Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1263264266268269284

Komentarz

• Po jakiemu oni mówią? "

• edytowano December 2021
    ethanol napisal(a):

W nagraniu pojawiło się jednak skandaliczne oskarżenie, jakie polski żołnierz sformułował pod adresem polskich służb pilnujących granicy z Białorusią. Stwierdził on mianowicie, że polscy funkcjonariusze strzelają do migrantów. „Dziennikarze” białoruskiej propagandy najwidoczniej są takim „dobrowolnym wyznaniem” usatysfakcjonowani.
    W jego bajki nawet Russia Today nie wierzy
  • Właśnie to samo sobie pomyślałem.
  • Julkizm deklaratywnych katolików doprowadza mnie do szału. A julkizm biskupów dla Kościoła jest niebezpieczniejszy niż najazd Armii Czerwonej, dziwię się bardzo, że ci biskupi, którym jeszcze została poczytalność, tego nie widzą.
  • TecumSeh napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Zobacz inne sondaże.
    No ba.
    Ja widziałem sondaż dzień po wyborze Dudy na prezydenta, w którym to 10% wyborców deklarowało poparcie dla Nowoczesnej.
    Jak co nieco wiem o polityce tak mnie tego dnia zatkało, bo nie wiedziałem co to ta nowoczesna. Poważnie.

Ale smaczku dodaje fakt, że według tejże samej sondażowni, tego samego dnia, rozpoznawalność partii była na poziomie 7,5%.
    JORGE napisal(a):
    Co mam myśleć ?
    No jak wyżej - co najmniej 2,5% zadeklarowało poparcie dla partii o której istnieniu nie mieli pojęcia.
    Niekoniecznie. Procent to ułamek, ma licznik i ma też mianownik. W newsach dotyczących sondażu walą tylko procenty, bez wyjaśnienia, co jest mianownikiem, a co licznikiem.
    Więc załóżmy, że przepytali 1000 osób.
    600 zadeklarowało, że pójdzie na wybory.
    75, że wie, co to Nowoczesna.
    60, że na nią zagłosuje.

Więc masz 60/600 = 10% i 75/1000 = 7,5%.
  • Podobnie było np. za wczesnego Millera, w sondażach 75% deklarowało się jako przeciwnicy rządu, a jednocześnie SLD miało 40% w sondażach. Po prostu przeciwnicy w jakimś odsetku deklarowało, że nie pójdzie na wybory.
  • Brzost napisal(a):
    Właśnie to samo sobie pomyślałem.
    To nawet nie jest kwestia wyobrażeń, a faktów. Mam na kompie print screan z RT - gdzie poddają jego słowa wątpliwością. Tylko nie wiem jak to wkleić tutaj na forum/ :)
  • Jeśli to print screen to pewnie jest zapisany w "obrazkach".
    Polecam darmowy, nieskomplikowany portal, na którym bez rejestracji można uzyskać link do wklejania na forum.
    https://postimages.org
    Proszę kliknąć na image . Otworzy się folder ze zdjęciami z kolegi kompa. Wybieramy obrazek, który chcemy wrzucić i klikamy "otwórz". Obrazek zostaje uploadowany i uzyskujemy kilka linków. Wybieramy drugi o nazwie Direct link, kopiujemy go i wrzucamy na forum, tak jak wrzuca się obrazki.

Wiency w "domenowanie me".
  • W pożarze domku letniskowego zginął znany olsztyński sędzia.

RIP
  • Trudna sprawa.
  • Nabiorę takiego przekonania dopiero po drugim przypadku.
  • Ważne, by to oni nabrali takiego przekonania.
  • Wypadki rowerowe co pomniejszych miernot, przedawkowanie substancji baśniowych przez patocerebrytów, zaczadzenia, ….

Generalnie Polska rozwiązuje swoje problemy metodą tradycyjną.
  • trochę czołgów i artylerii się tam schowa jakby co
  • Ja bym go nazwał Tunelem Lecha Kaczyńskiego i Praw Kobiet do Tegu Rodzaju Zabiegu.
  • To chyba jest właściwy kanał.
    Czy ktoś kojarzy może działalność poniższego amerykańskiego działacza reklamującego naszą historię?

https://www.polishtruth.com

Warto wspomóc?
    Z cyklu - Szybcy i Wściekli:

We Warszawie zaobserwowano dziś kierującego Skodą jadącą 106 km/h w zabudowanym.

- Donald siedzi z tyłu (tak powiedział)
  • Szkoda, że nie tyłem i do tego za kierownicą.
    Ale jestem, fuj, złośliwa. :D
  • Wataha napisal(a):
    To chyba jest właściwy kanał.
    Czy ktoś kojarzy może działalność poniższego amerykańskiego działacza reklamującego naszą historię?

Warto wspomóc?
    Ja. Warto.
  • TecumSeh napisal(a):
    Wataha napisal(a):
    To chyba jest właściwy kanał.

