Płonie nasza cywilizacja - świątynia Notre-Dame.

Płonie!!!!
Otagowano:
«134

Komentarz

 • Poniżej linkuję post na TT z animacją, gdzie pokazane są reakcje "haha" (!) pod informacją o pożarze. Gryzoń podaje też przykłady muslimskich komentarzy, że generalnie dobrze jest.

  https://twitter.com/PrisonPlanet/status/1117854455473397763?s=19
 • Dyzio_znowu napisal(a):
  Eryk Mistewicz :
  Nie jest takie oczywiste czy katedra zostanie odbudowana. Coraz więcej komentarzy, że powinna być odbudowana jako CENTRE MULTICULTUREL.
  Dlatego tak ważna jest pomoc katolików z całego świata, także wsparcie ze strony Polski i Polaków.

  Od 1,h godziny we France2 jeden tylko gość w studio.
  W każdej wypowiedzi o laickim charakterze katedry. Najnowsza myśl przed chwilą wyrażona: tak, trzeba odbudować katedrę, MOŻE NIE W TAKIEJ FORMIE JAK BYŁA, ALE JAKO MIEJSCE KTÓRE ZNÓW BĘDZIE TURYSTYCZNĄ ATRAKCJĄ.

  https://twitter.com/ErykMistewicz

  u niego najwięce o odbudowie i postulat żebyśmy to my się w to włączyli, Polacy
  Nie chcę, aby polskie pieniądze szły na odbudowę "obiektu turystycznego", jeśli nie będzie tam krzyża. A zapowiada się na to, że nie będzie.
 • A tak wogóle, to trzeba się modlić. Za Francję i za Europę. A może i za cały świat.

  +++
 • image

  ustawiłem jako zdjęcie na fajesbóku (moje, skrin z tv live CNBC)
 • edytowano April 2019
  We Francji - wzór dla lewicy tzw. laickiej, m.in. dla lewaków w Polsce! - płonie co miesiąc kościół!

  A teraz na oczach świata - oglądam live na kanale CBS News, ale podają wszystkie wielkie TV - płonie "wisienka na torcie" światyń katolickich, katedra Notr-Dame!!!

  tv live CNBC
 • image

  oraz biją WSZYTSKIE dzwony w Paryżu!
 • Francja jest krajem w trakcie procesu rozpadu od państwa do anarchii. Dłuższy czas już mają stan wyjątkowy, protesty własnych obywateli, zamieszki i akty terroru wrogich państwu nachodźców, karmionych z pieniędzy systematycznie ubożejących podatników. Państwo funkcjonuje równolegle i powoli acz nieustannie się zwija. Pożar katedry jest wydarzeniem, które być może pozwoli dostrzec i zrozumieć zachodzący proces zwykłym ludziom oraz tym uporczywie ślepym i głuchym.

  Kwestią czasu jest koniec cywilizacji w tamtym regionie. Podobny proces toczy się też w Bundesrepublice i reszcie tzw. zachodu. Analogie do upadku Rzymu są w pełni uprawnione, choć tam sprawy zachodziły dużo wolniej, a najeźdźcy byli zafascynowani kulturą podbitego państwa i koniecznie chcieli ją kontynuować nie wiedząc, że nie mają nijakich predyspozycji. Obecna hołota czyli muslimy en masse, nie są w stanie dostrzec piękna i subtelności zastanej tkanki cywilizacyjnej, interesuje ich tylko jak zdefekować, ograbić i podpalić. To jest poziom mikrobów, zarazy, która opanowując organizm nosiciela niszczy jego i na końcu siebie samą.

  Europy zachodniej już nie ma, choć chwilowo trudno to dostrzec przez porozstawiane tam wszędy cywilizacyjne dekoracje.
 • /przeniosione/
  TecumSeh napisal(a):
  Maria napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  Sam pożar to jeszcze nie aż taka tragedia - w historii takie bywały. Jeśli nie odbudują - to będzie domknięcie wieka trumny dopiero.
  Dlatego, że pewne szkody są
  n i e o d w r a c a l n e.
  Katedra, to nie tylko mury.
  Zatem obejrzyj sobie zdjęcia wnętrz Katedry, po to dałam link, żebyś mógł to zrobić.

