Kupujcie bitcoiny! Nadchodzi nowy wielki kryzys!!!!!!

1234568

Komentarz

 • Niemniej kolego kindersztuba wymaga, by zaprzeczenie było wzmocnione argumentem, zwłaszcza jeśli rozmówca o to prosi.
 • W teorii trudno VIXem manipulować ale rynki nie takie rzeczy już widziały. Problem z tym indeksem jest taki, że naprawdę nikt go nie rozumie. Niby ma mierzyć zmienność akcji ale jest skonstruowany w oparciu o variance swaps, które nie dla wszystkich są jasne. I nie zawsze są płynne.
 • Teraz nie mogę wyszukać artykułu, który tłumaczył dlaczego spadki na giełdach to nic szczególnego po takim wzroście, uspakajał, że i owszem kryzys nadciąga ale walnie za chwile i podawał jako wyzwalacza stopy procentowe FED i inflację jako technicznego wyzwalacza.
  Jako że nie mogę go odszukać więc i nie potrafię go zweryfikować ale brzmiało ładnie.
 • Chińskie koparki zarekwirowane

  Opolscy celnicy zatrzymali dwie przesyłki, w których znajdowały się tzw. koparki kryptowalut. Podczas rewizji przesyłek funkcjonariusze zauważyli, że na komputerach nie ma wymaganych przez prawo certyfikatów. Paczki pochodziły z Chin.

  - Funkcjonariusze zorientowali się, że w tych przesyłkach znajdują się koparki kryptowalut. Brak było na nich obowiązkowych oznaczeń bezpieczeństwa. W tym momencie Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał opinię, na podstawie której stwierdzono, że te koparki kryptowalut nie mogą być wprowadzone do obrotu - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

  Koparki kryptowalut to specjalne urządzenia, które z baz danych pozwalają pozyskać krypotwaluty.
  http://radio.opole.pl/100,231961,chinskie-koparki-zarekwirowane&s=1&si=1&sp=1

  poziom informacji - kategoria mój ty Boże
 • przez chwilę wyobraziłem sobie że to faktycznie jakieś koparki zalegają na składzie urzędu celnego.
 • poziom informacji - kategoria mój ty Boże
  podobnie jak powód zatrzymania.
 • A czy ktoś się zastanawiał, jak kopanie kleptowalut wpływa na globalne ocipienie?
 • los napisal(a):
  Niemniej kolego kindersztuba wymaga, by zaprzeczenie było wzmocnione argumentem,
  los napisal(a):
  7dmy napisal(a):
  vigilate napisal(a):
  Pokazać pazury to szacunek. Pokazać pazurki to obelga i kalumnia.
  Pazury mają kontekst negatywny, sugerują naganność zachowania, pazurki są pozytywne.
  Nie.
 • Kolega ma inne zdanie?
 • krótkie góglowanie pkazało mi, że oba wyrażenia używane są jednako!

  "pokazać pazury" - 3140 wyników w 34 ms
  "pokazać pazurki" - 7460 wyników w... 29 ms!

  W obydwu wynikach fragmenty zdań (szukałem kontekstu - czy są obelgą, negatywem czy też szacunkiem, pozytywem.

  BRAK ROZRÓŻNIENIA.

  Tak więc sporny fragment z wywiady PJK należy odczytać z kontekstu chwili jak i znajomości JK (jak się odzywa)

  co oznacza brak porozumienia między użyszkodnikami :/
 • Nie no, to co kolega przytacza to są brednie. Skandalem samym w sobie jest to, że o pazurkach mówi sędziwy pan do nobliwej pani. I to jest ta miara pogardy i wredoty.
 • Widać Koleżeństwo nie zaznało pogardy i wrednoty. Jak kto żyje w cieplarnianych warunkach to i przeciąg od okna jest dla niego jak tajfun. A jak kto narcyz i mimoza w jednym to będzie rozpamiętywał straszną krzywdę od tego kto okno uchylił przez dwa lata. A jeśli jeszcze starannie wychowany i wykształcony to może z oburzenia oddech wstrzymać i się udusić.

