalska czy arabska?
  • peterman napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Nie tylko MW tak uważa.

Piotr Wielgucki
    @Matka_Kurka
    Jako weteran sal sądowych powiem wszystkim marudzącym, że wyrok dla Arabskiego to jest prawdziwy cud! Dla mnie pełne zaskoczenie na plus.
    nie, pisze o czymś innym
  • extraneus napisal(a):
    Dla mnie liczy się fakt, że ustalono osobę odpowiedzialną i potępiono jej działanie. Wysokość kary w tym wypadku ma dla mnie mniejsze znaczenie. Ale decyzje co do apelacji to będzie nasza wspólna - rodzin i pełnomocników
    96 trupów z najwyższej półki (+7 do 10 jako doczyszczanie) w zamian za 10 miechów w zawiasach.

To jest kurwa dil. Bezlitosny miecz sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości po prostu.

• 96 trupów z najwyższej półki (+7 do 10 jako doczyszczanie) w zamian za 10 miechów w zawiasach.

To jest kurwa dil. Bezlitosny miecz sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości po prostu.
    Prawcio i Sprawiedliwostka
  • No ale prokuratura chyba się odwoła aby Arabskiego zapuszkować na dłużej i bez zawiasów. Może by tak został świadkiem koronnym?
  • Rafał napisal(a):
    No ale prokuratura chyba się odwoła aby Arabskiego zapuszkować na dłużej i bez zawiasów. Może by tak został świadkiem koronnym?
    Kiedysz une tysz kcieli jemusz wrenczeć ino zawiasów dżwiowych. To tera sie zes nienacka zrobio srogie? Pedzo isz sie pszejemzyczeli i kcieli pedzieć "powieszenie"?

"W mowach końcowych prokurator wnioskował o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata dla Arabskiego. Kar w zawieszeniu zażądał także dla pozostałych oskarżonych."

• No rzeczywiście. Nie wiem czym się kierowali. Trochę się wyzłośliwię: może tak profilaktyczne na wypadek przegranej w kolejnych wyborach na jesieni. Jeśli tak to płonne nadzieje. Jeśli totalna dojdzie do władzy nie będzie litości. Będą wsadzać pod byle pretekstem, bez zawiasów, do cel z niebezpiecznymi kryminalistami. Nadzwyczajna kasta już przebiera nogami aby się wyżyć za swoje strachy i upokorzenie. Nie ma sensu się do nich przymilać. Bandytów trzeba tępić konsekwentnie i do końca. Jak leżą to nie podawać ręki do powstania tylko dowalić aby nie powstali. Tu się stosuje zalecenie Zdradka bezczelnie odwrócone w stosunku do przyzwoitych ludzi. Trzeba mu przywrócić właściwy kierunek. A do tego jeszcze bardzo, bardzo daleko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.