Ćwiczenia z Konecznego

loslos
edytowano May 2019 w Forum ogólne
Rosjanie - mówiący po rusku Ugrofinowie o mongolskiej kulturze, rządzeni przez Niemców.

Prusacy - mówiący po niemiecku Prusowie, Polacy i Wieleci.

Austriacy - mówiący po niemiecku Czesi, Węgrzy i Słoweńcy.

Łączenie kultur jest trujące.

Komentarz

 • Psor Jajeczny to miał łeb jak sklep.
 • Węgrzy - mówiący po wegiersku potomkowie Słowian i jasyru aż po Hiszpanię Francję i Danię
  image
  Polski nie najezdzali bo nie było po co
 • W_Nieszczególny napisal(a):
  Polacy - ?
  Polacy nie są syntezą kultur. Przez wieki trwała asymilacja wszystkich ludów ziemi ale nigdy żadna obca kultura nie zdołała zdominować rodzimej.
 • No własnie asymilacja a łączenie. W zasadzie to nie ma w historii, w ścisłym sensie, asymilacji pełnej bo każde przyłączenie grupy odrębnej kulturowo, nawet małej i słabej trochę zmienia tęż dużą a więc tę przyszłą, a co dopiero przyłączenie grupy dużej i silnej. Z drugiej strony zdominowanie ma też nieostre granice.

  Jeśli mówimy, sam los mówi, że Prusacy są zniemczonymi Wieletami, , Polakami i Prusami oraz przeciwstawiamy ich rdzennym Niemcom - Germanom o wyższej i mniej agresywnej kulturze to o czym mówimy? Czy mówimy o zdominowaniu, czy o asymilacji czy też o nowej jakości - w tym przypadku gorszej jakości. Przecież w dyskusjach, również na tym forum, na poważnie i w sposób jakoś udokumentowany, dowodzono ze paskudny charakter Prusaków w znacznej mierze pochodzi od paskudnego charakteru i wierzeń Wieletów. Co z tego więc że mówią po niemiecku? Złe jest dla nas to że to Prusacy zapanowali nad Niemcami politycznie i ideowo i nas napadają. Taka zemsta Wieletów zza grobu.

  Polacy z Rzeczpospolitej obojga narodów to nie byli Polanie pierwszych Piastów. Polacy prowadzeni przez Piłsudskiego i Dmowskiego nie byli ani jednymi ani drugimi. My z kolei nie jesteśmy nimi. Narody się zmieniają, ewoluują również pod wpływem domieszek z zewnątrz albo nacisków innych narodów.
 • a propo Polski, filmik fajny. Z sąsiedniego forum.
  https://m.youtube.com/watch?v=DORM3KxSbc4
 • Ew. niemieckosc jest trujaca
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.