  Mnie nie chodzi o wymiar sztuki, tylko o symbol.
  Dla mnie Zamek Królewski w Warszawie jest wcale nie mniej Królewski bo "nieoryginalny".
  Dla mnie odbudowana, a nawet zbudowana na nowo Notre Dame, razem ze wszystkim co spłonęło, dopiero byłaby symbolem - zwycięstwa naszej wiary i kultury.
  Obawiam się jednak że ichniejsze "umysły spi**lone" są do tego niezdolne. Obym się mylił.
  Symbol - nie oryginał.
  Właśnie. Czy wiecie, że oryginał obrazu MB Piekarskiej, przed którą klękał król Jan II Sobieski, jest w Opolu?
  W Piekarach Śląskich jest jej kopia. A cuda i łaski zostaly....

  Jeśli kiedykolwiek odbuduja budowlę - i to jako świątynię katolicką - to będzie odbudowa Symbolu, odbudowa cywilizacji Zachodu.
  Ale stawiam, że teraz może skończyc nawet jak Hagia Sophia! • Wynosili co się dało:

  image
 • TecumSeh napisal(a):
  Mnie nie chodzi o wymiar sztuki, tylko o symbol.
  Dla mnie Zamek Królewski w Warszawie jest wcale nie mniej Królewski bo "nieoryginalny".
  Dla mnie odbudowana, a nawet zbudowana na nowo Notre Dame, razem ze wszystkim co spłonęło, dopiero byłaby symbolem - zwycięstwa naszej wiary i kultury.
  Obawiam się jednak że ichniejsze "umysły spi**lone" są do tego niezdolne. Obym się mylił.
  Chrzanię takie symbole, które "wymagają" najpierw zniszczenia tego, co ludzie przed wiekami wybudowali na chwałę Bogu, czy nawet w celach bardziej przyziemnych. Niepotrzebne mi do szczęścia takie "zwycięstwa naszej wiary i kultury" budowane na zgliszczach.


  Na marginesie - Zamek Królewski odwiedziłam po raz pierwszy miesiąc temu z okazji wystawy, o której tu pisałam. W ogóle nie czułam, nie czuję i pewnie nie będę czuła jego "królewskości". W najmniejszym stopniu. Ani z zewnątrz, ani wewnątrz. Ale - dobrze, że jest. Architektonicznie pięknie zamyka Plac Zamkowy. I jest znakomitym miejscem wystawowym.
 • Odbudowane i pachnące nowością, mimo iż świeżutkie przypomina jednak salony Mullera z "Ziemi Obiecanej". Nie ma w tym patyny historii, która jest duszą budowli.
  " I tu salą i i tam salą, ja też mogę mieć salą".

  Co nie znaczy, że jestem przeciwniczką odbudowywania.
 • randolph napisal(a):
  Obecna hołota czyli muslimy en masse, nie są w stanie dostrzec piękna i subtelności zastanej tkanki cywilizacyjnej, interesuje ich tylko jak zdefekować, ograbić i podpalić. To jest poziom mikrobów, zarazy, która opanowując organizm nosiciela niszczy jego i na końcu siebie samą.

  Europy zachodniej już nie ma, choć chwilowo trudno to dostrzec przez porozstawiane tam wszędy cywilizacyjne dekoracje.
  Ostatnio byłem w Kenii i ta podróż dała mi obraz 3 świata. Przesympatyczni ludzie, żyjący na stercie śmieci w lepiankach. Nie wiem jakim cudem, ale żyjąc w syfie, kurzu i ogólnym pierdolniku są czyści i w sumie dobrze ubrani. W każdym razie, to co uchodźcy zostawili na ulicach Paryża po przemarszach jest tylko drobną namiastką jak żyją u siebie. Oni nie tyle co nie szanują Europy, oni kompletnie jej nie rozumieją. A my nie rozumiemy ich. Nad kilkuset metrowym wejściem do Mombasy nie ma mostu. Dziesiątki (setki ?) tysięcy ludzi i samochodów przepływają codziennie z jednej strony na drugą paroma promami. Widok to niecodzienny, szok, tabuny ludzi i walczące o miejsce na promie auta. Mostu nie będzie, bo nie ma kasy. No chyba, że Chińczycy sprawę załatwią, tak jak z odcinakami kolei (zadłużając przy okazji i tak okrutnie biedne państwo).

