Bobkowski, VIS i rewolucja w Gwatemali.

edytowano July 2017 w Kultura
Lubię wracać do Bobkowskiego, tak jak i do Herbert lub Grudzińskiego. Dlaczego? Zawsze znajdę jakiś fragment, którego nie zauważyłem wcześniej. Ot choćby taki. Nie mogłem się wręcz powstrzymać, żeby nie wrzucić takiego cytatu.

https://bestiariusz.wordpress.com/2017/07/26/vis/
Jeden z moich znajomych oferował mi dzisiaj polskiego oryginalnego visa za 70 dolarów

Komentarz

 • niestety nie miał wystarczającej ilości gotówki.
 • Ech, gotówka...
  "money is that which is of most social value. It is the precondition for the realization of all other ends. All other ends must be suspended until sufficient money is obtained for their realization. Money thus posits itself as the supreme being, the focus of attention and desire, the principle for the realization for capital projects. Money posits itself as God, the principle of all creation."
 • Vis za 70 dolarów... matko i córko.
  Dziś to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a z oryginalnym ukompletowaniem (kabura, itp) widziałem za 40 tysięcy.
  Biedniejsi kupiją niemieckie visy - jakościowo ciut gorsze od naszych, no i bez orzełka, ale konstrukcja dokładnie taka sama, no i wyprodukowane w Radomiu. Cena- w dobrym stanie można dostać już za kilka tysięcy.
  Ech... pomarzyć można:)
 • Bobkowski raz jeszcze:
  https://bestiariusz.wordpress.com/2018/01/14/10002/
  Przygotowujemy sie do wyjścia. I nagle głośnik najwyraźniej zapowiada: „Władze holenderskie zezwalają na zejście na ląd wszystkim z wyjątkiem Niemców”. Oho! Ci im popamiętali. Dowiaduje się, że jest to zarządzenie odwetowe, „odgrywanie się” za rajdy łodzi podwodnych niemieckich. które podpływały tu w czasie wojny i ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.