America first

edytowano December 2018 w Forum ogólne
America fist?
Czy jeśli albowiem
POTUS zapowiedział że ninenienienie nie będzie policjantem całego świata to słowa dotrzyma?
Czy amerykańskie sądy (boję się napisać wymiar sprawiedliwości) bbeda odmawiać rozstrzygania sporów i spraw, które z terytorium i mieszkańcami USA ni chu chu?

Czy jednak z powodu opłaty poczynionej na rzecz prawników USA i ich sądów jednak będą rozpatrywać sprawy porzuconego mienia, urazżonej dumy własnej, praw autorskich do nazw wynikających z położenia geograficznego tudzież z powodu sprawstwa?
Myślę że wątpię. Że zrezygnują z mięszania się prawniczego do spraw innych narodów i panstw. KRS za nich załatwia UE, więc się nie ożywiają. U nich państwo prawa bogiem, ba! bożkiem wręcz albo i w dwie ręce.

Kurdow wystawili za 3,5 mld $
Za ile musiałaby Polska kupić Patriotów, które nie widzą hyperSoników Putina, żeby mieć takie poważanie, nie?

Komentarz

 • No tych Kurdów to chyba jednak wystawili, jeśli rzeczywiście wystawili, za coś więcej. 3,5 miliarda dla USA to są naprawdę śmieszne pieniądze. Nawet dla Polski to nie są bardzo duże pieniądze.

  Co do Kurdów i Turcji to dziwnie sobie pogrywają. No bo jeśli ci Kurdowie rzeczywiście dogadają się z Asadem a ten załatwi sobie i im pomoc irańska i ruska to to może być jeden z najgorszych deali które sobie Trump w swoim życiu umyślił.Mógłby chwilę się zastanowić i zrozumieć ze dla Kurdów Kurdistan first. No chyba że sobie wymyślił że teraz Turcy się będą bili i wyniszczali z Iranem i Kurdami oraz Ruskimi zielonymi ludzikami ku chwale i uciesze USA.
 • A ja myślę, że Kurdów nie wystawili, tylko oddziały USArmy zostały zluzowane przez tayszy arabskich. Zresztą okaże się w najbliższych miesiącach, czy niezwyciężona armia turecka rozbije te nieliczne grupki Kurdów, czy też nie będzie nawet próbować.
 • No to może Asad zostanie dla odmiany sojusznikiem Izraelitów.
 • edytowano December 2018
  Kurdowie są pierwszym objawieniem zmiany pary &, dygmatu USA.
  Czy również opuszczą sobie Amerykanie procesy z całego świata, skoro nie chcą być policjantem globalnem
 • Ambasador Georgette Mosbacher wstawiła się za amerykańską firmą farmaceutyczną. Wysłała list do ministra zdrowia, premiera i ambasadora Szwajcarii w Polsce. Lek znalazł się ostatecznie na liście refundowanej.

  Pismo ambasador USA miało wpłynąć na decyzję resortu zdrowia w sprawie leków znajdujących się na liście refundowanej – sugeruje dziennik ”Fakt”.

  Jak przekonuje dziennik, interwencja w postaci pisma ambasador Mosbacher do ministra Szumowskiego, premiera Morawieckiego oraz ambasadora Szwajcarii w Polsce, umożliwiła refundowanie leku na raka płuc amerykańskiego koncernu.

  Chodzi o trecentiq, specyfik produkcji Genetech, spółki –córki koncernu Roche. Lek nie znalazł się na liście leków refundowanych. Pani ambasador powołując się na pozytywne oceny Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i rzekomą przychylną opinię wiceministra Marcina Czecha przekonywała, że ten lek na raka powinien być na polskiej liście.

  List wystała w listopadzie, a w grudniu trecentiq znów znalazł się wśród refundowanych.
  image

  do adremu jednak
  czy USA odpuści sobie rozstrzyganie sporów prawnych nie dotyczących jego/ich terytorium i ich obywateli. typu spory graniczne, holocausty inne niż w III Rzeszy ( o Romach się jeszcze nie wypowiadali). zagarnięte oszczędności przez rządy
 • Zeżreć donuta i mieć donuta - tak powinni nazwać tę strategię.
 • jednak mają czuły punkt. ambasador JKM Eii
  https://files.newsnetz.ch/story/2/2/0/22021134/22/topelement.jpg
  image
  zrobił to, za co mu płaci królowa, napisał opinię i przez jakiegoś hydraulika, co zrobił przeciek dla dobra królowej, matki i babci ustąpił ze stanowiska
  https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/amerika/britischer-botschafter-in-den-usa-tritt-streit-mit-trump-zurueck/story/22021134
  z powodu pracy w Bruxeli jest nazywany ambasadorem Europy
  https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/diskret-aber-vernichtend/story/25832868
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.