Wybory prezydenckie 2020

Palade uśrednił prognozy z ostatnich dni:
Prognozowane przedziały poparcia dla kandydatów:
@AndrzejDuda
38,8% - 42,8%
@trzaskowski_
28,5% - 32,5%
@szymon_holownia
9,1% - 13,1%
@krzysztofbosak
6,3% - 9,3%
@KosiniakKamysz
4,2% - 6,2%
@RobertBiedron
2,6% - 4,6%

Frekwencja: 59,5% - 63,5%
XXXX

Ze względu na powodzie, frekwencja może być mniejsza. (Albo nie.)
My modlimy się nadal +++
«13456711

Komentarz

• Modlitwa jest konieczna.
    +++
  • prognoza z czteropunktowymi widełkami!
    a niech se, ten Palade, bajki pisze...
  • A to oznacza 100% pewność II tury.
  • JORGE napisal(a):
    A to oznacza 100% pewność II tury.
    Ta była w zasadzie pewna po wymianie MKB.
  • ...jest szansa na I
  • Czego to naród nie wymyśli! Spadłam z fotela =))

image

• Po tym, jak głos wpadł do urny, jedna uwaga mnie najszła, mianowicie wiek składu komisji znacznie mi się obniżył.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Po tym, jak głos wpadł do urny, jedna uwaga mnie najszła, mianowicie wiek składu komisji znacznie mi się obniżył.
    U nasz na wsie już od dawna głównie młodziaki.
  • Duzo ludzi, oczywiscie trzeba zdezynfekowac rece i wejsc na mate odkazajaca, w moim przypadku takze zdjac maseczke w celu identyfikacji.
  • edytowano June 28
    :)
  • Dodajmy, po raz kolejny.
  • edytowano June 28
    U mnie na razie długie kolejki pod lokalem. Czekam aż może trochę zmaleją w porze obiadowej. Natomiast na Nowym Mieście idąc z małżonką natknęliśmy się na gościa z głośno szczekającym pieskiem. Gość zawołał: "Niech się pani nie boi, on nie ugryzie, on tylko tak szczeka na tę k..., T....go!"
  • Szkoda, że nie ma praw wyborczych.
  • Trzeba podpuścić pewną euroosłankę żeby zalobbowała ;-)
  • Frekwencja 24% na godz. 12 czyli o 10 wieksza niz w 2015
  • Doskonała wiadomość, niezależnie od ostatecznych wyników. Tak czy owak dostaniemy to, na co zasłużyliśmy.

• Frekwencja na wschodzie mniejsza niż na zach. Wiadomość z godz. 12.00.
    image
  • edytowano June 28
    Mania napisal(a):
    (....obrazek-mapka...)
    Na wschodzie Polski obyczaj chodzenia do kościoła jest powszechniejszy niż na tzw. Ziemiach Odzyskanych co daje nadzieję na zwiększenie frekwencji w godzinach popołudniowych.
  • MarianoX napisal(a):
    Mania napisal(a):
    (....obrazek-mapka...)
    Na wschodzie Polski obyczaj chodzenia do kościoła jest powszechniejszy niż na tzw. Ziemiach Odzyskanych co daje nadzieję na zwiększenie frekwencji w godzinach popołudniowych.
    handlowa niedziela...
  • Niestety na wschodzie walczą z powodziami i podtopieniami.

U mnie w komisji też młodzi i żadnego obserwatora. Mam nadzieję, że pojawi się na liczenie głosów, bo inaczej źle to wróży.
  • edytowano June 28
    No, akt wyborczy dokonany. Zupełny puchy u nas były. Taki byłem przejęty, że z wrażenia o mało co nie zagłosowałem na Żółtka.

W zasadzie w ramach antyrasizmu – powinienem był.
  • Frekwencja przekroczyła już ponoć 50%, ale wiarygodne dane po 17.00, za chwilkę.
  • twitterowe rymy! (przerobiłem )

PADa deszczyk, jużci!
    PADa sobie równo
    Szybko nam rozpuści
    To czajkowe gówno!
  • A Materna?
  • los napisal(a):
    A Materna?
    Z wiertaliotem na łbie nie wpuszczali.

• Marcin Palade
    @MarcinPalade
    ·
    1 g.
    Wracam z bazarku. Straszny tłok, ale zakupy zrobione. W koszyku mam:

Dynię (pestki - paczka) za 42,60 zł
    Truskawki (2 łubianki) za 30,60 zł
    Humus (dwa słoiczki) za 12,00 zł
    Botwinę (1 pęczek) za 6,80 zł
    Buraki (1 kg) za 3,70 zł
    Kapustę (1 sztuka) za 3,10
  • No to ceny przewidywalne. Bez zaskoczen. Miejskie bazarki otwarte to trochę podbily.
  • To Tygrysek tak słabo?
  • Po frekwencji ( zmianach) wygląda to źle. Mobilizacja elektoratu negatywnego.
  • qiz napisal(a):
    Po frekwencji ( zmianach) wygląda to źle. Mobilizacja elektoratu negatywnego.
    II tura to będzie zupełnie nowa rozgrywka.
  • Zobaczymy jaka będzie ostatecznie różnica między PAD a Rt.