  Tak, wiem szyderstwo to .... Niektórzy nie odróżniają od sarkazmu i ironii.
 • Trzeba wziąć poprawkę, że JK znany jest z sympatii do kotów*


  * które mają pazurki.
 • A Kaligula bardzo poważał konie.
 • Kaczyński=Kaligula
 • Piłsudski też.
 • los napisal(a):
  A Kaligula bardzo poważał konie.
  Wszyscy poważamy konie. Chyba, że chodzi o Giertycha ;-)
 • Kaczyński=Kaligula=Piłsudski=Bandyta spod Bezdan
 • vigilate napisal(a):
  Nie no, to co kolega przytacza to są brednie. Skandalem samym w sobie jest to, że o pazurkach mówi sędziwy pan do nobliwej pani. I to jest ta miara pogardy i wredoty.
  Dokładnie. Tak nie należy mówić do matki dorosłych dzieci i wicepremiera (wyobraźcie sobie) rządu. A jak kto uważa inaczej, widać odebrał nieco inne wychowanie.
 • Albo ma odmienną naturę. Niekoniecznie wredną.
 • Nooootaaak
  Kociarzom pazurki
  Dobrze sie kojarzom
 • Nie to miałem na myśli. Miałem na myśli to że sugerowanie że użycie sformułowania "pazurki" w opisywanym kontekście jest jest nieuprawnione. Ten kto tak uważa niekoniecznie jest dobrze wychowany. Jeśli czym się wyróżnia to tak zwaną wrażliwością, dla mnie przewrażliwieniem.
 • vigilate napisal(a):
  Nie no, to co kolega przytacza to są brednie. Skandalem samym w sobie jest to, że o pazurkach mówi sędziwy pan do nobliwej pani. I to jest ta miara pogardy i wredoty.
  A czy ja mówię, że nie???
 • Goły link, ale cóż. Ukłony dla profesora.
  https://twitter.com/ncweaver/status/980485587827224577
 • loslos
  edytowano May 2018
  Kleptowaluty aka gruppenführer Wolf

  Proszę państwa - co to jest piramida finansowa z angielska nazywana Ponzi scheme? To jest przekręt polegający na tym, że Marcin Plichta obiecuje znakomite inwestycje. Ludzie wpłacają mu kasę i rzeczywiście daje im zarobić. Wieść o znakomitym dilu się rozchodzi, coraz więcej osób wpłaca kasę, z ich pieniędzy finansowany jest zarobek pierwszych klientów aż w końcu kasy zaczyna brakować, biznes upada a Plichta idzie do pudła.

  Piramida finansowa jest interesującym przestępstwem, bo nie wszyscy na nim tracą - pierwsi klienci zarabiają, bardzo dobrze należeć do tej elitarnej grupy. Ma natomiast tę wadę, że ktoś musi pójść do pudła: bo musi być człowiek, który interesem zarządza, kto od jednych kasę bierze a innym wypłaca. Ale od czego jest postęp techniki, Marcina Plichtę może zastąpić robot tu nazywany blockchainem. To jest jedyna funkcja technologii blockchain - automatyczny Marcin Plichta. Wpłacaniem i wypłacaniem kasy zajmują się wszyscy czyli nikt a twórcy przekrętu spokojnie spieniężają zachomikowane pakieciki bitcoinów i odpoczywają na Hawajach. Całkowicie bezpieczni od policji.
 • edytowano May 2018
  Kuba_ napisal(a):
  Goły link, ale cóż. Ukłony dla profesora.
  https://twitter.com/ncweaver/status/980485587827224577
  Z narracją:
 • Jeszcze ponad rok temu wydawało się, że niebo jest limitem dla rynku kryptowalut. 7 stycznia wartość całego rynku wyprodukowanych z niczego niby walut wzrosła do 818 mld dol. Obecnie to tylko 131 mld dol., czyli o 690 mld dol. mniej. Tyle pieniędzy uciekło z rynku.
  (..)
  W ciągu listopada i grudnia spadła o ponad 40 proc., prawie 60 proc. w drugiej połowie ubiegłego roku, a o prawie 80 proc. w ciągu całego 2018 roku. Wartość rynkowa wszystkich bitcoinów zeszła obecnie do 66 mld dol.
  (..)
  I tak życie dopisało pointe to wywątka

  To jeszcze z independenttrader.pl o 'płynności kursów' na tym instrumencie:
  (..)
  To, co działo się w 2017 roku, jest pięknym odzwierciedleniem zmiany ceny BTC z 2011 oraz 2013 roku. Różnica polegała na tym, że z każdej kolejnej bessy na bessę cena bitcoina znajdowała się na dużo wyższym poziomie. Spadki, z jakimi mamy do czynienia w 2018 roku, nie powinny nikogo dziwić. Ostatecznie po osiągnięciu poprzednich 3 szczytów cena spadała o 80%, 70% i ponownie 80%.
  (..)
  Inne kryptowaluty doświadczyły dużo większych spadków. Ethereum straciło prawie 95%, Litecoin - 93%, Dash - ponad 95%.
  (..)
  Otóż druga połowa 2017 roku należała do ICO, czyli Initial Coin Offering. Na fali zainteresowania kryptowalutami wiele firm postanowiło wyemitować własne tokeny i sprzedać je inwestorom za realne pieniądze. (..) Zaledwie kilka procent firm, które zebrały środki od inwestorów, rozwija się zgodnie z założeniami. Ponad 90% generuje straty, ale, co najważniejsze, w zależności od źródła około 80% projektów okazało się przekrętem.
  (..)
  Całość tego wpisu
  To to jak z tym 'kupowaniem' Ignatz?
 • Zią Torba się nie przejmuje. Otake memorandum mnię zasłał wczoraj, o!