Warto wspomóc?
    Ja. Warto.
    Dzięki
    Zrobię konkretny przelew w styczniu
  • Roman Giertych, Jacek Dubois i Mikołaj Pietrzak skierowali dziś wniosek do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, w którym domagają się pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, które mają być odpowiedzialne za „masowe zatrzymywania ludzi z powodów politycznych i wykorzystywanie procedur karnych do walki politycznej z przeciwnikami obecnego rządu”.

- „Dzisiaj rano złożyliśmy podpisany przeze mnie, mec. Mikołaja Pietrzaka i mec. Jacka Dubois wniosek do prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o pociągnięcie do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za masowe zatrzymywania ludzi z powodów politycznych i wykorzystywanie procedur karnych do walki politycznej z przeciwnikami obecnego rządu”
    Jest wniosek będzie śledztwo prokuratorskie. Będą jakieś dokumenty, będzie proces, będzie "wyrok". A to wszystko dla potrzeb polityki wewnętrznej, bo będzie to wykorzystywane jako twarde dowody na to "co się teraz w Polsce dzieje".

Cała ta akcja wiąże się z tym, że oni bardzo słusznie zauważyli, że zarówno ich elektorat, jak i potencjalnie taki do przechwycenia, kompletnie nie łączy kropek. I opiera swoją opinię o świecie na podstawie opinii innych. Tam nie ma faktów, analizy, dowodów.
  • pomocy!
    na którymś z wątków dali Koledzy wywiad, podcast z gościem od oczyszczalni/ przerobu śmieci,
    gdzie mówił o efektywności recyclingu i walnął zdanie

ekologiczne jest wszystko, co już masz, każda nowa rzecz musi być wyprodukowana i dowieziona

podajce adres jeszcze raz
  • Najważniejsza wiadomość 31 XII 2021:
    Leszek Dorula gości Jasona Derulo. <:-P
  • Nie znam żadnego z nich :-(
  • Ważne, żeby Kura był zadowolony.
  • Brzost napisal(a):
    Nie znam żadnego z nich :-(
    Do wczoraj też o nich nie słyszałam :D
  • Leszek to chyba burmiszcz Zako.
  • Hartman ludzkim głosem!

"oznacza, że wszystkie ludy mają w przyszłości ukorzyć się przed swoim panem, Jezusem Chrystusem, a religia chrześcijańska jest jedyną religią prawdziwą i zgodną z wolą i objawieniem Boga"."

Żartowałem, wyrwane z kontekstu.

image
  • SMSPF.
  • Nie wiem, czy to bardziej nie pasuje do działu "Humor"... ;) Otóż pewien dowcipniś "wkręcił" TVN i pośrednio przy jego pomocy kodziarstwo z Łukowa. Mianowicie TVN na swojej stronie stworzył formularz do zgłaszania protestów w swojej "obronie". No i ów dowcipniś zgłosił fikcyjny "protest" w przypadkowym miejscu. Jak sam potem przyznał, był ciekawy, czy to zweryfikują, i sądził, że raczej tak. Mylił się. Napisał też, że nie zna Łukowa i kojarzy miasto jedynie z zakładami mięsnymi, więc na miejsce protestu wyznaczył ulicę Przemysłową, gdzie rzeczone zakłady się znajdują, tym bardziej, że naprzeciwko nich jest centrum handlowe z parkingiem i budka z kebabem. No i kodziarze zebrali się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej godzinie, ale "organizator" się oczywiście nie zjawił, więc stali jak głupi. TVP Info miało z tego bekę, ale pisała też o tym prasa regionalna.
  • edytowano January 4
    Jakiś zasraniec pomalował mury kościoła Świętego Krzyża w Warszawie w okresie Bożego Narodzenia. Takie oto mądrości:
    „tu będzie techno”, „świeckie państwo”, „PiS won”.

Po analizie monitoringu policja namierzyła tego cwaniaczka i został on ujęty o 6:00 nad ranem 31 Grudnia. Wieść niesie, że przy zatrzymaniu był przestraszony i zdziwiony. Sylwestra spędził na dołku.
    Ale ja myślę, że zdziwił się dopiero we wtorek jak mu dopieprzono trzy miesiące aresztu tymczasowego.
    Teraz niech sobie robi techno w celi.
  • Będą marsze kodziarzy w jego obronie? ;-)
  • Z udziałem wszystkich ałtorytetów moralnych.
  • posix napisal(a):
    Jakiś zasraniec pomalował mury kościoła Świętego Krzyża w Warszawie w okresie Bożego Narodzenia. Takie oto mądrości:
    „tu będzie techno”, „świeckie państwo”, „PiS won”.

