XI rocznica powstania Żywego Różańca FF

edytowano March 8 w ŻRFF - modlitewnik
Na ostatniej rocznicy w Częstochowie padło hasło o każdorazowym jej celebrowaniu na Jasnej Górze.
Zapewne nic się nie zmieniło w tej kwestii?

Nie chciałbym na nikogo zrzucać obowiązku jej organizowania dlatego pytam czy jest ktoś chętny?

Niedwuznacznie wskażę na osobę @KAni.

Czy ktoś jest przeciw?

Pozostawiamy chyba formule dotychczasową czyli Msza Św + agapa. Wszyscy chętni są za?

Ksiądz Marcin pewnie ogarnie kwestię Mszy Świętej, nam pozostaje sprawa lokalu i poczęstunku później.
Proszę o życzliwe podejście do tematu.

Komentarz

• Czy termin 10 marca (niedziela) będzie dobrym?
  • edytowano January 12
    Czekam na odpowiedź księdza Marcina.
    We własnym zakresie postaram się zorganizować lokal na małe co nieco po Mszy.
    Moze być ten sam lokal co w zeszłym roku?
  • Dziękuję, Marku. Jeżeli mogłabym w czymś pomóc, to jestem mailowo do dyspozycji.
  • Czyli oficjalnie.
    9 marca 2019 (sobota) o godz 11.00 Msza święta na Jasnej Górze z okazji 11 rocznicy powstania ŻRFF.
    Zapraszam wszystkich chętnych, zaangażowanych i przyjaciół tego dzieła.
    Proszę wstępnie się deklarować żebym wiedział ilu nas będzie.
  • Umówmy się na zbiórkę na godzinę 10.00 - 10.30 przy pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tak jak w zeszłym roku.
  • @Cyrylico daj znać na AV i IV RP, xMarcin ds info na fb.
  • marniok napisal(a):
    @Cyrylico daj znać na AV i IV RP, xMarcin ds info na fb.
    Sie robi. :)
  • Wnet!
  • wnet, wnet a zgłoszeń nijakich ni ma :(
    jako ze wcale chętnych nie ma knajpki żadnej nie zamawiałem a co się okaże na miejscu to zobaczymy
    jak nas bedzie ok 10 sztuk to bele gdzie się zmieścimy

do zobaczenia w sobotę
  • Może uda mi się przyjechać. Co do restauracji to diavolo moim zdaniem odpada za samą nazwę. Podpytam wujka. Może nawet u Niego by się dało posiedzieć. Mieszka b. blisko Jasnej Góry. O 21 słychać u Niego apel.
  • Podbijam.
  • Pojutrze.
  • Jutro.
  • Informacja dla tych, którzy nie przybędą na Jasną Górę.

Jeśli ktoś potrafi, może nam zgrać i umieścić na YT?
  • Dzisiaj.
  • edytowano March 9
    Już trwa transmisja Mszy św.
    Zachęcam do uczestnictwa w niej tą drogą:
    http://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/
  • Pozdrawiamy z Częstochowy.
  • Dziękuję za pozdrowienia. Modliłam się z Wami przez internet.
  • I ja :)
  • I ja >:P
  • edytowano March 9
    Spotkanie rozpoczęło się o godz 10.30 na placu po klasztorem.
    Zjawili się Jola Kondracka mama Barby, Małżonka Murdelia i On sam, Niebieska, JPL, Jeremiasz z żoną i dziećmi i cała banda marnioków.
    Msza Święta w kaplicy jasnogórskiej, którą współcelebrował nasz ksiądz Dyrektor Marcin Socha miała uroczystą oprawę w związku z rekolekcjami Zakonu Bożogrobców w których uczestniczył jednen z naszych Płatków, Murdelio właśnie.
    Wspólnie modliliśmy się w intencji dzieła jakim jest ŻRFF w XI rocznicę jego powstania, za wszystkie jego Płatki, za naszego księdza Marcina i za każdą z XV Róż które po raz kolejny złożyliśmy u stóp Pani Jasnogórskiej. Szczególnie prosiliśmy o cud uzdrowienia dla Kasi, bratanicy naszych Dam - Cyrylicy i AnnyE.
    Po Mszy udaliśmy się szybko do restauracji Kredens, tej samej co rok temu, na uroczysty, rocznicowy obiad ponieważ zimny wiatr i deszcz uniemożliwiał rozmowy na świeżym powietrzu.
    Jak co roku przywilej tortu urodzinowego wzięła na siebie Jola, mama Barby, która wspolnie z AnnaE wzięły również na siebie prezent dla Nelki.
    Obiad smakowity, dania wykwintne a dzieci jak zwykle zamówiły frytki, nugetsy i cole. Szyku dodawał hamburger wołowy.....
    W trakcie obiadu dotarły do nas posiłki w osobach Skrzypka z żoną i czwórką synów których imion nie pomnę poza Ignacym ( @Skrzypek przypomnij, proszę).
    Urodzinowy tort smakował wyśmienicie.
    Jak zawsze siła gwaru dzieci górowala nad naszymi rozmowami i nie pozwoliła zbyt długo cieszyć się spotkaniem. Tematów dużo, czasu mało, każdy spieszy się do swoich obowiązków ale z drugiej strony ogromna radość że choć w okrojonym składzie to jesteśmy razem od wielu lat. Nasza siła to jedność w modlitwie i wzajemne wsparcie w codzienności i trudnych jej wyzwaniach.
    Dziękuję wszystkim za obecność.
    Do zobaczenia za rok, w tym samym miejscu (mam na myśli również restauracje - tak ustaliliśmy wspólnie).
    Z Panem Bogiem.
    +
  • edytowano March 9
    Proszę pozostałych uczestników o uzupełnienie mojej relacji o dodanie swoich uwag i szczegółów. I zdjęć.
  • Bóg Wam zapłać za modlitwy. Brakuje mi słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność.
    +++
  • edytowano March 9
    Bogu niech będą dzięki za wszystkich zaangażowanych w ŻR, za x. Dyrektora, za zelatorów i wszystkie osoby cierpliwie wykonujące mrówczą pracę dla naszej grupy (Cyrylica, Marek, Trep, Yanusson).
    Jestem wdzięczna zwłaszcza Joli, za jej dobre, wręcz słodkie serce i Marniokowi, który dał sobie doskonale radę z organizacją spotkania.
    Bogu niech będzie chwała za udzielony nam dar umiejętności wzajemnego wsparcia w trudnych chwilach i za łaskę radości, którą pozwala nam się dzielić.
    Niech Niepokalana prowadzi nas, jak to czyniła przez minione lata
    +
  • Bardzo dziękuję za zamieszczenie linku do transmisji Mszy Św.
    Dzięki temu mogłem być z Wami na modlitwie. I wysłuchać kazania, które dosłownie ścięło mnie z nóg.
  • Wklejam piękny list od Księdza:
    "Szczęść Wam Boże!