  "GAB
  Gab Community,

  As many of you know the online censorship war has taken an even more extreme turn over the past several months. Not only are hundreds of thousands of people being banned and punished for political opinions on major social networks, but now many influential alternative media personalities and companies are being blacklisted and banned by payment gateways, processors, and even banks. This includes Gab, which has been banned by the payment processors Paypal, Stripe, Square, Coinbase, and Bitpay.

  If you want to support alternative media, your favorite content creators, and free speech on the internet then you need to learn about Bitcoin. Bitcoin is free speech money. No bank, no corporation, and no government can stop you from sending or receiving bitcoin. Bitcoin can not be censored by anyone. Instead of putting your trust in a bank or government, both of which can fail at anytime as we've seen in Venezuela, with Bitcoin you are trusting a digital store of value that is backed by math and a decentralized network of "miners" who confirm the legitimacy of transactions.

  Many people fixate on the price of Bitcoin. That's not what is important here. What's important is censorship-resistant free speech money and payment processing. As long as you own Bitcoin, you can support any person, business, or cause that you wish without permission from any bank, government, or corporation.

  As the writer Beautyon notes: The United States of America can not regulate Bitcoin or stop it. In order to do so, they would need to destroy the First Amendment of the United States. Something that will not be allowed to happen by The People.

  We recommend you visit Buybitcoinworldwide.com to learn more and discover the best way for you to buy, store, and use Bitcoin. We also recommend Cash App, which is one of the easiest ways to get bitcoin right on your mobile device. You do not need to buy a full Bitcoin to use it. Just as you can buy a small portion of gold or separate a dollar into loose change: anyone can purchase $5 worth of Bitcoin or even $5 million worth.

  Starting today Gab.com is accepting Bitcoin for our optional GabPro service. You can upgrade to GabPro from your profile menu in the top right-hand corner at anytime. GabPro offers additional features such as the ability to apply for verification, lists, bookmarking, and more. Gab does not have ads or collect mass amounts of data like other social networks. GabPro and your support help us keep it that way.

  Additionally, we are accepting checks and money orders to our PO Box. These are our only two options for processing payments at the moment. Gab's woes with payment processors are the canary in the coal mine for free speech online. We need your support now more than ever and encourage you to learn about Bitcoin as soon as possible. The future of free speech on the internet depends on it.

  GabPro/ Donations Payment Option

  Mail check/money order to:
  PO Box 441
  Clarks Summit, PA 18411
  Make checks out to: Gab AI Inc
  Please include a note with your Gab username or we will not be able to give you GabPro.
  6 Months: $30
  12 Months: $60
  5 years: $200
  Lifetime: $500

  Andrew Torba
  CEO of Gab.com"
 • edytowano February 24
  Hehehe, biznesłomenka Dżoana Crupa na żywo w studio TVN ujawniła potęgę bitcoina. Justyna Pochanke w 3 min zarobiła 233 €
  manicbrite com/plday/?camp=uk-66-oh

  /romeck - admin: tnę linka//
 • edytowano February 24
  marniok napisal(a):
  Hehehe, biznesłomenka Dżoana Crupa na żywo w studio TVN ujawniła potęgę bitcoina. Justyna Pochanke w 3 min zarobiła 233 €
  manicbrite com/plday/?camp=uk-66-oh
  /romeck - admin: tnę linka//

  Ale po co link do oszustwa dla naiwniaków?
 • edytowano February 24
  marniok napisal(a):
  Hehehe, biznesłomenka Dżoana Crupa na żywo w studio TVN ujawniła potęgę bitcoina. Justyna Pochanke w 3 min zarobiła 233 €
  http://manicbrite.com/plday/?camp=uk-66-oh
  /romeck - admin: tnę linka//

  Focus na publike TVN24? Wiedzą kogo da się strzyc
 • edytowano February 24
  marniok napisal(a):
  Hehehe, biznesłomenka Dżoana Crupa na żywo w studio TVN ujawniła potęgę bitcoina. Justyna Pochanke w 3 min zarobiła 233 €
  manicbrite com/plday/?camp=uk-66-oh