  A Murzyni u siebie są świetni. Hakuna matata - naprawdę dla nich nie ma żadnego problemu. Mają wywalone na wszystko, jak zawsze, ale bez tego złego spojrzenia kiedy widzimy ich w Europie. Uśmiechnięci, pogodzeni z losem, niewymagający ludzie. Lubię jeździć w biedne rejony, bo wtedy ostrzej dostrzegam cyrk w którym my żyjemy. Wielu ludzi przeżywa szok, a ja się po dwóch dniach przyzwyczajam (np. do syfu i ogólnego chaosu) i widzę dużo głębszego sensu w rytmie, którym ludzie żyją.

  Chodzi mi o to, że przyjeżdżający do Europy barbarzyńcy są przewidywalni, logiczni i normalni. Działają i żyją zgodnie ze swoją naturą. U siebie mogą nie żyć na śmieciach - a jednak. Będąc w Europie skopiują. Muslimy nie tolerują chrześcijaństwa i kościołów ? A dlaczego mają tolerować ? Przecież to wbrew wszystkiemu. Uszanować gospodarzy ? Ale gospodarze sami siebie nie szanują i od nikogo nie wymagają minimalnego szacunku ! Wręcz odwrotnie. Największym problemem białego człowieka jest biały człowiek. Czego nie rozumiemy w tym stwierdzeniu ?

  Należy jak najszybciej odciąć się od Zachodu. Nie ma co liczyć, że oprzytomnieją. Im dłużej będziemy z nimi związani tym szybciej będziemy podążać ich patologiczną ścieżką autodestrukcji.


 • Podoba mi się pomysł zbudowania w tym miejscu muzeja ateizma z centrum rozrywki dla turystów. Swój do swego po swoje!

  Założę się, że kto umie szukać, znajdzie tony masońskiej publicystyki „A spalić tę budę!”
 • Nie jest tak zle, do srodka wpadla tylko wieza, reszta dachu spalila sie na sklepieniu
 • edytowano April 2019
  Jakiś miliarder zadeklarował 100 mln ojro na odbudowę.
 • Brzost napisal(a):
  Jakiś miliarder zadeklarował 100 mln ojro na odbudowę.
  a co chce w zamian?
 • Na takie pytania najlepiej odpowiadają sami zainteresowani Francois-Henri.Pinault@groupeartemis.com
 • Odczucia mam takie:
  1. Bóg przyjął na ofiarę całopalną to, co ludzie Jemu ofiarowali i na Jego chwałę zbudowali.
  2. Jeżeli odbudowa nie będzie na chwałę Bożą, tak jak budowa, to nie ma ona sensu.
  3. Jest to znak czasów. I znak upadku Francji jako najstarszej córy Kościoła. Co zrobiłaś ze swoim chrztem, Francjo! zapytam za św. Janem Pawłem II.
  4. Jednocześnie jest to znak upadku cywilizacyjnego Europy Zachodniej. Tylko czekać, aż ktoś zaprószy ogień...
  5. Nie do takiej Europy aspirowaliśmy.
 • loslos
  edytowano April 2019
  Do takiej. Jeśli dobrze pamiętam swe myśli i teksty znajomych to chodziło nam o:

  1. Sklepy pełne towarów w kolorowych opakowaniach, z uprzejmą obsługą.
  2. Paszport w szufladzie, by można było sobie pojechać na wakacje nad ciepłe morze, nie tylko do Bułgarii.
  3. Pensje w wysokości trzy tysiące marek.

  Dwa pierwsze punkty zostały zrealizowane w całości a punkt trzeci w dużym stopniu, te trzy tysiące marek (brutto) zarabia pewnie jakieś 10% Polaków, średnia osiągnie trzy tysiące marek (sześć tysięcy złotych) za jakieś pięć, sześć lat, z medianą będzie gorzej.