• Marcin Palade
    @MarcinPalade
    Drobna rozbieżność z paragonem zakupowym, ale kto by się czepiał takich drobnostek:

Dynia (pestki - paczka) za 42,50 zł
    Truskawki (2 łubianki) za 30,40 zł
    Humus (dwa słoiczki) za 12,60 zł
    Botwina (1 pęczek) za 7,20 zł
    Buraki (1 kg) za 3,20 zł
    Kapusta (1 sztuka) za 2,70 zł
    7:18 PM · 28 cze 2020·Twitter Web App
  • Nie bardzo rozróżniam botwinę od buraków w tym zestawie.
  • A przepraszam bo ja kulinarnie słaby: wiosenne warzywo niedawno popularne na Pomorzu to botwina czy buraki?
  • Powinien robić zakupy w odzieżowym, wtedy by stało "onuce" ji by jasne byo, tak?
  • Wciąż nie rozumię. Onuce to buraki czy botwina?
  • że też każde moje wejście gdzieś skutkuje testowaniem systemu.

Idziemy głosować, kolejka nieduża, działa wszystko tak sprawnie jak może w tych warunkach (czemu komisja nie dostała takich okienek jak maja w biedronkach?).

Siedzę przy stoliku, bo dowód trzeba spakować, torebkę pozamykać i słyszę, że panie instruują kogoś następnego że podpis na liście wyborców może złożyć jedynie niebieskim długopisem, i tylko niebieskim stawiać krzyżyki może. I nie ma problemu, że osoba nie wzięła, panie pożyczą swój. Takich samych niebieskich długopisów panie miały cały pęczek.

Wyszłam z kabiny i zapytałam, czyż rzeczywiście, tylko na niebiesko. Taka tak, zakiwały głowami dwie panie i wydały taki babsko kolejkowy głos stadny. Tylko na niebiesko.
    A z czego to wynika, spytałam. Jaka jest podstawa prawna. Jedna z pań ruszyła do jakiś papierów, jak mniemam takich broszurek dla członków komisji. Powertowała tenże i powiedziała ach pomyliłam się, można na niebiesko i czarno. Pani obok dołączyła swój głos - tak tak, można na niebiesko albo czarno.

Kiedy zapytałam skąd więc taki pomysł, czy kolor ma coś oznaczać, włączyła się trzecia pani, jak się potem okazało przewodnicząca komisji, zapewniając, że nie, to nie ma znaczenia, można na niebiesko albo czarno. Włączyła się dopiero w tym momencie.

Uznałam, ze to ciekawe wydarzenie powinno zostać upamiętnione w protokole głosowania, więc zapytałam o męża zaufania, Nie było.

No i to byłby koniec opowieści, gdybym nie zadzwoniła do komisji wojewódzkiej. Pani zapewniła mnie, że zadzwoni z wyjaśnieniami do komisji. A ponieważ drążyłam dalej, czy chociaż sporządzi notatkę służbową na okoliczność, i czy będzie mnie informować jak sprawa została załatwiona, powiedziała, ze zadzwoni, i no nie wprost - swój głos oddałam, i nic więcej mi nie przysługuje. I że widziałam, że panie raz kogoś wprowadziły w błąd i jest to jednostkowe zdarzenie.

I teraz zadam pytanie wielkimi literami
    1. CZEMU PIS ROZGONIŁ RUCH KONTROLI WYBORÓW?
    2. GDZIE TE KAMERY W KOMISJACH?

i dodam postulat - nie przerzucajcie winy na wyborców.

PS przypomnę - Duda został wybrany w niezależnie kontrolowanych wyborach.
  • edytowano June 28
    Czyli co - jeśli wyborca zagłosował na ewidentnie szkodliwego pod licznymi względami kandydata to nie on jest temu winny? Działał w pomroczności jasnej?

• edytowano June 28
    Paznokcia obciąć sobie nie dam, ale na moje to jest BOtwinka:
    image

A to są BuRaki:
    image

Barwy niby podobne, ale jednak inne.
  • Ale ossochodzi? Że z jajami?
  • Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
  • koprowy napisal(a):
    Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
    Aja nie
  • christoph napisal(a):
    koprowy napisal(a):
    Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
    Aja nie
    Nieważne, Tygrysek się skompromitował, poniżej 3%, poniżej Pedała.
  • qizqiz
    edytowano June 28
    To bardzo źle. Duda zjadł wieś już w pierwszej turze. Nie ma czego zjadać w drugiej.

No to co, dwa tygodnie lizania "ruskich onuc"?
  • MarianoX napisal(a):
    Czyli co - jeśli wyborca zagłosował na ewidentnie szkodliwego pod licznymi względami kandydata to nie on jest temu winny? Działał w pomroczności jasnej?

to nie ma znaczenia, jeśli wyniki wyborów zależą wyłącznie od zacności pań i panów z komisji wyborczych.
  • KazioToJa napisal(a):
    to nie ma znaczenia, jeśli wyniki wyborów zależą wyłącznie od zacności pań i panów z komisji wyborczych.
    jesli szczur czy ten zomol farmazon byli przewodniczacymi komisji, to ja dziekuje. Ilu jeszcze podobnych, ale nieznanych?
  • qiz napisal(a):
    To bardzo źle. Duda zjadł wieś już w pierwszej turze.

No to co, dwa tygodnie lizania "ruskich onuc"?
    Kosiniak mógł zająć miejsce Gowina i bardzo prawdopodobne, że rządzić w przyszłości w koalicji PiS, albo generalnie stać się istotnym elementem w nowym rozdaniu politycznym na długie lata. Teraz spada ze sceny z hukiem.

Lizanie ruskich onuc ? Cały czas ustawiasz się tak jak się sformatowałeś w latach '90. Jeżeli ruskie onuce chcą regularnie dostawać wpierdol od milicji na marszach to niech do wyborów nie idą, albo na Trzaska głosują. Tu nikt nikomu laski nie robi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.