  /romeck - admin: tnę linka//
  Dyzio_znowu napisal(a):
  Focus na publike TVN24? Wiedzą kogo da się strzyc
  Koledzy, patrzcie na adres strony!
  to fejk, żaden Dziennik Zachodni ani celebryci!!!
  100 % fejka & oszustwa

  prawdziwy adres strony to :
  bitcoins-era. net przekierowany z manicbrtitte .com
  :)

  jak dzieci się nabierać na "list z Afryki z wygraną w spadku"
  SigmundvonBurak napisal(a):
  Ale po co link do oszustwa dla naiwniaków?
 • edytowano February 24
  Upssss, dzięki za czujność. Na serio nie wiedziałem.
  Z twiterza to przywlekłem....ło,tam było.
  https:// mobile. twitter.com/HillOh93/status/1231992672652410880
 • edytowano February 25
  marniok napisal(a):
  Upssss, dzięki za czujność. Na serio nie wiedziałem.
  Z twiterza to przywlekłem....ło,tam było.
  mobile. twitter. com/HillOh93/status/1231992672652410880
  a weź ty!
  sprawdzaj - gość ma zero obserwujących i 22 obserwowanych - jakiś troll reklamowy. Tkich pełno!
  plus to reklama (->promowane)

 • edytowano February 24
  No dobra już, dobra. Kajam się.
 • Ciekawa sprawa. Kryzys przyszedł, giełdy krwawią i wogle cyrk na kółkach.

  Myślałem że w takich okolicznościach bitcoin wzrośnie a ten podstępnie spadł, i to o połowę, z 10.000 dolków do zarzyganych 5000.

  Co gorsza, srebro też spadło dość srogo.

  https://stooq.pl/q/?s=xagusd&c=1m&t=l&a=lg&b=0

  Dafuq, Szanowna Zbiorowości?
 • A obrączki?
 • trep napisal(a):
  A obrączki?
  Ciągle wyżej niż bochenek chleba, ale też krwawią.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):Dafuq, Szanowna Zbiorowości?
  Życie nie chce się do teorii dostosować.

 • edytowano March 15
  A wódka? Czy jest i po ile?

  Aha, zapomniałem: zamknęli księgarnie więc gdzie teraz można Twardocha i Tokarczuk kupić?
 • Rafał napisal(a):
  A wódka? Czy jest i po ile?

  Aha, zapomniałem: zamknęli księgarnie więc gdzie teraz można Twardocha i Tokarczuk kupić?
  Jak to, onlajn!
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Rafał napisal(a):
  A wódka? Czy jest i po ile?

  Aha, zapomniałem: zamknęli księgarnie więc gdzie teraz można Twardocha i Tokarczuk kupić?
  Jak to, onlajn!
  Czy mam rozumieć że 'czatują" z czytelnikami?
 • A po co mają czatować?

  Bardzo dużo rzeczy kupuję przez internet. Książki - wyłącznie.
 • No wiem. Żartowałem.
 • Tak pomyślałam, ale już po klepnięciu komentarza :)
  Idę spać, bo coś za dużo piszę - dobranoc!
 • Rafał napisal(a):
  A wódka? Czy jest i po ile?

  Aha, zapomniałem: zamknęli księgarnie więc gdzie teraz można Twardocha i Tokarczuk kupić?
  U mojego teścia napisaliśmy trochę rękopisów, więc jak się Post skończy to może i coś poczytamy albo i znowu coś sobie popiszemy... no kto wie? Ostatnio nam wyszło jakieś 84-86% z Nobla ;)

 • Nawet 60 starczy
  Passover slivowitz
  Stroh Rum
  Co jeszcze się nada?
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Ciekawa sprawa. Kryzys przyszedł, giełdy krwawią i wogle cyrk na kółkach.

  Myślałem że w takich okolicznościach bitcoin wzrośnie a ten podstępnie spadł, i to o połowę, z 10.000 dolków do zarzyganych 5000.

  Co gorsza, srebro też spadło dość srogo.

  https://stooq.pl/q/?s=xagusd&c=1m&t=l&a=lg&b=0

  Dafuq, Szanowna Zbiorowości?
  Bitcoin po prostu urealnia swoją wartość. Po jakimś czasie dojdzie do wartości rzeczywistej, która wynosi okrągłe zero. Kryzysy sprzyjają urealnianiu wartości.

  A srebro?
  Srebro jest metalem bardziej użytkowym niż tezauryzacyjnym. Wraz z pogłębianiem się kryzysu, bądź jego groźby, popyt na surowce spada i ich cena też. Srebro nie jest tu wyjątkiem.
  Gospodarka ruszy, to i srebro się odbuduje.
  Tak mi się wydaje.
 • krzychol66 napisal(a):
  Bitcoin po prostu urealnia swoją wartość. Po jakimś czasie dojdzie do wartości rzeczywistej, która wynosi okrągłe zero. Kryzysy sprzyjają urealnianiu wartości.
  Ponoć po Ałszwicu wiatr rozwiewał różne banknoty, najczęściej żabie franki. Teraz wiatr będzie rozwiewać bitkojny.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.