  O ateizacji Zachodu wiedzieliśmy już wtedy i wcale nam to przeszkadzało.
 • @JORGE

  Należy jak najszybciej odciąć się od Zachodu. Nie ma co liczyć, że oprzytomnieją. Im dłużej będziemy z nimi związani tym szybciej będziemy podążać ich patologiczną ścieżką autodestrukcji.

  Słyszałem to od niemieckiej grafini w połowie lat 90, jedyna nadzieja na wschodzie, zachód przegrany, pokazywała wtedy zdjęcia blondynow z Rosji
 • Człowiek marzy o tym, czego nie zna.
 • Maria napisal(a):
  Chrzanię takie symbole, które "wymagają" najpierw zniszczenia tego, co ludzie przed wiekami wybudowali na chwałę Bogu, czy nawet w celach bardziej przyziemnych. Niepotrzebne mi do szczęścia takie "zwycięstwa naszej wiary i kultury" budowane na zgliszczach.
  Przecież nie jestem zwolennikiem spalenia żeby udowodnić że potrafią odbudować.

  Spaliło się. Tragedia, owszem. Ale każdą porażkę można przekuć na zwycięstwo. Czy tutaj będzie się im chciało to zrobić? Zobaczymy.

  W wymiarze symbolicznym uważam że to pewnego rodzaju kara za to czym się stała Francja. I to wcale nie obecna - od dwustu lat konsekwentnie wybierają drogę zniszczenia w sobie wiary - no to mają.
  Imho to taka żółta kartka od Boga - jeszcze nie czerwona, ale blisko.


  Maria napisal(a):
  Na marginesie - Zamek Królewski odwiedziłam po raz pierwszy miesiąc temu z okazji wystawy, o której tu pisałam. W ogóle nie czułam, nie czuję i pewnie nie będę czuła jego "królewskości". W najmniejszym stopniu. Ani z zewnątrz, ani wewnątrz. Ale - dobrze, że jest. Architektonicznie pięknie zamyka Plac Zamkowy. I jest znakomitym miejscem wystawowym.
  Zamek Królewski nigdy nie będzie tym czym był, podobnie jak cała Warszawa. I ewentualnie odbudowana katedra Notre Dame - też nie będzie tym czym była, to oczywiste.

  Ale można - i trzeba - coś odbudować. No chyba najmniej nam - Polakom - trzeba to tłumaczyć.
 • christoph napisal(a):
  @JORGE

  Należy jak najszybciej odciąć się od Zachodu. Nie ma co liczyć, że oprzytomnieją. Im dłużej będziemy z nimi związani tym szybciej będziemy podążać ich patologiczną ścieżką autodestrukcji.

  Słyszałem to od niemieckiej grafini w połowie lat 90, jedyna nadzieja na wschodzie, zachód przegrany, pokazywała wtedy zdjęcia blondynow z Rosji
  O to to. Pogląd byłby skądinąd słuszny gdyby zwykle nie stała za tym oparta na syndromie sztokholmskim miłość do Katechona.
  To nie zarzut do @Jorge, tylko ogólna uwaga.
 • Gdyby na kanwie stosunków wzajemnych Ruskich i Niemców ktoś nakręcił pornosa, nie odważyłby się go pokazać żaden kanał internetowy z najciemniejszych zakątków darknetu.
 • edytowano April 2019
  Co ma blondynizm do rzeczy? Janczarzy byli słowiańskimi chłopcami o niebieskich oczach, a kardynał R. Sarah, albo i ten franciszkanin z Kenii co został nagrodzony jako najlepszy nauczyciel na świecie, są bardziej zachodni od tej grafini.
 • Niemcy tak nie uważają. Nas się oczywiście oskarża o rasizm ale nie wyobrażacie sobie, jak mocny on jest na Zachodzie.

  Śmiałem się z grafini nie dlatego, że jest rasistką, tylko że oczekuje blondynów w Rosji: kraju, którego 25% ludności to muzułmanie z Kaukazu i południa.
 • Na pewno ani grosza na odbudowę. Tylko po to aby muzułmańskie łajno zaorało to za jakiś czas.
  Zachód jest po prostu już spalony, dokładnie tak samo jak ta katedra.
 • edytowano April 2019
  Grofka z części zajętej przez Amerykanów. Fakt.