Tradycyjnie słów kilka ode mnie rocznicowo.(...) Pozdrawiam serdecznie. Ks. MS

Za nami XI rocznica. Dziękuję za spotkanie i łączenie duchowe. Będzie pewnie jeszcze jakaś relacja ze zdjęciami. Chciałbym jednak przesłać kilka słów na "na gorąco". Dołączyliśmy się do mszy sprawowanej przed Cudownym Obrazem (taka jest specyfika miejsca, że są to msze koncelebrowane przez wielu kapłanów). Nasza intencja wybrzmiała, ale przede wszystkim ważne, że Bogu oddana u stóp Matki. Za Was wszystkich. Złożyło się pięknie, że - pośród innych - główną była ta, przyniesiona przez Rycerzy i Damy zakonu Bożogrobców, przeżywających swoje rekolekcje. Piękne, bo łączy nas, myślę, atencja wobec kościelnej tradycji. Ona nie tylko w nazewnictwie się ujawnia, ale w przekonaniu o wartości trwałych, dawnych fundamentów modlitwy i czynu. Tak prosto chcemy wyznawać naszą wiarę. Niektórzy z Nas zresztą odnajdują się (i na Jasnej Górze odnaleźli) w jednej i drugiej wspólnocie. Kazanie wygłosił ks. Jerzy Szymik. Mówił o radości, bo i ewangelia, choć podskórnie, o niej była. Radość Lewiego, który spotkał Zbawiciela. Cytując Bł. Pier Giorgio Frassatiego, zaznaczył, że radość jest nieodłącznym atrybutem chrześcijanina, a zwłaszcza katolika. Pomimo bólu, cierpienia, a czasem właśnie, paradoksalnie, z niego płynąca. Dwudziestoparoletni Błogosławiony pisał kiedyś do siostry, że "Niemal zawsze smutek bierze się z ateizmu". "I nie będziemy – mówił kaznodzieja – przepraszać za to ateistów. Nie będziemy, bo za bardzo nam na nich zależy". Życie bez Boga jest puste i nudne.

Pomyślałem wtedy o tym "niemal" z nadzieją dla tych, którzy wierzą, choć nie bez problemu i nie z własnej winy, lub w ogóle bez winy smutek przeżywają. Nie brakowało i nie brakuje ich również w naszej wspólnocie forumowo-różańcowej. Dobrze oddaje ten stan oblicze Czarnej Madonny, jej smutne oczy. W takim stanie nieraz trudno się modlić, ale samo trwanie, już jest modlitwą. Ks. Profesor chyba by temu nie zaprzeczył. Mówił jeszcze, że cień jest znakiem obecności światła. Musimy o tym pamiętać.

Dopełnieniem liturgii, było nasze radosne spotkanie, przy stole. O tym jednak już niech kto inny napisze. Cieszę się, że możemy się razem modlić. Ile łask dla innych i dla nas z Tego, dowiemy się najdalej w Niebie, a i tu już co nieco wiadomo. Cieszę się ze spotkania i dzięki wielkie Tym, którzy zorganizowali. I Zelatorom za niesienie na swoich barkach Dzieła. Trwajmy. Pozdrawiam i przekazuję Błogosławieństwo od ołtarza. Ks. Marcin"
  • Bóg zapłać x. Marcinowi
    +
  • Myślę, ze miejsce jest właściwe, aby wkleić link wart szerszego rozpowszechnienia.
    http://www.niedziela.pl/artykul/41370/Rekolekcje-z-Benedyktem-XVI-pod
  • murdelio napisal(a):
    Myślę, ze miejsce jest właściwe, aby wkleić link wart szerszego rozpowszechnienia.
    http://www.niedziela.pl/artykul/41370/Rekolekcje-z-Benedyktem-XVI-pod
    Bóg zapłać!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.