Po analizie monitoringu policja namierzyła tego cwaniaczka i został on ujęty o 6:00 nad ranem 31 Grudnia. Wieść niesie, że przy zatrzymaniu był przestraszony i zdziwiony. Sylwestra spędził na dołku.
    Ale ja myślę, że zdziwił się dopiero we wtorek jak mu dopieprzono trzy miesiące aresztu tymczasowego.
    Teraz niech sobie robi techno w celi.
    Gazeta jak zwykle niezawodna.

image
  • Pierwszeństwo pieszych na przejściach miało przynieść rzeź pieszych.

"W ujęciu rocznym spadła też liczba wypadków z udziałem pieszych. Odnotowano ich 4 725 czyli mniej o 510 niż w roku 2020 oraz o 2 269 niż w roku 2019. W skutek tych wypadków zginęło 515 pieszych, mniej niż roku temu o 115 i o 272 mniej niż w 2019 roku. Istotnie zmniejszyła się liczba wypadków na przejściach dla pieszych (2362 – w roku 2020 było ich 353 więcej, w 2019 – 1142 więcej)" - podał."

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/kgp-w-2021-roku-doszło-do-niemal-23-tys-wypadków-w-których-zginęło-ponad-2-2-tys-osób/ar-AASrqd9
  • Czyli znacznie większy spadek był 2020 / 2019 niż teraz. Pozostaje pytanie, czemu ten spadek wyhamował wraz z wprowadzeniem nowych przepisów.

I tak, już analizowaliśmy jak "w 2020 r. nie było ruchu podczas pandemii" - przez 2 miesiące, przez pozostałe był bardzo zbliżony do wartości z lat sąsiadujących.
  • Co ze studniówkami?

Pytany o organizację studniówek, minister Czarnek mówił, że póki co "nie widzi przeciwwskazań, żeby je organizować".

- Natomiast musicie państwo wszyscy rozumieć fakt, że sytuacja związana z Omikronem zmienia się również w innych krajach z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Co będzie za trzy tygodnie? Nie jestem w stanie dzisiaj powiedzieć. Dziś wracamy do nauki stacjonarnej, nie zmieniamy terminu ferii, nie zmieniamy decyzji co do studniówek - zastrzegł.
  • Sędziowska lista hańby - był taki wątek czy mi się wydaje? Nie mogę znaleźć.

Sędzia Tomasz Grochowicz. "Sędzia Tomasz Grochowicz z Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał dziś kontrowersyjną decyzję dotyczącą Jakuba Żulczyka już wcześniej orzekał w sposób, który budził wiele kontrowersji. W grudniu, tan sam sędzia, odesłał do prokuratury głośny akt oskarżenia przeciwko m.in. Marcie Lempart i Klementynie Suchanow. Dziś z kolei uznał, że określenie „debil” nie zniesławia Andrzeja Dudę - głowę państwa."

image

https://wpolityce.pl/polityka/581163-tylko-u-nas-kim-jest-sedzia-ktory-umorzyl-sprawe-zulczyka
  • Tomas Grochowicz to debil.
  • edytowano January 11
    Swoją szosą niedawno temu podobnie jak @Przemko próbowałem znaleźć wątek o sędziowskiej hańbie i mi się nie udało.
  • Brzost napisal(a):
    Swoją szosą niedawno temu podobnie jak @Przemko próbowałem znaleźć wątek o sędziowskiej hańbie i mi się nie udało.
    Może jest w Hejtparku i Google się go nie ima.
  • W Hejtparku bo po nazwiskach. Czyli trzeba mozolnie odgrzebać.

Czyżby sędziowie się poprawili, skoro dawno o nich nie piszemy?
  • los napisal(a):
    Czyżby sędziowie się poprawili, skoro dawno o nich nie piszemy?
    Dokładnie ta sama myśl przyszła mi do głowy.

• Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Może jest w Hejtparku i Google się go nie ima.
    Na to nie wpadłem, że google się nie ima tak że nawet tytułu nie zindeksowało.
  • (Był duży bokotemat o tym, lecz nie potrafię... znaleźć.)

Tokio, igrzyska, jazda konna w pięcioboju.

za tvp.pl
    Biły konia na oczach widzów igrzysk w Tokio. Wyrok sądu ws. dwóch Niemek
    KO, KF
    11.01.2022, 16:06

Postępowanie prawne przeciwko niemieckiej zawodniczce pięcioboju nowoczesnego Annice Schleu i jej trenerce Kim Raisner, oskarżonym o maltretowanie konia na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zostało definitywnie umorzone przez niemiecki sąd.

Koń zawinił, dyscyplinę powieszono...
    Po skandalu podjęto decyzję o usunięciu dyscypliny z programu olimpijskiego po igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.
    #jprdl
    Dyscyplina zaistniała w 1912 roku,
    dopiero w 2000 roku w wydaniu żeńskim
    i wystarczyła para Niemek, by jazdę konno skasować wogóle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.