  A co z nami?

  Chińskim murem mogą się odgrodzić Chińczycy, nam trudniej
 • My najpierw musimy zacząć istnieć, by w ogóle mówić o jakiś problemach i ich rozwiązywaniu.
 • Obowiązkowe
  Obejrzeć kupca weneckiego
  Jak kocham żydow to jednak wskazówka jak gościć imigrantów. Własną kulturą, jej znajomością i swiadomoscią źródeł trzeba okazać sobie i gościom, nawet zasiedzialym, fundamenty i sklepienie katedry Notre Dame
 • edytowano April 2019
  Na zachodzie rasizm jest selektywny. Odszkodowanie otrzyma dyskryminowany homoseksualista, żyd, muzułmanin, ekolog, upośledzony umysłowo ale Polak już nie. Tym bardziej nie otrzyma zniemczony Polak.

  https://wprawo.pl/2018/07/11/wyrok-niemieckiego-sadu-dzieci-porwane-przez-iii-rzesze-nie-maja-prawa-do-odszkodowan/
 • Czy ja dobrze słyszę słowo "BRAWO!!!" w reakcji na zawalenie się dachu katedry?
  Czas 26:23
  https://twitter.com/jbchastand/status/1117838236246736896
 • edytowano April 2019
  Jest i perełka:
  Polska Misja Katolicka we Francji dla IAR: kopia Ikony Jasnogórskiej w katedrze Notre Dame nie została uszkodzona.
  Wyniesiono także relikwie św. Jana Pawła II.

 • Kurde, gigantyczną bazylikę w Cluny, źródło kluniackiej odnowy, Francuzi rozebrali na chlewiki, a archiwum i bibliotekę - spalili. Tak więc nihil novi.
 • krzychol66 napisal(a):
  Odczucia mam takie:
  1. Bóg przyjął na ofiarę całopalną to, co ludzie Jemu ofiarowali i na Jego chwałę zbudowali.
  ej! Ostanią i najwyższą ofiarą całopalną był Baranek Boży (na krzyżu).
  wszystkie inne (nasze ofiary) moga takimi byc (w oczach Pana Boga) tylko jeśli się "stapiają" z ofiarą krzyżową,
  Tak daleko bym nie szedł w interpretacji...
 • los napisal(a):
  O ateizacji Zachodu wiedzieliśmy już wtedy i wcale nam to przeszkadzało.
  a nie, bo ja pamiętam:
  "Ale tam no nie grozi!" "Polska się nie zateizuje."
  (Bo mamy prymasa tysiąclecia, papieża Polaka, siostrę Faustynę, a nawet proroctwa świętych)

 • No i się nie zateizowała. Nie jest o włos bardziej ateistyczna niż była AD 1989. Jak porównujemy fakty, to porównujmy je z innymi faktami a nie wyobrażeniami.
 • Gryzoń na twitterze pisze i muslimskich komentarzach: ochy i achy!
 • los napisal(a):
  No i się nie zateizowała. Nie jest o włos bardziej ateistyczna niż była AD 1989. Jak porównujemy fakty, to porównujmy je z innymi faktami a nie wyobrażeniami.
  votum separatum
 • loslos
  edytowano April 2019
  Pamiętam rok 1989 bardzo dobrze. Nie możemy nie brać pod uwagę kilkuset tysięcy aborcji rocznie - przy powszechnej społecznej akceptacji
 • edytowano April 2019
  No chyba się nie zateizowała tylko już wtedy taka była. No może akurat w latach 80-tych był renesans wiary, ale rozumianej bardziej jako znak sprzeciwu wobec obrzydłej komuny. Inny to jednak był wtenczas ateizm i nie tak agresywny u aktywistów. Teraz przeciwnik jest ładniejszy i bardziej atrakcyjny niż tamta komuna.
 • Notto!
  Dzieki
  Sprowadzasz dyskusje do meritum
  Czasem łokciem w bok
  Chyba Cie lubie ;-)
 • Ubiegłaś mnie Notto. To zdjęcie jest - chciałam napisać, że piękne, ale to nie to. Ono wyciska łzy.
 • Notto, poryczałam się nad tym zdjęciem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.